Erkek İnfertilitesi Erkek İnfertilitesi Yüzünden Hamile Kalamayan Bayanların Listesi

Erkek Faktörü / Erkek İnfertilitesi
sağolasınnnn yeterimmmmm:)
amin cümlemize !!

kuzum dualr ne oldu yaaa

birde bayram arfesi ve bayram geceleri yapıan dualr çabuk kabul olan dualrdır
inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş
rabbim dualrımızı kabul etsin

çok teşekkürler morfolojiye bakılmadı..bende sordum doktora varikosel ameliyatı olduğu için şuanda morfolojiye bakmak yersiz olur zaten morfoloji değerleri düzelmemiş olabilir diye bakılmadığını söyledi..ama bakılması gerekirmiydi acaba içime kuşku düştü şimdi.. morfoloji çok düşüktü ameliyat olmadan önce sonrasında düzeldimi diye bakmak gerekirmi acaba?:KK31:

Ne kadar saçma yaa ne demek morfolojiye bakmak yersiz olur zaten bir spermiyogram testinde morfoloji , sayı , hareket , lokasit(spermde var olan bakteri, enfeksyon) hepsine birden bakılır..
Ben hatta yıkanmış ve yıkanmamış ayrı ayrı yaptırılmasını tercih ediyorum..
Çünkü sperm yıkandıktan sonra daha düzgün ve doğal sonuçlar çıkıyor..

ne kadar saçma yaa ne demek morfolojiye bakmak yersiz olur zaten bir spermiyogram testinde morfoloji , sayı , hareket , lokasit(spermde var olan bakteri, enfeksyon) hepsine birden bakılır..
çünkü sperm yıkandıktan sonra daha düzgün ve doğal sonuçlar çıkıyor..

3 ay oldu zaten ama doktor morfolojiye baktırmamış..bu değerler yeterli bizim için dedi ama???

şkerler
biz ilk 2 yıl morfoloji diye bir şey duymamıştık bile
bazı yerlerde bazı dr lar ısrar etmesen bakmıyorlar
ben daha sonra dr söyledim önmli değil dedi
taki tüp bebek merkezzindek dr sorduğumda evet önemli demişleri

Ne kadar saçma yaa ne demek morfolojiye bakmak yersiz olur zaten bir spermiyogram testinde morfoloji , sayı , hareket , lokasit(spermde var olan bakteri, enfeksyon) hepsine birden bakılır..
Çünkü sperm yıkandıktan sonra daha düzgün ve doğal sonuçlar çıkıyor..

ÖYLEMİİ YAPTIRMAK GEREKİYOR BUNU BİLMİYODUM BEN ACABA BAŞKA BİR DOKTORA DAHAMI GİTSEK..ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SİZE YARDIMLARINIZ İÇİN..
BUARADA AMELİYAT OLMADAN ÖNCEKİ DEĞERLERDE ŞÖYLEYDİ AYNI YERDE YAPTIRMADIĞIMIZ İÇİN FARKLI ŞEKİLLERDE YAZILMIŞ ONUDA YORUMLAYA BİLİRMİSİNİZ?
total hareketlilik %34
progresif hareketlilik (+4):8 (+3)9
Hareket(+2):7
progresif hareketli sperm sayısı 2 milyon sanırım bu 3 milyondan büyük olmalıymış
morfoloji 1 %
BUNLARDAN HANGİSİ İLERİ HIZLI HAREKETLİLİK HANGİSİ YAVAŞ İLERİ HAREKETLİLİK? KARŞILAŞTIRABİLMEM İÇİN SORUYORUM..
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..

şkerler
biz ilk 2 yıl morfoloji diye bir şey duymamıştık bile
bazı yerlerde bazı dr lar ısrar etmesen bakmıyorlar
ben daha sonra dr söyledim önmli değil dedi
taki tüp bebek merkezzindek dr sorduğumda evet önemli demişleri

hımmm bu bilgi çok önemli işte..sonuçta tüp bebek merkezindekiler bu işin ustası artık önemli diyosa önemlidir..kafam karıştı şimdi..ben eşimi bidaha vermesi için ikna edememki:KK43: doktor önemli değil dedi işte diyecek şimdi.:KK43:

