Endometriosis (Çikolata kisti)

Merhaba herkese cikolata kıstı mevzu olunca hemen bişeyler yazmak istedim. Sağ yumurtamda 35 mm çikloata kistım vardı benımde 3 ay doğum kontrol ilacı tedavisi aldım. Sonra kendiliğnden gebe kaldım diğer yumurtam güzel calışıyormuş. Allah hepimzin yardımcısı olsun şimdı 26 hafta gebeyim. sezeryan olursam doktroum sezeryan esnasında temızlerım dedi.

ohhh ne güzel masallah. peki doğum kontrol hapini biraktiginiz ay mi hamile kaldiniz hemen? bir de hangi ilaci kullandiniz?

mesaji simdi gördüm canim. benim doktor cikolata da olabilir dermoid de olabilir dedi. ayirt edemedi evet. degistirmekte fayda var sanki gerçekten. bugun adet basladi. basladigi gibi muthis aci saplandi. kipirdayamiyorum. bendeki olay normal degil baska biseyler var. doktora kac kere dedim aciyi umursamadi. su an oyle canim yaniyo ki anlatamam. bi sikinti var. bu ikinci doktor. onceki doktor o kisti bile gorememisti. sehirde kadin dogum en pahali doktor var. aslinda ona gitmek istemiyordum mecburen gidicem galiba. sizin de adet zamani baslangici muthis aci oluyor mu?

benim kist 2.5 cm ama katlanilmaz aci yapiyor. adet baslangici oldugu zaman yerimden kipirdayamiyorum. ne yapacagimi sasirdim. sogan kuru de yapiyorum. kafam cok karisik.

benim kist 2.5 cm ama katlanilmaz aci yapiyor. adet baslangici oldugu zaman yerimden kipirdayamiyorum. ne yapacagimi sasirdim. sogan kuru de yapiyorum. kafam cok karisik.
canim o zaman sana iyi bi doktor şart hatta olmazsa ameliyat. yaşam kalitesini olumsuz etkiliyorsa aldirmak lazim. gecici bur çözüm olacak ama ayaklarinin altina sicak su torbasi koy adet sancisina iyi gelir

canim o zaman sana iyi bi doktor şart hatta olmazsa ameliyat. yaşam kalitesini olumsuz etkiliyorsa aldirmak lazim. gecici bur çözüm olacak ama ayaklarinin altina sicak su torbasi koy adet sancisina iyi gelir
mahvoluyorum son iki üç aydir adet zamani. doktor dermoid de olabilir cikolata da olabilir cozemedi. sabahtan beri yatiyorum surekli kivranma halindeyim. ayaga kalkamiyorum. adet bitsin sehirde istemiyorum pahali ama unlu doktor var ona gideyim. sicak su koyayim onu yapmamistim

benim de adetlerim ağrılı geçer genelde ama ağrı kesici ile geçer. Ağrı kesici içmek istemedigim zamanlar ayaklarimin altina sicak su torbasi koyup bacaklarimi battaniyeyle sariyorum cok rahatlatiyor.

benim de adetlerim ağrılı geçer genelde ama ağrı kesici ile geçer. Ağrı kesici içmek istemedigim zamanlar ayaklarimin altina sicak su torbasi koyup bacaklarimi battaniyeyle sariyorum cok rahatlatiyor.
canim benimki böyle normal agri gibi degil. aci saplaniyor yataktan kalkamaz hale geliyorum. son bikac aydir boyle oldu oncesinde yoktu. az once sıcak seyler ictim daha iyi geldi. ya bu olay haftaici olsaydi isyerinde napardim ben

onemli degil canim..ya bence sen iyi bir doktora gitmelisin.. tahminim cikolata kisti oldugundan yana ): benim de adetlerim cok agrili gecerdi.. adetin basladigi ilk gun bir bardak suya bir cay kasigi ingiliz karbonati koyup iciyorum..adet zamani agrilarim olmuyor cok..ama bazen bicak gibi bir agri saplaniyor.. ciglik atmamak icin kendimi zor tutuyorum.. bu kistler nasil bir illet biktim gercekten..3 klomenle asilama negatif oldu bu ay doktor igneli dedi gonal f 300 gobekten igne vurdurdum yumurta hic gelismiyor bugun doktora gittim ben de..doktor dedi bu kistler yumurta gelisimini bile engelliyor sende.. bazen ciddi ciddi ameliyat olmayi dusunuyorum tekrar yenilenmeyecegini bilsem ameliyat olurdum.. zaten bu ay da tutmazsa ara vermeyi dusunuyorum sogan kuru yapmayi dusunuyorum birkac ay Allah yardimcimiz olsun

