Endometriosis (Çikolata kisti)

5cm çukulata kistim alındı 4 aylık evli idim 2005 yılında 6ay sonra hamile kaldım doktor bana özel bir iğne yaptı bu iğne ile 6 ay adet olmiyacaksın dedi ben gene düzenli 28 günde adet oldum son 6 ayda doktora gitmek için hazırlanıyordum ve hamile olduğumu öğrendim 3,5 yılsonra oğlumu emzirmeyeyi kesince hamile kaldım düştü tekrar kist oluşmadı ve ben aralıklarla civan perpemi ve aslan pençesi otu çayı kullandım rahim temiz ama yaş 38 oldu beklemedeyim bende simdi hayıt tohumunu öğlen aslan pençesi civan perçemi ve çoban çantası ada çayını aksam sabanta böğürtlen kökü suyunu içiyorum allahtan umut kesilmez allah sağlıklı ele ayağı düzgün akıllı evlatlar nasip etsin herkeze banada

bende 2 tane kist çıktı biri 6 cm diğeri 3 cm. ca 125değeri 96 çıktı...çok korkuyorum.doktor doğrü dürüst açıklama yapmadı,kötü huylumudur değilmidir ameliyattan sonra belli olurmuş. ameliyat olmayı hiç düşünmüyorum.soğan kürüne başladım bgn 4.günüm.adetime az kaldı adet olduktan sonra başka bi doktora gidicem.çok korkuyorum.ca 125 kafamı çok karıştırdı.kisti kafama takmıorumda bu değer çok canımı sıkıyo

herkese acil şifalar
bende marankiden çoban çantası civanperçemi ve aslanpençesi çayını duydum uygulamak istiyorum aslında.enzel05 arkadaşım sen kullanmışsın bu sürede kistin büyümedimi .civanperçemi östrojen içeriyo diye biliyorum oyüzden daha kullanmaya başlamadım bende .ama nerden deva bulunacağı belli omlaz denemek lazım.soğan suyu faydalı bunu biliyorum ama herzamanda uygulanmıyor.allah herkese ghayırlısıyla evlatlarını tez vakitte nasip etsin banada inşaşah.3. tüp bebek tedavisi öncesi deniyorum inşalah gerek kalmaaz ama...

adet hala olmadım ama bu gün yine idrar testi yaptım ve yine negatif 11 gün geçti moralim fena bozuk.çok ümitlenmiştim heralde o güzel haberi almak nasip olmayacak bana...

canım mrb ben bayadır girmedim siteye şimdi okudum bunu ne oldu.merak ediyorum bebiş varmı(inşallah vardır)yoksada neden adetin bukadar gecikti doktoruna bi gitseydin.bak şunu unutma sonuç ne olursa olsun herşeyden önemlisi önce senin sağlığın tamammı bozma moralini.

soğan kürü ii geliyor 3 ay üst üste 15 gün yapılıyor ozmn çikolata kistimi temizlemişti yaklasık 2 sene önce şimdi tekrar oluştu bu sefer lps olucam açık ameliyat istemiyorum zaten okdarda büyük deil bnm 3 cm civarı sanada çok geçmiş olsun:)

kisin 3 cm ise neden ameliyat oluyorsun yine soğan kürü yada ilaç tedavisi uygula bence.ben 2008 yılında lapraskopi ile ameliyat oldum kolay bi ameliyat değil ayrıca ameliyat sırasında yumurtalığın zarar görebilir ve sağlıklı yumurtlayamayabilirsin,bu tür riskleri doktorlar önce anlatmıyorlar.bilmiyorum çocuğun varmı ama eğer yoksa ve düşünüyorsan ameliyat olma derim ben çok pişmanım ameliyat olduğum için.iki ay önce yine iki yumurtalığımdada oldu hastaneye kalsa yine ameliyat edecekti.ama çok iyi özel bi uzman doktora gidiyorum ameliyata gerek yok dedi ilaç verdi.ikibuçuk cm lik kisim yok oldu 4 cm lik kisimde 2 cm e düşmüştü.bakalım ikinci ayım doluyor 2 gün sonra kontrolüm var.lütfen ameliyat olmadan önce çok iyi düşünün büyükler değil ama küçük çikolata kistleri ilaçla yada soğan kürü ile kolayca yok edilebiliyor.

arkadaşım ben tam 1 aydır ameliyatlıyım.laparoskopi ameliyatı geçirdim.halen dikişlerim duruyor.zor bir ameliyat degil.korkmana gerek yok.3 gün kaaldım hastahanede ve eve geldim.çok iyiyim.sol overde 5 cm çikolata kistim vardı.ve ameliyat çok başarılı geçti.fakat doktorunu çok iyi seçmelisin.

