Endometriosis (Çikolata kisti)

Yok cnm iyi bişey değil o boşver sen. Ne dedi doktr kiatlern buyumemis demi
Yok canım aynı boyutları hala. Tarlusol verdi adet söktürücü. Ama kahverengi akıntı var adet olmak üzeresin dedi o sıralar adet ağrım vardı şimdi yine geçti hala adet olamadim

Yok canım aynı boyutları hala. Tarlusol verdi adet söktürücü. Ama kahverengi akıntı var adet olmak üzeresin dedi o sıralar adet ağrım vardı şimdi yine geçti hala adet olamadim
Çok şükür büyümesinde. Takma kafana cnm streste geciktrir elbet gelck :)

Merhaba bayanlar, sayfalarca yazdiklarinizi okudum. Oncelikle Rabbimden maddi manevi rahatsizligi olan herkese tez sifa diliyorum. Bir bekleyis icinde olanlara da beklediklerini en yakin zamanda en hayirli surette versin insallan Mevlam..

31 yasimda 1.5 ay sonra ins evlenecek, hic dogum yapmamis bir bayanim. Uzun suren adet kanamasi sikayetimle yaklasik 2 ay once doktora gorundum. Sol yumurtamda 1 adet 3,45 ebatinda cikolata kistim oldugunu soyleyip visanne verdi. 3kutu kullanmami istedi, suan 2.kutuya basladim. Ikinci kontrolumde kistin 3.18'e kuculdugunu gorduk. Ufak oldugu icin ameliyat onermiyor, kaldi ki yumurta rezervi hakkinda sizlerin yazdiklarini okuduktan sonra ameliyati kafamdan sildim. Sorunum; uzum suren regl donemini de gectim normal zamanlarda da surekli kahverengi yogun leke ile yasiyorum ve 1,5 ay sonra evleniyorum.. Bu lekelerle nasil iliskiye girecegim ne yapacagim hic bilmiyorum. Sizler neler yapiyorsunuz? Sogan kurunu duydum ona basladim 10.gundeyim. bazilari 3 ay yaptim falan demis Saracoglu tarifinde 6ayda bir sadece 15 gun yapin yaziyor. Bana fikir verebilecek olan varsa cok mutlu olurum.. Hepinize acil sifalar diliyorum..

cnm dediğin gibi uzun günler sürüyor benim de 10 gün falan
eşin biraz sabırlı olacak 9 10 günde geçiyorsa
doktorum başlangıç lekelenmelerine takılma tam adet başladığında 1. gün say dedi
canım gebelik kistini duraklatır
inşallah hemen gebe kalırsın iyileşirsin. hayırlısını versin rabbim
tebrikler bu arada :)

Canim sana bisey soracaktım ya adet başlangıcını nasıl hesapliyorsun benim gece 1 2 damla geldi ama asıl ertesi sabah oldum. Ilk adet günü olarak 1 2 damla geldiği günü mu kabul ediyoruz yoksa tam anlamıyla adet olduğumuz günümü. Yumurtlama gününden o yüzden emin olamıyorum. Her seferinde gece 10 gün gibi bi damla geliyor ertesi sabah adet oluyorum

Tüplerin de bi sıkıntı var mı peki canim rahim filmi çekildi mi

Hayır cnm, ben 4 aylık evliyken öğrendim kistimi 3,5 cm di. Visanne kullandım şuan 2 cm. İlacı bıraktım henüz hamilelik istemediğimden doktora daha ne kadar erteleyebilirim diye sorunca o da amh değerlerine bakmamız lazım, eğer değerlerin iyi çıkarsa bekleyebilirsin ama çıkmazsa çocuk yapman lazım dedi. Çok şükür değerlerim iyi çıktı sadece sol over da bir kist daha gördü doktor 4 cm civarı, baştan çikolata zannetti ama ben orada yoktu falan deyince basit kist olduğunu söyledi. İnşallah o da dediği gibidir.

Canim.değerlerin çok iyi benimde iyiydi ama rahim filmi çeken doktor.hiçbir sorun yok olur senin çocuğun demişti sonra başka doktorlara göründum meğer tüpümde sıkıntı varmış .beni oyaladi önceki doktor. Başka doktorlara da muayane olmanı tavsiye ederim. Ayrıca değerlerim iyi deyip bekleme çocuk için. Malasef ki bu kist tüplere zarar verebiliyor .en son gittiğim doktor dedi ki evet amh iyi ama yumurta kalitesini bozuyor çikolata kisti .

