Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi yüzünden hamiş kalamayan bayanların listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
hepiniz öpüldünüz kızlar muhabbetiniz bol olsun canlarım ben kocacişkomun yanına gidiyorum özledim onu günde belki 50 kere öpüyorum ama napıyım çok tatlı ya doyamıyorum ona tatlı uykular hayırlı sahurlar. byyyy

canım sanada iyi geceler allah eşinle muhabbetinizi arttırsın mutluluğunuz daim olsun allah bu büyük ayın hatırına hayırlı elatlar nasip etsin :Saruboceq:

canım ben eşimin ikinci eşiyim babam evelenmemizi bu yüzden ilkbaşta kabul etmedi sırf benim ısrarlarıma dayanamayıp ve benim halimi görünce tamam dedi bana şunu söyledi ikinci kişi olmak çok zordur bunu kaldırabilicekmisin dedi heryerde bunu duyucaksın herkez diycek ki a bak o kız ikinci eşi sana eski eşini sorucaklar ben ozaman tam anlayamadım ne demek istediğini kayın validem istemiyor beni eşim beni ailesiyle tanışmaya götürdüğü gün ben dedem ve annem gittik ailesine ziyarete o gün bana aynen şöyle dedi ben gelinimi çok seviyorum o geri dönmek istiyorda oğlum işte gururundan kabul etmiyor eşim ayrılalı 1 yıl olmuş ve annesi böyle bir laf söylüyor ben biliyordum eşim beni çok seviyor annem ozaman biraz çekindi kızım sen evlen bişey demeyiz ama ya o kadın gelip huzurunuzu bozar ise ben biliyordum ki eşim buna izin vermezdi herkezin istememsine rağmen evlendik eşimin çocuğu olmuycağını biliyordum evlenmeden önce tanıştıktan 1 ay sonra boşandığını çocuğu olmadığını söyledi benim için biri hastalık diğeri ise bir hataydı
ben onun tanıdığımda aslında yaşımdan çok büyük şeyler kabul etmiş oldum benim hayatım yada kimsenin hayatı kolay geçmiyor ki eminim
ben eşimin 2, eşiyim diye duymadığım laf kalmadı o bununlamı evlenmiş
okız bu ay yazık
ya bu adamın çocuğuda olmuyor nasıl vermişler bu kızı o adama hatta gelip yanımda görümceme eski eşini soranlar bile oldu ama kimsenin ağzı torba değil ki büzesin herkezi allahın takdirine bırakıyorum ben 1 yılda 24 yaşında saçımda beyazlar çıkmaya başladı canım benim ağlamak küzmek hayat isyan etmek hiçbişey değil ben hergün bi umutla kalkıyorum çünkü yaşıyorum hala canım bedenimde

canimmm gercekten cesaretli ve guclusunn..kendinle gurur duy bunu herkez yapamazz..sen tanistiginda bilmiyordun sonradan ögrendin evlenip ayrildigini ve okadar cok seviyordunki kabul ettin bu buyuk sevgiye saygi duyulurrr...ben aslinda böyle ask hikayelerini cok merak ederim siz nasil tanistiniz??
haklisin herkezin ayri bir derdi var birtanemmm belki bizimkisi bazi acilarin yaninda kucuk birsey ama buda bizim buyuk derdimiz...allahim daha buyuk dert vermesin napalim yasicaz ve görücez basimiza daha neler gelicekkk...ben umreye gitmistim daha ir senelik evliydik orda iki tane kadin vardi cocuklari olmuyordu bana birsey anlatmisti...
kadinin 20 senenin uzerinde cocugu olmuyormus birgun bir alime gitmisler demislerki abicim bize dua et cocumuz olsunnn...oda adamin yuzune bakarak siz okadar iyisinizki siziin cocugunuzun olmamasi olmasindan daha hayirli sizin icin demisss...
diger kadinda sunu anlatmisti...
cocugum yok diye herkez bana baska gözle bakiyordu bikmistim insalarin bakislarindan arkamdan konusmalarindan birgun aglayarak dua ettim allahim neolursun ben hamile olumm milletin dilinden kurtulumm sen istersen onu benden geri al demis...kadin 15 yil sonra hamile kalmis ama 3 aylikken kaybetmis birdahada olmamis...

