erkek arkadaşımın bende kalmasından rahatsız olan komşular

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Konu sahibinin dini hassasiyeti olup olmadığı aşikâr boşu boşuna konuyu oraya çekip kendimi yormaya yada banlanmaya niyetim yok yeni geldim zaten adım tahammülsüze çıktı :KK70:

Bence konuyu bide çevreden dinlemek lazım o kadar elit bi semtte yaşamanız size özelinizi bu kadar dışa dönük yaşama hakkı vermez belkide insanların rahatsız olduğu biçok sebep vardır belkide orası ailevi değerleri olan bir sitedir belkide hakkaten dikkat çekicek kadar rahatsız edicisinizdir bilemeyiz.

Bizi görebilecekleri tek yer balkonda oturup video izleriz,kahve içeriz. Ha bir de çiçek sularız :) çocuklara kötü örnek.

Onun dışında eve giriş çıkış hariç görmeleri hatta sesimizi duymaları bile imkansız. Ki bana zaten "ses yapıyorsunuz,site kurallarına aykırı davranıyorsunuz" deseler babam zaten bana kızar. Adamın benim evime kimi aldığımdan rahatsız olma hakkı yok ki. Bunu anlatmaya çalışıyorum sayfalardır.

Ayrıca evet dini hassasiyetim yok,doğru anlamışsınız boşuna kendinizi yormamış oldunuz :)

Bence şu sitelere yaşam tarzlarına göre isim verseler keşke.

Small, large xxl mezhepliler hatta mezhepsizler diye :)
Böylece herkes kendisine uygun sitede kendi gibi komşuları ile mutlu mesut yaşardı.
İyi fikir bu haa bence proje olarak düşünülmeli :KK70:

Ya da insanlar sınırlarını bilseler,saygı duymayı öğrenseler. Daha kolay bence bu da düşünülmeli :KK70:

Bakin benimde demek istedigim inancini da basina yazsaydi da ona gore mi sekil alsaydik ?
Ona gore sekil almaliyiz demiyorum, dinini bilmedigimiz icin belli bir dine gore davranmasini da bekleyemeyiz. Zaten eger forum kurallarini okuduysaniz dini yorum yazmanin yasak oldugunu bilirsiniz. Bu forumda cok degisik inanclara sahip bir suru kadin var; bu kadinlara bir dine, siyasi goruse gore tavsiyede bulunamayiz cunku bilmiyoruz.

Bakin benimde demek istedigim inancini da basina yazsaydi da ona gore mi sekil alsaydik ?
Burasi herhangi bir konu acip ozgurce fikir alisverisinde bulundugumuz bir platformdur. Dini hassasiyeti var veya yok ee hassasiyeti olan da yorumunu yapicak olmayan da.. degil mi ? Orasini bilemeyiz biz kendi yorumumuzu yapar gideriz ama gidemedik ne konuydu aman yaa :))

Bizi görebilecekleri tek yer balkonda oturup video izleriz,kahve içeriz. Ha bir de çiçek sularız :) çocuklara kötü örnek.

Onun dışında eve giriş çıkış hariç görmeleri hatta sesimizi duymaları bile imkansız. Ki bana zaten "ses yapıyorsunuz,site kurallarına aykırı davranıyorsunuz" deseler babam zaten bana kızar. Adamın benim evime kimi aldığımdan rahatsız olma hakkı yok ki. Bunu anlatmaya çalışıyorum sayfalardır.

Ayrıca evet dini hassasiyetim yok,doğru anlamışsınız boşuna kendinizi yormamış oldunuz :)

Yormayıda düşünmedim zaten iyi oldu böyle :KK70:

Öyleyse site sakinleri elit oldukları kadar dini hassasiyeti olan insanlar burdan öyle görünüyor ve rahatsız olmalarını da şahsen ben bir yere kadar anlayabiliyorum.
En az komşularınız kadar sizde rahatsızsınız bu durumdan belli.
Keşke evinizi satıp başka yere taşınma durumunuz olsa herkes için ve kendiniz için daha iyi olur gibi

