Nöroloji - Beyin ve Sinir Hastalıkları Epilepsi......( Sara) Paylaşalım

AMİN canım RABBİM gani rahmetinden şifasından versin yar ve yardımcı olsun sizlere İNŞALLAH AMİN
cümlemizi kötü hastalıklardan korusun AMİN

bana dua ettiğiniz için çok teşekkür ederim çok mutlu oldum :) allah herkesin yardımcısı olsun.herkesi bütün hastalıklarından kurtarsın inşallah.bu arada doktorumun bana söylediği bişeyi söylemek istiyorum kızlarda epilepsi ergenlik döneminde ve ondan önce yani 20 yasından önce ortaya cıkarsa evlenince geçme ihtimali çok fazla yüksektir. biyolojik yapıdan kaynaklıdır demişti.20li yaşlardan sonra cıkarsa ömür boyu ilaç kullanımı gerekir genellikle demişti.

merhaba ark bütün sayfaaları baştan sona okudum. hepinize çokk geçmiş olsun.size bi sorum olacaktı benim kuzenim 6 yaşında 2 kez uykudayken hafif uyanır gibi oluyo kusucam diyo gözlerini dikiyo sonra uykuda gibi eve eve diyo sonra kendine geliyo sizce epilepsi mi yoksa başka bi sorun mu var bu hafta emar filan çekilecek ama bende araştırırken burayı gördüm sizlere danışmak istedim.

merhaba ark bütün sayfaaları baştan sona okudum. hepinize çokk geçmiş olsun.size bi sorum olacaktı benim kuzenim 6 yaşında 2 kez uykudayken hafif uyanır gibi oluyo kusucam diyo gözlerini dikiyo sonra uykuda gibi eve eve diyo sonra kendine geliyo sizce epilepsi mi yoksa başka bi sorun mu var bu hafta emar filan çekilecek ama bende araştırırken burayı gördüm sizlere danışmak istedim.

Geçmiş olsun önce epilepsinin birçok çeşidi var.tabi bu duruma ancak doktorlar karar verir.ama tek dr yetinmeyin birkaç tane nöroloğa götürün derim.benimkini anlamamışlardı.benimde epilepsim uykuya dalacağım esnada yada uykudan uyandıktan sonra sıçrama şeklinde oluyo du.eğer ayağa kalkarsam yere düşüyorum ama bayılma veya bilinç kaybı yok.gerçi 4-5 sefer bayılmalarımda olmuştu.çok yıllar önce.13 yaşlarında çıktı benimki şuan 33 yaşındayım .çok şükür ilaçla engelleniyo nöbet olmuyor yıllardır.umarım yiğeniniz geçici rahatsızlık yaşıyordur.tekrardan geçmiş olsun.

suov ins dediğin gibidir zaten babası böbrek hastası abisi de sorunlu yarabbim yüzümüze bakar inş iyi çıkar emar filan inş kimseye de göstermesin rabbim.. kuzenim bayılır gibi oluyo ama sürekkli hep dişarda olduğu için eve gidelim diyo sanki biri korkutuyo gibi sonra kendine geliyo

Arkadaşlar 13 yaşındayken yakalandım ben epilepsiye eğer epilepsiniz hormonalse belli bi yaştan sonra geçer bu epilepsinin türüne bağlıdır.benimki çarpmaya bağlı oldu. o yüzden ömür boyu ilaç kullanmam lazım.o yüzden her söylenene inanmayın doktorunuza gidin ilacınızı kullanının ve herşeyi doktorunuzdan öğrenin.doktorunuz canınızı sıkan şeyler söylese bile. bu hastalıkla barışmak çok önemli hastalıkla barışırsanız zaten hastalığı yendiniz demektir.

arkadaslar ben kizima sabah ilacini icirdigimi zannederken ilacin kasikta yapisip kaldigini gordum yani birbucuk ttablet icmesi gerekirken yarim tablet icmis.bir sorun olur mu?dojtorunu aradim teli kapali suan cok kokuyorum.daha once arkadaslar bir gun icmeyi unuttugu icin doktorun ilaci bir sene daha uzattigini yazmislar boyle bir durum sozkonusu mu acaba.aksam ilacini icirdim.kendinden nefret ediyorum nasil boyle bir hata yaparim ben.