hepiniz öpüldünüz kızlar muhabbetiniz bol olsun canlarım ben kocacişkomun yanına gidiyorum özledim onu günde belki 50 kere öpüyorum ama napıyım çok tatlı ya doyamıyorum ona tatlı uykular hayırlı sahurlar. byyyy

canimmm öpme ramazanda orucun bozulur biriktir aksam arka arkaya 50 kere öp:)

AÇIKLAMA:

Aşağıda gruplar halinde cümleler verilmektedir. Öncelikle her gruptaki cümleleri dikkatle okuyarak, BUGÜN DAHİL GEÇEN HAFTA içinde kendinizi nasıl hissettiğinizi en iyi anlatan cümleyi seçiniz.lütfen bunları bir kağıda not ediniz.Not ederken sadece gruptaki sizi en iyi anlatan cümlenin sayısal değerini(cümle başındaki sayı sayısal değeridir.) yazacaksınız.20 gruptan her birine cevap vermeyi unutmayınız. Mümkünse boş bırakmayınız.Test bittikten sonra her gruptaki işaretlediğiniz cümlenin sayısal değerlerini toplayarak toplam puanı bir kenara yazacaksınız. Başlayabilirsiniz…

A-
0. Kendimi üzüntülü ve sıkıntılı hissetmiyorum.
1. Kendimi üzüntülü ve sıkıntılı hissediyorum.
2. Hep üzüntülü ve sıkıntılıyım. Bundan kurtulamıyorum.
3. O kadar üzüntülü ve sıkıntılıyım ki artık dayanamıyorum.

B-
0. Gelecek hakkında mutsuz ve karamsar değilim.
1. Gelecek hakkında karamsarım.
2. Gelecekten beklediğim hiçbir şey yok.
3. Geleceğim hakkında umutsuzum ve sanki hiçbir şey düzelmeyecekmiş gibi geliyor.

C-
0. Kendimi başarısız bir insan olarak görmüyorum.
1. Çevremdeki birçok kişiden daha çok başarısızlıklarım olmuş gibi hissediyorum.
2. Geçmişe baktığımda başarısızlıklarla dolu olduğunu görüyorum.
3. Kendimi tümüyle başarısız biri olarak görüyorum.

D-
0. Birçok şeyden eskisi kadar zevk alıyorum.
1. Eskiden olduğu gibi her şeyden hoşlanmıyorum.
2. Artık hiçbir şey bana tam anlamıyla zevk vermiyor.
3. Her şeyden sıkılıyorum.

E-
0. Kendimi herhangi bir şekilde suçlu hissetmiyorum.
1. Kendimi zaman zaman suçlu hissediyorum.
2. Çoğu zaman kendimi suçlu hissediyorum.
3. Kendimi her zaman suçlu hissediyorum.

F-
0. Bana cezalandırılmışım gibi geliyor.
1. Cezalandırılabileceğimi hissediyorum.
2. Cezalandırılmayı bekliyorum.
3. Cezalandırıldığımı hissediyorum.

G-
0. Kendimden memnunum.
1. Kendi kendimden pek memnun değilim.
2. Kendime çok kızıyorum.
3. Kendimden nefret ediyorum.

H-
0. Başkalarından daha kötü olduğumu sanmıyorum.
1. zayıf yanların veya hatalarım için kendi kendimi eleştiririm.
2. Hatalarımdan dolayı ve her zaman kendimi kabahatli bulurum.
3. Her aksilik karşısında kendimi hatalı bulurum.

İ-
0. Kendimi öldürmek gibi düşüncelerim yok.
1. Zaman zaman kendimi öldürmeyi düşündüğüm olur. Fakat yapmıyorum.
2. Kendimi öldürmek isterdim.
3. Fırsatını bulsam kendimi öldürürdüm.

J-
0. Her zamankinden fazla içimden ağlamak gelmiyor.
1. Zaman zaman içindem ağlamak geliyor.
2. Çoğu zaman ağlıyorum.
3. Eskiden ağlayabilirdim şimdi istesem de ağlayamıyorum.

K-
0. Şimdi her zaman olduğumdan daha sinirli değilim.
1. eskisine kıyasla daha kolay kızıyor ya da sinirleniyorum.
2. Şimdi hep sinirliyim.
3. Bir zamanlar beni sinirlendiren şeyler şimdi hiç sinirlendirmiyor.

