Endometriosis (Çikolata kisti)

arkadaşlar adet olurken zorlanıyo musunuz?benim az az geliyor 2 gün falan soğan kürü içiyorum sonra başlıyo sizinde öyle oluyo mu

arkadaşlar adet olurken zorlanıyo musunuz?benim az az geliyor 2 gün falan soğan kürü içiyorum sonra başlıyo sizinde öyle oluyo mu
benim. Ya benim de öyle oluyor ben az adet oluyorum. Burada okudum hep çok ve uzun adet oluyorlar arkadaşlar ama bende durum tam tersi çok kanama olmuyor ve en fazla 3 gün suruyor

Kızlar yeniden muayene oldum ve kistlerimin tekrarladığını öğrendim.
Solda 2.1 cm sağda 1.2 cm olmuşlar doktorum hiç beklemeyin aşılama yaptırın dedi.
Bu arada OMÜ de bir doktordan randevu aldım gidicem bakalım. Aşılama mı yaptırcaz tüp bebek mi ordaki doktorla karar vericez. :KK43:
Onun dışında doktor hormonlarımın düzenli olduğunu
Yumurtalarımın da gayet güzel geliştiğini söyledi.
Sadece kistin artık büyümesini istemiyor.
Hayırlısı artık...

Solda 2.1 cm sağda 1.2 cm olmuşlar doktorum hiç beklemeyin aşılama yaptırın dedi.
Bu arada OMÜ de bir doktordan randevu aldım gidicem bakalım. Aşılama mı yaptırcaz tüp bebek mi ordaki doktorla karar vericez. :KK43:
Hayırlısı artık...

Geçmiş olsun arkadaşım. En azından hormonların iyiymiş bak şükür hem kist olup hamile kalan arkadaşlar da var, İnşaAllah sende kistler ilerlemeden bebek sahibi olursun. Allah-u teâlâ herkese hayırlı evlatlar nasip etsin İnşaAllah. Âmiiiiiiinnnnn

Son düzenleme:
Geçmiş olsun arkadaşım. En azından hormonların iyiymiş bak şükür hem kist olup hamile kalan arkadaşlar da var, İnşaAllah sende kistler ilerlemeden bebek sahibi olursun. Allah-u teâlâ herkese hayırlı evlatlar nasip etsin İnşaAllah. Âmiiiiiiinnnnn

Amiin. Allah razı olsun.
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş.

İlk öğrendiğimde çok moralim bozuldu
Ama ben ameliyat olalı 4 ay oldu 2 ay ilişki yasaktı zaten.
Geçen ayda da eşim iş gezisi nedeniyle dışardaydı tam yumurtlama dönemimde.
Şimdi yine tam yumurtlama dönemim eşim yine yok :S
E nasıl hamile kalayım ben :KK43:

Amiin. Allah razı olsun.
Rabbim isteyen herkese nasip etsin inş.

İlk öğrendiğimde çok moralim bozuldu
Ama ben ameliyat olalı 4 ay oldu 2 ay ilişki yasaktı zaten.
Geçen ayda da eşim iş gezisi nedeniyle dışardaydı tam yumurtlama dönemimde.
Şimdi yine tam yumurtlama dönemim eşim yine yok :S
E nasıl hamile kalayım ben :KK43:

Ay canım sen çok yaşa emi yüzümde tebessüm oluşturdu yorumun :KK48: çık haklısın ama şöyle düşün Rabbim eğer dilemiş olsaydı bir şekilde nasip olurdu ilişki vs. hani hep duyuyoruz korunurken hamile kalanları, demek Mevlâ teâlâ bizim için henüz dilememiş bebeğimizin olmasını. Sabır ve dua ile bekleyeceğiz ve Rabbim nasip edecek İnşaAllah hepimize :anneadayı:

benim. Ya benim de öyle oluyor ben az adet oluyorum. Burada okudum hep çok ve uzun adet oluyorlar arkadaşlar ama bende durum tam tersi çok kanama olmuyor ve en fazla 3 gün suruyor
Benimde 3 gün çok yoğun oluyo ama ilk e 3 gün çok az geliyo ya:KK43:

Hayırlısı artık...
Merhaba arkadasim gecmisini okumadim ama bu mesajini girur girmez yazmak istedim. Sayfalarda beni de gireceksin. Bizde cok ugrastik 13000 e ameliyt oldum hemen tekrr etti ve 40 gun gecmeden 5 cm oldu. Hemen tuo bebege aldilar ve sukur au an kist durmus durumda. Baska sormak istedigin okursa yaz bana.asilama degil tup bebek derim. Surec zaten benzer birbirine ama bana butun doktorlar tup bebek allahin izniyle tuttu o da ve aimdi buyuyoruz :) insallah sizleri anliyorum ve dua ediyorum. Rabbim hayirlisi ni versin saglik sihhatle birlikte :)

Merhaba arkadasim gecmisini okumadim ama bu mesajini girur girmez yazmak istedim. Sayfalarda beni de gireceksin. Bizde cok ugrastik 13000 e ameliyt oldum hemen tekrr etti ve 40 gun gecmeden 5 cm oldu. Hemen tuo bebege aldilar ve sukur au an kist durmus durumda. Baska sormak istedigin okursa yaz bana.asilama degil tup bebek derim. Surec zaten benzer birbirine ama bana butun doktorlar tup bebek allahin izniyle tuttu o da ve aimdi buyuyoruz :) insallah sizleri anliyorum ve dua ediyorum. Rabbim hayirlisi ni versin saglik sihhatle birlikte :)

Çok teşekkür ederim ilgin için.
Allah razı olsun duaların için. Hamilenin duası kabul olur derler.
Doktorla bi görüşelim de inş. neyse karar verelim diyorum.
Aşılamada tutma riski daha mı az acaba?

ikitavsan ikitavsan Bebiş gelince unuttun bizi yahu :anneadayı: nasıl gidiyor hamilelik?

Çok teşekkür ederim ilgin için.
Allah razı olsun duaların için. Hamilenin duası kabul olur derler.
Doktorla bi görüşelim de inş. neyse karar verelim diyorum.
Aşılamada tutma riski daha mı az acaba?
olacak olduktan sonra zaten allah in izniyle hepsi olut. Ama tup bebek yontemi embriyonun direk olursturuldugu bi yontem olduundan isi ihtimale birakmayip sadecev tutunmasini bekliyorlar. Ama asilamada embriyo da olusmuyor direk sperm aailaniyir. Ayrica cikolata kist canli sperm ve yurta olusmasini engelliyir diye okuyirdum hep ben.

Unuturmuyum hic inan senin adini kim oldugunu bilmedigim halde sonay 06 ve togrtmen diye dua ediyirum :)) bu sikintinin ne demek oldugunu ancak ceken anlar... Rabbim saglikli sihhtli hepimize bebkler nasip etsin...

Ayy canım benim Allah-u teâlâ razı olsun dualar müşterek inan bana. Ben de buradaki herkese dua ediyorum dediğin gibi çeken anlar. Rabbim evlâdını sağ salim kucağına almayı nasip etsin İİnşaAllah ve bizlerede nasip etsin. Âmiiiiiiinnnnn

Selen_Ay Selen_Ay bencede aşılama ile zaman kaybetme arkadaşım direkt tüp bebek talep et

olacak olduktan sonra zaten allah in izniyle hepsi olut. Ama tup bebek yontemi embriyonun direk olursturuldugu bi yontem olduundan isi ihtimale birakmayip sadecev tutunmasini bekliyorlar. Ama asilamada embriyo da olusmuyor direk sperm aailaniyir. Ayrica cikolata kist canli sperm ve yurta olusmasini engelliyir diye okuyirdum hep ben.

sperm olayını bilmiyorum ama yumurtayı engellemiyor.
en azından bende öyleydi 10 cm iken de doktor yumurtalarımı görüyordu, şimdi 2 cm yine görebildi.
ben yanlış tabir ettim aslında, tüp bebek tabiki daha garanti aşılamadan
ama bu gittiğim doktorum tüplerin açık, hormonlarında sıkıntı yok, yumurtalarında gelişiyor, aşılama tutar dedi ama dediğim gibi fakültedeki tüp bebek uzmanı ne diyecek bizi neye yönlendirecek ona göre hareket edeceğim nasip... hayırlısı inş.

X