Endometriosis (Çikolata kisti)

Doktor o kadar onemli ki . Tüp bebek tedavisi dusunuyor musun doktorum %45 tup bebek basarisi dedi
sonuna kadar deneyeceğim tabi ama ben artık yaşım gereği zor olduğunun farkındayım. yinede allahtan ümidimi kesmiyorum. Nasibimde varsa birgün bebeğim beni bulacak. Yoksada pes ettiğim güne kadar devam. %45 bilemiyorum %15 bile olsa şans veriliyorsa denemeliyiz.

ah canim ya bende o yüzden olmak istemiyorum. Ama böylede hamile kalinirmi? Doktor hamile kalmak en iyii tedavidir dedi ama engelliyormusda bu hastalik hamileligi o nasil olcak ki?

tabiki canim RABBIM insallah tez zamanda hayirli haberler yollar sana ve esine. ALLAH büyük. ALLAH herzaman hayirlisini verir zaten sen hic merak etme icini ferah tut denemelere devam et. olacak insallah birgün ve burdan bizlerle paylasacaksin bu haberini

ah canim ya bende o yüzden olmak istemiyorum. Ama böylede hamile kalinirmi? Doktor hamile kalmak en iyii tedavidir dedi ama engelliyormusda bu hastalik hamileligi o nasil olcak ki?
bebek isteyenlere artık endometriozis ameliyatlarını çok fazla önermiyorlar. Engellemediği düşünülüyor. Zaten tedaviyle kistleri baskılıyorlar.

bebek isteyenlere artık endometriozis ameliyatlarını çok fazla önermiyorlar. Engellemediği düşünülüyor. Zaten tedaviyle kistleri baskılıyorlar.
birde ilk ameliyatta 1 taneydi sonra iki oldu yine ameliyat şimdi dört tane var. sonu yok zaten anladığım kadarıyla

amin inşaallah. hepimiz mutlu haberlerimizi paylaşırız.

canim sende cikolata kistini nasil gördüler? Bende renkli doplarla baktilar bana over kist bunlar dediler iki taneydi sol tarafta ikiside simdi yok olmus zaten. AMa agrilar hala var hafiften batma vs. yani kistle alakasi yoktu sanirim batmalarin. Cikolata kistler gizli olabilir sanirim mr cektircem iste bakalim görünürmü görünmezmi bu hastalik nasil cikar ortaya bilmiyorum bana diyor göbekten girip bakcaz yoksa belli olmazu diyo tehsis konulamazmis ynai

sende endometriosis mi varmis? ameliyat oldunmu?
Evet cnm amelyt olmadan önce kistlerim 5.5 ve 6 cm di yapışıklıklar da varmış tüp bebek yaptırdım olmadı sonra amelyt oldm ağrılarm dayanılmaz hale gelince doktr mecbur ameliyat dedi ama 6 ay oldu amelyt olalı kist tekrarladı zatn tekrarlayan bi kist biliyodum şuan 1.5 cm tekrar tüp bebek yaptırcam cnm

Ya kızlar bende de çikolata kisti var ben ameliyat olalı 8 yıl oldu ameliyattan sonra gebe kaldım bir oğlum var Rabbim hrrkese nasip etsin benim anlamadığım şu sizin anlattığınız gibi ağrım sancım vs bişeyim yok cok basit bi ultrasyon muayenesi ile görülebiliyor zaten bu kistler evet ameliyatı bende önermiyorum çünkü yumurta rezervini düşürüyor ama ameliyat sonrası gebe kalan ve hiç ameliyat olmadan gebe kalanların sayısıda çok fazla ben şimdi ikinci icin uğraşıyorum 3 yıl oldu tam anlamı ile tedavi göremedim ama bu yaz tüp bebek denicez nasipse eşimde sperm hareketi düşüklülüğü var bazı doktorlar bundan dolayı da gebe kalamıyor olabildiğimi söylüyorlar kafam kar8şık yani ne yapsam bilmiyorum sizin yazdıklarınızı okuyorum bu belirtilerin hiçbiri yok bende acaba yanlış bir teşhis mi diyicem ama ameliyat oldum yani böyle bisey imkansız son kontrolümde de kistimin boyutu 3.5 cm ölçüldü yani 8 yılda eski boyutuna geri gelmis tek tarafta benim

Selam canim
Bence bi doktora gidin bakinin esinin soerm dusuklugu varsa igne tedaviside oluyormus erkekler benim bir yakinimin esi igne vuruluyor. Bende bu ay olmazsa esimle gitcem goruncem. Bende agrilar oluyor ama varmi yokmu bilmiyorum bendeki kistlere over kist dedile ryani kendiliginden giden kistler. Güya gitmis ama agrilarim var birde bende galiba yumurtalama agrilarimdan oluyor o batma gibime geldi simdide.

Hastalığın adı muamma hastalığı zaten kesin tedavisi yok dokto
Kistleriniz nasıl yok oldu ilaç tedavisi dışında bir şey yaptınız mı?

Kesin tedavisi yok maalesef.Doktorum dk hapı verdi ancak kullanmayı düşünmüyorum.Bağışıklık sistemini güçlendirmek lazım.

Endoyu yenmek için bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapıyorsunuz kullanıyorsanız hangi vitamin vs. kullanıyorsunuz?

Endoyu yenmek için bağışıklık sistemini güçlendirmek için neler yapıyorsunuz kullanıyorsanız hangi vitamin vs. kullanıyorsunuz?
Omega 3 kullaniyorum d vitamini takviyesi almaya başladım . Bir de yediklerime dikkat ediyorum . Paket birsey yememeye çalışıyorum .

Ben balık yagı kullanıyorum kızlar agrılı adetten kurtuldum 5 cm iki tane çikolata kisti vardı şimdi bir tane gorunuyor balık yagı eritti sanırım

ben yazdıklarınızı okudum ve genel olarak ameliyatın ise yaramadığını belirtmişsiniz 15 aralıkta ben de cikolata kisti için ameliyat oldum içime kurt düştü şimdi.. ayrıca belirttiğiniz ameliyat laparoskopi şeklinde mi? bu arada 2014ten beri bebek deniyoruz ama maalesef hiç bir şekilde gebelik yasamadim

Evet laporoskopi cnm bnde oldm ama kistler büyük ve ağrı çektiğim için mecbur amelyt olmak zorunda kaldm bnce amelyttan snra hamile kalanda çok belli olmuyor nasip işi cnm inşallah senin kistin tekrarlamadan hamile kalırsın

Ben balık yagı kullanıyorum kızlar agrılı adetten kurtuldum 5 cm iki tane çikolata kisti vardı şimdi bir tane gorunuyor balık yagı eritti sanırım
Balık yağınin erittigini sanmam ya ama erimesine sevindim ben soğan suyu balık hapı karbonat neler denedim hiç fayda etmedi ya

Omega 3 kullaniyorum d vitamini takviyesi almaya başladım . Bir de yediklerime dikkat ediyorum . Paket birsey yememeye çalışıyorum .
ben de omega 3-6 kullanmaya basladim.folik asit kullaniyorum c ve e vitamini de kullanmiyi dusunuyorum.islenmis gidalardan sut urunlerinden uzak duruyorum.

canım ben açık ameliyat oldum sezaryen şeklinde inşallah kötü bişey yapmamisimdir Dr a çok güveniyorum ama yaşayanlar daha iyi bilir tabi. ben de aşırı sanciyla gittim o yüzden ameliyata aldılar senin ne zaman oldu ameliyatın ve gebelik yaşadın mı sorasinda

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…