L.
0. Başkaları ile görüşmek, konuşmak isteğimi kaybetmedim.
1. Başkaları ile eskiden daha az konuşmak, görüşmek istiyorum.
2. Başkaları ile konuşma ve görüşme isteğimi kaybettim.
3. Hiç kimseyle konuşmak görüşmek istemiyorum.

M.
0. Eskiden olduğu gibi kolay karar verebiliyorum.
1. Eskiden olduğu kadar kolay karar veremiyorum.
2. Karar verirken eskisine kıyasla çok güçlük çekiyorum.
3. Artık hiç karar veremiyorum.

N-
0. Aynada kendime baktığımda değişiklik görmüyorum.
1. Daha yaşlanmış ve çirkinleşmişim gibi geliyor.
2. Görünüşümün çok değiştiğini ve çirkinleştiğimi hissediyorum.
3. Kendimi çok çirkin buluyorum.

O-
0. Eskisi kadar iyi çalışabiliyorum.
1. Bir şeyler yapabilmek için gayret göstermem gerekiyor.
2. Herhangi bir şeyi yapabilmek için kendimi çok zorlamam gerekiyor.
3. Hiçbir şey yapamıyorum.

P-
0. Her zamanki gibi iyi uyuyabiliyorum.
1. Eskiden olduğu gibi iyi uyuyamıyorum.
2. Her zamankinden 1-2 saat daha erken uyanıyorum ve tekrar uyuyamıyorum.
3. Her zamankinden çok daha erken uyanıyor ve tekrar uyuyamıyorum.

R-
0. Her zamankinden daha çabuk yorulmuyorum.
1. Her zamankinden daha çabuk yoruluyorum.
2. Yaptığım her şey beni yoruyor.
3. Kendimi hemen hiçbir şey yapamayacak kadar yorgun hissediyorum.

S-
0. İştahım her zamanki gibi.
1. iştahım her zamanki kadar iyi değil.
2. İştahım çok azaldı.
3. Artık hiç iştahım yok.

T-
0. Son zamanlarda kilo vermedim.
1. İki kilodan fazla kilo verdim.
2. Dört kilodan fazla kilo verdim.
3. Altı kilodan fazla kilo vermeye çalışıyorum.

U-
0. Sağlığım beni fazla endişelendirmiyor.
1. Ağrı, sancı, mide bozukluğu veya kabızlık gibi rahatsızlıklar beni endişelendirmiyor.
2. Sağlığım beni endişelendirdiği için başka şeyleri düşünmek zorlaşıyor.
3. Sağlığım hakkında o kadar endişeliyim ki başka hiçbir şey düşünemiyorum.

Değerli arkadaşlar test bitti.

Toplam puanı 18 olan varsa depresyonun eşiğindedir.18 in üzerinde arttıkça depresyon yoğunluğu da artmaktadır.18 gibi sınırda olan arkadaşlar kendine dikkat etsinler.Daha yüksek skor olanlar bir psikolog/psikolojik danışman/psikiyatriste başvursunlar.
Kendinize iyi şeyler dileyin…

neyse bende cikiyorum zaten benden baska kimse kalmamis testi yaparsaniz yazin sonucu merak ediyorum kizlarrr:)))

Fatoscum yazilarini simdi okudum ve bende üzüldüm. Seni teselli edebilecek sözler aradim hep. Ama en büyük teselli sana daha genc olman canim. 30 yasini devirdinmi insanlarin tepkileri bambaska acimasiz oluyor. Bende yillardir cahil ve düsüncesiz insanlarla mücadeledeyim. Tek ümidim birgün: "Bak onlarin 10 sene olmadi yeni oldu" gibi örnek gösterilmek. Allaha hergün dua ediyorum: Bizim boynumuzu bükük birakma diye.

Nevrocum da sana cok iyi seyler söylemis. Bence de beklemeyin daha ve hemen tedaviye baslayin. Ne olacaksa olsun. Bekleyis insani daha cok yipratiyor. Ayrica tese ameliyati tekrarlaniyor ve bir dahakinde bir tane de ciksa yetebilir. Esim 2 kez ameliyat oldu. Simdi 3. kez olacak. Doktorlar sakincalarindan bahsetmedi hic. Ne olur kendine iyi bak ve stres yapma. Sonra Allah korusun hasta olursun canim. Biraz uzun oldu ama yardimci olmak istedim.

Sonra melek i de kutlamak gerekir. Hic düsünmeden bile bile evlenmis. Kendi kendime sordum ve bende evlenirdim dedim. Sende evlenirdin bence.

