Endometriosis (Çikolata kisti)

tamam çok teşekkür ederim. bende de çok büyük ağrılar yapmiyor, cok şükür yumurtalamam filan da düzenli ama ben tüp bebege ragmen hamile kalamiyorum

Iste hamilelik boyu nasip maalesef. Akisina birakmaya calisin. 3 tupten sonra dogal yolla hamile kalan cok insan var. Takmayin bence vardir herseyde bir hayir.

Merhaba bende bu hastalıkla yeni tanıştım tavsiye üzerine ankarada başkent üniversite hastanesinde prf. esra kuşçaya gideceğim bir araştırın isterseniz sizede çok geçmiş olsun

Çok teşekkür ederim, sağ ol:)) Mesajınızı yeni gördüm. Öncesinde bir doktordan son anda randevu almıştım. Gökhan Bozdağ, Hacettepe Üniversitesi. Bugün gittim, bakalım haftaya sonuçlanacak.

Çok sağ ol, teşekkür ederim. Evli değilim ama ben de yıllardır bu hastalıkla uğraşıyorum. Doğum kontrol ilacı kulandım, uzun yıllar. Sana da geçmiş olsun.

Merhaba bende bu hastalıkla yeni tanıştım tavsiye üzerine ankarada başkent üniversite hastanesinde prf. esra kuşçaya gideceğim bir araştırın isterseniz sizede çok geçmiş olsun

Merhaba, çok teşekkür ederim verdiğiniz bilgi için. Mesajınızı sonradan fark ettim. Öncesinde bir doktordan randevu almıştım. Hacettepe Hastanesi, Gökhan Bozdağ. Bugün gittim, haftaya sonuçlara bakıp nasıl bir tedavi izleyeceğini anlatacak. Bakalım. Size de geçmiş olsun:))

Çok geçmiş olsun Rabbim şifa versin tedavi sürecini burdan bizimlede paylaş lütfen

kızlar size sorum var. doktor alttan muayene yaptı kist var dedi. sonra tahil istedi. kist çikolata da olabilir dermoid de olabilir dedi. ilk defa duyuyorum. hangisi olduğu nasıl anlaşılır. ikisi de çok mu farklı. ne yapıcam ben şimdi

aha aradığım yazıyı buldum :) bendeki kist 2.5 cm miş. kist türü dermoid de olabilir çikolata da olabilir dedi. hsg cekildim temiz çıktı. testlerde de over baslangici ve yumurta tembelliği var dedi. yalnız yazarken benim hamile kalmam imkansız gibi ya. şimdi ne yapmam lazım. tüp bebeğe mi yönlendirdi doktor sizi ne yaptı

..benimde dermoit kist diyor.dermoit kistle çikolata kisti aynı değilmi .benim doktorumda tüm tetkikleri yaptırdı.çatmatma iğnesi aşamasındayız daha ilki olmadı.ikincisi şubatta inşallah.3 cm benim kistimde.

..benimde dermoit kist diyor.dermoit kistle çikolata kisti aynı değilmi .benim doktorumda tüm tetkikleri yaptırdı.çatmatma iğnesi aşamasındayız daha ilki olmadı.ikincisi şubatta inşallah.3 cm benim kistimde.
yok aynı değil sanırım. doktor çikolata olmayabilir dermoid olabilir dedi. ama nasıl ikisi ayırt ediliyor onu bilmiyorum. bana iğne yapmadı. hormonlar bişeyi tetikliyor sanırım benim durumumda. olmazsa ameliyatla alicaz dedi. ama benim yumurtalar da saglam degil. o nasil olacak bilmiyorum

Dermoit kisti çikolata kisti diyi biliyorum ben.banada olmazsa ameliyatla alırız dedi.şuan aşama aşama deniyecek.ameliyatı kendisi yapmam diyor özele gidiyorum .araştırma yada üniversite hastanesinde olman daha iyi dedi.bilmiyorum ama ameliyat benim için en son çare.rabbim hiçbirimiz ameliyat olmadan gebe kalırız

inşallah. ben de korkuyorum ameliyattan. benim doktor da aynısını dedi. diğer ay planliyacak da sanki alacak gibi. ya da tüp bebege yonlendirir. diger ay belli olcak. cok korkutucu gercekten. bu ay hamile olsa mucize olur bu kadar sorunun icinde. yoksa beni baya acilar bekliyo belli

Merhaba, geçmiş olsun.
Dermoid kisti ve çikolata kisti farklı şeyler.
Doktor muayene sırasında bunun ayrımını normalde yapabiliyor diye düşünüyorum.
Çikokata kisti bende de var ve ağrı şikayeti ile gittiğimde muayene sırasında teşhis kondu
Sonra ki tüm doktor kontrollerimde de aynı şey söylendi
Ameliyat yumurtalık rezervlerine zarar verdiği için biz tüp bebek tedavisine başladık.

benimki hangisi olduğunu anlayamadı ya. başka yere de gideyim bari. internette cikolata kisti icin ameliyata gerek yok, dermoid kist illa alinmali tehlikeli yazmislar. ben de tam bilgi alamadim.2.5 cm ama saldirgan kist türüyse riskli. ameliyat rezervlere zarar veriyormus benim doktor da onu dedi. ama ayni zamanda da alinmali dedi kafami karistirdi. diger ay yine muayene isteyeyim bari. kist türü kesinlestikten sonra ben de tüp bebeğe baslıcam sanırım. bizim durumda aşılama tutmuyor

Bence başka bir doktora daha görünmeniz iyi olur.
2,5 cm çikolata kisti için ameliyat olmayı gerektirmez.
Bende çikolata kistleri olduğundan, aşılama yaptırmadan tüp bebek tedavisine başladım.
Size de tekrar geçmiş olsun

işte çikolata olmayabilir dermoid olabilir dedi. çikolata olsa sıkıntı değil ama dermoid olayında panikliyorum. internette hiç hoş şeyler yazmıyo çünkü. hayırlısı olsun. teşekkür ederim. size de hayırlı sonuçlar olur inşallah :)

Kardeşim öncekle geçmiş olsun.rabbim şifa versin.inşallah hiçbirşeye gerek kalmaz.dermoit kist ise küçülme şansı yada kaybolma şansı varmı.şuan dbkontrol kullanıyorum.3 aydır aynı boyutta ne küçülüyo ne büyüyor

Tecrübeli, iyi doktorlar ultrason görüntüsünden anlayabiliyor cikolata kisti olup olmadığını. Bi de emar mi tomografimi ne cekiyorlardi emin olmak icin hatirlayamadim adını

Ben 7-8 iyi doktora gittim hepsi de 6 cm den büyük olmadıkça, katlanilmaz ağrılar yapmadikca alma taraftari değiliz dediler. Hem tekrarlama riski yüksek hem de rezervlere zarar verebilir dediler.

Oncelikle gecmis olsun.. dermoid kist ilk defa duyuyorum ben.. ama cikolata kisti ultrosonla da gayet net gorunuyor doktorlar bunu ayirt ediyor..bence doktorunuzu degistirin..baska doktora gorunmede fayda var.. yumurta tembelligi polikistik over oluyor bildigim kadariyla.. eger soz konusu hem cikolata kisti hem polikistik overse yardimci ureme yontemlerini kullanirlar..asilama tup bebek vs ve imkansiz bir durum yok bence sizin ..kendinizi uzmeyin..gecen doktoruma gittigimde sunu soylemisti yumurtasi ve rahmi olan her kadin hamile kalabilir Allah nasip etmisse dedi..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…