Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

bende 16 yaşında epilepsi oldum, annemde ilacı içtiğimden beri çok sinirli olduumu sölüor, bende 4 senedir bidaha hiç nöbet yaşamadım. ilacım yarıma düştü... bu hastalıkta ilaçları düzenli olarak içmek ggerek dakika bile geçmemeli...

ıns tamamen gecmıstr canım kuzenınede allah sıfa versın

merhaba arkadaşlar bende 10 yıldır epilepsi hastasıyım üç aylık hamileyim ve dr bana ilacımı aksatmama bile kızıyor. olay şu ki kesin bi bilgi verilmiyor bebek üzerindeki etkisine.ama sorduğumda bu şekilde doğum yapanlarının çoğunun sağlıklı bebeği olduğunuda vurguluyorlar.ayrıca doğum esnasında annenin nöbet geçirme ihtimalinin üzerinde durup tam teşekküllü bi hastanede doğum yapılmasını istiyorlar.epilepsi yaygın bi hastalık olmaya başladı ve Allah hepsinin şifasını tez zamanda versin

merhaba arkadaşlar...

ben bundan 4 sene önce iki kez üst üste şiddetli kasılmalarla birlikte elllerim ayaklarım yoğun bi şekilde eğildi sonra düzeldim... önce önemsemedim bi kez daha tekrarlayınca doktora gittim epilepsi teşhisi koydu.. korktuğum için ilaçları içemedim.. sonraları uykumda bir kez di galiba acayip bi kasılmayla uyandım.. bu kez başka doktora gittim migren teşhisi koydu. ilaçları kullandım yaklaşık iki sene ağrılarım azaldı kasılmalarımda geçti gibi... fakat bazen ara ara ellerim titriyor.. fazla heyecan ve çaba gerektiren işlerde çok yoruluyorum..sizin bilgi ve tecrübelerinize dayanarak sizce bunlar migrenin mi yoksa epilepsininmi belirtisi olabilir... doktora gitmekten çok korkuyorum....:1no2:

merhaba arkadaslar yazilarin hepsini okudum epilepsi hakkinda kafam okadar doluki... ben epilepsinin bu kadar cesidi oldugunu bilmiyordum... benim bildigim epilepsi insan kendini kaybediyor oldugu yere yigilip kaliyo ve vücudunun her yeri kasiliyo bi kac sny cirpiniyo bi kac kez sahit olmustum... alis veris esnasinda birini o halde gördüm gözlerime inanamamistim cok korkmustum herkes bisyler yapmaya calisiyordu kadina ama nafile o kendinde degildi ve her yeri kasilmis bi sekilde yerde titriyordu o ani hic unutamiyorum cok üzülmüstüm... hayat ne tuaf ozamanlar evli dildim ve cocugum yoktu simdi ise aslan gibi bi oglusum var ve benim ogluma epilepsi olma ihtimali var deniliyo... ilk ben oglumda bebekken farkettim 4 aylik falandi tahminimce uykusunda ciglik atarak uyaniyordu ve sanki bi yerine bisey olmus ve ürkmüs bi halde sakinlestirmeye calisiyordum kasiliyordu kollari ve bu bi kac saniye sürüyordu ... simdi oglum 10 yasinda ve ara ara hala yasiyoz daha önceleri dr bize bunun bi cesit uyur gezer hastaligi oldugunu söylemisti ama son zamanlarda degismeler oldu aglayarak uyaniyo cok büyük bi korku gözlerinde sanki birinden kaciyo o an panik halinde her yere kosuyo tabi bende arkasinda caresiz bi sekilde sakinlesmesini bekliyorum kapiyi acmaya calisiyo ve agzinda birseyler sölüyor ama anlasilmiyo söledigi cogu seyler... kendinde degil tabiki kendine gelince cok yorulmus bitkin halde yigiliyo yatagina ve bu her seferinde uykusunda olan bisey yani uyanikken cok iyi cok saglikli hic bi sorun yok sadece uykuya daldiktan bir veya iki saat sonra olan bisy her zaman olmuyo ama ara ara oluyo... hasta oldugu zaman atesi oldugu zaman kesin oluyo ates tetikliyor sanki teshis gerci tam olarak konulmadi ama bi ay sonra hastanede randevumuz var 7 gün yatmamiz gerekiyo kablolara bagli bi sekilde allahima siginiyorum cok zor insanin yavrusunu o sekilde görüpte bi sey yapamamasi... ALLAIM HER KESIN YAVRUSUNU KORUSUN VE ACIL SIFALAR VERSIN

