Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

Merhaba arkadaşlar, tüm başlığı baştan sona tek tek okudum, öncelikle hepimize Allah'tan şifalar diliyorum.

Altı yaşındaki torunum(kız)gün içinde kasılmalar yaşıyordu, hiç aklımıza gelmediği için sinirden yapıyor zannettik.
Ancak, şiddeti ve sayısı giderek artınca doktora götürdük, MR ve EEG ler çıktı, MR temizdi ancak EEG çok yüksek epilepsi belirtisi gösteriyordu.

İstanbul'da olduğumuz için imkan çok, 8 gün hastanede yattık, bu gün itibarı ile ilaca başlanalı 15 gün oldu, nöbetler sayı ve şiddet olarak azaldı ama hâlâ devam ediyor.

Biz hastalığı kabullendik ama nöbetlerin devam etmesi canımızı sıkıyor, bu konuda akupunktur tedavisi de yapılabiliyormuş, içinizde bu konu hakkında bilgisi olanlar var mı?

Şimdilik üç çeşit ilaç kullanıyor.
Sevgiler hepinize.

Amin diyorum öncelikle.
Benim de eşim 2004 senesinde oğlum 2,5 aylıkken geçirmişti.MR ve EEG çekildi hiç bişey çıkmadı.Dr. kan şekerine bağlı olarakda yaşayabileceği bişey dedi çünkü oruçluydu o gün.Daha 2 gün öncesine kadar hiç birşey yoktu ve işyerinde tekrar geçirmiş.(( Tekrar aynı dr. bulduk götürdük,%90-95 ilaca başlıcaz.MR yarın EEG uyku halinde çektircez.Sonuçlara göre ilaç yazıcak ve ömür boyu senin arkadaşın olucak dedi.Herşeyi güzelce anlattı dr.muz.Eşimi çok seviyorum ve bişey olcak diye çok korkuyorum.Allah beterinden korusun diye dua ediyorum.

Öncelikle epilepsi hasta ve yakınlarına Allahtan acil şifalar diliyorum.

Ben 23 yaşındayım ve akciğer kanseriyim.Geçen ay kasılma daha sonra bilinç kaybı ve bayılmalarım oldu.
Biz bunu hastalığıma bağlamamıştık ama epilepsi tanısı konuldu ve ilaç tedavisine başlandı. 1 ay içinde neredeyse 2-3 günde 1 nöbet geçirdim.Doktorum ilacı verirken nöbetler biter artık olmaz demişti ama dozunu bi anda arttırdı eeglerde hiçbirşey çıkmıyor.şimdi başka bir ilaç verdi birde böyle deneyelim dedi.Depakin sanırım.gerçekten zor bir hastalık sürekli uyku hali sersemlik ve korku insanı ve yanındakileri üzüyor.

Burada yazılanlarını baştan sona okudum..Benim doktorum beni hiç bilgilendirmedi.Kendimce internetten yaptığım araştırmalarla yapmam ve yapmamam gerekenleri öğrenmeye çalışıyorum..
Sizler bilgilerinizi benim gibi bu hastalıkla yeni tanışanlarla paylaşırmısınız?
Şuan 44 kiloyum 2 sene önce 55-60civarındaydım çok zor verdim ve tekrar kilo almak istemiyorum bu ilaçlar kilo aldırıyor mu?Beyinde herhangi bir hasar bırakıyor mu?Yaşam kalitesini engelliyor mu?

Son düzenleme:

Allah şifanı versin öncelikle...
Ben bir iki kilo aldım çok uyuduğum için. Yaşam kalitesini elbette etkiliyor. Kısmi hafıza kayıpları yaptı ben de mesela. Halsizlik, uyku hali vs vs...

