Endometriosis (Çikolata kisti)

şuan hangi hastanede çalışıyor
kahramanlarda kendi muayenehanesi varmış sanırım, muayene ücreti 300 dedi, kan tahlillerini de anlaşmalı olduğu yer varmış , kanımızı alıp onlar gönderiyormuş bu benm için öenmliydi , çalışıyorm kan tahlili için sağlık ocaklarında koşturamazdım izin alıp. İnşallah iyi çıkar ya

çok sağolun cevabınız için benimde kistlerim birbirine yapışık ben iki kere normal yoldan hamile kaldım ama devam etmedi çocuktan ziyade sağlığımız da çok önemli . Hormonlar benim kistlerimi büyüttü . Tedaviye başlamadan önce ayrıntılı düşünmek gerekiyor çok geçmiş olsun
Merhabalar bnmde yapışıklık vardı ameliyatta gördü doktorum , ama şikayetlerimi bağırsağımı baskıladığı için büyük tuvaletim geldiğinde ağrıdan kıvranırdım ağlardım ecel teri dökerdm, 30/40 dk wc den çıkamazdım. Toplum içindeyken ağrılarım olduğunda çığlık atmamak için kendimi zor tutardım , anneme hep'' doğurmadan doğum sancısı nasıl bişeymiş yaşıyorum'' derdim.
Bu arada kistimi ilk öğrenme sürecinde beni kolonoskopiye göndermişlerdi. N.eden tüm batın ultrasonunda yumurtalıklara bakmadı ultrasonu çeken uzman. Bağırsakta bir şey mi var diye yönlendirme yaptılar. Sonra sadece küçük bir hemoroid göründü. O dönemlerde ben regli başlangıcında 1. ve 2. günlerinde büyük tuvaletim geldiğinde biraz sancılanıyordum. Tuvalete gittiğimde işim bitene kadar of puf durumu oluyordu; ama sonra hiçbir şeyim kalmıyordu. Sonra kisti öğrendim falan işte doktor ağrı oluyor mu diyor. Sadece ilk gün bir tane apranax içiyorum. Bir şeyim kalmıyor, diyordum. Son 3 yıldır falan neredeyse onu bile içmiyorum. Yani bağırsakta problem olsaydı aynı şeylerin ilerlemesi gerekirdi herhalde.

Bu arada kistimi ilk öğrenme sürecinde beni kolonoskopiye göndermişlerdi. N.eden tüm batın ultrasonunda yumurtalıklara bakmadı ultrasonu çeken uzman. Bağırsakta bir şey mi var diye yönlendirme yaptılar. Sonra sadece küçük bir hemoroid göründü. O dönemlerde ben regli başlangıcında 1. ve 2. günlerinde büyük tuvaletim geldiğinde biraz sancılanıyordum. Tuvalete gittiğimde işim bitene kadar of puf durumu oluyordu; ama sonra hiçbir şeyim kalmıyordu. Sonra kisti öğrendim falan işte doktor ağrı oluyor mu diyor. Sadece ilk gün bir tane apranax içiyorum. Bir şeyim kalmıyor, diyordum. Son 3 yıldır falan neredeyse onu bile içmiyorum. Yani bağırsakta problem olsaydı aynı şeylerin ilerlemesi gerekirdi herhalde.
Bağırsakta problem olunca şikayetler daha büyük olurdu

Çok geçmiş olsun canm. Bende izmir de yaşıyorum , 10 cm diğeride 4cm di bağırsağımda yapışıklık söz konusuydu.
Çok doktor egzdim ve araştırma hastanesinde çok iyi bir doktora denk geldm. Çikolata kisti seninde bildiğin gbi patlıyabiliyor ama şöyle bir riski var tüpleri tıkarsa ve şu lanet pislik üreyebiliyor , bu nedenle tehlikeli olduğunu söyledi. Tabi patlamayadabilir yada patladıktan snra hamile kalanlarda var ama bu bir risk tabi . 2015 te ameliyat oldum ardından tedavi vs... derken 2019 da yeniden tekrarladı malesef, tek çaresi doğum . Şöyle yapabilirsin çikolata kisti yumurtalık rezervini azaltıyor, amh testi ve hormon testi yaptır. Eğerki bir problem çıkarsa tedavi vs. derken ancak hamile kalırsın bence bunu geciktirme derim. Ben 9 aydır hamile kalamıyorm malesef, şimdi izmir de gzl doktor bldm ona gidicm bakalım, istersen sana da önerebilirim.
Irenbede Umit Incebozu da arastirabilirsin. Endometriosis dernegi baskani kendisi

Arkadaşlar bir şey sorcağım. Birkaç yıl önce bir makale yayınlandı. Siyah üzüm çekirdeği çikolata kistini baskılıyor, diye. Onunla ilgili bir denemesi olan oldu mu? Yani benimkiler çok büyük, yok edemiyorsa zaten kaç kilo üzüm yemem gerekir ki diye umutsuzdum. Sevdiğim de bir şey olduğu için yemeye çalışıyorum. Hatta bir ara sadece çekirdekleri yiyordum sabahları. Ancak herhalde 365 gün belli bir miktar yemeliyiz ki etkisini anlayalım ya da ameliyatla tamamen temizlenince üzüm yediğimizde anlayabiliriz.