Peki tüpler de sıkıntı olup olmadığını rahim filmiyle mi anlıyoruz?
Bir de beni muallakta bırakan yani sözüne inanamadım tahlil veriyor ama visanne yazıp, 6 ay sonra gel tekrar demesi e hocam tahlil dedim? Soru bile soramıyorum kaçamak cevaplar veriyor. Hani git artık der gibi..

Diğer kist için çikolata kisti deyip ben yoktu orada deyince basit kisttir deyip kestirmesi '' kist '' demesi gerekirdi. O ne olduğunu anlayamayacaksa, ayıramayacaksa ben mi bileceğim? ve ben sormadan söylememesi.
Bilinen, tanınan bir prof. üstelik o da böyle ise kime gideceğini şaşırıyor insan..

Aynen öyle ben mersindeyim mersindeki doktorlar bişey yok diyip gönderdi 1 yıl oyalandim. Sonra adana baskente gittim orda sorun olduğu ortaya çıktı ve laparaskopi ve histeroskopi olman gerekiyor dedi. Bende istanbula gittim ordaki doktorda laparoskopi dedi.histeroskopiye gerek yok dedi. Bende ameliyat oldum. Tüplerin durumu rahim filminde anlaşılıyor canım. Bence kesinlikle başka doktora gitmelisin ve rahim filmini erteleme . Eğer tüplerin tikaliysa(inşallah degildir) normal yolla olmaz . Ya da tüplerde sıvı birikmesi varsa o zaman hamile kalsan bile düşük riski var.çikolata kisti ultrasonda anlaşılıyor doktorun neden öyle bişey dedi anlayamadim. CA 125 değerine bakılabilir bir de

Visanne kullanırken yeni bir çikolata kisti oluşabileceğini zannetmiyorum ki, hiç bir yerde böyle bir bilgiye rastlamadım. İlacı bıraktıktan sonra 1 ay da 4 cm çikolata kisti olma ihtimali de zayıf geliyor. Dediği gibi basit kisttir de niye ucunu açık bırakıyorsun? İlgi, alaka sıfırdı anlayacağınız, ben sormasam onu da söylemeyecek, bir doktor basit kisttir demez ki zaten, ya kist der ya da anlayamıyorsa araştırır.

Senin kistlerin kaç cm di peki?

Bugün tahlillerimi doktorumdan dinledim sol over da olan kisti yine sordum, basit kisttir diyor adam hala ya, çikolata kisti olma ihtimali yok yani deyince var, olmaz olur mu? Hatta yüksek ihtimalle çikolata kisti dedi.

Hocam kesin çikolata kisti mi deyince kesin mi diyorum ihtimal diyorum diye azarladı bir de.

Ben hiç bir şey anlamadım?

Arkadaşım sen imkânın varsa doktorunu değiştir bu kadar da tutarsızlık olmaz yani. Basit bir asistan bile çikolata kisti ile basit kisti çok kolay ayırt edebilirken bir profun ayırt edememesi ne kadar nahoş.

Canim çikolata kistleri yapısı gereği başka kistlerle karistirilmiyor deniyor ama benim çikolata kistimi ilk gittiğim Dr anlamadı hem de 25 yıllık tecrübesi olduğu halde. Basit kist dedi ki çok Güvenirdim o Dr a. 6 ay o şekilde oyalandim ben sonra acil gittiğimde sıradan bir uzman Jinekolog teşhisi koydu ki dogruymus. Hatta o Dr da şaşırdı basit kisti çikolata kisti sanabilirsin boyutundan dolayi filan ama çikolata kistinin basit kist sanmak gerçekten de saçma. Kesinlikle başka bi Dr a daha git

Canım öncelikle hayırlı olsun Rabbim hayırlı mutlu huzurlu bi yuva kurmayı nasip etsin benden sana bi abla tavsiyesi sakın ama sakın korunma kistin küçük inşallah hemen gebe kalırsın annelik gibi güzel bir duygu yok inan Rabbimisteyen dileyen herkese yaşatsın bu duyguyu olurda hamile kalamasan bile sakın ameliyat olma en son sıraya koy ameliyat işini sogan kürünü de ilk ay 15 gün ikinci üçüncü ay adetine 10 gün kala on gün boyunca yap tabi soğan kürüne ara verdiğin diger günlerde testere dişli aslan pençesi iç bizede dua et evliliğin ilk gecesi yapılan dualar kabul olur Allahın izniyle dua et ki bu yolda Rabbim kimseyi uğraştırmasın çok yorucu ve üzücü bir olay çünkü inşallah cok mutlu ol boy boy bebişlerin olsun....

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…