arkadaşım.bende oglumu çapaya götürecegim perşembe günü hemen hemen aynı bulgular senle .korkuyorum. içim dolu kelimeler yok anlatamıyorum .11 yaşında benim oglumda.gece uyanmaları başlıklı yazımda var herşey. tetkik ne isteyecek bakalım ne olacak ..Allahım yardım et herkesede banada..

Merhabalar;
Benim de 10 aylik bir bebegim var, henuz oturamiyor.
Ama simdiye kadar herhangi bir atagi ya da nobeti olmadigi halde, epilepsi suphesi ile eeg istediler, 2 hafta once (uyanik) yapildi, hala sonuc alamadik.

Ben acikcasi (daha once basima gelmedigi icin belki de) bu testin icerigini tam olarak bilmiyorum.
Temiz cikmasi durumunda, nasil bir eeg ile karsilasiyoruz?

benım ablamın kızına yaklasık 5-6 sene once epılepsı teshısı kondu.o zamanlar 10 yasındaydı.ılaclarını duzenlı kullandı bırkac nobetten sonra bırdaha nobet gecırmedı 5yıldır cok ıyıydı doktor cocukluk cagında baslayan epılepsının ergenlık donemınde gecebılecegını soylemıstı.bızde umutluyduk.hatta ılac kullanımında 5yıl nobet gecırmedıgı ıcın ılacını kesmıstı doktoru.gecen yazdan beri nobetler tekrar basladı eskısınden daha sık oluyor tekrar doktor tekrar tetkıkler yıne ılac kullanımı basladı.hepımız cok uzuluyoruz.keske kokten bır cozumu olsa.en son doktora gıttıklerınde pıl takma yontemını sor dedık ablama.doktora sormus ama pıl cok sık(gun ıcınde bırkac kez) nobet gecırenlere takılıyormus.son yıllarda cok sık raslanan bır hastalık oldu epılepsı ve her yastan kısı bıranda hastalanabılıyor.allah bu hastalıkla ugrasan kısı ve yakınlarına sıfa ve sabır versın

perşembe günü gittik çapaya. bi sürü kan testi ve eeg verdiler. eeg yi verdiği tarih çok uzak. o yüzden emar med die bi yer varmış orda yaptıracagız inşallah. 160 liraymış. uykuda yapılıyomuş.bakalım testler çok. bri taa aralığın 1 inde çıkacak. doktor testlerin hepsini alıp cevap verecekmiiş.inşallah iyi bir haber alırız. bu arada gece uyanmaları devam ediyo.bagırıyo.gündüzde aynı şekilde sessiz gülmeler devam.. Allah yardımcımız olsun . çok zor...Rabbim evlatla denettirmisin insanı..

slm arkdşlr benimde 8 yasında yavrum epilepsi 1 sene oldu bu teşhis konulalı yavrumun hiç birşeyi yokken gece uykuda oldu nöbetmiş nerden bilelimki ama hayat insana herseyi öğretiyor 3 yıl ilaç kullanıcak kızım ve 1. sınıfa yeni baslamıstı hastalık olduğunda geçen ilacı içirmeyi unuttum gözümün önünde nöbet geçirdi çok kötü bir duygu ALLAHA dua etmekten baska caremiz yok hepimize şifalar RABBİMDEN.