bosomm hepimiz geçtik bu yollardan..
Bu işe başladığımda bende pek birşey bilmiyordum ne yalan söyleyim kadınlar kulübünde öğrendim..
Sonra devlet hastanesini bırakıp özel tüp bebek merkezine geçince anladım biraz da neyin ne olduğunu..
Morfoloji önemli Yterin dediği gibi..
Eğer eşini ikna edebilirsen düzen labaroturaında 2 kez yaptırdı eşim varikoselden önce ve sonra..
Düzenin spermiyogram testlerinde gereken herşeye bakılıyor..
İstanbulda da vardır belki labarutarı..
Eşim 5 kez verdi sperm testi verdi hiç şikayet etmedi edemezde çünkü benim kadar onunda çocuğu söz konusu.. Sende eşine bunu güzel bir dille anlat..
Tüp bebeğe başladınmı ohooo çok normal gelecek böyle şeyler..
Allah kolaylık versin..İstanbulda çok güzel kadın doğum hastaneleri var .. Araştırmanı tavisye ederim.
Ama tüp bebek merkezine başvuracaksan bi sperm testinin daha gerekli olup olmadığını söylerler zaten .. Eşinde bunu duyar mecbur yaptırır..
Biz tüp bebek merkezine gittiğimizde elimizde 5 tane 2'si düzende diğerleri ayrı devlet hastanelerinde yapılmış test vardı bi tane daha gerek görmedi..
Bu şekilde arkadaşım..

hormon tahlillerim yapıldıda..rahim filmi çektirmeye korkuyorum biraz sanırım bayağı acılı bişeymiş:18:

canım en başta korkunun ecele faydası yok aşılama yaptırsan bile hsg isterler
ve bence korkulacak hi bir şey yok
zaten 3.5 dk bir işlem adet ağrısı kadar bir şey olıyor

Bu işe başladığımda bende pek birşey bilmiyordum ne yalan söyleyim kadınlar kulübünde öğrendim..
Sonra devlet hastanesini bırakıp özel tüp bebek merkezine geçince anladım biraz da neyin ne olduğunu..
Morfoloji önemli Yterin dediği gibi..
Eğer eşini ikna edebilirsen düzen labaroturaında 2 kez yaptırdı eşim varikoselden önce ve sonra..
İstanbulda da vardır belki labarutarı..
Eşim 5 kez verdi sperm testi verdi hiç şikayet etmedi edemezde çünkü benim kadar onunda çocuğu söz konusu.. Sende eşine bunu güzel bir dille anlat..
Allah kolaylık versin..İstanbulda çok güzel kadın doğum hastaneleri var .. Araştırmanı tavisye ederim.
Ama tüp bebek merkezine başvuracaksan bi sperm testinin daha gerekli olup olmadığını söylerler zaten .. Eşinde bunu duyar mecbur yaptırır..
Biz tüp bebek merkezine gittiğimizde elimizde 5 tane 2'si düzende diğerleri ayrı devlet hastanelerinde yapılmış test vardı bi tane daha gerek görmedi..
Bu şekilde arkadaşım..

sen her şeyi yazmışsın canım
emeğine sağlık

Morfoloji önemli yterin dediği gibi..
Istanbulda da vardır belki labarutarı..
Allah kolaylık versin..istanbulda çok güzel kadın doğum hastaneleri var .. Araştırmanı tavisye ederim.
Bu şekilde arkadaşım..

gayet yardımcı oldu çok teşekkür ederim:):)
:KK9:

canım en başta korkunun ecele faydası yok aşılama yaptırsan bile hsg isterler
ve bence korkulacak hi bir şey yok
zaten 3.5 dk bir işlem adet ağrısı kadar bir şey olıyor

beni fazla korkuttular sanırım...ama sonuçta bunu yaptırmalıyım dediğin gibi korkunun ecele faydası yok..ilginize çok teşekkür ederimm.:KK19:

çok teşekkürler morfolojiye bakılmadı..bende sordum doktora varikosel ameliyatı olduğu için şuanda morfolojiye bakmak yersiz olur zaten morfoloji değerleri düzelmemiş olabilir diye bakılmadığını söyledi..ama bakılması gerekirmiydi acaba içime kuşku düştü şimdi.. morfoloji çok düşüktü ameliyat olmadan önce sonrasında düzeldimi diye bakmak gerekirmi acaba?:KK31:
bakılsa daha iyiymiş...
ama istersen kocişini sıkma...
bir kaç ay geçsin bu sefer morfolojiyede baktırın birde kruger kiterlerine göre bakılması daha iyi...
ameliyatın etkisi bazen 6 ay bazen 1 sene bile sürebiliyormuş...
ilerde zaten yeniden tets yaptıracağınız için bu sefer böylede olabilir artık...

