Endometriosis (Çikolata kisti)

İnşallah cnm kistin tek tarafta sanırım oyuzden doğal yolla olma şansın dha yüksek
Tüp tedavisinde 2 taraflı 5cmdi şimdi tek tarafta 7 cm olmus yarın baska bi dra goruncem.bizde erkek infertilitesi de var canım degerlerimiz düşük Normal yolla zor yani ama Allahın mucizeleri cok belki bizde nasipleniriz umut..

Tek taraftaki erimiş ozmn yada sen dediğin gbi başka doktra dha git cnm dediğin belki bizmde mucizmz gerçekleşir dua edip istemekten başka çaremiz yok

Merhaba arkadaslar.ben 2 yıllık evliyim.7 yıl önce cikolata kisti ameliyati oldum 5 yil dogum kontrol hapi kullandim.evlenince biraktim.hic korunmadik ve gebelik gerceklesmedi.hormonlarim normal.esimin sperm degerleri normal.agustos ayinda asilama yapildi tutmadi.eylulde klomen catlatma ignesi oldum yine olmadi.kist olustu bende sogan kuru yaptim iki ay gecti kistim.sonra incir kürü yaptim.ama hamile kalamadim.maydonoz süt buhari yakı testere disli aslan pencesi....burda okudugum herseyi yaptim ama olmadi.ve benim bi sorunum var.adetime 1 hafta kala kahverengi akintim basliyo sonra adetim basliyo.benim gibi bu sorunlari yasayaniniz var mi yada bir bilgisi olan.cok umutsuzum yazin tüp bebek deniycez ondan bile umutsuzum.cunku bana bi doktor senin gibi bi hastanin yani cikolata kisti ameliyati olmus tek yumurtaligi olan bir hastanin basari orani yuzde 35 bile degil dedi.lutfen bunlari yasayan biri varsa yazsin lutfen

Umutsuzluğa kapılma arkadaşım ve bence o dr u d ğiştir. Rahim filmi çekindin mi? Belki de tüplerinde bir sıkıntı vardır ve o yüzden olmuyordur. Eğer çektirmediysen bence biran evvel çektir. O dediğin kahve rengi akıntı bende de oluyor. Dr normal diyor. Çikolata kistinden diyor. Benim adetten 4 gün önce başlıyor. Adetim 7 gün sürüyor. Sonra 5 gün de kahve rengi akıntı oluyor. Nerdeyse 12. Gün beyaz akıntıyı görebiliyorum yani. Moralini bozma

Hangi doktora gidiyorsanız bir an önce değiştirmenizi öneririm.Kist ameliyatı sırasında yumurtalığınız da mı alındı? Böyle bile olsa tek yumurtalıkla tek tüple hamile kalanlar çok.Ki yumurtlamanız için tek yumurtalıkta yeter...

Rahim filmi çekindiniz mi?

Her kadın doğum doktoru malesef ki kadın hastalıklarıyla ilgili her konuda uzman değil...

Oncelikle tesekkur ederim arkadaslar cevap verdiginiz icin.rahim filmi cekildim tikaniklik yada yapisiklik yok.amh degerim 1.79. Yumurtaligim alinmadi ama benim kistim 8 cm di.almasalar bile o yumurtaliktan hayir gelmez dedi gittigim 3 dr.yani islevini yititrirmis.O doktorada bidaha gitmedim zaten.bana tup bebek yapmayi onerdi.kesinlikle hayir dedim siz bana bu moralle nasil yaparsiniz bu yaklasimla dedim.poyrazya arkadasim ayni sikintilari yasiyoruz beyaz akintim aynen iki hafta bile degil.kahverengi akintim gelince diyorum evet bu ayda olmadi.1 ayimin 15 günü uzuntu ve hayal kırıklığı 15 gunu yine bi umut.umut olmazsa yasayamayizki.eftelya arkadasim ne guzel soylemissin evet tek yumurtayla hamile kalan var.ama bu cikolata kisti oyle biseyki o hala var olan odaklar spermi oldurebiliyo ve dollense bile embriyonun rahme tutunmasini engelleyebiliyo.bu kahverengi akintilar beni bu yuzden cok korkutuyo.kist yok ama hala neden bu akintilar var 7 ayri dr a gittim hepside özeldi.hic devlete gitmedim.diyorum acaba devlete gitsem daha mi umutlu konusurlar.cunku ozelde ameliyat gecmisime bakip direk tup bebek diyolar.yaa bir suru ameliyat olup hala kisti olup dogal yoldan hamile kalan var.iki yildir takip ediyirum kadinlar kulubunu daha yeni uye oldum.ne hikayeler var burdada.allah hepimizin yardimcisi olsun.kac kere meryem sureleri fetih sureleri yasinler okudum akrabalarim arkadaslarim okudu ve benim gibi olan anne olmak icin bekleyen herkes icin dua ediyorum.

