Endometriosis (Çikolata kisti)

cok gecmis olsun insallah biran once toparlanirsiniz

İnsallah canim.benim yumurta rezervime bakildi cok sukur cok iyi dedi doktor dmeem o.ki sana.bu sefer kontrole git bakalim.ne cikacak uzulme eger icine sinmeyen.birseyler varsa doktorunu degistir cok fark ediyor ben kadin dogum polikinliginden ilk defa gulerek ciktim ama bakalim ne zaman bebek sahibi olacaz

Kozlar kist amrliyati olduktan hemen sonra tüp ebbek sureci başladı bugün yumurta toplama işlemi yapildi 12 tane toplanmış kistin olduğu taraftan da yumurtalar toplandi gelişim süreçleri de iyiydi :)

Kozlar kist amrliyati olduktan hemen sonra tüp ebbek sureci başladı bugün yumurta toplama işlemi yapildi 12 tane toplanmış kistin olduğu taraftan da yumurtalar toplandi gelişim süreçleri de iyiydi :)

Canım öncelikle geçmiş olsun ve hakkında hayırlısı olsun inşallah güzel sonuçlar alırsın yumurta toplama işlemi agrilimi oluyor

Canım çok geçmiş olsun.Rabbim gönlündeki neyse onu versin inşallah

Canım çok geçmiş olsun.Rabbim gönlündeki neyse onu versin inşallah
Amin hepimize versin bu günler de geçer agrilarimiz da geçer allah güzeli iyiyi versin yeterhayiiir
Canım öncelikle geçmiş olsun ve hakkında hayırlısı olsun inşallah güzel sonuçlar alırsın yumurta toplama işlemi agrilimi oluyor
Hayiiir hiçbirşey hissetmedim zaten narkozlu oldu hemen yarim saatte bitirdiler

Allahim sonunu hayir etsin insallah canim tez vakitte muradina erersin

Merhabalar ilk gebeliğim tedaviyle oldu çikolata kistim vardı doğum baskılamış demişti doktor tek tarafta1.5 cm kalmış. İki aydır korunmuyoruz yine olmuyor acaba tekrar doktora mı gitsem. Benim gibi olup ikinciye kendiliğinden hamile kalan var mı. Bu Arada kızım iki yaşında tekrar doktora gitmedim 6 ayda bir kontrole gel demişti aslında

Tabiki endometriozis den dolayı olmuyo iki defa tüp bebek denedim başarısız oldu yarı yıl tatilinde tekrar gitmeyi düşünüyorum.
Ya kusura bakmayın mesajın nereye yazıldığını bir an unutmuşum inş bir an önce olur tüp bebek de yıpratıcı bir süreç çünkü ilki kaç yaşında

İnşallah tüm isteyenlere allah nasip eder.6 yaşında bi oğlum var.4 yıldır uğraşıyorum ikincisi için..

Herkese selam,

Sabah doktora gidip geldim. Geçen sefer ultrason isteyen doktordan memnun kalmadığım için sonuçlarımı (tahlili aldığım gün doktora gösteremedim, tekrar randevu alman gerekiyor, dediler) başka bir doktora göstermeye karar vermiştim. İnternetten randevu aldığım için ancak 2-3 hafta sonrasına alabiliyorum.
Bugün gittim ve doktor ne yüzüme baktı ne bilgisayardan ultrason görüntülerine ne de eski tahlil ve ultrasonuma! Son sonuçlarıma bile önüne koyduğum için zorla baktı. Tahlili isteyen doktora gösterirsiniz, dedi. Ben de o doktorun randevu tariflerini zaten tutturamadığımı ve sürekli olarak buraya gelme imkanım olmadığımı söyledim. Hala ... Bey'e gösterirsiniz, deyince ben de "peki" diyerek tahlillerimi önünden toplamaya başladım. Tepkiyi fark etmiş olacak ki bana hastalığı anlatmaya başladı. Sonradan da zoraki bir soru - cevap olayına geçtik.

Kistim bir tane sanıyordum, diğer tarafta da varmış, dedim. Olabilir, dedi.
D. kontrol hapı kullanıyordum, dedim. Kullanmaya devam et, dedi.
E, peki birden bire diğer tarafta da 8cm. büyüklüğünde kist olması normal mi, dedim. Demek ki önceden de varmış; ama görünmemiş, dedi. Böyle olabiliyor, dedi. (8 cm'lik kist nereye saklanmış ve orada nasıl bir dünya var, merak içerisindeyim).

Bir de ben tepki verdikten sonra "bacım" diye konuşmaya başladı. İlk defa bir doktordan böyle bir ifade görüyorum. Ben biraz yadırgadım açıkçası. Doktorun yanındaki sekreter deseniz, ben girerken çıkıyordu. Sanırım tuvalete falan gitti. Sonra geldi, doktorun arka kısmına geçti; orada atletini pantolonunun içine koyuyor falan. Ben hepsini görüyorum. Sonra da oradan poğaça falan gibi bir şeyler çıkarıp yemeye başladı. Bu ne lakaytlık, ne izansızlık...

Size kısaca anlattım, ben bu hastaneye 2 ay önce gittim. Durum ortada. Daha fazla doktora gidip görüş alayım derken ancak zaman kaybına sebep oldular. Üstelik önceki doktor eski sonuçlara bakar bakmaz "Bunun hapla olur tarafı yok" demişti. Sonra da 1 ay sonrasına ultrason tarihi vermişti. Allah kimseyi hastanelere, doktorlara düşürmesin. İyileri de var tabi onları tenzih ederim ayrı. O 1 ay sonra ultrason versin, ultrason sonucunu hemen gösteremiyim 3 hafta sonra gidiyim o da başından savsın. E, bu kist benim içimde duruyor. Üstelik ilaçla olmaz, demişsin; ama onu dedikten sonra bile 2. kutuya geçtim. Herhalde hamile falan olsam kendime uygun doktoru bulayım derken sokaklarda doğuracakmışım.

Buradan ben ne anlıyorum, herkes kendinin doktoru olacak. Biz burada sürekli birbirimize tavsiye veriyoruz. O zaman ben gideyim bir yerde ultrasonu çektirip doktora göstermeden eve döneyim. 3 ay soğan kürü yapayım tekrar ultrasona gireyim, karbonatlı su içeyim, sonra tekrar, buğday çimleyip içeyim, sonra tekrar... Madem doktor benim nette araştırdığımdan daha azını söylüyor...

Geç gördüm güzelim kusura bakma inşallah sana yarar ben çok ilaç kullandım çünkü ama yaramadı

Çok sagol cnm az giriyorum bu aralar geç gördüm kusura bakma bende kullanırken agrılarımı falan kesmişti ama bırakınca yine aynı sen neden ameliyat olamazsın ?

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…