Endometriosis (Çikolata kisti)

Her iki yumurtaliktada var mı haplarla küçülme oldumu sabit mi kaldı
evet su an her iki yumurtalikta da var sag taraf 3.5mm ve sol 2 mm.. dogum kontrol hapi kucultmedi sadece boyutlari sabit kaldi.. hee bir ara ingiliz karbonati denedim 3.5 mm olan sag taraftaki kist 5 mm e kadar cikmisti.. adetliyken sadece 8 gun ictim sabah aksam bir bardak.. o zaman biraz kuculdu..her adet doneminde ingiliz karbonati icerim kistlerde su an bir degisiklik yok sadece agrilarim olmuyor rahat geciriyorum.. siz evli misiniz ve ne zamandir bu kistler var sizde bu onemli.. mesela benim hsg de tuplerde zarar vermemis ama olmuyor

eger bu kistler sizde yeni ciktiysa deneyebilirsiniz ingiliz karbonatini.. ama surekli kullanmayin onun da baska organlara zarari var.. ben adetliyken kullaniyorum

Evliyim gebelik öncesi rutin bi kontrol sırasında öğrendim cinsel birliktelik ilk günden beri agrili ve acılı geçiyordu bunun için kontrole gitmiştim ve doktor usg sonrası 6cm civarinda çikolata kistim olduğunu söyledi. Yani yolun başındayım henüz çok endişeliyim hakkımızda hayırlısı yaşım 29 buarada

c
Evliyim gebelik öncesi rutin bi kontrol sırasında öğrendim cinsel birliktelik ilk günden beri agrili ve acılı geçiyordu bunun için kontrole gitmiştim ve doktor usg sonrası 6cm civarinda çikolata kistim olduğunu söyledi. Yani yolun başındayım henüz çok endişeliyim hakkımızda hayırlısı yaşım 29 buarada
Cok gecmis olsun bu hastaligin tek tedavisi hamile kalmak.. insallah kalacagiz..pes etmek yok biraz ugrastiracak ama deger buna.. ben calisiyorum bir yandan devlet hastanesinde devam ediyorum 3.asilamam oldu sonucu bekliyorum pek umudum yok asilamadan.. asil doktorlar direk tup bebege yonlendiriyorlar.

Kisti baskilamak için dogumkontrol hapı kullanirken adet gördüm ben sizin başıniza böyle bişey geldimi

6 cmlik kiste faydası olurmu acaba karbonatli suyun
insallah olur diyimm.. bilemiyorum ama agrilariniz azalir onu rahat soyluyebilirim surekli icmeyin ama.. neden dogum kontrol hapi dediniz peki.. direk yardimci yontemlere basvuruyorlar doktorlar..asilama ya da tup bebek.. benim asilama da sansim yok gibi tup bebek yaptiracagim ne zaman bilemiyorum maddi ve zamanla ilgili sikintilarim var

Kisti baskilamak için dogumkontrol hapı kullanirken adet gördüm ben sizin başıniza böyle bişey geldimi
21 gun kullaniyordum sonra kendiliginden adet oluyordum bekarken hep oyleydi..ama bir yil cocuk dusundugumuz donemde hap kullanmadim yumurta takibi yapildi sonra bir doktor dedi bir ay bir diane dogum kontrol hapi kullan bakalim ne olacak diye kullanamadim bende regl oldum mide bulantisi bas donmesi.. yaklasik 1.5 yildir kullanmiyorum bekliyorum

İlk gittiğim doktor 2 kutu yasmini aralıksız kullanmamı istedi şuan 2. Kutudayım aralıksız kullanmama rağmen adet oldum şimdi farklı bir doktora gidecegim

