Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
Canım iyi olmaya çalışıyorum. Üzücü haberlerimiz var ama kendimi toparlarım herhalde ilerleyen saatlerde. Dünden beri salak gibiyim. -tatlicadiarzu-

Canım dün 7. gündü , çok az da olsa leke geliyordu yüzden kalkınmadım. Bu gece yapacağım Allahın izniyle.

4444'ü de Kadir Gecesi'ne bıraktım. Cuma gecesi yapacağım onun dua ve bağışlamasını. :Saruboceq:

Allahım inşallah kabul eder. Meleklerimizi bize gönderir hayırlısı ile. :Saruboceq: :CüvCüv: :ecrin_bebek: :emir_bebek:

Bayramdan sonra yine 4444 için özel mesajlarda toplanırız. yerimseniben

tefriceye bu sefer bende katılrım canım özelden hallederiz ki yine olumsuzz birşey olmasın kaydirigubbakcemile3

herkeze kocamannn günaydın...
akşam yumurta takibim vardı.tam 5 tane 16 mm civarı yumurtam oluşmuş.çok sevindim ve çok şaşırdım..klomene göre büyük başarı.genelde gonal f iğnelerle ancak bu kadar yumoş elde ediliyor...bu akşam tekrar kontrole gideceğiz.ve muhtemelen bu akşam çatlarma iğnemi olacağım...
cumartesi sabahı da erkenden aşılamam olacak nasipse...birden bire aşılamaya karar verdik umarım hayırlısı olur..
benim için dua edin kızlar...:1hug:

Çok sevindim. İnşallah bu ay hamile kalırsın.Bana aşılama hakkında bilgi verirmisiniz kızlar.Benim eşimin sperm sayısı az olduğu için doktor bana aşılama yapalım dedi.Ama kabul etmedim.İlk önce eşimde bi üroloğa gitsin istedim.Daha gidemedi doktora gerçi. Bayramdan sonra gidicek.Belki doktor bana yine aşılama diycek.Ama aşılama hakkında hiç bilgim yok.Yani bu sizin dediğiniz klomen hapları, gonal f iğneleri vs.Hiçbirini tanımıyorum daha. Yumurtaların gelişmesi için bunlardan biri mi kullanılıyo.

Canım iyi olmaya çalışıyorum. Üzücü haberlerimiz var ama kendimi toparlarım herhalde ilerleyen saatlerde. Dünden beri salak gibiyim. -tatlicadiarzu-

Canım dün 7. gündü , çok az da olsa leke geliyordu yüzden kalkınmadım. Bu gece yapacağım Allahın izniyle.

4444'ü de Kadir Gecesi'ne bıraktım. Cuma gecesi yapacağım onun dua ve bağışlamasını. :Saruboceq:

Allahım inşallah kabul eder. Meleklerimizi bize gönderir hayırlısı ile. :Saruboceq: :CüvCüv: :ecrin_bebek: :emir_bebek:

Bayramdan sonra yine 4444 için özel mesajlarda toplanırız. yerimseniben

Anladım canım aklıma geldide birden ondan sordum. Şeniz
İnşallah canım dediğin gibi Allahım kabul ederde gönderir artık meleklerimizi sabırsızlanmaya başlıyorum ben yine bebiş görünce dayanamıyorum ya bütün sabrım tükeniyo akşam gördüm yine 20 günlük daha okadar güzeldiki anlatamam mis gibi kokuyodu Allahım nolur bizlerede nasip eyle tez zamanda.
Bayramdan sonra başlarız tabiki burdan olmazsa özelden durduramazlar bizikaydirigubbakcemile3

vesta, arısütü alırsan bir çay kaşığını balla karıştırıyorsun. öyle tadı iyi oluyor en azından.

bu arada sabah gittim kan testi için sonuç akşama çıkacakmış. dün gece hiç uyuyamadım zaten akşama nasıl bekleyeceğim bilmem:)

