Erkek arkadaşın kadın fotoğrafı beğenmesi

kedil

Yeni Üye
Kayıtlı Üye
26 Eylül 2024
38
6
32
1 yıllık bir ilişkimiz var. Takıntılı bir erkek arkadaşım var. Aşırı kıskanç olmadık şeyden kıskançlık krizine girip kendimi ifade etmeme bile izin vermez. fakat gelgelim kendisi defalarca kızmama yapma dememe rağman hala kadın foroğraflarını beğeniyor. Ben de o kıskanmadın diye münimal düzeyde yaşıyorum. Kimsenin fotoğrafını beğenmem bile. 1 like ile fermanım okunur. Sizce ben ne yapayım? Gel de delirme

Aşırı kıskanç olmadık şeyden kıskançlık krizine girip kendimi ifade etmeme bile izin vermez

Hep diyorum bazı insanlar hayatlarında kaos olmadan yaşayamıyor, her ilişkinin dinamiği farklı diye, herkes huzurlu düzgün ilişki kaldıramıyor.

Şöyle rezil herifi hala sevgili olarak görüyor olman hata bence, büyük yanlış. Böyle hastalıklı manyak kısıtlayıcı kıskanç adamı ben olsam asla çekemezdim. Hele böyle benim kendimi ifade etmeme izin vermeyen adamdan ben zaten korkar, habersiz ayrılırdım iletişime geçmezdim bir daha.

Ama sen seviyorsan, bu halini kabul ediyorsan bir iki trip at devam et ilişkine.

Mesela basit bir instagram hatası yüzünden benden ayrılmıştı. O da hiç konuşmadığım, hatta etkileşime dahi girmediğim hesapların neden gönder kısmında belirdiğiydi. İnanın hiç bir fikrim yoktu. Ama başıma geldi. Güncelleme yaptım düzeldi tekrar düzgün halini attım ama bana inanmamayı seçmişti. Konuştuğumu düşünmüştü. 2 günde zor ikna etmiştim ayrılmamasına ki tamamen suçsuzum mesela. Şimdi bu kız beğenme durumuna da o beni kısıtladığı için dikkat etmeye başladım.

Sizce bizim bir şey söylememize gerek var mı? Bir beğenme ile kendi fermanınızın okunacağını söylüyorsunuz ne diyelim bacımmmm ... Sevgiliniz değişmez siz de öyle e ilişki böyle de devam edemeyeceğine göre?
Toksikliği biraz düzelirse mükemmel anlaşıyorz. Onu tedavi etme görevini üstlendim sanki. Bir hata var onda ve ben sürekli iyileştirmeye çabalıyorum anlatıyorum yanlışlarını. Öğretmen gibi😂 off bacim of

Toksikliği biraz düzelirse mükemmel anlaşıyorz. Onu tedavi etme görevini üstlendim sanki. Bir hata var onda ve ben sürekli iyileştirmeye çabalıyorum anlatıyorum yanlışlarını. Öğretmen gibi😂 off bacim of
Allah şifa versin o zaman işiniz baya zor söyliyim hayır bize sorduğun için söylüyorum bu arada kıskançlığın tedavisi yok diye net bi cevap verebilirim :KK53: duygularını kontrol edemiyorlar, güven problemi yaşıyorlar ama kendinleri ERKEK olduğu için her şey serbest... Bunlara ben göz yummazdım. Onun dışında anlaşıyor olabilirsiniz ama çoğunlukla bu konuyla da tartışıyorsunuz berabere giden biilişki var yani :)

Allah şifa versin o zaman işiniz baya zor söyliyim hayır bize sorduğun için söylüyorum bu arada kıskançlığın tedavisi yok diye net bi cevap verebilirim :KK53: duygularını kontrol edemiyorlar, güven problemi yaşıyorlar ama kendinleri ERKEK olduğu için her şey serbest... Bunlara ben göz yummazdım. Onun dışında anlaşıyor olabilirsiniz ama çoğunlukla bu konuyla da tartışıyorsunuz berabere giden biilişki var yani :)

Bazen bildigim gercekleri birinden duymak terapi gibi geliyor. Herkes gorunuse gore benim gibi dusunuyor. Kendimi sorgular oldum ben mi sorun cikartiyorum acaba bunda ne var diye. Ama bence ihlal soz konusu. Benim dikkat ettigim bir mesele ihlal edildi. Ayrildim şu an. Tam şimdi :KK70:

Senden asla ayrılmayacam diye kurana el filan mi bastınız? Ne bu? Yemininiz mi var ? Hayırdır?
Bilmiyorum. Sanirim iliskinin diger yarisinda asiri zevklerin uyusmasi sebebiyle kopmakta zorlaniyoruz. Daha dogrusu ben zorlaniyorum. Tipik toksik bagimli=ben. Herseyin farkinda olup caresiz hissetmek bu sanirim. Iliskinin cok guzel anlari yuzunden tum toksikligi iyilestirmeye calismak.

Bilmiyorum. Sanirim iliskinin diger yarisinda asiri zevklerin uyusmasi sebebiyle kopmakta zorlaniyoruz. Daha dogrusu ben zorlaniyorum. Tipik toksik bagimli=ben. Herseyin farkinda olup caresiz hissetmek bu sanirim. Iliskinin cok guzel anlari yuzunden tum toksikligi iyilestirmeye calismak.
Yani 21. Yüzyılda illa 3 4 yüzyıl geri bir zihniyet zorla neden taşıyorsunuz? Toplumu geliştirecek olan biz kadınlarız. Erkekler hala mağarada yaşasa sorun etmez malesef. Aklınızı başınıza alın. Toksik diye nitelendirip günümüzde yeni bir jargon benimseyip bu saçmalıklara mantık çerçevesinde yer edindirmeyin. Böyle bir mantık yok.

Annesinin babasının eğitemediğini siz eğitemezsiniz.
Kadınlar, "ben bunu tedavi ederim, ben bunu eğitirim, beni dinler" diye misyon ediniyor ama nafile. Değiştirebilen varsa da istisnadır. Yok illa ben tedavi edicem diyorsanız da başarılar.

Annesinin babasının eğitemediğini siz eğitemezsiniz.
Kadınlar, "ben bunu tedavi ederim, ben bunu eğitirim, beni dinler" diye misyon ediniyor ama nafile. Değiştirebilen varsa da istisnadır. Yok illa ben tedavi edicem diyorsanız da başarılar.
Ben de yoruldum iliskiyi ayakta tutan kisi olmaktan. Uyumlu, normal yasamak bazilari icin zor sanirim. En asosyal zamanimda karsima ciktiğı ve beni neşelendirdiği, canlandırdığı için körü körüne kopmak zor geliyor. Benim kafa dengi kız arkadaş çevresi edinmem lazım 😂

Mesela basit bir instagram hatası yüzünden benden ayrılmıştı. O da hiç konuşmadığım, hatta etkileşime dahi girmediğim hesapların neden gönder kısmında belirdiğiydi. İnanın hiç bir fikrim yoktu. Ama başıma geldi. Güncelleme yaptım düzeldi tekrar düzgün halini attım ama bana inanmamayı seçmişti. Konuştuğumu düşünmüştü. 2 günde zor ikna etmiştim ayrılmamasına ki tamamen suçsuzum mesela. Şimdi bu kız beğenme durumuna da o beni kısıtladığı için dikkat etmeye başladım.

Maşallah paranoyaklık, şizofreni her şey var. Birde ikna etmişsin sen de garipsin.

Sizin ne mecburiyetiniz var düzeltmeye? Barışsın diye 2 gün uğraşınıza da ne gülmüştür. Ben istediğimi yaparım o yapamaz, yaparsa haddini bildiririm ağlasın dursun diye ne gerinmiştir. O niye sizin için 2 gün uğraşmıyor, barışın diye peşinizde dolanmıyor?

Toksikliği size yalnız. Dik duran, kendisine saygısı olan, had bildiren bir kıza denk geldi mi kölesi olur. Size değer vermediği saygı duymadığı için böyle takılıyor. Bıkarsa da gram acımaz terk eder. Yapmasaydın etmeseydin demeyi de ihmal etmez.

herkes hakettiğini yasiyor. sana guvenmeyip terkedip duran adama yalvar yakar kanıt toplarsan her sey müstahak. boyle bir iliskide mutlu olmayi falan mi umuyorsunuz ?

X