Kucultebilecegini veya tamamen yok edebileceğini söyledi ama malesef 1. Kutu bitince kanamalarim başladıve endiselenip farklı bi doktora muayene olduğumda bunun bir çikolata kisti olduğunu ve hapla gitmeyeceğini kuculmeyecegini söyledi.1 kutu daha kullanıp tekrar gideceğim 2. Doktor usgde sağlam yumurtaligimda 4 yumurta gördü 5in altına inmesi iyi değil dedi ama bu doğum kontrol hapı nin etkisi de olabilir dedi 1ay kullanmadan adet olup 2. Gününde tekrar bakacak ama ben en yakın zamanda birde esra Kuşcu ya gideceğim yumurta sayisi hakkında bilginiz varmı sizin bu da kafama takıldi malesef

Kucultebilecegini veya tamamen yok edebileceğini söyledi ama malesef 1. Kutu bitince kanamalarim başladıve endiselenip farklı bi doktora muayene olduğumda bunun bir çikolata kisti olduğunu ve hapla gitmeyeceğini kuculmeyecegini söyledi.1 kutu daha kullanıp tekrar gideceğim 2. Doktor usgde sağlam yumurtaligimda 4 yumurta gördü 5in altına inmesi iyi değil dedi ama bu doğum kontrol hapı nin etkisi de olabilir dedi 1ay kullanmadan adet olup 2. Gününde tekrar bakacak ama ben en yakın zamanda birde esra Kuşcu ya gideceğim yumurta sayisi hakkında bilginiz varmı sizin bu da kafama takıldi malesef
evet şöyleki amh denilen bir test yaptirabilirsiniz yumurtalik rezervi hakkinda yorum yapiliyor.. bence endiselenmeyin belli ki yillarca olan bir kist degil sizdeki.. ve hemen azaltmaz o konuda korkmayin.. bu hastaligin ileri safhasi yapisiklik olmasi ve tupleri tikamasi.. benim size onerim su.. bu kistler yuzunden kac doktor degistirip sonunda doktorumu bulmus biri olarak.. oncelikle amh testini yaptirin ca denilen bir hormon var kan testi yaptirin hsg cektirin biraz agrili bir islem ama dayanilmayacak bir sey degil.. hsg de tuplerin durumuna bakiyorlar.. ve bu sonuclari alip iyi bir doktora gidin.. bana kendi doktorumun soyledigi suydu.. yasin genc laproskopi biz 4 mm ve uzerindeki hastalara yapiyoruz ama bebek istegi varsa yani cocuk istiyorsa ve tupleri aciksa once asilamalarla sonra igneyle asilama en son tup bebek..ameliyat kesinlikle onermiyoruz yumurtalik rezervini dusuruyor.. dogumda 9 mm lik kist cikardigini soylemisti

evet şöyleki amh denilen bir test yaptirabilirsiniz yumurtalik rezervi hakkinda yorum yapiliyor.. bence endiselenmeyin belli ki yillarca olan bir kist degil sizdeki.. ve hemen azaltmaz o konuda korkmayin.. bu hastaligin ileri safhasi yapisiklik olmasi ve tupleri tikamasi.. benim size onerim su.. bu kistler yuzunden kac doktor degistirip sonunda doktorumu bulmus biri olarak.. oncelikle amh testini yaptirin ca denilen bir hormon var kan testi yaptirin hsg cektirin biraz agrili bir islem ama dayanilmayacak bir sey degil.. hsg de tuplerin durumuna bakiyorlar.. ve bu sonuclari alip iyi bir doktora gidin.. bana kendi doktorumun soyledigi suydu.. yasin genc laproskopi biz 4 mm ve uzerindeki hastalara yapiyoruz ama bebek istegi varsa yani cocuk istiyorsa ve tupleri aciksa once asilamalarla sonra igneyle asilama en son tup bebek..ameliyat kesinlikle onermiyoruz yumurtalik rezervini dusuruyor.. dogumda 9 mm lik kist cikardigini soylemisti
Hsgyi anestezili mi çektirdin peki

cikolata kisti dogum kontrol hapiyla gidecek bir kist degil bekarlara veriyorlar baskilasin kist buyumesin diye.. cocuk istegi olan birine niye dogum kontrol hapi veriyorlar zaman kaybindan baska bir sey degil.. ve bu kistler degisik bir sivi salgiliyormus bir sekilde dollenmeyi engelliyormus.. ben tup bebek yaptirmak istiyorum ama ozelde baslayamadim devlet hastanesinde bazi sartlara uymak gerekiyor 3 yil evli olmak yas sarti ve 3 asilama igneyle asilamalardan sonra tup bebege geciriyorlar.. su an imkanim olsa tup bebege direk gecerdim

