Endometriosis (Çikolata kisti)

Ay canım maşallah. Olsun bebişin kistinde tedavisi olacak inşallah. Allah sağlıkla kucağına almayı nasip etsin. Duların için de çok teşekkürler. Hepimiz için inşallah.

Ne kadar dikkatli yapılırsa yapılsın yine zarar veriyor. Yada kistin kendisi zarra veriyor o belli değil. Benim doktorum ankaradaki en iyi doktorlardan biri diye biliniyor. Ameliyattan 2 ya sonra tüp bebeğe bağladım. Sağlam yumurtalıkta 6 tane kist aldırdığım yumurtalıkta sadece 1 tane yumurta oluştu! Tesadüf değildir herhalde. Ama dediğim gibi kist de zarar vermiş olabilir. Septalı olması kötü huylu demek değil. Doplerde kan akışı var mı damarlanma var mı diye bakarlar. Eğer damarlanma varsa kötü huylu olabileceğinden süphelenilir. Seninki öyle bir şey değil merak etme.

cnm nasıl transvajinaş aspire edildi ilk kez duydum ve şaşırdım hangi tüp bebek merkezi bu..benim ki 3 3.5 cm falan işte..

Aspire etmek geçici çözümdür bir iki ay geçmeden geri dolar. ama hemen ardından hamile kalınacaksa mantıklı. çünkü hamilelik durduruyor bu hastalığı

ben bu gün zeynep kamile tekar gittim içim içimi yedibir aydır kansermiyim diye en iyisi olayım amliyat işin içinden çıkamadım..doplerde müsinöz kistdonema düşünebilir yazıor ama tahmin tabi mecbur olacağım asistanda bu gün kanserden şüphe edilmiş dedi mecburum olmaya zarar versede bu şeklde tüpte yapsam rahat olmayacağım kötü huylumu diye..napaılm artık rezerv düşecek ama..benim doktorda alanında baya iyi sanırım doçent jınekoloji onkoloji başkanı bölümün..bu şeklde de tüp yapsam kist daha da büyüyecek zaten yumurtada kaliteli olmuyormuş ama çok korkuyorum..aspire etmek istedim ama buradki doktorlar hiç bahsetmiorlar anlamdım gitti sordum bir doktora hiç iyi bir şey değil dedi

Son düzenleme:

Hakkında hayırlısı olsun canım inşallah ameliyatın sorunsuz geçer bence de kistin kötü huylu değil merak etme şimdiden çok geçmiş olsun...

arkadaşlar maalessef ben de var bu kistten önce iki idi şimdi ise çok sayıdaymış bitmesini beklerken çogaldı rabbim yardımcımız olsun
dr tedavi verirsem menepoz olurdun dedii bebek için tedaviye tekrar başlayacağız inşallah

evet bu işte zaman çok önemlimiş bizim gibilerin vakit kaybetmeden tüp bebek denemesi gerkirmiş bekledikçe ya büyüyüor yada çoğalıyor gerçi ben çikolata ksiti olduğumu yeni öğrendim kaç senedir

merhaba arkadaşlar ne zamandır okuyorum forumları bebek haberleri duydukça bende seviniyorum. 2 yıla yakındır evliyiz bebeğimiz olmadı. bende hem çikolata kisti hemde pcko var. bugun eşimde test yaptırdı neyse ki onda bi sorun çıkmadı. doktor bu ay tedaviye başlayacagını söylemişti. adetin ikinci günü gel demisti bugun 4. günü oldu gidemedim ilk olarak nasıl bir tedavi yapar bilemedim ama çikolata kisti alınmadan tedaviye başlayacagını söylemişti. bu konuda bilgisi olan var mı acaba?

eğer çikolata kistin küçükse klomen verebilir yumutlatıcı hem pko ya iyi gelir yaşın kaç bu arada..benim de çikolata kistim varmış bilinemedi şimdi amliyat oluyorum 3 cm falan

eğer çikolata kistin küçükse klomen verebilir yumutlatıcı hem pko ya iyi gelir yaşın kaç bu arada..benim de çikolata kistim varmış bilinemedi şimdi amliyat oluyorum 3 cm falan

ben 26 yasındayım benım de kistim 3 cm civarında ama doktor önce biraz deneyip sonra ameliyet dedi bilmiyorum şimdilik ona güveniyorum ama yinede başka doktorlarada gitmek gerek mi?

