Endometriosis (Çikolata kisti)

Ah canim istanbulda değilim ki sana yardimci olayim ben Adana Acibademe gidiyorum

Arkadaslar merhaba,uzun zamandır gıremıyorum nete. Dun doktora gıttım cıkolata kıstım 6 cm den 1.7 cm kadar baskılanmıs cok mutluyum doktorum hemen cocuk dusunmelısın boyle ıyı durumdasyken dedı.Sadece yasmın kullanıyorumdum ıkı senedır hıc ara vermeden henuz cocuk dusunmuyorum aslında evlenelı 5 ay oldu cunku ama tabıkı uzun bı sure deneme yapmak zorunda kalacagımı da dusununce baslasam mı acaba dıyorum ,sız onerırsınız ?

sevindim cnm ne güzel kistin küçülmüşş bende en yakın zamanda doktora gidip yazdıracağım bana en uygun olan doğum kontol hapını napayım bir süre çocuk düşünmem artık yasamin baş ağırsı yapıormu cnm benim migrenim varda..yani çocuk istiorsan tabi hemen değerlendirmelisin bu zamanı ama istemen öenmli

Son düzenleme:

Canım sevindim senin adına. Bende yasmin kullamıyorum. 5-6 aydır.
Benimde kistlerim 2 ve 3 cm civarındalar.
Bence bebek yapma çalışmalarına başla ve hapı bırak derim.

arkadaslar gunaydın kusura bakmayın ınternetım olmadıgından sadece ıs yerınde gırebılıyorum o da gızlı saklı:) yasmınle aslında cok uyum ıcınde degılım bende de bas agrısı yapıyıyor ama cok degıl asıl sorunum bende ınanılmaz mıde bulantıları yapması.Doktoru yasmını bırakınca mıde bulantılarımın kesılecegını belırttı ama bıde bıraktıgım an kıstım buyuebılırmıs ,bıraktıgım an yıne o eskı adet sancılarıma kavussacagım.Allah hepımıze bu hastalıktan kurtulmayı nasıp etsın kızlar, aslında cocuk dusunmuyorum ama ya sonra olmazsa dıye korkuyorum sızler ne dusunuyorsunuz aranızda hapı bırakan varmı?Hepımız ıcın dua edıyorum ıns kabul olur ...

bazıları uzun yıllar kullanıor bıraktımı hemen hamile kalabilior bazılarınında zaman alıormuş sanırımm ama en azından 4 5 ayda normale döner bence diye düşünüyorum..kistin tam geçince bence bırak başka korunma yollarını dene çocuk düşünmüorsan eğer hemen

arkadaşlar ben 4 ay GINERA kullandım; kistlerim geriledi; ilaçla kaybolmasının imkanı yok zaten ancak ilerlemesi durduruluyor ve biraz geriletilebiliyor. benimki 4 cm idi; 2,5 cm e düştü; doktor hemen hamile kalmalısın dedi; ilacı bıraktıktan sonra 1 kez adet gördüm; ikinci ay hamile kaldım. belki GINERA yı bir deneyebilirsiniz
, bana herhangi bir yan etkisi olmadı bu ilacın ayrıca... bana tavsiye eden MEDICAL PARK bahçelievlerden- KADIR SAVAN dı. bilginize.

o kadar gerilese iyi soğan suyuyla gider o ..benim soldaki 1.5 cm gitmiş bu ay sanırım soğan suyunun etkisi çok yoğun adet oldum çünkü adetle gidiormuş kistler zaten ama böle büyünce gitmior

çikolata ksitide adetle atılıyormu,benim bildiğim normal kistlerin o şekilde atılabiliyor.Keşke atılsa benim kistim 2 cm den bile az ozaman soğan kurunu denesem mı acaba gercekten ıse yarar mı arkadaslar

çikolata ksitide adetle atılıyormu,benim bildiğim normal kistlerin o şekilde atılabiliyor.Keşke atılsa benim kistim 2 cm den bile az ozaman soğan kurunu denesem mı acaba gercekten ıse yarar mı arkadaslar

bence denemelisin benim 3 4 aydır sol tarfta da vardı 1.5 cm geçen adetle gitmiş iki aydır soğan suyu içiorum şu an üçüncü kürdeyim ama sağdaki önemlisine bir etki aypamdı sanırım şimdilik 4cm e yakındı bir ara 3 cm dediler sevinmiştim her doktrda farklı ölüçüyor anlamdaım gitti..hatta geçen gün 26 mm bile dediler hep yanı yere gitmek lazım..bence denemelisin ..belli olmaz gider belki

Son düzenleme:

kusura bakma hiç girmedim o günden beri .. ben ameliyattan korktuğum ve kaçtığım için ilacı deniyorum. çok fazla yan etkisi var fakat beni rahatsız eden bir etkisi olmadı. cinsel hayat bitme noktasında ama onu söyleyeyim.:) ben bir kutu kullandım,gün de bir tane olmak üzere.. 28 tane yani ve sonra dr a gittim. 0.5 cm küçülme ve renklerinde açılma gördü dr. iki kutu daha kullan öyle gel dedi. simdi son kutudayım. bittiğinde bakacağız.zaten en fazla 3 kutu kullanabilirsin demişti.

bende ameliyat olmadım korkudan çok psikoljim bozuldu şimdi direk tüp bebek denemeye karar verdim ne olursa olsun bir doktrla konuşup ilaçlardan da çok korkuyorum o ilacı araştrdım eczanelerde yokmuş ameliyattan sonra veriliormuş eczaneci dedi ama kafaya görede alamam zaten 114 tl fiyatıda..bakalım sana etki edecekmi bende merak ettim

ilaçların yapabilecekleri sınırlı ama dr hikayelerini duyduk az çok. bence ameliyat daha riskli. tanıdık bir kadın doğum uzmanı " senin gibi hastaları ameliyat etmek istemiyorum (ağrım sızım olmadığı için) acıkcası her ameliyatta en kadar mahir olursak olalım yumurtalıklara zarar veriyoruz ve bu da sonraki gebeliklerde zorluk yaratıyor ve hattta erken menopoza neden oluyor" dedi.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…