Endometriosis (Çikolata kisti)

slm bayanlar.benimde 3cm boyutlarında çikolata kistim var.adetime 1 hafta kala lekelenme tarzında kanamalarım oluyor.arkasından adetim başlıyor.sizdede böyle oluyor mu?ağrıda yapıyor.

Merhaba kızlar aslında bu çikolata kistleri çok zor teşhis ediliyormuş 7 yılı bile bulabiliyormuş aynı benimki gibi tam 6 sene sonra çıktı kist olduğu ve iki tüpümde kistler yüzünden alındı yakın zamanda 3. Tüp denememi yapcam nasipse Rabbim hepimizin yardımcısı olsun

Merhaba kızlar aslında bu çikolata kistleri çok zor teşhis ediliyormuş 7 yılı bile bulabiliyormuş aynı benimki gibi tam 6 sene sonra çıktı kist olduğu ve iki tüpümde kistler yüzünden alındı yakın zamanda 3. Tüp denememi yapcam nasipse Rabbim hepimizin yardımcısı olsun
çok geçmiş olsun cnm. benim de 1 sene sonra fark edildi, aslinda bekarken bi doktor fark etmisti ama sonra gittiklerim yok deyince ben de o doktoru kötü bilmistim meger kadin o zamandan görmüş. tahminim benim de cok küçüktü ondan fark edemiyorlardi klomen tedavilerinden sonra büyüdü fark edilir oldu.

çok geçmiş olsun cnm. benim de 1 sene sonra fark edildi, aslinda bekarken bi doktor fark etmisti ama sonra gittiklerim yok deyince ben de o doktoru kötü bilmistim meger kadin o zamandan görmüş. tahminim benim de cok küçüktü ondan fark edemiyorlardi klomen tedavilerinden sonra büyüdü fark edilir oldu.
Sizede çok geçmiş olsun teşekkürler inşâAllah herşey hakkımızdan hayırlı olur

İyi akşamlar arkadaşlar bugün yeni bir doktora gittim.Muayeneden sonra eşimin spermlerinede baktirip sonra eğer herşey yolundaysa 3 ay çocuk için denememizi söyledi. Buarada rahmimde geriye dönükmüş. Her gittiğimde yeni birşey çıkıyor hem çikolata kisti hem ters rahim gebe kalmam iyice güçleşti gibi benimle aynı durumda olan var mı.?

Ben sogan kurunu bir ay denedim bi ise yaramadı . Benim kıstım yaptırdığım iki asilamadan sonra çıktı . Önceden sebepsiz dediler asilamadan sonra çikolata kisti olunca bu defa sebep çikolata kisti dediler.ben bu ıkisti olan kimseye aşılama onermiyorum . Ameliyatı da küçük kistlere onermiyorlar benimki 2 cm di .direk tüp bebek yaptılar tuttu çok şükür. Maalesef adet olmamak bu kısti kuculten tek şey
Sogan kurunu yap diyenler oldu bana da.. Ama cevremde deneyip kotu sonuclar alanda oldu. Her bunyeye ayni etkiyi gostermiyor. Denemek konusunda cok kararsiz kaldim :KK43:

Sogan kurunu yap diyenler oldu bana da.. Ama cevremde deneyip kotu sonuclar alanda oldu. Her bunyeye ayni etkiyi gostermiyor. Denemek konusunda cok kararsiz kaldim :KK43:
zarari olan bişey değil hatta sinuzit sorunu yaşadığım bi ay yapmıştım sinuzitime iyi gelmisti soğan kuru :) ama ben 3 kere filan denedim kiste faydası olmadi

gebede kalamıyorum.5 kere tüp bebek tedavisi olduum.olmuyor olmuyor.
kiyamam yaaa... ben de 3 kere tüp denedim olmuyor :KK43: ikisi kimyasal gebelik biri negatif :KK43: doktorlar bile hayret ediyor aslinda cikolata kisti bu kadar etkilemez diye ama... malesef bu illetin tedavisi yok, ameliyatta bile tekrarlama ihtimali var hem de cok yüksek ihtimal. Ama kistler cok büyükse ya da cok agri yapiyorsa doktorlar mecbur ameliyat yapiyor.

kiyamam yaaa... ben de 3 kere tüp denedim olmuyor :KK43: ikisi kimyasal gebelik biri negatif :KK43: doktorlar bile hayret ediyor aslinda cikolata kisti bu kadar etkilemez diye ama... malesef bu illetin tedavisi yok, ameliyatta bile tekrarlama ihtimali var hem de cok yüksek ihtimal. Ama kistler cok büyükse ya da cok agri yapiyorsa doktorlar mecbur ameliyat yapiyor.
Canım o yüzden iyi yerlerde tedavi olmak gerekiyor.Brüksel tip merkezi yücel Karaman çikolata kisti konusunda çok iyi ben Şişli memorial semra kahramanı seçtim benim gibi çikolata kistli olan iki arkadaş daha hamile kaldı onlarınki daha ileri seviyeydi labratuar önemli bence doktorlardan bile daha çok önemli

Canım o yüzden iyi yerlerde tedavi olmak gerekiyor.Brüksel tip merkezi yücel Karaman çikolata kisti konusunda çok iyi ben Şişli memorial semra kahramanı seçtim benim gibi çikolata kistli olan iki arkadaş daha hamile kaldı onlarınki daha ileri seviyeydi labratuar önemli bence doktorlardan bile daha çok önemli
onlar nasıl hamile kaldı?nasıl bir tedavi uyguladılar?

Normal yollarla mi gebe kaldı o 2 arkadaş

onlar nasıl hamile kaldı?nasıl bir tedavi uyguladılar?

Normal yollarla mi gebe kaldı o 2 arkadaş
Tüp bebek yöntemiyle kaldılar . Birinin bi tüpü şişmişti çikolata kisti yüzünden onu aldılar rahmi bir süre dinlendirdikten sonra transfer yapıldı tuttu . Diğeri de histeroskopi oldu yapisikliklari açıldı öyle tuttu . Genelde dondurulmuş embriyo transfer ediyor orası

Arkadaşlar şuan çikolata kisti olup normal yollardan gebe kalmak için uğraşan varmı aramizda yani henüz tüp bebek, aşılama vs başlamayan

X