Jinekoloji Endometriozis ● Adenemyozis ● Çikolata Kisti

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
2 ay olacak benim ameliyat olali
Gecen hafta bi idrar yolu enfeksiyonu oldum simdi seyirme hissi var titreme gibi dis gorunusunde bi degisiklik yok sisme falan.
Isim degistirmissin bi an yenisin sandim burda
Normal gelmedi bana doktora git pazartesi

Endometriozis sebepli ikinci ameliyatım sonrası bana da doktorum Visanne yazdı. Çocuk istememize rağmen almaya başladım. Çok rahat kullanan kadınlar da var. Bende göğüslerim aşırı derecede şişti. Ama daha kötüsü duygusal anlamda o kadar etkiledi ki. Allak bullak oldum, sebepsiz ağlamaya başlıyordum falan. 1,5 ay kullandıktan sonra daha fazla dayanamadım bıraktım. Endometriozis ve adenomyozisten dolayı bir an evvel tüp bebek yapmamızı söyledi doktorlar. Ben daha önce hiç hamile kalmayı denemediğimiz için kendimize bir 6 ay süre tanımak istedim. İlacı bıraktıktan sonra 4. adet döngümde hamile kaldım. 10. haftada kalbi durdu, orası ayrı. Ama anlayacağınız imkansız diye bir şey yok.

Ruhsal acidan ilac ayni seyleri yasatmisbende 1 ay daayanabilmistim

Bu ay adetimin 2. Gunu basladim hapa ve halen lekelenme yaşıyorum sizde de olmusmuydu?

Allah mecbur bırakmasın, ama bir daha kullanmak istemem. Tabii mecbur kalınca insan her şeyi yapıyor.
Yaklaşık iki sene oldu ilacı bırakalı, çok şükür ne ağrılarım ne başka semptomlarım şimdilik yok. Günlük hayatımı etkileyecek herhangi bir belirti olmadıkça kullanmak istemiyorum.

Sanirim ilaci kullanırken hamile kalmamak insani uzuyor bu etkiliyor. Benimde içim buruk biraz

Sanirim ilaci kullanırken hamile kalmamak insani uzuyor bu etkiliyor. Benimde içim buruk biraz
Hormon alıyorsunuz sonuçta, yani duygusal anlamda etikilenmek çok normal. Ama işte bazısında etkisi fazla olmazken kiminde o kadar çok oluyor ki, devam etmesi zorlaşıyor. Size iyi gelir ve faydasını görürsünüz umarım.

Allah korusun bende senin gibi dusunuyorum 1 ay kullandim ama etkisi cok uzun surdu

Normalde de sulu goz bir insanim. Goz kurulugu yaşıyorum ve gozlerim kac gundur balon gibi sanirim ağlamaktan da olabilir. Rabbim hakkimizda hayirlisini nasip etsin
Bana doktor ama hamile kalmaya engel degil demisti
Bilmiyordum öyle bir durumu varmi yokmu sormadim.

Benim genel olarak cok akıntım var canım ameliyattan kaynaklı değil. Her gittiğimde de enfeksiyon cikiyo fitil antibiyotik kullanıyorum gecmiyo tekrarliyo
Surekli enfeksiyon varsa bi böbreklere baktırın. Surekli enfeksiyon mantar şikayetleri böbrek işlevinede bağli çoğu kadin bilmez bunu. Ilk işiniz bu olsun

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…