Endometriosis (Çikolata kisti)

canım ben nerdeyse 2 yıldır visanne kullanıyorum ve kisitm küçüldü.7cmlerdeydi şimdi 4,5 cm.
ayrıca sadece kist var çocuk olmaz dıye sacma bir sey yok.yumurtalık rezervin nasıl ki?ona da baktır bence eger o düşükse o zaman baska yöntem olur yani.visanne kisti baskı altına alıyo.ben her ay adet görüyorum düzenli olarak belki görmesem kaybolmuştu bile.ama o da menopoz gibi sıkıntılı bir durum olurdu.bence moralini bozma ve nette cok fazla bilgi kirliliği var sen iyi bir doktor bul içini rahatlatsın

Bana sadece 2 ay kullan sonra bir bakalım dediler inşallah 2 ay da etki gösterir sonuca göre ne olur gerçekten merak ediyorum ama 2 doktor da ilacı kullan gel bi bakalım ama gene de çocuğu geciktirmemen lâzım dediler peki tamamen kaybolsa tekrarlama durumu oluyor mu acaba çünkü doktorlar dan biri asla kaybolmaz dedi bundan sonraki süreçlerde belki yumurtalık rezervi isteyecek peki yaşınız kaç sizin evli misiniz özel olmazsa?

arkadaşlar dün doktora gittim,kistim 36mm çocuk sahibi olmak istiyorum 1 yıldır.doktorun eşsiz teorisi!! şu oldu...1 ay yazz isimdeki ilacı kullan gelecek ay laporoskopi ya da hsg için karar verelim???bu ne saçmalıktır yahu zaten AMH değerim düşük doktor ameliyat olabilirsin diyor,ne kadar meraklılar ameliyat etmeye.....çok sinirlendim resmen başından savdı beni tabi ücretli hastası değiliz ya .... bende bir karar verdim bu ay bu ilacı içmeyeceğim onun yerine her gün 1 bardak civanperçemi çayı içip öyle kontrole gideceğim...kontrol sonrası tecrübelerimi yazarım :)

Soğan suyu içmek çok zor geliyo bna ya hergün kaynat bir soğanı kokusunu çek o tadı ılıkken zorla iç bi de aç karnına bi de sabah akşam

@http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?members/kalemguzeli.700785/ kistin küçükmüş zaten bnm 4buçuk cm idi hamilelik dene olmazsa laparoskopi yaptır dedi
Arkadaşım 4.5 cm kistim 2 ayda 9 cm oldu yani armut şeklini aldı aynı kistin yanında 3 cm daha kist çıktı ve ikisi beraber 9 cm.oldu. en iyi doktorlara gittik ama ameliyat son çare dediler. Eğer4 cm iken bugün bukadar rahat olacağını bilseydim kesinlikle ameliyat olur kurtul ur dum. 2 cm den beri gebe olmaya çalışıyorum ama olmuyor. Şimdi tüp bebek düşünüyoruz ameliyatı yapan doktor hemen tüp bebek yapacağız dedi. Istanbuldaysaniz doktorumuz aydin arici ameliyatını da o yaptı inşallah sonucunu z güzel olur.

Soğan suyu içmek çok zor geliyo bna ya hergün kaynat bir soğanı kokusunu çek o tadı ılıkken zorla iç bi de aç karnına bi de sabah akşam
Soğan suyu bursada ki kur Hayır tohumu İvan percen i ya da hurma polen i ne varsa kullandım. AYrica cikalata kafein e bağlı ne varsa ve et yemedim 3 ay bu perhiz i yaptım. Çay i bıraktım. Peeeeffff ne çok şey yapmışım. 20 gün önce ameliyat oldum 9 cm.lik kist ile ameliyatı güzel geçirdim. İnşallah tüp bebeğimiz olur.

geçmiş olsun kistten kurtulduysan ve beklesen aslında kendiliğnden olması lazım zaman içinde tabi sen daha iyi bilirsin

geçmiş olsun kistten kurtulduysan ve beklesen aslında kendiliğnden olması lazım zaman içinde tabi sen daha iyi bilirsin
Doktor ısrar la hemen tüp bebek yapalım dedi. Acaba benden paa için mi bebek yapmamı istiyor diye düşündüm. Yanlış düşünmüştüm sonra Devlet Hastanesinde bi doktora halimi arz etiim anlattım o da hemen tüp bebek yaptır bekleme dedi hemen tekrar edebiliyor cikolata kist bu aralar sıkıntılı herkes dedi

@http://www.kadinlarkulubu.com/forum/index.php?members/kalemguzeli.700785/ kistin küçükmüş zaten bnm 4buçuk cm idi hamilelik dene olmazsa laparoskopi yaptır dedi

Benim de sağ yumurtaligimda 3.5 cm çikolata kisti var doktor çocuk düşünüyor musun dedi Hayır dedim visanneyi verdi diğer bir doktora göründüm o da aynı ilacı verdi ve doktor bey kullanarak vakit kaybedeceksem hiç kullanmayım dedim, şuan zaten senin çocuğunun olması zor biraz kistin kuculmesi lâzım dedi. Size 4.5 cm ile hamile kalmayı dene deyince şaşırdım açıkçası..