soğan kürü yap bence de canım. ben de bu ay başlayacağım. kistler insanın moralini çok bozuyor. aynı yumurta gelişmemesi olayı bende de var. insan bikiyo gercekten. bari adet zamanlari normal gecse. o kadar kötü vuruyo ki. hani bi tane çocuğum olsa hiç düşünmem ameliyat olmayi. ama rezervleri bitiriyo dediklerinden cekiniyorum. adet zamani kabusa dönüyo artik. ne zaman adet yaklasiyo olsa ben mahvoluyorum. bilmiyorum belki de ameliyat olmaliyiz. ama tekrarlar. cunku gelismeyen yumurtalar kist yapiyo yaziyo nette de. ne yapacagimi sasirdim gerçekten. insanda moral hicbisey kalmiyor

ah ah inan ayni duygulari yasiyoruz bu konuda hepimiz sikintiliyiz.. benim gelismeyen yumurta 10 mm lik kaldi iki tane gonal f 300 igne bitirdim gelismedi ):umarim kiste donusmez cikolata kistlerim zaten fazlasiyla var ); bir de normal kist olmaz insallah..sogan suyuna yarin basliyorum ben.. adet bittikten 7 gun sonra baslaniyormus

bende yumurtalik rezervlerini etkiledigi icin ve tekrarladigi icin ameliyat olmayi istemiyorum ama bu kistler daha da buyuyor benim ve yeni yeni kistlerim cikiyor.. diyorum bu kadar kist varken nasil hamile kalacagim.. 5 mm sagda solda 2 mm birde kucukler cikmis yeniden ): umarim sogan kuru bize fayda eder..

inşallah canım. ben internette soğan kürü adet ağrısını da azaltiyor diye okumustum. ben bugun bi bardak yaptim. etki ediyor sanki. ama adetten sonra esas olarak baslamak niyetindeyim. hayatimiz eski haline gelsin ilk etapta ona da rağzı olma haline geldim yani

iyi geliyor evet canim ben uzun zaman yapmistim.. agrilarima iyi gelmisti oo donemd biraz kistlerim kuculmustu sonra yine eski boyutuna geldi.. bu sefer ciddi sekilde bu kuru 3 ay deneyecegim..guzel sonuclar aliriz insallah

iyi geliyor evet canim ben uzun zaman yapmistim.. agrilarima iyi gelmisti oo donemd biraz kistlerim kuculmustu sonra yine eski boyutuna geldi.. bu sefer ciddi sekilde bu kuru 3 ay deneyecegim..guzel sonuclar aliriz insallah
inşallah canim. boyle artik adet ağrısı cekmeyelim hayatimiz düzene girsin. böyle bebek olmuyo diye üzülmiyorum bile can acisindan. hormon bozuklugu ne kötü illetmis megerse. testere disli aslan pencesi de aldim onu da deniyeyim diyorum. simdiye kadar doktoru dinledim elime bisey gecmedi nasilsa :))

Ben sogan kurunu bir ay denedim bi ise yaramadı . Benim kıstım yaptırdığım iki asilamadan sonra çıktı . Önceden sebepsiz dediler asilamadan sonra çikolata kisti olunca bu defa sebep çikolata kisti dediler.ben bu ıkisti olan kimseye aşılama onermiyorum . Ameliyatı da küçük kistlere onermiyorlar benimki 2 cm di .direk tüp bebek yaptılar tuttu çok şükür. Maalesef adet olmamak bu kısti kuculten tek şey

Evet aslinda cikolata kisti olanlarda aşılama gereksiz zaman kaybi çünkü her tedavide kullanilan ilaçlar östrojenin aşırı yükselttiği için kistleri de büyütüyor hele klomen tedavisi filan cok gereksiz boşuna kistinizi büyütmüş olursunuz.

Canım sen ne yaptın tekrar deneme yaptın mi ? Bence bu defa İstanbul gibi bir yerde rdeneyebilirsin

Canım sen ne yaptın tekrar deneme yaptın mi ? Bence bu defa İstanbul gibi bir yerde rdeneyebilirsin
yok cnm yapmadim, bi aktardan bitkisel biseyler aldik simdilik onlari deniyorum. ben istanbulda yaptirmayi cok istiyorum ama eşim nasil izin alir nerde kalırım vs hic bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…