Allah şifanı versin öncelikle...
Ben bir iki kilo aldım çok uyuduğum için. Yaşam kalitesini elbette etkiliyor. Kısmi hafıza kayıpları yaptı ben de mesela. Halsizlik, uyku hali vs vs...

teşekkür ederim sevgili Puppe. İlacım değişti Levemax dan Depakin 1000mg alıyorum günde şimdi..Diğer ilaca kıyasla yan etkisi o kadar ağır gelmedi. Sadece dinmeyen mide bulantısı çok kötü yapıyor ve sanki iştah açıyor sürekli yeme isteyi oldu bende bu aralar. Kullananlar kilo aldıklarını yazmışlar sanırım bu yüzden ama bilinç altıma yazdım ben kontrollü bir şekilde yiyorum
Onun dışında sese ve ışığa karşı duyarlılığım arttı..Evdeki normal konuşmaları bile başım kaldırmıyor

EPİLEPSİ TİPLERİNİN BELİRLENMESİNDE TEDAVİYE KARAR VERİLCEK YÖNTEM EEG TESTİDİR.
RUTİN EEG - UYKU-UYANIKLIK EEG - TÜM GECE VİDEO EEG Çekimleri yapılır.
İSTANBUL

eeg teknisyeni
Fatih yiğit
0535 477 43 86

EPİLEPSİ TİPLERİNİN BELİRLENMESİNDE TEDAVİYE KARAR VERİLCEK YÖNTEM EEG TESTİDİR.
RUTİN EEG - UYKU-UYANIKLIK EEG - TÜM GECE VİDEO EEG Çekimleri yapılır.
İSTANBUL

eeg teknisyeni
Fatih yiğit
0535 477 43 86

ÇOCUK NÖROLOJİ MERKEZİ ve EEG LABORATUARI
Dr. AYDAN ANGAY 0532 286 8285
YeniDoğan - Çocuk - Erişkin Nörolojik Muayene ve
RUTİN EEG - UYKU EEG - TÜM GECE EEG Çekimleri yapılır.
EEG TEKNİSYENİ :0535 477 4386

Benim doktorum da Kepra kullandırıyor. Günde 3000e kadar çıkabiliriz dedi. Allah şifamızı versin bir an önce. Zor gerçekten. Yan etkileri zorluyor bazen insanı...

öncelikle allah hepimize acil şifalar versin ben şu an üniversite 3. sınıf öğrencisiyim ve orta sondayken bu hastalıkla tanıştım.. o günden beri ilaç kullanıorum 500mg depakinle başladım sonra yarıma düştü en son 25 mg topamak kullandım ve 3 sene fln nöbetim olmamıştı allaha şükür :) yaz okulu bitip eve döndüğümde annem bırak artık ilacı dedi bi ay bıraktım doktordan habersiz ve dün gene nöbet geçirdim...İSYAN ETMEK DEĞİL AMA ÇOK SIKILDIM ARTIK İLAÇ KULLANMAKTAN BU HASTALIĞI OLUP DA İYİLEŞEN YOKMU YA NOLUR CVP VERİN HİÇ UMUDUM KALMADI BNM DOKTORU ARADIK NİE BIRAKTINIZ İLACI DEDİ 50 MG A YÜKSELTTİ AMA NE ZAMANA KDR DEVAM ETCEK BU BÖLE ALLAHIM YARDIM ETSİN HEPİMİZE

canım inşallah hepimize Allah Şifamızı verir.Sakın ama sakın doktorunuza sormadan ilacı kesmeyin hatta kafanıza göre arttırıp azaltmayın bu çok önemli birşey..Bana dokorumun verdiği ilk ilaçta bile yavaş yavaş arttırılıp doz ayarlandı. başka bir ilaca başlamam gerekti o zaman bile doktorum birini aniden kesmedi. birini keserken diğerine başladı yarım yarım...
Çok dikkat edilmesi gereken şeyler bunlar
Ne yazıkki bende yeni öğrendim ve tedavime başlandı..
Okullarda açılacak ve ilaçlar çok ağır geliyor bana ne yapıcaz böyle