Arkadaşlar bir şey sorcağım. Birkaç yıl önce bir makale yayınlandı. Siyah üzüm çekirdeği çikolata kistini baskılıyor, diye. Onunla ilgili bir denemesi olan oldu mu? Yani benimkiler çok büyük, yok edemiyorsa zaten kaç kilo üzüm yemem gerekir ki diye umutsuzdum. Sevdiğim de bir şey olduğu için yemeye çalışıyorum. Hatta bir ara sadece çekirdekleri yiyordum sabahları. Ancak herhalde 365 gün belli bir miktar yemeliyiz ki etkisini anlayalım ya da ameliyatla tamamen temizlenince üzüm yediğimizde anlayabiliriz.
ben kapsülünü kullanıyorum byutuna baktramadım henüz ama karnımın içindeki o huzursuzşluk gitti ve lekelenmem olmadı adet öncesi canm

ilerlerdi diye düşünüyorum ama senin dediğin gibi şuan bende de regli başlangıcında tuvaletim gelince çok sancılanıyorum

Oranin muayene ucreti vs nasil
400 tl miş canım muayene ücreti başka bir arkadaş söylemişti , bak tahir özgüder de çok iyi arkadaşım doğum yaptı onda , onun amcasının oğlunda kısırlık derecesinde sperm azlığı vardı 5 yıldır çocukları olmamış baya doktor doktor gezmişlerdi , tahir özgüder de 5/6 ay içinde güzel sonuçlar aldılar. ben ali erdoğdu ve tahir arasında kaldım ama işyerime en yakın olanı tercih edicem. tahir özgüder in muayene ücreti 200 tl hemde işinde iyi buca daymış yeri

Hayirlisi olsun hakkinizda, sizin doktor da iyi diye duymustum.
aynen canım çevremde biri var o tavsiye etti , 10 yıldır bebişi olömuyormuş bu doktor sayesinde olduğunu söyledi, kuzenininde olmuyormuş memleketten çağırmış gelin bende kalın bnm doktora gidin diye onlarda tüp bebek syesinde olmuş. Sende 1 tane bile yumurta varsa olur merak etme dedi , o kdr gveniyor o dktora , denicem bakalım. Bu bilmem kaçıncı doktor değiştirişimm....

400 tl miş canım muayene ücreti başka bir arkadaş söylemişti , bak tahir özgüder de çok iyi arkadaşım doğum yaptı onda , onun amcasının oğlunda kısırlık derecesinde sperm azlığı vardı 5 yıldır çocukları olmamış baya doktor doktor gezmişlerdi , tahir özgüder de 5/6 ay içinde güzel sonuçlar aldılar. ben ali erdoğdu ve tahir arasında kaldım ama işyerime en yakın olanı tercih edicem. tahir özgüder in muayene ücreti 200 tl hemde işinde iyi buca daymış yeri
Siz tup bebekmi istiyorsunuz

Siz tup bebekmi istiyorsunuz
tüp bebek istemiyorum ama uzman biri daha iyi olur diye düşünüyorum. Diğer gittiğim doktordan sonuç alamıyorum. Zaten en son saçmaladı bıraktım. Normal yolla olmuyorsa aşılama da yapabilir ki yumurta oluşuyor. Progesteron hormonum düşük onun yükselmesi gerek. İyi bir doktorla ilerlemem gerekiyor anlayacağın :KK43: zaman kaybetmek istemiyorum.

merhaba. yaklaşık bir sene önce endometriozis hastası olduğumu öğrendim yeni evliyim.doktorlar ilk aşamada çocuk düşünmemi söylediler yumurta rezervim iyi olduğu için,ilk denememizde bhcg yüksek çıktı hamileyim diye sevindim ancak dış gebelik olduğumu sonradan öğrendim.metatrexat 3 doz iğne vuruldum cerrahi işleme gerek kalmadan kurtuldum ancak çok zor bir süreçti benim için hem pskolojik hem fiziksel.bundan sonraki süreçte ne yapacağımı bilmiyorum.tüpte tıkanıklık olsa döllenme olmazdı diyorlar normal yolla deneyeceksin diyor dokotrlar ancak bir daha bu süreci göze nasıl alırım bilmiyorum.benimle aynı benzer şeyleri yaşayan arkadaşlar var mı öneriniz varsa bekliyorum
O zaman kist olmasına rağmen tüpler açıksa sıkıntı vermez demi? Benim hormon değerlerim tüplerim eşimin değerleri hepsi iyi yumurtalıklarımda da Bi sıkıntı yok çikolata kisti den başka..

X