ben 26 yasındayım benım de kistim 3 cm civarında ama doktor önce biraz deneyip sonra ameliyet dedi bilmiyorum şimdilik ona güveniyorum ama yinede başka doktorlarada gitmek gerek mi?

merhaba ben 1 yıl önce ameliyat oldum çikolata kistinden ve hemen takrarladı bebek için tedavi gördük olmadı geçen hafta başka bir dr gittim ameliyat olmak yumurta rezervlerini yok ediyor dedi ben hiç bir hastama ameliyat önermiyorum önce çoocuk düşüncesi var ise bu yönde tedavi ediyorum dedi ve gittim bir çok dr da ameliyat olmasaydın diyorlar lütfen iyi araştır ben çok sıkıntı çektim halada çekiyor kistlerim çok fazlalaşmış küçük ama çok fazlaymış yumurta rezervim az tedavi verirsem menepoz olursun dedi bebek istiyoruz Rabbim kısmet ederse inşallah bakalım dedi adetli şken gel farklı bir yöntem uygulayalım dedii inşallah arkadaşlar dua edin tekrar söylüyorum ameliyat önermiyorlar önce bebek için ne gerekirse yap çünkü yumurta rezervin azaldıkça şans düşüyor geç kalınmış diyorlar benim için RABBİM İNŞALLAH BİZLER İÇİNDE OL DER DUALARIMDASINIZ ALLAHA EMANET OLUN HAYIRLI CUMALAR

evet bu işte zaman çok önemlimiş bizim gibilerin vakit kaybetmeden tüp bebek denemesi gerkirmiş bekledikçe ya büyüyüor yada çoğalıyor gerçi ben çikolata ksiti olduğumu yeni öğrendim kaç senedir

evet haklısın ameliyat olmamam gerektiğini söylüyorlar gittiğim drlar yumurta rezevine ameliyat zarar veriyormuş ama ameliyatı yapan prf dr bundan hiç bahsetmedi bize bende güvendim dr rabbim hayırlı drla karşılaştırsın o dra hakkımı hiç helal etmem allahdan bulsun o çok skıntı çektim ameliyattan sonra hala da çekiyorum yumurta rezervine bakmadan ameliyat etti şimdi yumurta rezervim az ve tüp bebek denedik olmadı kısmet olursa bu ay tekrar başlıyoruz hakkımızda hayırlısı olsun

şimdilik doktorun dediği tedaviyi uygula bence hatta tüp bebekte dene dersen fazla gecikmeden dene derim bazaen tedavi insanı çok oyalıyor eğer kistin hapla falan küçülcekse önce onu dene..bana kaç sene kimse ilaç vermedi yanlış tedavi uygulandı kistim büyüdü tabi fazla değil ama şiddetli endometris olmuşum ca 19 9 175 çıktı renkli doplerde de endometroma yada müsinöz kistodenama düşünebilir yazıo yani ur ..kanserden şüphe edilmemiş olsaydı kesinlikle amliyat olsaydım zaten yaşım 35 yumutra rezervini düşürcek illaki beni bu aşamaya getrdi doktorlar anlmayarak..sen dikkatlı ol kistini iyi takip et ve bir doktora görün devamlı..