canım sen depakin kullandığını yazmışsın. Ben kilo aldığımı hissediyorum şu aralar. Çok çabuk acıkıyorum ve boğazımda bir şey var sanki sürekli garip bir mide bulantısı var sende de böyle şeyler oldu mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
cnm öncelikle biraz geç cvp verdim kusura bakma bikaç gündür ne yaptığımı bilmez durumdayım öle dolaşıyorum ortalıkta bu hastalık beni iice salaklaştırdı bide okulda açılcak evet bursada okuyorum bende ailemden de ayrı bu sene hiç gitmek de istemiyorum düşündükçe ağlıycak gibi oluyorum artık isyan etmek istemiorum ama bıktım bu hastalıktan çaresiz dert resmen allahım hepimize şifa versin cnm ben depakin 500 mg kullanmıştım bi kç sene kilo almamıştım sanki ama iştahımı baya bi açmıştı o konuda haklısın.. sonra ben doktorumu değiştirince yeniden filmler onlar bunlar biliosun işte ilaçta değişti şimdi topamax kullanıorum bide bişey sorcam bildiğiniz daha iyi bi doktor varsa önerebilirmisiniz ya ben bıktım artık bu hastalıkla uğraşmaktan nereye olursa gidicem hergün ağlıorum nolur ii bi doktor önerin bana bi çaresini bulayım artık

Bir kaç haftadır kendimi takibe aldım izlenimlerimi size yazıcam belki faydası olur.

İlacı kullandığım günden beri sürekli bir mide bulantım vardı. Bunu şöyle yaparak azaltmaya çalıştım: ilaç saatimde kalkıyorum biraz su içiyorum ondan sonra ilacımı içiyorum (aç karnına içiyorum, doktorum tok demişti yada yemekle birlikte), ondan sonrada kahvaltımı hazırlıyorum.
Kahvaltımda sadece süt bulundurmuyorum. (Eskiden alışkanlığımdan dolayı müsli yerdim her sabah şimdi bulantımı arttırmaya başladı)
Muhakkak kahvaltımda yumurta yiyorum nasıl olursa olsun! Yumurta yemediğim günlerle karşılaştırdığımda hem çabuk acıkıyorum, hem bulantım oluyor.

Bu ilaçların bulantıları çok garip oluyor. Boğazda sürekli limonlu su içmişsin de orda kalmış, yutkununca sürekli mideni kaldırıyor gibi...Bir de arada midemin içini kazıyorlar sanki

Sanırım bizde bu bulantıları bastırmak için sürekli acıkıyoruz..yeme isteyimiz artıyor..eskiden yediğime içtiğime dikkat ederdim şimdi günün her saati herşeyi yemek istiyorum

Allah hepimize şifa versin de bunları çekmeye razıyım

off ya kızlar ben kendi kendime ilacı bırakıp nöbet geçirdikten sonra doktor 25 mg kullandığım ilacın dozunu 50 mg'a çıkarttı. belki çok düşük dozlarda ilaçlar kullanıoruz ama ben bunların 500 mg olanlarının da kullandım ve sonuçta hergün kimyasal maddeyle karşı karşıya kalıoruz sizden bi ricam var güvendiğiniz emin olduğunuz iyi bi doktor varsa önerebilirmisiniz nasıl geçicek bu hastalık sürekli ilaç mı kullanıcaz

İlacı asla bırakma. 1 gün bile. Beynindeki deşarj veren noktayı baskılamak için o ilaç! Eğer sen ilacı bırakırsan olay tamamen epilepsiye döner ve ömür boyu kullanırsın. Dozun daha düşük. Demek ki başındasın, tedavin yapılıyor. İlacı asla bırakma...

