Endometriosis (Çikolata kisti)

Allah herkese acil şifalar versin arkadaşlar.
Soğan suyunu ben bir kez içtim ama midemi bulandırdı.
Reflüm var bana bir sakıncası olurmu ki?
kİStlerim sağda ve solda.
Biri 3,3 cm
Diğeri 2,8 cm.

Biri 3,3 cm
Diğeri 2,8 cm.

bende ilk zamanlarda çok zorlandım içerken ama 1-2 ay içtikten sonra alıştım limonata gibi gelmeye başladı. nefesini tutarak içmeyi dene ,. bende reflü hastasıyım ama soğan haşlandığı için hiçbir rahatsızlık vermiyor. kistlerin küçük erime şansın yüksek. birde araştır aktarlarda bitki çayları ve macunlar var onları da dene.

bende ilk zamanlarda çok zorlandım içerken ama 1-2 ay içtikten sonra alıştım limonata gibi gelmeye başladı. nefesini tutarak içmeyi dene ,. bende reflü hastasıyım ama soğan haşlandığı için hiçbir rahatsızlık vermiyor. kistlerin küçük erime şansın yüksek. birde araştır aktarlarda bitki çayları ve macunlar var onları da dene.

Senin kistlerine iyi geldimi canım soğan suyu?

çok güzl bir haber inşalla bu mutluluğu bizlerde yaşarız benimde 7 cm büyüklüğünde sağ tarafımda çikolata kistim var gittiğim bir doktor bana lucrin diye bir iğne yaptırdı menopoza sokalım vücudunu kistle savaşalım dedi ama başka gittiğim bir doktorda ben o iğneyi önermiyorum ameliyat olman lazım dedi kafam çok karıştı ve bu iğneden dolayı menopouzun bütün etkilerini yaşıyorum diğer yazılanları okudum kimseye böyle bir tedavi uygulanmamış çok pişman oldum bu iğneyi olduğuma şimdi ameliyat olsam bu iğneden dolayı olabilir miyim çok üzgünüm ne yapsam ne etsem diye her gün ağlıyorum :KK43:((

Canım inşallah sen de şifa bulursun. Senin kistin büyük bence de ameliyat olman mantıklı yalnız sana tavsiyem kisti çeperi ile birlikte aldırman çünkü sadece kistin içi boşaltılıp çeperi bırakılırsa tekrarlar. Benim ilk ameliyatımda sadece kist içeriği aspire edilip çeperi bırakılmıştı ve tekrar oluştu. Bazı doktorlar saglikli over dokusuna zarar vermekten cekindikleri icin kisti ceperi ile birlikte cikarmiyor ama bu isinin ehli cerrahlar icin zor bisey degil (özellikle de yapisikligin yoksa) bu konuyu doktorunla konusmani öneririm şimdiden gecmiş olsun...

bende 12 gündür soğan kürü deniyorum 4 cm e yakındı kist sağda solda 15 mm falandı bu gün ultrosan girdim 8 mm küçülmüş inanamadım yani şu an 3 cm kist bu ay a2 gün denedim 3 gün daha var sonra bırakıp adete 10 gün kala yine deneyecğim bu ay adetim de rahat geçti eskiye oranla yumurtalıklarım çok zonklardı ama olmadı bu sefer..bence faydalı soğan kürü..

selam kızlar Rabbim şifa versin hepinize bebek istiyorduk olmuyor bu ay 1 sene olacak adetten önce kahve akıntım oluyor sizin teşis nasıl konuldu bilgi verir msiniz vajinal ultrasyonla belli olur mu şimdiden sağolun.

selam kızlar Rabbim şifa versin hepinize bebek istiyorduk olmuyor bu ay 1 sene olacak adetten önce kahve akıntım oluyor sizin teşis nasıl konuldu bilgi verir msiniz vajinal ultrasyonla belli olur mu şimdiden sağolun.

vajinal ultrasonla belli olur canım.
bi gidip görünmende fayda var.

merhaba arkadaslar.. benimde sag yumurtalıgımda 3 mm lik kist var ve 1 hafta oldu ögreneli. evliyim ve bebek düşünüyorz ama bu adı kadar masum olmayan kist engel oluyormuş. böyle olupta kendiliginden hamile kalanlar varmı? ayrıca bu sogan kürü nasıl kullanılacak?

merhaba arkadaslar.. benimde sag yumurtalıgımda 3 mm lik kist var ve 1 hafta oldu ögreneli. evliyim ve bebek düşünüyorz ama bu adı kadar masum olmayan kist engel oluyormuş. böyle olupta kendiliginden hamile kalanlar varmı? ayrıca bu sogan kürü nasıl kullanılacak?