Dene tabi canım ama ben aynısını yaşadım Allah tan ümit kesilmez ama olmadı. Aylarca denedik ve cok zor süreçler atlattı ağrılar falan.

Dene tabi canım ama ben aynısını yaşadım Allah tan ümit kesilmez ama olmadı. Aylarca denedik ve cok zor süreçler atlattı ağrılar falan.

Sizin sıkıntılarınız ne zamandan beri vardı yani 2 ay da 4 ten 9 cm hızlı bir büyüme gibi geldi bana Allahtan ümit kesilmez inşallah Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle

evt bursada cok bilindik bir hastanede demişti doktor . İlaç yazacaktı doğum kontrol hapı çarpıntı yaptığı için yazamadı hatta. Olmazsa gel demişti

Sizin sıkıntılarınız ne zamandan beri vardı yani 2 ay da 4 ten 9 cm hızlı bir büyüme gibi geldi bana Allahtan ümit kesilmez inşallah Bebeğinize kavuşmanız dileğiyle
Yaklaşık 8 ayda 2 cm den 9 cm e kadar büyüdü inşallah arrik kurtuldum ve Tüp bebek tedavisine başlayacağız bir sorun olmaz onsaallh

Merhaba arkadaşlar,
Bende bir yıldır korunmuyor olmama rağmen gebe kalamadım.hicbir şikayetim olmadığı içinde doktora gitme geregi duymadım.fakat bir yıl olunca bizde endiselendik.bir ay önce bir kadın doğum uzmanına gidip muayene oldum.sol yumurtaligimda 4cm kistim oldugunu soyledi.hormon, demir b 12, ca125 ve bir kac tahlili daha adetimin ikinci gunu yaptirmami istedi.sonuc olarak ca 125 degerim 200 un ustunde cikti.bir dahaki ay tekrar adetin bitince gel ver dedi çünkü adetliyken bu değerler yuksek cikabiliyormus. ben beklemeyip hemen doktorumu degistirdim.doktorum hemen tahlileri tekrar istedi birde ca19-9 degerime bakti sonuc yine yuksekti ama bu defa 107 cikti.doktorum bebek istedigimi bildigi için bana Laparoskopi onerdi.ben ertelemek istemedim.doktorumada guvendigim icin ameliyat olmayi kabul ettim.gectigimiz hafta cuma günü ameliyat oldum.bir gun hastanede yattim.doktorum ameliyatimin başarılı geçtiğini, sol yumurtaligimda 4 cm sag yumurtaligindada yeni olusmakta olan bir tane kistimi temizledigini soyledi.her iki tupumde kapali olduğu için açmış.simdi pzt kontrolum var. Patoloji sonuclarimida ogrenecegim.

Arkadaşım ben de aynı durumdaydı m benim ca 19 ve 25 500 un üzerindeydi. Aynen ben de 9 cm.ile ameliyat oldum ve sonucun çıktı temiz oldu. Ben de 1 yıldır bebek istiyorum ama olmuyor. Nasip babaların bu ay tip bebege başlayacağız kaç doktora soyledim hemen tüp bebek yaptirin hemen tekrar eder dediler.

ben yaklaşık 6 ay önce soğan suyu içtim 15 gün,1 kez yaptım faydası olmadı.civanperçemini duydum onu içiyorum günde 1 kez .ben yıllarca kist için doğum kontrol hapı kullandım ama artık kullanmak istemiyorum laporoskopi de istemiyorum..bakalım bu ay civanperçeminin faydası olacak mı ???

Bende başıma geldikten sonra çok arastirdim.ameliyattan sonra ilk 3 ve 6 ay icerisinde dogal yolla gebe kalma olasılığı cok yuksekmis.eger bir yil içerisinde hasta gebe kalamazsa tup bebek tavsiye ediliyir.ben pzt doktorumla konusacagim bana bu konuda nasil bir tedavi yontemi uygular bilmiyorum artik.benim ilk bebeğim değil Allah bagislarsa sekiz yasinda bir tane kizim var.kizima kotunmayi biraktigim ilk ay hamile kalmistim.bu defa gercekten cok sikinyi yasadim.umarim beklentilerimiz guzel ve hayirli sonuclanir.

cikolata kistinin tekrarlamasi muhtemel.ozelliklede ailede cikolata kisti olan varsa bu kacinilmaz.doktorlar genellikle hemen gebelik oneriyormus.yada baska alternatif olarak ya dogum kontrol hapi yada hormon icerikli bi spiral oneriyorlarmis.bence siz ameliyattan sonraki bir yilinizi tamamladiysaniz bence tup bebek konusunda daha fazla beklemeyin derim.cunku tup bebekte hemen basariyla sonuclanamayabilirmis.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…