öncelikle geçmiş olsun.bende de 6 cm likkist var.ameliyat dediler ama olmadım.sana bişey sorucam canım,sen soğan kürü uygulamadınmı kistin için,ben şu an uyguluyorum 14.günüm ama hiçbir yan etki yok.acama büyük kistlerde fayda etmiyormu??

arkadaşlar çok geçmiş olsun öncelikle bende soğan kürünü ve hayıt tohumu çayını 1 haftadır uyguluyorum dün ve bugün size anlatamam sol kasığımda bir sancı var ve gaz bende bibakayım dedim nette hep karşıma çikolata kisti çıktı ara sıra oluyodu ama bu kadra değildi ve benim adet dönemlerim çok sancılı geçiyor adetten 1 gün öncede koyu kahverengi bi kanama oluyor . Ben hemen hemen her ay dr a gidiyorum çikolata kisti falan denilmedi görülmeme imkanı varmı ultrasonla bakılıyo 2 kez de bütün hormon tahlilleri yaptırdım sadece yumurtalarımın biras tembel olduğu söylenildi.
Bu arada araştırırken böyle bi site buldum ÇİKOLATA KİSTİ > Sağlık > www.XprodoksiT.com yorumların tamamını okursanız aktar Uğur akyol adında biri bi macun hazırlıyomuş orda yorum yapan herkes bu macunu kullandıkça kist boyutunun küçüldüğünü kaybolduğunu ve hamile kaldıklarını yazmışlar sizler araştırmışmıydınız ya da kullanmışmıydınız

kızlar banada yardımcı olun nolur bendede solda 3cm kist var 1 sene önce 2 kez hamile kaldım 3 ay arayla ve ikisinide kaybettim. kürtajdan sonra 7 ay korundum ve şimdi 6 aydır korunmuyorum fakat gebelik oluşmadı ve dr ameliyat dedi. nisan adetimden sonra ameliyat olucam fakat gecen hafta bi dr daha gittim ve bana ben ameliyat önermiyorum yumurta rezervin çok az direk tüp bebek dedi ya benim dr da ameliyat tan sonra 6 ayda gebe kalamnı sağlıcaz dedi şimdi kafam karıştı ameliyat olmammı olmasammı dr um ameliyat olunca gebe kalman dahada kolaylaşacak dedi öbür dr ameliyat olursan rezervin hiç kalmıcak direk tüp bebek dedi ya ay napacamı bilemedim bu aradada bu ay hayıt tohumu civan perçemi ve ada çayı karışımı içmeye başladım önceki aylardada soğan kürü yapmıştım bana yardımcı olursanız sevinirim canlar.

bende de 3 cm solda 6 cm sağ yumurtalıkta kist vardı,soğan yaptım 3 cmlik kist gitmiş ,diğeri 5 cm olmuş,bu ayda yapıcam,soğan kürü yap bi kç ay,aynı zamanda eşine keçiboynuzu kürü yap,soğan bittikten sonra incir kürü yap.bu arada doktorada git.ben öyle yapıcam....bunlar yumurta gelişişimine,çatlamasına,kanalları açmaya çok iyiymiş.saraçoğlunun sitesinden araştırıorum ben sürekli

arkadaslar bende bekarken ortaya cıktı evlendikten sonra dogumum sezeryan oldu bu sırada onu da almışlar sonra tekrar etti hemde bu sefer iki tane aynı zamanda adet düzensizliği kahverengi akıntılar sonra bitkisel ilaçlar kullandım iki ay sonra doktora gittim sende kırs felan yok dedi herşeyin çok normal dedi paylaşmak istedim belki faydası olur birilerine bitkisel yöntemlere bas vurun once herkese geçmiş olsun allah saglık sıhhat versin

tatlım çikolata kisti olduğundan kesinlikle erimiyo küçülmüyo ben soğan kürünü uzun bir süre yaptım fakat faydasını göremedim. eşimde sorun yok zaten benim yumurtam her ay oluşuyo 19-20 mm oluyo ve kendiliğinden çatlıyo zaten ben çikolata kistim için ameliyata karar veremiyorum. Ameliyatmı olsam yoksa olmadan tüp bebekmi yapsam ona karar veremedim sanada geçmiş olsun teşekkürler

çiklota kisti olduğunu nasıl anlıyorsunuz sizn paylaştığınız problemlerin çoğu arkadasımda var ama en belirgin özelliği ne

çikolata kisti herkezde aynı belirtiyi vermiyo arkadaşın ihmal etmesin muhakkak doktora gitsin.ben ihmal sonucu belkide ileri evre teşhisi kondu zamanında.acil şifalar

kendinizi kesinlikle böyle ne oldğu belli olmayan insanlara kullandırtmayın sakın. Adam aktar filan değil

Son düzenleme:

slm canım annenın doktorunun adını alabılırmıyım,,ben cıkolata kıstının ılacla tedavisi yok dıye bılıyorum ,,saolll,,,

haklısın canım benımkıde 7cm ve ben daha bekarım hemen amelıyat dedıler 2ay sonra tekrarlıcaksa neden amelıyat oluyorum ben ne için(

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…