ÖYLEMİİ YAPTIRMAK GEREKİYOR BUNU BİLMİYODUM BEN ACABA BAŞKA BİR DOKTORA DAHAMI GİTSEK..ÇOK TEŞEKKÜR EDERİM SİZE YARDIMLARINIZ İÇİN..
BUARADA AMELİYAT OLMADAN ÖNCEKİ DEĞERLERDE ŞÖYLEYDİ AYNI YERDE YAPTIRMADIĞIMIZ İÇİN FARKLI ŞEKİLLERDE YAZILMIŞ ONUDA YORUMLAYA BİLİRMİSİNİZ?
total hareketlilik %34
progresif hareketlilik (+4):8 (+3)9
Hareket(+2):7
progresif hareketli sperm sayısı 2 milyon sanırım bu 3 milyondan büyük olmalıymış
morfoloji 1 %
BUNLARDAN HANGİSİ İLERİ HIZLI HAREKETLİLİK HANGİSİ YAVAŞ İLERİ HAREKETLİLİK? KARŞILAŞTIRABİLMEM İÇİN SORUYORUM..
ŞİMDİDEN TEŞEKKÜRLER..
ben de pek anlayamadım ama maşallah yeni testinizde hareket daha iyi...
inş zamanla morfolojide iyi olur...

Günaydın kızlar...
Bugün arife artık son koşturmacalar...
Bugünüde atlatırsak rahatız...
Kızlar ben dün ilk iğnemi vurdum gayet basitti hiç canım yanmadı ..
Sağlık ocağına gitmeye falan gerek yokmuşş..
Herşey yolunda yanii..
Sizleride kocaman öptümm..
Fırsat bulursam yine girerim ..
Görüşmek üzereeee :)

Günaydın kızlar...
Bugün arife artık son koşturmacalar...
Bugünüde atlatırsak rahatız...
Kızlar ben dün ilk iğnemi vurdum gayet basitti hiç canım yanmadı ..
Sağlık ocağına gitmeye falan gerek yokmuşş..
Herşey yolunda yanii..
Sizleride kocaman öptümm..
Fırsat bulursam yine girerim ..
Görüşmek üzereeee :)
GÜNAYDIN CANLAR:KK16::KK16::KK16:
bebğim günaydınnnnnnnnn:21::21:
bak söylemiştm sana :KK52::KK52::KK52:
belki biraz heycen olabilir ilk olduğu:26: için ama kolay:KK52::KK52:
inşşş bu iğnlere bebğinin gelmesine aracı olsun :KK49::KK49::KK49:
inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

GÜNAYDIN CANLAR:KK16::KK16::KK16:
bebğim günaydınnnnnnnnn:21::21:
bak söylemiştm sana :KK52::KK52::KK52:
belki biraz heycen olabilir ilk olduğu:26: için ama kolay:KK52::KK52:
inşşş bu iğnlere bebğinin gelmesine aracı olsun :KK49::KK49::KK49:
inşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşşş

Canımm Yeterim sağolasın ..
İnşallah ..
Rabbim bu dualrımızı emeklerimizi boş çevirmesin..
Ya bu arada bakıyorum da senle benden başka kimsecikler yok..
Bizim kızlar bayram telaşına başladılar herhalşde..
Bende son temizliğimi yaptığım için ara ara giriyorum ...
Bayramda da topik sessiz sakin olur :KK43:

Canımm Yeterim sağolasın ..
İnşallah ..
Rabbim bu dualrımızı emeklerimizi boş çevirmesin..
Ya bu arada bakıyorum da senle benden başka kimsecikler yok..
Bizim kızlar bayram telaşına başladılar herhalşde..
Bende son temizliğimi yaptığım için ara ara giriyorum ...
Bayramda da topik sessiz sakin olur :KK43:

canım bu gün hacca giden hacılarımız öğle ile ikindin namazı arsında dularla hacı oluyorla bu vakitte dualar daha çok kabul olurmuş
rabbim hepimizin dualarını kabul etsin
ellerimizi boş çevirmesin
gönlmüzden geçeni nasip etsin

İNŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞŞ

BİLGEMMMMMMMM EVET YAAAAAA
ÇOK SESİZ TOPİĞİMİZ :26::26::26:

X