Endometriosis (Çikolata kisti)

eğer tek yakınman ağrılar ise pek yardımcı olunabileceğini sanmıyorum.yaklaşık bir yıl sürdü benim teşhisimin konulması ama yine ağrı sebebiyle değil infertilite sebebiyle araştırmaya başladılar. henüz sonuç da alabilmiş değilim . doktora ağrım var dediğimde ağrı kesici iç cevabını almaktan yorulmuştum. artık düzenli olarak her ay acillik olmam sebebiyle canım da sıkılıyordu işe gelmem gerekiyordu. insanları teşhir etmeyi sevmem ama sait çiftçi acil doktoru ve kadın doğumcularını Allah bildiği gibi yapsın birine ayrım var diyorum parol al diyo PAROL öbürü desen korunuyo musun sen diye bana hesap soruyo öbrü ben acil doktoruyum bana gelme her ay git tedavi ol diyo sizin gibileri doktor yapanın taaaaaaaaaaaaaaa .... anladınız siz. zeynep kamil desen daha feci vakalar gördüğünden hastalık diye bile saymıyor. fulya da bi doktor var erbil yağmur diye gerçekten ilgili biri hanımı da doktor sanırım o sebeple empati yapabiliyor. ama kimin tavsiyesinden fayda buldun dersen darphanenin arka tarafında aile hekimliği yapan adını anımsamadığım bir bey doktor. bana adet olmama yakın 2-3 gün önce sabah akşam 1 tablet arveles içmeyi dene dedi. o gün bugündür Allah ondan razı olsun acillik olmadım. eğer ağrıyı erken hissediyorsam hissettiğim günden itibaren atıyorum bir hafta mı var bünde bir içip 2-3 gün kala günde ikiye çıkarıyorum. sana da tavsiye ederim. herhangi bir başka rahatsızlığın yoksa tabi. o doktor bana ağrı hissini artıran prostaglandin denen bi hormonun kanda yükselmesini önlediğini bu sebeple ağrı hissinin daha az olacağını söylemişti. ( doktor değilim isimleri yanlış yazmış olabilirim kusuruma bakmayın)
velhasıl çok uzun bir yazı oldu ama bu illeti çeken bilir. Allah şifa versin mübarek günde inşallah.

Aminnn aminn inşallah arkadaşım. Ben 17 yaşında ameliyat oldum evet çikolata kisti teşhisi kondu benim yukarıda söylediğim ağrım olmuyo acaba yumurta yok mu da ağrım olmuyo diye dert yandım saçmalıyorum belki ama her şeyi dert ediyo insan bu durumda:))) bu arada benimde eşim doktor ama dediklerinr aynen katılıyorum işlerini iyi yapmayan doktorlara bende gıcığım:)))

Allah hepimize şifa versin kandil günü herkese hayırlı evlat nasip etsin inş

doktor tavsiyesinde bulunan arkadaşlara teşekkür ederim.. ben edirne deyim.. on gün içinde üç hastaneye gittim .. devlet hastanesi sende yara var fitil ve antibiyotik tedavisi verdi..e özel hastane sendeki yara çok büyük ilaçla tedavi olmaz yakmak lazım ve laparoskopi şart dedi.. bugün üniversite hastanesine gitttim.. sende yara falan yok dedi:)))) bu ne rezillik ya sinirlerim bzuldu... gideceğim başka hastane ve dr da kalmadı:))))en büyük sıkıntım ağrılar.. sadece bir tanesi ağrı kesici yazayım dedi..ağrı kesici almayı bilmiyorum sanki.. işe yaramıyor dedim.. doğum kontrol ilacı verdi.. istanbul a gidip tedavi olmak istiyorum o yüzden..

Kızlar selam; bende bugün kistler için soğan kürüne başldım aynı zamanda doktor doğum kontrol hapı vermişti onu da alıyorum. Soğan kürünü kullanıp faydasını gören çok olmuş formda. Umarım işe yarar daha sonrada incir kürüne başlıcam tabiki doktor kontrollerimide ihmal etmicem. İnşallah bu çabalarımızın sonucunu tez zamanda alırız.

