Endometriosis (Çikolata kisti)

Kizlar topikte ca125 yuksek cikanlar oldu mu. Kanser diye korkutulanlar mesela
Benim yuksekti baya ama hiç biri kanser falan demedi simdi hatırlayamıyorum değeri ama ameliyattan sonra 38 falandi öncede 100 un baya bı ustundeydi patoloji den sonra belli oldu zaten kotu bısey olmadigi değerle öyle anlaşılıyomuyms kanser djye hic duymadım

Rezerviniz nasıldı ameliyat öncesi.tek tarafta mı idi kist
Rezervim ameliyatan oncede cok çok iyi değildi ama iyiydi zaten kist sol tarafımi kapladigi icin kalite olarakta etkiliyor bu kist malesef sagda hiç bişey yoktu ameliyattan sonrada hala sol yumurtaligmda üretim vardi tup bebek tedavimde en cok yumurta soldan geldi yine.

Merhaba. Bebisiniz ameliyat sonunda kendlgnden mi yoksa direk tup bebek ile mi oldu acaba

Merhabalr. Kistleriniz hala duruyor mu acaba. Toplamda kac yildir var kistleri sizde

merhaba hanımlar size deneyip fayda gördüğüm birşeyden bahsedeceğim
haziran ayında en son kistimi ölçtüklerinde 3,5 cm di
ağustos ayında tüp bebek yaptırdım olmadı
kistin boyutu ile ilgili konuşmamıştık
geçen ay kasım adetinde ilk kez kist ağrısı yaşamadım
1 aydır ingiliz karbonatı içiyordum
dünde dr a gittim acaba kistim küçüldü ondan mı diye merakımdan
gerçekten de küçülmüş kist 2,5 cm dedi dr
denemenizi tavsiye ederim

Bende deneyecegm. Biktm artk bu kistlern orda durmasndan

Merhaba arkadaşlar burda yazıyorum belki doğru yerde paylasmamış olabilirim ama bi usg sonucum var bilgisi olan yorumlayabirmi
Uterus Antevert orta hatta boyutları yaş ile uyumlu myometrium homojen görünümde endometrium çift duvar kalınlığı 6 mm her iki over boyutları yaş ile uyumlu olup içerisinde fizyolojik Folikülleri Periferik dizilimi izlenmiştir Douglas normal olarak degerlendirildi

Canım çikolata kisti kahve akıntı yapıyor

Sana şöyle söyleyeyim ,soğan ve bitki çaylarını doktorlar gebelikte önermiyorlar , iltihap söktürücü özellikleri olduğu için , bebek tutuncaksa bile sırf bu yüzden olmayabilir. Bende bunu duyduktan sonra aslan pençesini bıraktım. Tavsiyem karbonatlı su içebilirsin , araştırmalarıma göre küçülttüğünü duymuştum.

Sonucunuz normal gorunuyor. Sadece geriden gelen yumurtalarnz var. Gelisip catlayacaklar. Baska bulgu yok

Size katılıyorum bıraktım artık soğan suyunu ve bitkileri. Sadece karbonat kullanıyorum. Karbonata başlayalı da 4 ay oldu. Küçülmeler de devam etmekte

Merhaba arkadaşlar herkese geçmiş olsun bu hastalık yüzünden sorunu olan herkese Allah yardım etsin aranızda kabızlık ve karın şişliği sorunu olan var mı ben de 3-4 yıldır başladı kistler bağırsaklaırmda yapışıklık yaptı diye çok korkuyorum

Kızlar merabalar. 13 aydır çocuk istiyorum ve olmuyor. Temmuz ayında doktora gittim 5.5 cm boyutunda çikolata kisti var dedi. Ultrason da çekildi orda da aynı şekilde çıktı. Oysa ki haziran ayındaki kontrolde hiç bir şey yoktu. Doğum kontrol hapı verdi bir ay kullan baskılasin dedi. Sonraki ay başka bir yerde idim orda doktora gittim çikolata kisti görünmüyor dedi nasıl olur yok olmaz demişti doktor nasıl yok olmuş dedim ve raporu ultrason görüntüsünü gösterdim. Ayrıntılı baktı yoktu. üst üste her ay doktora gittim ama yoktu. Nasıl oldu bu bilmiyorum ama umudunuzu kaybetmeyin kızlar

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…