Endometriosis (Çikolata kisti)

Kisti olanlarin nerdeyse hergün oluyormus benim bu son zamanlarda her uyandigimda agrim oluyor

Kuzeninize benim sikayetlerimi sorabilirmisiniz acaba cok korkuyorum nedir diye randevuma nasil gitcem diye kabuslar görüyrum annem flnda cok evham yapan biri beni dahada cok korkutuyor

Sizin sorununuz şikayetleriniz neler ve ne zamandır var, evli misiniz?
Benim sikayetlerim eskiden araba bir kasiklarima rahimde agri oluyordu üsütünce ama son 1 senedir sag yumurtaligimda bir agri böyle birsey tutar skar gibi bicak agrisi gibi agrim olmaya basladi yaza dogru gecti son 3-4 aydir yine basladi ve bu son 2 ayda hic olmazken ara kanama yasadim birkere böyle ayni gün biten bir kanamaydi azdi ama anlam veremedim niye sonra adetimden 1 hafta önce damla damla seklinde oldu sanki iltihaplanma gibi ve 1 ay sonra randevum var ne oldugunuda bilmiyorum ya sizinki?

Yumurtlama dönemlerim ve adet dönemlerim çok ağrılı. Benim de sol kasık. Bilemiyorum ne var
bence ihmal etmeyin devlet hastanesinde ultrasonla üstten bakılıyor zor bişey değil ki idrara sıkışık gidince daha net görülüyormuş kist var mı yok mu regller ağrılı geçiyorsa kansızlık da etkileyebiliyormus korkmayın arkadaşlar ihmal de etmeyin cok basit kontroller

Evet haklısınız. Ultrasonla birşey görünmedi fakat yumurtlama döneminde çok ağrım oluyor keza adetlerim hep ağrılıdır. Endometriozisten korkuyorum teşhisi zor bir hastalıkmış. Yumurtlama döneminde neden ağrım olmaya başladı anlamıyorum

Kızlar benim de 5.5 cm çikolata kistim vardı.Visanne kullandım 3 ay sonra eridi. Doktor 4 ay da koruyucu tedavi olarak devam ettirdi.ama sanırım yine oluştu kasıklarım ağrıyor.Daha önce başına böyle bişey gelen var mı

ben 6 ay kullanmıştım 5 buçuk cm iken aynı boyutta kalmasını sağladı küçültmedi ve ağrılarım devam etti tam anlamıyla düzenli regl olmadım ilacı da kullanırken ara ara kanamalarım oldu sadece. eveleneceğim için bıraktım 4 ayda 7 buçuk cm oldu

Benim duyduklarimdan anlatilanlardan bide Annem de rahatsizdi önceden rahimde o nun icin gidiyorduk doktora simdide fobim olustu 1 ay sonrarandevum 23 de Diger ayin

Dr.ayset hanima gittnizmi memnun kaldiinizmibbilgi verebilirsiniz

Ya biri bana yardımcı olabilir mi gitmedigim kadın doğum doktoru kalmadı ne miyom ne kist ne iltihap hiç bir problem yok kasik agrisi çekiyorum kemiklerimden geliyor sanki ağrı yürüdükçe sol tarafımda bir ağırlık hissediyorum ultrasonda girdim daha dün herşeyin normal dedi ama agrım geçmiyor usuttugumde sızlama şeklinde agrım olurdu ama bu ağrı çok farklı orada bisey sanki baskı uyguluyor bir haftadır var bu ağrı hiç böyle olmamıştım kasik agrisi çekerdim ama enfeksiyon olduğu zaman çekerdim ama bu ağrının şekli değişik doktorlar bile bulamadı nereye gidebilirim hangi bölüme gidebilirim başka bilginiz varsa yardımcı olurmusunuz?

Hangi şehirde sin

Sol tarafta olması apandist değil demek sanırım...şimdi ben bir bildiğimi söyleyeceğim ama doktor değilim itibar etme,,rektal prolabsus başlangıcı diye bir şey var,bir tanıdığım bu şikayetlerle gitmişti,bu tanı kondu kendisine hacettepede

merhaba kızlar geçmişi okumadım ama buraya kendi deneyimlerim belki başkasına faydalı olur diye yazıyorum. benimde vardı bu lanetten. 2 tane hem de yapışık toplam uzunluğu 13 cm miydi neydi. neyse hamile kaldım mecbur sezeryan olacaksın dediler ve sezeryanda aldılar. şu an tekrar çıktı mı büyüdü mü bilmiyorum. yine dr a gideceğim. çok ağrı ve ağırlık yapıyordu umarım herkes kurtulur.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…