Endometriosis (Çikolata kisti)

Bir de akıntı ve cinsel istek yumurta çatlayıp atılırken olur. Ama asıl önemli olan çatlama olmadan yani yumurta tüplere ilerlemeden içerde hali hazırda sperm olması. Bu nedenle de takvimler ve testler engel olabiliyor. Catladıktan sonra en geç 36 saat içinde yumurta atılıyor o zamana kadar ilişki olması lazım ama kimi insanlarda 36 saati bulmuyor. Doktorumun dediği gün aşırı ilişki olursa her zaman hali hazırda spermler tüplerde bekliyor olur yumurta çatlayıp tüplere ulaştığında da döllenir

Benim 1 haftaya yakın sürüyo ağrım akıntım aynı adet gibi sıkıntı yaratıyor yumurtlama günleri

Ben en son ki ovu takimde istek olayı varken testler çok silik gösteriyordu istek bittikten sonra ki gün test tam kırmızı çıktı o zaman teste güvenmemek gerekiyor.

benimde en az 8 gün sürer bazen 10 gün demek ki biter bitmez hemen başlamak lazım şu istek olayından bahsettikya genelde adet bitmesine yakın istek fark ediyorum umarım adetimin son günlerinde çatlama olmuyordur. Değilse hep boş

Çocuğu olmayan bayanlarada laporaskapi yapılıyor tuplerde problem olanlarda falan öyle bir durum olsa doktorlar onermez

Çok fazla kadında geç döllenme oluyor bunun nedeni de geç yumurtlama. Hamilelik tarihi olarak son adet günü baz alınıyor ama çocuğun ölçümlerine bakıldığında 2 hafta filan gerilik olduğunda geç döllenme olduğunu söylüyor doktorlar. O yüzden yumurtlama takvimleri ve testleri bilimsel değil maalesef. Ama illaki yumurtlama günlerini bilmek istiyorsan yumurta takibi yaptırabilirsin doktora ama onda yüzde yüz sonuç değil tecrübe ettim. Aşılama zamanı 2 güne bir gidip yumurtamın ölçümünü yaptırdım sonra doktor 2 gün sonra çatlar demişti ama benim tam o gün doktordan çıkınca çatlamış herhalde ki 2 gün sonra aşılama için gittiğimde yumurtan atılmış demişti doktor yani çatlamış ve tüplere ilerlemiş bile

Ayrıca benim senin dediğin gibi oluyordu. Adetimin son günleri genelde bu durum olurdu. Doktor her zaman adetin gittiği günün gecesi ilişki olsun derdi ama ben tamamen emin olmadan yapamazdım ya ilişkiden sonra yine hafif gelirse ya enfeksiyon olursa diye ama dediğim gibi bir kere adetim bitti duşa girdim o gece ilişki oldu be ben hamile kaldım. Yani adetin 7. Günü. Sonrasında hafif bir lekelenme oldu o gün ama doktor bundan dolayı enfeksiyon olmaz demişti çok şükür hamile kalmışım

bilmiyorum ki belki boyutları büyük diye sanırım çünkü ikisinin toplamı nerdeyse 9 cm. 4 cm in üstü ameliyat diyorlar. sizinki kaç cm acaba
Merhaba bayağı geçmiş tarihli yazınız ancak benim kistiim de tekrarlaıyor sanırım dönüp dönüp konuları okuyorum :) merak ettim durumunuzu alındı mı geriledi mi ? ben yaklaşık 10 cmle amelyat olmuştum 3 yıl önce şimdi sanki yine var sinirlerim bozuk harap haldeyim

Kızlar bende de çikolata kisti vardı ameliyat oldum tekrarladı yapmadığım kür kalmadı herşeyi denedim ama hiç bi şekilde faydası olmadı sadece 2 cm küçültüyor geri büyüyordu rabbime şükürler olsun yıllardır hiç bir şekilde kaybolmayan kistim şuan yok c-lifeballıbitkisel macun kullandım ilk ayda yok denecek kadar küçük olduğunu öğrendim ve yumurtaların sayısı artmıştı çok şükür bi deneyin derim sonuçta bitkisel inanın ve kullanın inşallah şifanızı bulursunuz bu illetten kurtulursunuz

Ben mart ayında ameliyat oldum canım tek yumurtalığımdaydı kist ameliyatımın çok iyi geçtiğini söyledi doktorum bu ameliyat seni en az 5 yıl götürür demişti Şu anda 6 haftalık hamileyim. Doktorum ameliyattan sonra 6 ay deneme süresi verdi 2. Ayda hamile kaldım şu anda 6 haftalık hamileyim

Allah güle güle kucağına almayı nasip etsin çok sevindim canım

Hayirli olsun bebeginiz. Laparoskopi mi oldumu? Yas kac ve baska sorun varmiydi amh degeri düsüklügü ,kapali tüp falan? Birde ameliyattan sonra hic korunmadiniz mi? Kusura cok sordum bende 2 hafta sonra laparoskopi olucam ama benim yumurtalık rezervim az hemen hamile kalirmiyim bilmiyorum ve bana dr ameliyat sonrasi 2-3 hafta iliski yasak dedi