Seninkisi sebepsiz infertilite o zaman arkadaşım. Bende kahverengi akıntının sebebi çikolata kisti, miyom, polip var bende. Bunlar yapar diyor dr. Ama sende bunlar yoksa sebebini bilemiyorum. İçin rahat etsin istiyorsan bir de devlete git. Bende devlete gittim. Orada da özelde dediklerini söyledi dr. Laparoskopi olmam gerekiyor önce. Sonra da tüp bebek. Sen neden tüp bebek düşünmüyorsun? Çikolata kisti yeniden oluşabiliyor . Bence şuan için temizken tüp bebek yaptır derim ben

Bu yaz düşünüyoruz canım tup bebek.istanbulda bahceciye gitmeyi dusunuyorum.nasil acaba pek emin degilim bahceciden memnun kalanda var kalmayanda.ebru destanin kitabını almistim onunla yazistim o da emre karatekelioğlu nu onerdi bana.bide burda sunu soylemek istiyorum arkadaslar her duydugunuz kürü yapmayin.ben sogan ve incir kuru yaptim hormon degerlerim bozuldu.herkese hersey yaramiyo.

Bu iş kısmet işi arkadaşım. Bende araştırıyorum. Bahçeci ye çok giden var. Ama heryerde bazılarının ki tutuyor, bazısı da aynı dr a gittiği halde tutmuyor. Ama sonuç olarak iyi bir merkez bahçeci. Bende gittim görüştüm. Kür konusunda bende karılıyorum sana

Kızlar selamlar. Bir arkadaşım ve kuzeninde çikolata kisti vardı. Bebek istedikleri için kontrole gittiler ve dr ikisinede adet geciktirici ilaç vermiş. 3 ay adetini geciktirmiş sonra ilacı kesince kanama yoğun bir şekilde başlamış ve rahim içi temzilenmiş. Sökülme yoğun ve şiddetli olduğu için kistide düşürmüş. Böyle bir yolla kurtulmuşlar kistlerinden. Sizler hiç duydunuz mu bunu ?

Bende yıllarca dogum kontrol hapıyla,hormon ilacıyla kist tedavisiyle uğraştım.Boşuna uğraşmışım.Tüp bebekte kistin bir önemi yokmuş bunu öğrendim.Ben Bahçeciye gidiyorum ve cuma günü transferim oldu.Şu an bekleme aşamasındayım,hayırlısı Allahtan.
Bana da öncesinde sol tüpün rahimle bağlantısını keselim laparoskopiyle dedi doktorum.Sonra Cerrahpaşa da bir prof. e gittim,önce böyle deneyin ameliyat olmadan dedi.doktorum tamam dedi ve gecen ay başladık.Ama ilacların etkisiylemi ne,adet sonrası yumurtlama gününe kadar k.rengi su gibi akıntım oldu.Daha önceleri benim adetim bile k.rengiydi.Vitaminlere başlayınca renk kendine geldi sanıyorum :) Her neyse antibiyotik verdi,bu ay iptal,gelecek seferde aynı akıntı devam ederse kesin ameliyat dedi.
Ve bu ay sadece 1 kere oldu ama o da ilactan dolayı oluyormuş,geçti.Ve muayene sırasında rahime de baktı,sıvı yok,çok güzel dedi.En korktuğum şy bu sıvı meselesiydi zaten...

Bu yapılan kürler beni hep korkutmuştur.Kime neyin yararı var,zararı var bilemezsiniz.Bende herkesin ısrarıyla soğan suyu içtim,hiç bir faydası olduğunu sanmıyorum.Sonrada hastanede yattım rahim filmi sonrası enfeksiyondan :)
Birde kist için karbonat konusundan yola çıkarak onuda deneyeyim dedim.Sağlıklı birşy sonuçta karbonat.Ölüyorum sandım,baş dönmesi mide bulantısı.Tansiyonumu yükseltti sanıyorum :)

Bence iyi bir doktor bul ve onunla devam et...

Ben
Hic boyle bisey duymadim canim.bence
oyle bi tedavi olsaydi insanlar aylarca kist tedavisi görmezdi ameliyatlar olmazdi.

Canim allah yardimcin olsun insallah pozitif sonuc alirsin.banada umut olursun :)
Suan sen bahceciden memnunmusun hangi dr a gidiyosun

Canim allah yardimcin olsun insallah pozitif sonuc alirsin.banada umut olursun :)
Suan sen bahceciden memnunmusun hangi dr a gidiyosun

İnşallah Bahçeciden gayet memnunum.Doktorum da Erbil Yağmur...

Ne zaman başlamayı düşünüyorsun?

Bu arada Erbil bey geçici menopoz uygulamasının öncülerinden sanıyorum.Bana gerek duymadı.Geçici menopozda,Adet olmak kisti büyüttüğü için,adeti engelleyip sabit kalmasını ya da küçülmesini sağlıyor sanırım.

Ben temmuz ayinda gidicem insallah istanbulda yasamiyorum cunku tatilde gitmemiz lazim.erbil beyi bende duydum cok iyi bi dr mus.yani kararsiz kaldim ben bahcecimi memorial mi acibademmi bilemedim.ama bahceciyi aradim telefonda bi dr la gorustum bana hormonlarimi sorunlarimi sordu ilgilendi telefonda bile soyle yapariz boyle yapariz anlatti ve guven verdi.sekreter kizda bana basari yuzdesi soyledi en iyi merkezlerden biri oldugunu soyledi.o yüzden bahcecide karar kildim ama simdide ordaki dr lardan hangisi endometriozis ve tup bebek konusunda daha deneyimli bunu arastiriyorum.yardimci olursan fikir verirsen sevinirim.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…