Öyleyse site sakinleri elit oldukları kadar dini hassasiyeti olan insanlar burdan öyle görünüyor ve rahatsız olmalarını da şahsen ben bir yere kadar anlayabiliyorum.
Keşke evinizi satıp başka yere taşınma durumunuz olsa herkes için ve kendiniz için daha iyi olur gibi

Saygısız insanlara pabuç bırakacak kadar sinik bir kadın değilim şükür. Aynı sitede 1 den fazla evimiz varken bunlara lanet edip gitmektense onlara insanlara saygılı olmayı öğretmek için uğraşacağım sanırım. Veya hukuk kuralları...

Keske onu basta deseydin de hic dini boyutlara girmeseymisim parmaklarim agirdi bosu bosuna :)) ama hassasiyeti olan kisilerle yasiyorsun bu yuzden yine.tepkiler normalll diyorum :)) ben bi banlanim de geliyim hadi baay

Ya da insanlar sınırlarını bilseler,saygı duymayı öğrenseler. Daha kolay bence bu da düşünülmeli :KK70:

Daha mı kolay?
Bence bu söylediğiniz çok zor çok çok zor.

İnsanın insana tahammülü, saygısı, hoşgörüsü yok.

Bakın çok hoşgörülü geçinen siz bile başkasının park yerini kullanıp buna laf etmelerini
şikayet edebiliyorsunuz. Ne hakla?
Boş olursa olur belki ani misafiri için kendisi kullanacak.
Sizi ilgilendirmez.

İşte neye hakkımız var diye düşünmeden yaşıyor herkes, siz de şikayet ettiklerinizden farksızsınız.

Bu iyiydi..

Daha mı kolay?

Bakın çok hoşgörülü geçinen siz bile başkasının park yerini kullanıp buna laf etmelerini
Sizi ilgilendirmez.

İşte neye hakkımız var diye düşünmeden yaşıyor herkes, siz de şikayet ettiklerinizden farksızsınız.
Tencere dibin kara seninki benden kara :halay:
oldu bu konu

Daha mı kolay?

Sizi ilgilendirmez.

ah keşke okusanız keşke okusanız...

alt komşum lisede aynı yurtta kaldığım,üniversitede de aynı fakültede olduğum minnoş bir arkadaşım :) kendi rızasıyla teklif etti "misafirin gelince benim yerime koysun dışarıda çocuklar canavar gibi" diye. ben insanlara sormadan yerini gasp edecek birisi değilim. hakkım olmayan yere elimi bile uzatmam.

sayfalardır anlatmaya çalıştığım şey çok basitti aslında. benim davranışımı doğru bulmama hakları var,ama bana bunu "yapamazsın" deme hakları yok. bu kadar basit bir şeyin sayfalarca uzatılıp mezhepsiz diyecek kadar aşağı çekilmesi...bilemiyorum altan.

Başkalarının özel hayatı hakkında söz söyleme, hakaret etme, kişileri rahatsız etme cüretini göstermek cahilliktir. Bunun eğitimle, elitlikle alakası yok. Yaşadığın yerdeki insanlarda para olabilir ama kişilik olarak kendilerini geliştirememişler. Mesela resmi nikah olmadan imam nikahı ile yaşayan bir kadın için diyebileceğim tek şey, Medeni Kanunumuzun kendine verdiği haklardan yararlanamayacağı, yasalar önünde evli olmadığı ve bunu neden düşünmediği olur. Yoksa iki bekar insanın başkalarına zarar vermeden yaşamalarından bana ne. Çevredeki gençlerin akıllarına girmeye çalışırlar o zaman sözlü müdahalede bulunurum.
Ya da tek eşliliği savunuyorum hem erkek hem kadın için. Ahlaksal boyutta değil, kişilerin sağlığı ve dolayısıyla toplumun sağlığı için. Yine benim gibi düşünmeyen ve yaşamayan insanlara laf söyleme, hakaret etme, arkalarından dedikodu yapma hakkını kendimde bulmuyorum. Ben iyiliğini düşündüğüm kişiye güzel bir şekilde düşüncemi belirtirim, gerisi o insana kalmıştır.
Egomuzu ve diğer insanların hayatları üzerinde hakimiyet kurma dürtümüzü engellemediğimiz sürece bu böyle gelir böyle de devam eder.
Bu sadece kadın-erkek ilişkilerinde olmuyor konu sahibi, toplumun her alanında kadına ve erkeğe biçilmiş roller var. Biraz dışına çıkınca insanlar attan düşmüş karpuza dönüyor. O kalıpları yıkmak imkansız çoğu kişi için.