merhaba arkadaşım, 3 mm yazmışsın çoookk minik, ben en büyüğü 3,5 cm olan 3 adet kistimle hamile kaldım çok şükür Rabbime...
soğan kürünü kesinlikle tavsiye ederim, zaten çok küçük senin Allah ın izni ile geçer gider. netten ibrahim saraçoğlu nun sitesine gir orada ayrıntılı şekilde yazıyor nasıl yapacağın...

benimde kağıdımda 3 mm falan yazıyor ama o 3 cm demekmiş. İki doktor da öyle söyledi.
3 cm civarıysa soğan kürünü denemek lazım canım.
Hatta ben de denesem iyi olucak.

içim rahatladı rabbim inş banada bir bebek nasip eder. çok teşekkur ederim arkadaslar. sogan kürünüde deneyecegim inş faydasını görürüm...hepimize geçmiş olsun.

hayıt tohumu çayı kullanıp faydasını görenler var mı arkadaşlar ? kistleri küçültüyoru mu işe yarıyor mu deneyen ?

merhaba arkadaşım, 3 mm yazmışsın çoookk minik, ben en büyüğü 3,5 cm olan 3 adet kistimle hamile kaldım çok şükür Rabbime...
soğan kürünü kesinlikle tavsiye ederim, zaten çok küçük senin Allah ın izni ile geçer gider. netten ibrahim saraçoğlu nun sitesine gir orada ayrıntılı şekilde yazıyor nasıl yapacağın...

Canım nasılsın? Nasıl gidiyor hamileliğinnn :KK16::KK16::KK16:

Canım malesef herkesde öyle olmuyor. Senin sadece kistin varmış demek ki. Benim de 3 cmlik çikolata kistim aslında içerlerde olan başka şeylerin belirtisiymiş. Biliyorsun laparoskopide çok yapışıklık oldu. Yapışıklıklar açılmasına rağmen yine hamile kalamadım. Ve tüp bebeğe başladık. Umarım mesajımı görürsün sana da burdan haber vereyim. Bugün ilk ilacımı aldım inşallah bu şekilde bebeğime kavuşacağım. Lütfen benim için dua et canım :KK16::KK16:

Canım ben bu ocakta tesadüfen öğrenmiştim. Benim de 3 cm idi. Ocakta korunmayı bıraktık ağustos ayına kadar başarılı olamayınca laparoskopi ile kisti aldırdım. Lap esnasında endometriozis yüzünden karın içinde çok fazla miktarda yapışıklık oluştuğu görüldü. Tüpler açık olmasına rağmen yumurtalıklarla ilişkisi kesilmiş. Çikolata kisti endometriozis hastalığının bir sonucu. Bazılarında sadece kist oluyor bazılarında bendeki gibi yapışıklıklar oluyor. Eğer senin sadece kistin varsa, düzenli yumurtluyorsan ve eşinde bir problem yoksa kendi kendine hamile kalmaman için hiç bir neden yok. Bana sorarsan bir süre dene. Bu arada ymurtlama kitleri ve ateş ölçme yöntemi ile yumurtlamanı tesbit et. Ama mutlaka eşin de doktora gitsin. Eğer onda da bir problem çıkarsa 6 ay sonra mutlaka yardım alın. Sendeki küçük sorunla eşindeki küçük sorun birleşince büyük bir sorun olur. Eşinde bir şey çıkmazsa rahim filmi çektirebilirsin. Ben rahim filmi çektirmek yerine ameliyat olmayı seçtim. İlk bakışta saçma bir karar gibi görünse de doktoruma çok güvendim ve sonuçta da bu kararı verdiğim için çok mutluyum çünkü ameliyat olduğum ağustos ayına kadar boşa kürek çektiğimi öğrendim. Ağustos ve Eylül aylarında denedik ama yine hamile kalamadım. Bu ay da tüp bebeğe başladık.

İnan bu topiğe ilk girdiğimde çikolata kisti hakkında çok kötü bir şeymiş gibi konuşanlara kızıyordum. Felekat tellallığı yapmaya gerek yok diye düşünüyordum ama gerçekçi olmak lazımmış. Ben hiç hazır değildim bunlara ama gel gör ki bugün tüp bebek için ilk iğnemi oldum.