Evet canım laporoskopi oldum çikolata kisti ve raktovajinal adenomiyozis vardı, bağırsaklarımın üstünde de odaklar varmış onlar temizlendi tüplerde bir problem yoktu. Benim kist tek yumurtalıkta olduğu için yumurta rezervimle ilgili bir sıkıntıda yoktu amh ameliyattan önce 11 di ameliyattan sonra 8 oldu ama iki değerde çok yüksek doktorum amh tan ziyade ultrasonda yumurtalığın görünümüne göre karar verdi sağ yumurtalığın rezervi çok iyi demişti. ameliyat sonrası ben 2 gün hastanede yattım ve iyileşmem 10 günü geçti o sürede ilişki olmadı mecburen ameliyat sonrası adetim de 20 gün gecikti seninde gecikebilir bilgin olsun canım

Yaş 31 bu arada unutmuşum yazmayı

kistler ameliyat olsan bile çogunlugu tekrarliyor bence sogan olsun bitkiler deneyin derim

Herkese iyi aksamlar bende hikayemi anlatayim. 2015 yılında cift rahim oldugumu ögrendim. 2 kere histeroskopiyle septum ameliyatı oldum. Kanamalarim normalde 4 günken 8 güne cıkmıştı. 2018 yilı mart ayında yogun kanamayla hastaneye gittim yillardir 3cm olan miyomum 7 cm e cıkmıstı metiler ile kanamayi kesim acik ameliyatla aldirdim. Kanamam 7 gün sürsede miktari cok azalmısti seviniyordum. Agri sizida kalmamıştı. Mayıs ayında reglimin 5. Günü yine yogun kanamayla hastaneye gittim. Sağ yumurtalikta 1.5 cm cikolata kisti var dedi dr. Kanama yapar mı? Diye sordugumda hayir dedi. Metiler verdi yolladı. Kestik kanamayi. Haziran normaldi eskisi gibi. Bu ay ameliyatlari yapan dr ma gitttim. Dk hapı başlayalim dedi yasmin verdi. Ve kabus başladı. Cmt basladim icmeye. Pazar aksamindan beri durmaksizin kaniyorum ve kusuyorum. Bu gün aradim olur öyle metiler iç dedi. Tatilde oldugumdan burada başka bir dr a gittim. O da ayni kafadan yasmin dokinmuştur. Kisti kafana bile takma milimlik bir sey dedi. Kes yasmini metilere devam dedi. Anladigim regl dönemindeki yogun kanamalari kafalarina takmiyor drlar.
Cikolata kisti icin yasmin kullanan oldu mu? Kafam allak bullak oldu. Icsem kanamadan kusmadan yataktan kalkamiyorum icmesem e kiste ne olacak. Offf.... metiler eh iste az biraz azaltti ilk günden mucize beklemiyorum zaten. Evde haldir haldir gelen kan dr un yaninda akmadi hiç yalan söylüyormuşum gibi oldum. Sallamadi dr. Eve geldim yine maşallahi var. Benim durumumda olan var mi?

Metileri doğumdan sonra yoğun kanamam olduğu için kullanmıştım ama öyle şak diye kesmedi. Sadece biraz azalttı. Yasmine gelecek olursa faydası olmaz çikolata kistine ama tabi gerçekten çikolata kistiyse. Folikül kistse o zaman yasmin eritir. Ama çikolata kistine doğum kontrol hapı veren doktorların olmasına çok şaşırıyorum. Bu kist folikül kist gibi çatlamayan yumurtanın büyüyüp kiste çevirmesiyle oluşan bişey değil ki doğum kontrolle yumurtlama baskılansa nolacak baskılanmasa. Bu adet kanamasının rahimde başka yerlerde de gerçekleşmesi sonucu oluşuyor. Bu durumda geçici menopoz yapan ilaçlar (visanne) işe yarıyor sadece. Size tavsiyem işin ehli bi doktora gidip önce kistinizin çikolata olup olmadığından emin olmanız sonra da sonuca göre ilaç ya da başka bir tedavi uygulanması için karara varmanız olur.

Çok sagolun cevabiniz için. Dr bana endometroistik yapi var dedi. Bende cikolata kistimi dedim basımi salladi. Malum pek cevapta alinmiyor. Bugün gittigim dr a da sordum cikolata kistimi diye. Neden taktin ki milimlik bir sey takma bilr kafana dedi. Bende anlamadim. Istanbula döndügümde iyi bir dr bulup araştıracagım. Kanamamda azamasina rağmen hala pıhtı seklindr geliyor. Insallah metiler etkisini gösterir sabaha kadar.

biosteron hakkında ne düşünüyorsunuz kızlar. gereksiz bir hormon takviyesimi sizce.....bu arada bu çikolata kisti benim e2 değerimi yükseltiyor tedavi için hep 40-50 diyorlar benim hep 80-90 çıkyor ve erteleniyor napıcam ben

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…