bende ilkten ameliayt olmadım hatta zeynep kamilde bir gece yattım sabah kaçtım ameliayttan..ama içim iiçimi yedi kansermiyim diye renkli dopleri gören doktor düşündü şöle bir bende çocuktan geçtim olayım barı dedim geç kalınmış olmasın..gerçi o renkli doplerrede hiç güvenemiorum yapan doktor bunu senden neden istedilerki bu bir şeyi belli etmez dedi durdu bir tahmin dedi..bende ne tüp deneyebiliorum bu şeklde nede amliayt çok korktum ..ne yapacağım belkide hiç çocuğum olmayacak olmasam da ya kansersem diye düşünceden almaıorum..hiç istemiorum amliyatı iyi bir doktor aradım ama gezmediğimkalmadı gibibir aydır işin içinden çıkamadım..eğer sadece çikolata kisti varsa ve eminsen bence de ameliayt olunmamalı

sizede hayırlı cumalar yeni girebildim nete evet benim doktorumda kesinlikle ameliyet yok dedi ilk olarak klomen le başlıyoruz yarın adetin 5. günü başlıyorum. sonra aşılama, hsg, tüp bebeğe kadar gidicez galiba bide ca 125 testi istedi onu yaptırcam klomen yanında glukofen die bi ilaç daha verdi insülin direnci için yani şimdilik biz çikolata kistini görmezden geliyoruz bide senin ca 125 degerin kaçtı biliyomusun çikolata kistindede yüksek cıkıyomus ii akşamlar

benim doktorum şimdilik önemsemiyor çikolata ksitini pek ama gerekli herşeyide yapacagını söylüyor birkaç doktorda değistirmek istemiyorum memnunu ca 125 istedi şimdi kpo da var klomene başladık işte sonra sırasıyla herseyı deneyıp olmazsa laparoskobi yapılcak falan umarım o kadar uzamaz cnm ama nasıl bıseymıs bu çikolata kisti ya kanser testi sonucta ınsan korkuyo cok yuksek cıksa tum planlar bozulcak neyse sımdılık bunları dusunmek ıstemıorum bebege kitlendim:) folikasıt alıyorum doktorum ne ıstersen ye dedı stress yapma falan filan:))

zaten benimkinide nemsemediler ağızlarına bile almadılar üç senedir hiç bir doktor ama en son çikolata kisti olduğu anlaşıldı ve görünümü pek iyi değildi ca 19 9 testi 175 çıktı renkli doplerde pek iç açıcı değildi..hemen ameliyat dediler ama çocuk için değil beni kötü huylumu diye ameliyat ediolar..bende klomen ve ovitrrle tedavisi gördüm ama olmadı benim..hsg de tek tüp kaoalı çıktı oda çikolat kistinden yapışıklık oluyormuş sanırım amliytta ona da bakılcak tekardan..bende kanser şüphesi olmasaydı asla ameliyat olmazdım direk tüp denerdim

visanne diye bir ilaç verdi dr çikolata kistinin ameliyattan başka tek yolu bu diyerek... deneyen var mı? ben bir ay kullandım renkleri açılmış ve 0.5 er cm küçülmüşler. 3 ay kultlanacağım toplam. sonucu sizlere de bildiririm. burdaki ameliyat hikayelerinden sonra ne yapacağımı şaşırdım.. her dr ameliyat diyor. bir tanesi hariç..

evet neymiş o ila acaba banada verselerdi ya öncden ..ben yarın yatıyorum çarşamba olacağım zeynep kamilde çok korkuyorum allahım nerden çıktı bu kistin başıma bela olacağını hiç düşünemmiştim ..allahım yardım et

çok geçmiş osun rabbim acil şifalar versin hakkında hayırlısı olsun

Bu operasyonu geçirmiş biri olarak söylüyorum korkulacak bir ameliyat değil canım hiç moralini bozma herşey yolunda gidicek inşallah, Allah yardımcın olsun. İyi haberlerini bekliyoruz...

merhaba arkadaşlar; daha önce de buraya yazmıştım öykümü... 2,5 cm lik bir çikolata kistim vardı; doktor bununla hamile kalabilirsin demişti; o esnada doğum kontrol hapı ginera kullanıyordum ve bıraktım. bıraktıktan sonra 1 ay adet oldum sonraki ay ise gebe olduğumu öğrendim. demek ki çikolata kistiyle de hamile kalınabiliyormuş gerçekten. sadece en önemlisi yumurtlama günlerini takip edip gün aşırı ilişkiye girmek.. buna dikkat ettim ve şu anda 6 haftalık hamileyim. yüce rabbim bu mutluluğu isteyen herkese tattırsın inşallah.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…