Nevrocum ben akşam eşimin eski yaptırdığı teste baktım sayı 26 milyon morfoloji %10 ama bu sayılarla hemen aşılama yapalım doğal yoldan zor olur demişti ama ben doğal yoldan kaldım ama tabi kucağıma almak nasip etmedi allah ama olsun yinede bu sayılarala doğal yoldan kalınabileceğini söylemek istedim arkadaşlara 1,5 yıldırda hiç test yaptırmadık bayramdan sonra yaptırcaz bakalım ne değişti hiç birşey kullanmıyoruz akşam keçi boynuzu kürünü yaptım ama içiremedim kokusu tadı falan gerçekten kötü be kocişte içemedi ama o içer ben eminim birde sigarayı azaltabilse bırakmaya bırakamaz ama en azından azaltsa çok sevinicem

günaydın arkadaşlar,nasılsınız.Ayrılanlara çok üzüldük.Eee yeni hamile haberleri yokmu ya .

Canım günaydın. Topicteki en güzel haber sana ait bu sabah. İnşallah sonu da güzel olur valla. Hapla b kadar güzel yumurtaların olması çok güzel. Demekki rezervlerin çok iyi. İkiz gelebilir bence. İnşallah spermcikler yolu bulurlar ve yumurtaları öperler. Şeniz :lepi: :CüvCüv: :ecrin_bebek: :ecrin_bebek: :Saruboceq:

İNŞALLAH BİTANEM O KADAR ÇOK İSTİYORUM Kİ...BU GÜN ÇOK MUTLUYUM ALLAH İZİN VERİR İNŞALLAH...ZATEN BENİM YUMURTLAMAMDA Bİ PROBLEM YOKTU.HER AY DÜZENLİ YUMURTLAMAM OLUYORDU..HORMONLARIM DA İDAEL DEĞERLERDE...FSH :6 LH:4 BU DA YUMURTA REZERVİNİN İYİ OLDUĞUNU GÖSTERİYORMUŞ....ŞİMDİLİK TEK PROBLEM SPERM HAREKETLİLİĞİ...
SAYI:110 MİLYON
HAREKETLİ SPERM:%54
İLERİ HAREKET:%19..........BU EN AZ %25 OLMALIYDI.
KRUGER DE % 4 ÇIKMIŞTI.AŞILAMADAKİ AMAÇ SPERMLER YIKANACAK VE HAREKETLİLİĞİ ARTACAK EE TABİ ŞEKLİ DE DÜZELECEK YANİ SAĞLIKLI SPERMLER VERİLECEĞİ İÇİN ŞANSIMIZ VAR...
ALLAH NASİP EDER İNŞALLAH..
BAKALIM CUMARTESİ SPERMİYOGRAM NASIL ÇIKACAK O DA ÖNEMLİ TABİ.:1hug:

vesta, arısütü alırsan bir çay kaşığını balla karıştırıyorsun. öyle tadı iyi oluyor en azından.

bu arada sabah gittim kan testi için sonuç akşama çıkacakmış. dün gece hiç uyuyamadım zaten akşama nasıl bekleyeceğim bilmem:)

Canım inşallah hamişsindir gerçekten akşama kadar beklemek çok zor ama sonunda mutlu haberi almak var sabret ne kaldı şunun şurasında akşamakaydirigubbakcemile3 dimi
şaka bi yana güzel haberlerini bizde bekliyoruz sabırsızlıkla daha yeni geldin ama müjdeyi patlattın hemen.kaydirigubbakcemile5

Ay canım valla bir güzel haber patlat buna çok ihtiyacımız var. :dance: Akşam kaçta çıkacakmış? :uhm: Bizim haberimiz olacak mı? :uhm: Yoksa yarına mı haberimiz olur? şutarafagitti

Canım belirtilerin varmıydı peki. Test nasıl çıktı? Koyuluğu açıklığı? Eşinin değerleri nasıldı? Ameliyat öncesi yani.Hatırlıyorsan yazarmısın? Şeniz

canım inşallah güzel haberi alırız bugün sevinmeye ihtiyacımız var hepimizin hayırlı olur senin içinde canım yoksada üzülme sakın herşeyin hayırlısı :1hug:

Nevrocum ben akşam eşimin eski yaptırdığı teste baktım sayı 26 milyon morfoloji %10 ama bu sayılarla hemen aşılama yapalım doğal yoldan zor olur demişti ama ben doğal yoldan kaldım ama tabi kucağıma almak nasip etmedi allah ama olsun yinede bu sayılarala doğal yoldan kalınabileceğini söylemek istedim arkadaşlara 1,5 yıldırda hiç test yaptırmadık bayramdan sonra yaptırcaz bakalım ne değişti hiç birşey kullanmıyoruz akşam keçi boynuzu kürünü yaptım ama içiremedim kokusu tadı falan gerçekten kötü be kocişte içemedi ama o içer ben eminim birde sigarayı azaltabilse bırakmaya bırakamaz ama en azından azaltsa çok sevinicem

Canım 26 milyon az değil. Normali ml'de 20 milyon zaten. Morfoloji de %10 bence iyiymiş. Doğal yoldan kalman normale yakınmış. inşallah değerler gerilememiştir. Dediğin gibi sigarayı azaltsa bile faydasını görürsünüz. :lepi:

günaydın arkadaşlar,nasılsınız.Ayrılanlara çok üzüldük.Eee yeni hamile haberleri yokmu ya .

Günaydın bitanem. a.s. İyidir canım , sen nasılsın?

Dur bakalım telaş etme yasakkelime. İnşallah akşama bir tane oalcak Allahın izniyle. :dance:

Merhaba canzi3445. Eşinizin spermiyogramından hangisine bakarak morfolojinin yüzde kaç olduğunu nasıl anlıyosunuz.Benim eşiminkinde bir sürü % ler var.Hangisine bakıcam. Yardım edermisin.

inşallah bitanem o kadar çok istiyorum ki...bu gün çok mutluyum allah izin verir inşallah...zaten benim yumurtlamamda bi problem yoktu.her ay düzenli yumurtlamam oluyordu..hormonlarim da idael değerlerde...fsh :6 lh:4 bu da yumurta rezervinin iyi olduğunu gösteriyormuş....şimdilik tek problem sperm hareketliliği...
Sayi:110 milyon
hareketli sperm:%54
ileri hareket:%19..........bu en az %25 olmaliydi.
Kruger de % 4 çikmişti.aşilamadaki amaç spermler yikanacak ve hareketliliği artacak ee tabi şekli de düzelecek yani sağlikli spermler verileceği için şansimiz var...
Allah nasip eder inşallah..
Bakalim cumartesi spermiyogram nasil çikacak o da önemli tabi.:1hug:
hayirlisi olsun canim şansin yüksek gibi görünüyor .hayirli haberlerini bekliyoruz canim.
Bende bursadayim sen hangi hastaneye gidiyorsun.ben ilk aşilamami ankara yolundaki dorukta zeynep hanim var o yapti.ben doktordan hiç memnun kalmadim.bu ay hiç bir şey yapmadim.ama bayramdan sonra doktor değiştirmeyi düşünüyorum.ayrica aşilama için ne kadar ödeyeceksin .
Bilgi verirsen sevinirim .

İNŞALLAH BİTANEM O KADAR ÇOK İSTİYORUM Kİ...BU GÜN ÇOK MUTLUYUM ALLAH İZİN VERİR İNŞALLAH...ZATEN BENİM YUMURTLAMAMDA Bİ PROBLEM YOKTU.HER AY DÜZENLİ YUMURTLAMAM OLUYORDU..HORMONLARIM DA İDAEL DEĞERLERDE...FSH :6 LH:4 BU DA YUMURTA REZERVİNİN İYİ OLDUĞUNU GÖSTERİYORMUŞ....ŞİMDİLİK TEK PROBLEM SPERM HAREKETLİLİĞİ...
SAYI:110 MİLYON
HAREKETLİ SPERM:%54
İLERİ HAREKET:%19..........BU EN AZ %25 OLMALIYDI.
KRUGER DE % 4 ÇIKMIŞTI.AŞILAMADAKİ AMAÇ SPERMLER YIKANACAK VE HAREKETLİLİĞİ ARTACAK EE TABİ ŞEKLİ DE DÜZELECEK YANİ SAĞLIKLI SPERMLER VERİLECEĞİ İÇİN ŞANSIMIZ VAR...
ALLAH NASİP EDER İNŞALLAH..
BAKALIM CUMARTESİ SPERMİYOGRAM NASIL ÇIKACAK O DA ÖNEMLİ TABİ.:1hug:

Canım dediğin gibi şansınız artacak. sositososito

Normal ilişkide 1 yumurta ile şansın olurken , bu tedaviyle 5 yumurtan var. Şansın katlanıyor. hihoyyyt

Spermler yıkacanak hazırlanacak. Daha hızlı ve daha kaliteli olacaklar. Sayı zaten maşallah çok iyi. :dance:

Gidecekleri yok kısalacak , karşılacakları engeller azalacak. :teytey:

İnşallah hamiş kalacaksın bitanem bu aşılamada. :hooray: Hem de fokurfokur gibi çoğul gebelik çok mümkün. :CüvCüv: Allah gönlüne göre versin inşallah canım. Şeniz :Saruboceq:

günaydın arkadaşlar,
umarım iyisinizdir gerçi olanları okudum keyfim kaçtı ama şimdi yorum yaparsam bende banlanırım en iyisi susmak sanırım,aşılaması olacak olan arkadaşlara bol şans diliyorum,inşallah güzel sonuçlar alırsınız ve burdan bizi haberdar edersiniz,bu arada ben siteye çok zor giriyorum,sürekli data base error çıkıyor,üstüste deneyince ancak girebiliyorum,zannetmeyinki hiç uğramıyorum bu sorun yüzünden giremiyorum,bugünümüzün dünden daha güzel olması dileğimle.:1hug:

Merhaba canzi3445. Eşinizin spermiyogramından hangisine bakarak morfolojinin yüzde kaç olduğunu nasıl anlıyosunuz.Benim eşiminkinde bir sürü % ler var.Hangisine bakıcam. Yardım edermisin.

canım spermatozoid morfolojisi normal yapılı yazanın yanındaki % ye bak s

ya aslında sadece 2-3 gün gecikmişti reglim. gerçi p.tesi günü biraz bulantım ve mide ağrısı gibi bir rahatsızlığım olmuştu ama ben kendi kendime yok canım üşütmüşümdür kesin diyordum. bir de göğüslerde hassasiyet. burada okuduklarımdan sonra bir cesaret geldi. olur mu olur diye... gittim aldım testi dün. çizgi iki belirgin olarak çıktı onu soruyorsun değil mi nevrosky? eşimin ilk testi 13 milyon, ikincisi 10 milyon çıkmıştı. hareketlilik normaldi ama morfoloji bozuktu. değeri hatırlamıyorum tam ama 0'a yakındı sanırım. daha sonra testten bakar yazarım. yanımda değil şu anda.

bu arada eşime hala söylemedim pozitif çıkarsa söyleyeceğim akşama. size de haber veririm en kısa zamanda...

Canım 26 milyon az değil. Normali ml'de 20 milyon zaten. Morfoloji de %10 bence iyiymiş. Doğal yoldan kalman normale yakınmış. inşallah değerler gerilememiştir. Dediğin gibi sigarayı azaltsa bile faydasını görürsünüz. :lepi:

evet canım ama işte yinede 1 yıldır kalamadım bir türlü inşallah dediğin gibi gerilememiştir. CADIARZU

Eşimin değerlerini yazmayı unutmuşum.

Volüm :2.4 ml
Likefaksiyon:15 dk.
Aglutinasyon:yok
konsantrasyon:7.000.000/ml
ph:7.4
mikroskopi:her sahada 2-3 lökosit görüldü.
A Klas:%42
B Klas:%14
C Klas:%14
D Klas:%30
Normal sperm:%2
Baş şekil anomalisi:%64
Akrozom anomalisi:%8
mid-piece anomalisi:%12
kuyruk anomalisi:%14

Canım bak bu senin geçen gün yazdığın spermiogram. Normal sperm %2 diyor ya o morfoloji işte. Normal sperm ve altındakileri aşağı kadar topla 100 eder. Yani %100. %2 normal morfolojili sperm varmış. Yani her 100 spermden 2 tanesi yumurtayı dölleyebilecek yapı ve şekle sahipmiş.

X