merhaba arkadaşlar ben 22 ocak 2008 de ilk bayılmamla epilepsi hastası oldugumu öğrendim ve ilaç tedavisine başadım ogunden buyana nöbet geçirmedim 3 yıl boyunca depakin 500 mg kullandım bir senedir de lamictal 25 kullanıyorum ve evliyim anne olmak istiyorum aranızda epilepsisi olup hamile olan çocugu olan varmı tşk

merhaba bende 23 yaşındayım bir yıllık evliyim ve epilepsi hastasıyım 2008 yılında ilk nöbetim ile doktora gidince öğrendim 2008 yılından 2012 yılına kadar DEPAKİN 500 kullandım hamileliği düşündüğüm için lamictal 25 başladım ve 2012 şubat da hamile kaldım ama bebeğimin kalp atışları başlamadı ve düşükte yapmadım dr lar beni zehirleyebileceğini sölediler ve kürtaj oldum tekrar ağustos ayında hamile kaldım bebeğimin kalp atışları başladı ama bu seferde trafik kazası geçirdim ve kazadan 1 hafta sonrada bebeğimin kalp atışları durunca yine kürtaj oldum doktorlar travmaya bağlı oldugunu sölediler ama acaba diorum hastalıgım etkisi varmıdır kazadan sonra eeg düzgün çıkmadığı için ilacım yükseldi lamictal 50 kullanıorum ... sizde bebek sahibi olmak istemişsiniz acaba şuanki durumunuz nedir gebelik, bebek varmı??

merhaba bende epilepsi hasatsıyım ve anne olmak istiyorum şuan için lamictal 50 kullanıyorum siz gebelikte hangi ilacı kulllandınız

merhaba kaç yaşında hastalığınız başladı ben de 23 yaşındayım ve 18 yaşından beri ilaç tevası görüorum benm doktorumaynı saatde alınması şart deildir dedi

merhaba bende epilepsi hasatsıyım ve anne olmak istiyorum şuan için lamictal 50 kullanıyorum siz gebelikte hangi ilacı kulllandınız

canım bende de var epilepsinin bi çeşidi;
şuan 4 aylık hhamileyim allahın izniyle bi problem yok,
normailde trilleptal kullanıyodum, hamile olduğumu öğrenince Tegretol 200 e geçtik,3 aydır bunu kulanıyorum..

buarada ilk yakalandığımda bu hastalığa bende depakin 500 kullanmıştm..

İlk gebeliğimde lamictal 100 kullandım.Şuanda tekrar hamileyim ve lamictal 100 le gebe kaldım ama nöbetlerim arttıkça arttı, 300mg a kadar çıktık nöbetlerde hiçbir azalma olmadı, günde 20 yi bulan nöbetlerden söz ediyorum. Çok zor günler geçirdim ve nöbetler yüzünden pisikolojim, sağlığım, huzurum hepsi bozuldu. Bir ay heyet raporu verdiler, raporda dahada kötü oldum, yataktan çıkamadım. Hiç bişey yiyemiyordum, yemek bile nöbete neden oluyodu, yakında ölecegimi zannetmeye başlamıştım.

3-4 hafta önce hacetepeden Serap Sayğıya gittim ilacımı tegretolle degiştirdi ve kendime geldim.Gündüz iyiyim akşam uyuyamıyorum ve bikaç nöbet oluyor ama ben buna razıyım.Şimdi eskisine göre çok iyiyim.Saglığın kıymetini birkez daha anladım.

2 hamilelik geçirdim biri okadar rahat, biride yukarda yazdığım gibi. 2 sinin arası iki yıl sadece.

Hepinize geçmiş olsun..
Allah size güç kuvvet versin..

Geçen yıl aile hekimine gittiğimde, doktora, kapıdan girip selam verdim.. TC kimlik numaramı istedi, söyledim..
Ben : Merhaba, ben pilates için sağlık raporu almaya gelmiştim de.
Dr : Snejanka, hmm.. Kızım sen epilepsi hastası mısın?
Ben : Pardon, anlayamadım da ?
Dr: Sara diyorum sara, sara mısın kızım?
Ben : Yok ben değilim ondan.
Dr: Var sende bişey var. Git bi . . . . çektir. ( .. kısmı teknik bişey eko muydu acaba öyle bi kelime)
Ben : Ama benim yok ki bir rahatsızlığım, sedef hastasıyım sadece.
Dr: Neyse, ilgilen bu konuyla, kesin var sende bişey..