Sana tavsiyem kendine iyi bak, kötü hikayeler okuma, çok iyi hikayelere kanıp fazla zaman kaybetme sadece gerçeklere bağlı kal. Kendi kendine yada dışarıdan yardımla Allah izin verdikten sonra mutlaka bebeğin olacak hiç merak etme.

Bu arada ben soğan kürü yaptım 3 ay. Kist üzerinden hiç bir etkisi olmadı ama regl olduğumda karnımın ağırması geçti. O nedenle yine olsa yine yaparım, çok güzel bir şey.

ilgine çok teşekkür ederim arkadaşım inşallah hepimizin allah yardımcısı olur bizi o annelik duygusundan mahrum birakmaz bende en kısa zamanda ameliyatımı olmaya karar verdim çok sağol

Şimdiden geçmiş olsun ben bir kaç hafta sonra spor bile geri dönmüştüm. Hiç ağrım acım olmadı. Sadece 2 gün yattım. İnşallah senin için de böyle kolay geçer.

Biri 3,3 cm
Diğeri 2,8 cm.

Amin canım inşallah. Reflü sorun değil. Ben de ilk içtiğimde midemi çok bulandırmıştı ama sonra canım bile istiyordu öyle diim. Alışırsın. Ben ilkinde bir yudum içip sonra ağzıma bir dilim limon alıyordum. Arada nane kokluyordum. sonra su gibi içemeye başladım.

Canım nasılsın? Nasıl gidiyor hamileliğinnn :KK16::KK16::KK16:

Canım malesef herkesde öyle olmuyor. Senin sadece kistin varmış demek ki. Benim de 3 cmlik çikolata kistim aslında içerlerde olan başka şeylerin belirtisiymiş. Biliyorsun laparoskopide çok yapışıklık oldu. Yapışıklıklar açılmasına rağmen yine hamile kalamadım. Ve tüp bebeğe başladık. Umarım mesajımı görürsün sana da burdan haber vereyim. Bugün ilk ilacımı aldım inşallah bu şekilde bebeğime kavuşacağım. Lütfen benim için dua et canım :KK16::KK16:

merhaba canım günaydın :)
dün dr.a gittim, her şey yolunda hamdolsun :) 7+6 olduk :) zaman öyle çabuk geçiyor ki...
kuzum bende ne var ne yok çok bilmiyorum ama şu anda bile bebeğimin 2 katı büyüklüğünde :KK43: bebeğim 14 mm, kistim 28 mm... ben rahim filmi çektirdikten 5 ay sonra hamile kaldım, klomen kullandım onun faydası da olmuştur mutlaka.
canımmm dualarım seninle. inşallah tedavin yolunda gider ve her şey gönlünce olur. yaşadığın sıkıntıları, ağrıları muayene koltuğunda minik bebişinin kalp atışlarını dinleyerek unutmanı dilerim :) Rabbim yardımcımız olsun. Allah şansını açık etsin. hayırlı, sağlıklı evlatlar nasip etsin inşallahhhhhhh(AMİNNN) :nazar::nazar::nazar:

kızlar bende ameliayttan döndüm yazmıştım burada ama hala içim rahat değil korkudan olamamıştım soğan suyu denedim ikinci kürü bitirdim şu an adetim daha rahat geçti ama ufak bir küçülme olmuş sanırım fazla değil..umutlarım tükendi birde benim renkli doplerde sepatlı kalın duvarlı kist yazordu sizde böle olan varmı..septalı olunca kötü huylu olması düşünülürmüş..bir de amliyat için önereceğiniz istanbulda doktor varmı amliyat olanlar ...bu işin çok dikkatli yapılması lazımmış yumurtalıklara zarar veriyormuş

Canım öncelikle gecmiş olsun ben de senin yasadiklarini yasadim hem pko hem de endometriozis nedeniyle infertilite problemim vardı. 8 cmlik cikolata kisti nedeniyle apar topar laparoskopi yapilmisti kist bosaltildi tüplerimde sorun yoktu sonrasinda 1 yil daha bekledik ama olmadı. Tüp bebege karar verdik tdvye basladigimizda her iki tarafli 3,5-4 cmlik birkac tane cikolata kistim vardi onlar tüp bebek merkezinde transvajinal aspire edildi sonra tdv baslandi çok sükür simdi ikizlerim var darisi senin basina insallah sana böyle bir alternatif sunuldu mu bilmiyorum ama tecrübemi seninle paylasmak istedim

cnm nasıl transvajinaş aspire edildi ilk kez duydum ve şaşırdım hangi tüp bebek merkezi bu..benim ki 3 3.5 cm falan işte..

X