selam arkadaşlar. benimde annem epilepsi hastası, ilk nöbetini 46 yaşındayken geçirdi. stres ve yorgunluğa bağladık ozaman.ilaçlarını bir süre kullandı ve sonra yapılmaması gereken birşeyi yaptı, dr a danışmadan bıraktı. Allah a şükür yaklaşık 8-9 sene hiç nöbet geçirmedi ama aralık 2008 de babam beyin kanaması geçirdi ve onun üzüntüsü ile yorgunluğundan dolayı heralde nöbetleri tekrar başladı. hatta nöbet esnasında fayansların üstüne düştüğü için çenesi kırıldı, ameliyat oldu. uludağ üniv. de bir profa gidiyor verdiği ilaçlar sayesinde, yaklaşık bir senedir nöbet geçirmiyordu, ama cuma akşamı tam benimle telde konuşurken nöbet geçirdi ablamlar hemen fakülteye götürdüler Allah a şükür tomografi filan iyi çıkmış. en kötüsüde şu nöbet geçirdiği sırada oğlum kucağındaymış. çok şükür birşey olmamış oğlanada annemede hafta içinde gidecek hocaya belki ilaçlarını değiştirir bilemiyorum.
Allah herkese şifa versin amin ancak yaşayan bilir o nöbet anını ve karşısındakinin çaresizliğini

Son düzenleme:
bende 10yıldır epilepsi hastasıyım şubatta nöbet geçirmeyeli 4 yılım bitecek suan bırtane ilac kullanıyorum gunde herşey subatta belli olacak ama bayılmasamda eeg de cıkıyo ve moralım cok bozuluyo ne zaman kurtulacak bu hastalıktan bılmıyorum

o kadar üzgünüm ki
bu hastalıkla başedebilecek güç ve sabır istiyorum Allah'tan .Hergün dualarımda bebeğim iyileşsin diye.Gözlerimin önünde defalarca nöbet geçirdi hala aynı paniği yaşıyorum.Ne yazacağımı bile bilmiyorum birden oldu durup dururken bebeğim fenalaştı .boğazına bir şey kaçtı zannettim önce hemen sağlık ocağına koştuk .Allah korusun öldü zannettim.Yaşadığım acıyı ve şoku anlatmam mümkün değil günlerce gözyaşı döktüm epilepsi olmasın diye dualar ettim.takibe aldı dr lar.ancak bir hafta sonra grip oldu ve nöbeti tekrarladı yavrumun.epilepsi teşhisi konuldu ilaçlar yüklendi küçücük bedenine .şu an ilaca başladık ve kendimi bu fikre alıştırmaya çalışıyorum.iyileşecek ben buna inanıyorum.Allah'tan tüm bu hastalıkla savaşanlara acilen şifalar diliyorum.Yaşayan biliyor ancak acısını.Allah beterinden de saklasın inşallah şifa versin tüm hastalara.AMİN..

allah yardımcınız olsun şifa versin

benimde dünyada annemden başka kimsem yok, ona da bişey olursa ben yaşayamam, annem sara epilepsi hastası, tegretol isimli ilacı kullanıyor yıllardır, bu hastalığın bi çözümü çaresi yok mu, anneme bişey olursa ben dayanamam, bazen ilaç içince bile nöbet geçiriyor, çok korkuyorum, ağzından köpükler geliyor kendinden geçiyor öyle fena bi hastalıkki allah kimseye vermesin bu hastalığın çaresi yok mu?

malesef çaresi yok arkadaşlar eşimle evlendiğimizin 6 ayında karşılaştık o hastalıkla ve nöbetle ne olduğunu anlamadığım için üç harfliler dokundu sandım allah korusun sonra hastane tetkikler derken epilepsi teşhisi kondu.eşim 3 yıldır ilaçlarını kullanıyor ama senede birkez muhakkak nöbet geçiriyor nöbetleri daha çok dışarda oluyor ve beni ençok korkutanda bu oluyor dışarda olması başına başka şeylerin gelmesi .rabbim hepimizin yardımcısı olsun çok zor bir hastalık en son dün tekrar nöbet geçirmiş eşim ve sandalyeden düşünce omzu çıkmış akşam hastandeydik omzunu askıya aldılar senede bikez oluyor diye seviriken ilk kez 45 gün sonra tekrar nöbet geçirdi tıpta herşey ilerlerken nedn bu hstalığada kökten çözüm bulamıyorlar anlamıyorum 2 hafta önce çıkan eegside temiz çıkmışken bu nöbet neden tekrar oldu anlamıyorum kocamı çok seviyorum ona bişey olacak diye çok korkuyorum rabbim bütün hastalara şifa versin