merhaba arkadaşlar. öncelikle hepinize geçmiş olsun.bende epilepsi yok ama annem 46 yaşından sonra bu hastalıkla tanıştı, doğal olarak biz de. beyninde oluşan küçücük bir damar tıkanıklığı ve çok yüksek tansiyon, önce kısmi felce yol açtı. ardından bu geçti çok şükür. sadece çok hafif bir konuşma bozukluğuyla beraber epilepsi başladı. annemin nöbetleri internette okuduklarım gibi olmuyor. kasılmalı nöbetler çok nadir oluyor ve çok korkutuyor. ama bir kaç ayda bir-son zamanlarda bir ay içinde birkaç defa- sabahları oluyor. babama sesleniyor, eliyle gözlerini kapıyor, sonra da sayıklamaya ve geçmişte olan şeyleri anlatmaya başlıyor. yoğun bir sersemlik ve bilinç kaybı artı tansiyon yükselmesi görülüyor. geçirdiği son büyük nöbette bizi tamamen duymuş ama hiç konuşamadı ve vücudu tamamen kasılmıştı. bakışları hiç çıkmıyor aklımdan. bunun üzerine doktorumuz, sizin bahsettiğiniz d.... adlı ilaçla birlikte bir ilaç daha verdi ve bu ilacı aldıktan çok kısa süre sonra uykuya dalıyor ve o büyük nöbetlerin gelmesini engelliyor.uyandıktan sonra da aşırı baş ağrısı oluyor.
bu bahsettiğiniz d.. adlı ilacın yan etkilerinde de iştah artışı yazıyor zaten. annem kullanmaya başladığında 86 kiloydu, 4 yılın sonunda 107 kiloya çıktı. şimdi de diyetisyene gidiyoruz ve Allah'a şükür düzenli şekilde kilo veriyor.
Benim merak ettiğim, sizde nöbetler ne kadar sıklıkla oluyor? Eskiden birkaç ayda bir olurdu ve kendine gelmesi birkaç günü alırdı. Şimdi ise daha sık görülüyor ama daha çabuk kendine geliyor. Hangisi daha iyi bilemiyorum...
Rabbim hepimize şifalar versin...

sevgili lacivert26..benim tedavi sürecim ne yazık ki çok yeni . tam anlamıyla epilepsiyle haziran ayının sonlarında tanıştım. ama bunun taa öncesi varmış biz farkına varamadık ve açıkçası epilepsinin ne olduğuna dair hiç bir fikrimiz bile yoktu..
öğrendiğim günden beri sürekli araştırıyorum. benim ilk kullandığım ilaç da nöbetlerim neredeyse her gün oluyordu doktor dozu arttırdı ama bu seferde kafamı kaldıramıyor sürekli uyumak istiyordum. ölü gibiydim çevremdekiler bile bunu hissediyordu moral falan kalmamıştı nöbetlerimde ise artma vardı ve uzun sürüyordu.
doktor ilacın nöbetlerimi tetikleyen bir tür olduğunu söyledi ve eski jenerasyon bir ilaç verdi D...N. ilk başlarda 2 haftaya çıktı nöbetlerim. son nöbetim de 3.5 haftada sonra oldu sanırım.

1hafta önce üniversite hastanesine gittik kadın olacak doktor önce hikayemizi dinledi kağıda yazdı sonra hocasına götürdü sonra geldi ilacı değişitiriyoruz T...X dedi kaldık öyle reçete yazdı falan..bende sinirlendim kafaya göre ilaç mı değişir üniversite hastanesine geldik daha detaylı tetkikler yapılır diye dedim şimdi eski ilaca devam ediyorum..

sevgili GencJeo umarım şimdi biraz daha iyisindir. Annem geçen hafta bir nöbet daha atlattı. Gerçi tam olarak da atlatamadı çünkü şimdi de panikatak çıktı. Karanlıkta duramıyor, geceleri asla ışıkta uyuyamazdı, şimdi tüm lambalar yanıyor. D...n adlı ilaç fazla gelmiş dedi doktor,kan değerlerinden birini yükseltmiş, günde 3 tane alıyordu 2,5'e indirdi. Rabbim tez zamanda kurtarsın seni de anneciğimi de bu rahatsızlıktan...

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…