Fatoscum ben geldim sen kactin. Neyse sonra okursun. Senin bu testin moralimi bozdu benim.
Yarida biraktim. Kötü düsüncelerle mesgul olmak istemiyorum.

Sende böyle seylerden uzak dur canim. Hepinize iyi geceler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Nevro cum dogum gününü bende kutlarim.kaydirigubbakcemile3

Hersey gönlünce olsun canim.:CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

Insallah hamis kaldiginda bizleri unutmazsin.-tatlicadiarzu-

Sana pasta yapacaktim ama "malzeme kalmamis" (resim yükleyemedim)

Sen simdilk bu dondurma ve cicekle ile idare ediver canim.:icecream:a.s.

sevgili nevrucum doğum günün kutlu hayatın mutlu yureğın umutlu duaların makbul olsun..............inş.....hayırlı güzel bı ömur dılıyorum............rabbım bu mutluluğunu tatlı bebişlerle.taçlandırsın.............ramzanın son on gününe girdık her gece kadır gecesı olabılır bıbırımıze bol bol dua edlım inş. hayırlı bır sabah diliyorum tum arkadaşlara.................. tum anne aday adaylarına.inş beklenen gün yakındır................

günaydın arkadaşlar
nevrosky canım doğum günün kutlu olsun, allah sağlıklı huzurlu mutlu uzun ömürler versin inşallah,

ben dün adet oldum canım 1 hafta erken geldi bende şaşırdım yeni adet tarihim 18 ekim......

bebek018xksn6.gif

w300.png
NEVROSKY NİCE MUTLU YILLAR CANIM BU YIL SANA ALLAHIM İKİZ ÇOCUKLAR VERSİN İNŞALLAH.DOGUM GÜNÜN KUTLU OLSUN.

nevrosky canim dilerim yeni yaşinda mutluluklarin en güzelini yaşar, neşeni hiç yitirmezsin. ömür boyu eşin ve çocuklarinla mutlu bir yaşam sürersin mutlu yillar....

Gurbet ele gelin gittin yani canım. Ben de Bornova'da oturuyorum. Ne kadarlık evlisiniz? Araya olaylar girdi. Bahsettiysen de kaçırmış olabilirim bitanem. a.s.

günaydın canım evet aynen gurbete gittim 4 yıl bitti 5 yıl agirdik evliliğimizde sen kaç yıllık evlisin :1hug:

günaydın kızlar,

nevrocum mutlu yıllar.Bu yılın sana hediyesi küçük bi prenses ya da tosuncuk, hatta ikisi birden olsun. İyiki doğmuşsun Şeniz:nazar:

Nevro cum dogum gününü bende kutlarim.kaydirigubbakcemile3

Hersey gönlünce olsun canim.:CüvCüv::ecrin_bebek::emir_bebek:

Insallah hamis kaldiginda bizleri unutmazsin.-tatlicadiarzu-

Sana pasta yapacaktim ama "malzeme kalmamis" (resim yükleyemedim)

Sen simdilk bu dondurma ve cicekle ile idare ediver canim.:icecream:

tortcc1.gif
hihoyyyt Çok sağol bitanem. Aslında parti verecektim de Ramazan münasebetiyle erteledik. inşallah hamiş kalınca hepsini birden düzenlerim. :dance:

Dondurma ve çiçekler bir harika. Çok teşekkürler. Hamiş olunca sizleri unutmak , ASLAAAAAAAAAAAAA. Asıl ondan sonra daha çok yanınızda olup dualarımı sizden esirgemeyeceğim. Şeniz

sevgili nevrucum doğum günün kutlu hayatın mutlu yureğın umutlu duaların makbul olsun..............inş.....hayırlı güzel bı ömur dılıyorum............rabbım bu mutluluğunu tatlı bebişlerle.taçlandırsın.............ramzanın son on gününe girdık her gece kadır gecesı olabılır bıbırımıze bol bol dua edlım inş. hayırlı bır sabah diliyorum tum arkadaşlara.................. tum anne aday adaylarına.inş beklenen gün yakındır................

Sağol bitanem. Allah razı olsun.
tortcc1.gif
Güzel dileklerin için çok teşekkürler tatlım. Aminnnnnnnnn. İyiki varsınız. Dualarınızı esirgemiyorsunuz. Benim de hep dualarımdasınız. Şeniz

X