Arkadaşlar 16 yıldır epilepsi tedavisi görmüş biri olarak şunu anlatayım sizlere.Bana ilk teşhis 14 yaşında konuldu.O zamanlar 2-3 sene sık sık nöbet geçiriyodum.İlaca bağlı yaşamak ne kadar zordur iyi bilirim.Bazen inat eder içmezdim ve sonuç krizle beraber acil serviss....Sonunda kabullendim ve ilacımı hiç aksatmadım...Nöbetlerde bu yıllar içinde 4-5 senede bir gelmeye başladı...Epilepsi hastaları bilirler bazı yasaklar vardır bizim için.Çok çay kahve yasak,Işıklı ortamlar yasak(düğün salonları,disko gibi)Alkol kesinlikle yasak,Hatta büyük sinemalara bile gitmek yasaktır tetikler çünkü nöbeti...Bunlara dikkat ederek 16 yılı devirdim.en son 2005 te bi kriz geçirmiştim.O da yine kendi hatamdan dolayı ilacı içmemiştim.Bu ocak ayında yapılan MR ve EEG sonucunda hastalık yok dedi dr.Geçmiş ve hastalığı yenmişim...Anlayacağınız ben kazandım...Sizlerde sakın ümidinizi yitirmeyin.Tedavisi imkansız bi hastalık değil.Moral ve ilacın doğru kullanımı önemli...Şuan günde 1,5 tane aldığım ilacı yarım içiyorum tedbir amaçlı.Dr.um bırak artık değince haptan da kurtulucamm...Allah herkese şifasını versinnn...

öncelikle moralınızı bozmak ıcın degıl aksıne.sizi bilgilendirmek için.benım abım epılepsı hastasıydı ama onunkı daha farklı 13 yasında balkondan dusmustu beyın amelıyatları falan gecrmıstı ondan sonra olusmustu genelde ılaclarının dozu azaltıldıgında gecırırdı...o zamanlar kucuktum her gecırdıgı krızı cok net hatırlıyorum hayatımın en korkulu en caresız zamanlarıydı.sizlerde oluyormu bılmıyorum krız gecırdıkten sonra kusuyordu kustugu zaman acılıyordu....en son 5 yıl once gecırmıstı krız...gecırırken ambulansta kustu o sırada kusmugu cıgerıne kactı ve enfeksıyon kaptı devamını soylemek ıstemıyorum sizleri uzmemek ıcın...ama dedıgım gıbı abımın epılepsı rahatsızlıgı sızın bahsettıklerınızden farklıydı...o yuzden kusma falan oldugunda daha dıkkatlı olmalısınız.....

Merhaba... Ben de 1 ay önce aranıza katıldım. Gecenin bir yarısı acil serviste açtım gözlerimi; nerdeyim, kimim bilmeden... Kafamda koca bir şişlik... Korkmuş rüyasında dediler gönderdiler eve. Aynı gecenin sabahı hasta odasında açtım gözlerimi... Kolumda serumla... Nörolog epilepsi dedi. EEG, MR hepsi temiz olduğu halde... Başlangıç evresiymiş. 2 sene kullanıp kurtulacağız bundan dedi doktor. Tabi düzenli bir hayatla... Çok inatçı değilmiş hastalığım ama düzenli ilaç tedavisi şartmış. 2 sene içinde nöbetim tekrarlamazsa ilacı bırakacağım. Kahve, çay, internet, ağır spor, sinir, stres ne varsa yasak ve beni bu yaşımda(21 yaşında) 70 yaşında gibi yaşamak çok üzüyor. 2 sene sonra bitecek her şey diyorum ama işte... Yaşayan bilir. Uykuda geldiği için yalnız bile uyuyamıyorum. Şu anlık sadece sabrediyorum. Allah'ım herkese şifasını versin....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…