Çıkınca kafama dank etti..
Millet ne testlerden geçip helak oluyor, ne olduğunu anlamak için..
Benim doktorun sorduğu soruya bak.. Saf mıdır, salak mıdır..

merabalar arkadaslar hepinize gecmiş olsun diyorum öncelikle..bende 2 gün önce otobüste bayıldım ve hastaneye gittim..ön tanı olarak epilepsi dendi tam bişey diyemem uyku eeg sinden sonra diyebilirim dedi doktor.. bu gece uykusuz kaldım ve sabah 9 da eeg ye giricem tam bilgi vermediler ama kagıtta 1 saatlik uykuda eeg yazıyordu..dua din lütfen temiz cıksın sonuclarım cok korkuyorum

Bildiğim kadarıyla epilepsinin bi tedavisi yok,yalnız nöbetleri ertelemek veya durdurmak için ilaçlar var. Ben ayağımda kasılma,ellerimde titreme,baş ağrısı,baş dönmesi ve bulantı şikayetiyle doktora gittim ve epilepsi ilacı verdi ama teşhis migrendi. Aslında ayağımdaki kasılma ve titremeyi başta söylememiştim de daha sonra aklıma geldi. Ayağım için ortopediye gittim ve gerilmeyi anlamamışlardı hatta mr'da tesadüfen ayak bileğimde kemikte tümör olduğu ortaya çıktı falan.Ben şiddetli baş ağrısı için gitmiştim ve epilepsi başlangıcı,migren diyerek ilaç kullanmaya başladım.1 ay kullandım geçmedi tekrar gittim ve ilacı değiştirdi,ilk 10 gün tek doz sonra 2 taneye çıkartmam gerekiyordu.Aynı zamanda antidepresan da kullandığım için ilaçlarda sınırlama koymuştu dr ve zor oluyordu.Mesela sabahları uyku ilacı vermesi gerekiyor ama dersaneye gittiğim için alamıyorum,hepsi ağır geliyor falan. 1 ay önce ameliyat oldum ayağımdan ve anestezi öncesi 1 hafta ilaçları bırakmam gerekti narkozu etkiliyordu doğal olarak epilepsi ve antidepresan ilaçları. Benim ellerim yıllardır hep buz gibidir yüzüm falan bembeyazdır,ama ilaç kullanmaya başlamadan da öyleydim,ilaçları bıraktıktan sonra hepsi kesildi. Baş ağrısı ara sıra oluyor.Ne kasılma,ne titreme,ne de soğukluk hiçbir şey yok.Belki gerçekten epilepsi hastasıyımdır buna üzülecek de değilim,canım pek tatlı değildir.Ama sanırım ben küçük nöbetler geçiriyordum internette biraz araştırma yaptım. Beyin tomografisi çektirdim onu bile hala götüremedim mesela o kadar dikkate alsaydım şimdiye çoktan götürürdüm. Zaten dediğim gibi pek önemsemiyorum yani.

Merhaba arkadaşlar 2 hafta kadar önce evde yalnızken bayıldım başımı tv Ünitesi'ne vurdum başıma dilik falan atıldı nörolojıye gitmem önerildi ortalama 4-5 gündür devam eden bi bas ağrım vardı gittim kayseri Acıbadem'e emar ve eeg çekildi emarda herşey normal çıktı fakat eeg min bozuk olduğunu söylediler ilaç başlanır dediler birde video eeg önerdi 24 saatlik bende güvenmedim ıkınci bi Dr a başvurdum Erciyes Üniversitesi nörolojı bilim dalı başkanı muayene etti tekrar eeg çekildi ve hiç birşeyimin olmadıgını söyledi kafam karışık önceki eeg ni görmemiş olsaydım hiçbirşeyin yok derdim dedi oda yönlendirdi video eeg ye haftaya çekilecek yaptıran varmı bu video eeg yi merak ediyorum çok arada kaldım başından böyle geçmiş birşeyleri olan varsa paylaşırsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…