Keske onu basta deseydin de hic dini boyutlara girmeseymisim parmaklarim agirdi bosu bosuna :)) ama hassasiyeti olan kisilerle yasiyorsun bu yuzden yine.tepkiler normalll diyorum :)) ben bi banlanim de geliyim hadi baay

bu sizin için üzücü biliyorum ama tepkiler normal değil :KK43: çünkü tepki verme hakkını doğurmuyor bu davranışım kimseye. ben size gelip"secretwomen bak bak bugün evi süpürmemişsin,ayıp değil mi? süpür çabuk yahu" diyor muyum? desem komik olurdu. eh o zaman kimse de gelip benim evimde kiminle televizyon izlediğime,kiminle yemek yediğime,içki içtiğime karışmasın. onların alanını gasp eden bir durum yok. tepki verme hakları da yok doğal olarak.

sitede açık otopark geniş ama her daireye 1 araçlık kapalı otopark yapmışlar,benim alt komşumun arabası olmadığı için gelince arkadaşlarım falan onun yerine bırakıyor. bugün eve geldim otopark girişine "HERKES KENDİ ALANINA PARK ETSİN. MİSAFİRİ OLAN KENDİ ARABASINI ÇIKARSIN" yazılmış. yönetici de sabah bana laf eden herif.

ah keşke okusanız keşke okusanız...

alt komşum lisede aynı yurtta kaldığım,üniversitede de aynı fakültede olduğum minnoş bir arkadaşım :) kendi rızasıyla teklif etti "misafirin gelince benim yerime koysun dışarıda çocuklar canavar gibi" diye. ben insanlara sormadan yerini gasp edecek birisi değilim. hakkım olmayan yere elimi bile uzatmam.

sayfalardır anlatmaya çalıştığım şey çok basitti aslında. benim davranışımı doğru bulmama hakları var,ama bana bunu "yapamazsın" deme hakları yok. bu kadar basit bir şeyin sayfalarca uzatılıp mezhepsiz diyecek kadar aşağı çekilmesi...bilemiyorum altan.

Ah keşke anlatabilseniz keşke...
38 sayfanın tamamını okumak zorunda değiliz sanırım.

Başta doğru detaylar verseydiniz o halde.

Park sahibi izin verdi aramızda konuştuk size ne deseydiniz o zaman sorun çıkaran kişiye.

Burada sergilediğinizin aksine oldukça ezik, silik bir kişiliksiniz sanırım.
Hakkınız olanı doğru yerde doğru kişilere ifade etmenizi öneriyorum.

Ah keşke anlatabilseniz keşke...
38 sayfanın tamamını okumak zorunda değiliz sanırım.

Başta doğru detaylar verseydiniz o halde.

Park sahibi izin verdi aramızda konuştuk size ne deseydiniz o zaman sorun çıkaran kişiye.

Burada sergilediğinizin aksine oldukça ezik, silik bir kişiliksiniz sanırım.
Hakkınız olanı doğru yerde doğru kişilere ifade etmenizi öneriyorum.

ezik kelimesini kullanmayı hoş bulmuyorum fakat sizin tanımınıza göre ezik değilim içiniz rahat olsun. asıl benim yüzüme konuşamayıp arkamdan dedikodu yapan insanlara onları önemsediğim mesajını verseydim sanırım "ezik" olurdum. bu yaşa kadar böyle geldim. bundan sonra kendimi bozmaya niyetim yok. it ürür kervan yürür demişler ya,o hesap :)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
X