Arkadaskar bu kistler ovulasyon haftasi büyüme yapıp sonra tekrar küçülüyor mü? 5 gün önce 3 cm olan kistlerim 5 gün sonra 4 ve 5 cm olmuş :KK57: doktor ovulasyon haftasi olduğu icin olabilir dedi ama şok oldum ya eski haline dönmezse. bu kislet 3 cm lik haliyle bile başıma bela zaten :sinirli:

Merhabalar bende ilk siddetli bi sanci ile hastaneye gittim. 1bucuk 5bucuk cm kistler vardi. Doktor her ay takip dedi sonra 5bucuk oyle dururken 2 ayin sonunda digeri 2bucuk cm oldu. Mr istedi emin olmak icin ve biri cikolata kisti cikti. Bekardim o donem yasmin kullandim sabitlemesi icin. Bu arada saracoglunun sogan kurunu yaptim. 5bucuk olan kisti yok ettim. Evlendim biraktim hapi 5 ay sonunda hamilr kalamadigim gibi kist 3.5 cm oldu. Simdi bi macun duydum denicem bakalim. Hap sabitliyo ancak birakinca da buyuyo. Macunu 2 ay deneyip gorcem bakalm etkisi nolcak

Merhabalar bende ilk siddetli bi sanci ile hastaneye gittim. 1bucuk 5bucuk cm kistler vardi. Doktor her ay takip dedi sonra 5bucuk oyle dururken 2 ayin sonunda digeri 2bucuk cm oldu. Mr istedi emin olmak icin ve biri cikolata kisti cikti. Bekardim o donem yasmin kullandim sabitlemesi icin. Bu arada saracoglunun sogan kurunu yaptim. 5bucuk olan kisti yok ettim. Evlendim biraktim hapi 5 ay sonunda hamilr kalamadigim gibi kist 3.5 cm oldu. Simdi bi macun duydum denicem bakalim. Hap sabitliyo ancak birakinca da buyuyo. Macunu 2 ay deneyip gorcem bakalm etkisi nolcak
insallah sifa olur. malesef kistler büyüyor :KK43: benim de ilk 1 cm ve 2 cm di. iki sene sonra yani simdi 3.2 ve 3.5 cm olmuşlar. yalniz benden mr istenmedi hiç acaba bende bi cektirtsem mi? cikolata kisti degilmis dediginiz kistler kayboldu mu? bir de ne macunu kullabiyorsunuz?

insallah sifa olur. malesef kistler büyüyor :KK43: benim de ilk 1 cm ve 2 cm di. iki sene sonra yani simdi 3.2 ve 3.5 cm olmuşlar. yalniz benden mr istenmedi hiç acaba bende bi cektirtsem mi? cikolata kisti degilmis dediginiz kistler kayboldu mu? bir de ne macunu kullabiyorsunuz?

Bende emin olamadigi icin mr istedi. Cikolata kistinin olusumu malum siddetli sanciyla basliyo ve ben adet agrisi ceken biri bile degildim. Simdi sagda 3.5 var sol temizdi en son. Web sitesi var instagramda da sayfasi var dedigim macunun. Ozelden yazayim sizr adini. Denemekte fayda var

Bende emin olamadigi icin mr istedi. Cikolata kistinin olusumu malum siddetli sanciyla basliyo ve ben adet agrisi ceken biri bile degildim. Simdi sagda 3.5 var sol temizdi en son. Web sitesi var instagramda da sayfasi var dedigim macunun. Ozelden yazayim sizr adini. Denemekte fayda var
tamam çok teşekkür ederim. bende de çok büyük ağrılar yapmiyor, cok şükür yumurtalamam filan da düzenli ama ben tüp bebege ragmen hamile kalamiyorum :KK43:

X