İnşallah canım. Arı sütünü araştırın kızlar çok faydalı ben kullanıyorum bende birilerinden duydum. Doktorlarda öneriyo araştırın gerçeğini bulup almaya çalışın

merhaba bana da endometriosis tanısı konuldu sağ ve sol yumurtalıkta bi tanesi 6 cm bi tanesi 3,5 cm. son üç aydır her regli dönemi yüksek derecede sancı ve kusma yaşıyorum. bağırsaklarıma yapıştığından şüpheleniyorum çünkü tuvalette canım yanmaya başladı. doktor kolonoskopi yapıcam dedii, korktum yaptıramadım.bağırsağına yapışanlar ne gibi belirtiler yaşadı arkadaşlar? bir sürü doktora gittim ve farklı farklı tedavi yöntemleri öneriyorlar açıkçası kafam karıştı. amh ım 2,5 çıktı ve ca125 90 civarı çıktı. şuan bekarım ve çocuk yapma gibi bir durumumda gözükmüyor. laparoskopi yaptırmalıyım sizce? ameliyat yumurtalık rezervlerimi kesin etkiler mi? daha önce böyle bir durum başına gelen var mı? birde bu yumurtalık dondurma işlemleri artık devlet hastanelerinde de başlamış. nasıl yapıldığını ve ücretlerinin ne olduğu hakkında bilgisi olan var mı? kısacası kafam çok karışık.. deli divane sorularıma cevap arıyorum

Canım öncelikle geçmiş olsun. Benim 2 tüpümde tıkalıydı. 5 ay önce laparoskopi ameliyatıyla tıkalı tüplerim açıldı. Dr ameliyat sırasında avuç içi büyüklüğünde çikolata kisti gördüm onu da çıkarttım dedi. Fakat bu çikolata kisti tekrarlayan bir hastalıkmış. Belki de tekrarladı..

sana da çok geçmiş olsun cnm. nasıl illet bir rahatsızlıktır bu böyle. ameliyatla alındıktan sonra kullanılan ilaçlar tekrar oluşumunu engellemiyor mu?

sana da çok geçmiş olsun cnm. nasıl illet bir rahatsızlıktır bu böyle. ameliyatla alındıktan sonra kullanılan ilaçlar tekrar oluşumunu engellemiyor mu?
Bilmiyorum canım ben bugün kontrole gittim muayene etti. İçinde herhangi bir kist yok dedi. Bir an evvel tedaviye başlayalım. Bu kistleri sadece gebelik durduruyor dedi. Mümkünse üst üste 2 gebelik. Hakkımızda hayırlısı canım

evet en etkili çözümü gebelik çünkü regli oldukça büyüyen bir kist çikolata kisti. ama keşke gebe kalabilsek hemen

Keşke canım ben bu ay cuma günü klomene başlıyorum. Sen herhangi bir tedaviye başlayacak mısın
ben yeni başladım çalışmalar 2 ay oldu eylüle kadar normal denicem eylülde başlıcam tedaviye eğer olmazsa. sen ne zamandır denyiorsun.

Rahim filmi çektirdim. Güzel dedi bi sıkıntı yok. Ameliyat başarılı geçmiş. Hormon değerlerin de iyi dedi. Fsh 8,61 LH 3,34 yazıyor kağıtta. Yumurta çatlatma tedavisine başlayalım dedi

Rahim filmi çektirdim. Güzel dedi bi sıkıntı yok. Ameliyat başarılı geçmiş. Hormon değerlerin de iyi dedi. Fsh 8,61 LH 3,34 yazıyor kağıtta. Yumurta çatlatma tedavisine başlayalım dedi
çok iyi canım maşallah olur allahın izniyle. şuanda aktif ksitin yok zaten dimi? birde daha önce kist falan alındı mı ameliyatla

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…