Endometriosis (Çikolata kisti)

Mambia bu ilaç tamamen yok edebiliyor mu kisti acaba
Doktor edebirlir dedi cnm bugun kontrole gittim 2,8 olmus ilaci biraktim dort kutu ictim bebek istiyorz dedim doktorum en dogru karari aldin dedi hamilelege engel degl dedi 5 cm kadar olan kstlere cnm yeterki tupler acok olsun dedi senin acikti tupun kalirsin hamile cnm

Cnm surecini ve neler kullandigini kistin kac cmden dustugunu anlatirmisn bana bi dr visanne onermisti kullanmadm onun yerine klomeni tercih ettm catlatma ignesiyle cunku benim birde yumurtam catlamiyor ana sonuc koca bir sıfır
Canim bnm kistim 5 cm di ilaci dort kutu.bitirdim 2,8 cm dustu cnm bu ilaci icerken hic adet gormedim bugun konteolden gldm artik bebek istiyorim dedim doktorumda en dogru karari verdin dedi cunku engel degil dedi 5 cm kadar olan kistlerin simdi uc ay korunma dedi cnm eger gebe kalmazsan yumurta takibiyapariz dediegetyinr olmazsa rahim filmi dedu bn umutluyum olacak inanniyorum cnm bu arada doktor ilacin etkisiyle bir ay daha adet gormezsin dedi srnin kac cm di cnm

Canim bnm kistim 5 cm di ilaci dort kutu.bitirdim 2,8 cm dustu cnm bu ilaci icerken hic adet gormedim bugun konteolden gldm artik bebek istiyorim dedim doktorumda en dogru karari verdin dedi cunku engel degil dedi 5 cm kadar olan kistlerin simdi uc ay korunma dedi cnm eger gebe kalmazsan yumurta takibiyapariz dediegetyinr olmazsa rahim filmi dedu bn umutluyum olacak inanniyorum cnm bu arada doktor ilacin etkisiyle bir ay daha adet gormezsin dedi srnin kac cm di cnm
Benim 4 ,5 cm civariyms bana bir suru sey dedi farkli drlar tup asilama visanne klomen ben klomen deneyeyim defim igneyle olmadi bu arada hsg cektrdm temz cikti drum tup yaptr dedi hatta 11 nisanda infertilite uzmanina randevu aldm bakalm ne diyeck cok uzuluyorm ya

Benim 4 ,5 cm civariyms bana bir suru sey dedi farkli drlar tup asilama visanne klomen ben klomen deneyeyim defim igneyle olmadi bu arada hsg cektrdm temz cikti drum tup yaptr dedi hatta 11 nisanda infertilite uzmanina randevu aldm bakalm ne diyeck cok uzuluyorm ya
Temiz cikti.isr korkma cnm esin yaptirdi mi test

merhabalar,
ben yeni öğrendim çikolata kisti mi nur topu gibi sol tarafta yuvasını yapmış birde güzel oraya yerleşmiş.
hiç fark etmedim.
cinsel ilişkimde hep ağrı vardı.
adetlerimde ağrılı oluyordu ama 2 belki 3 yıldır eşim korunuyordu hapı bıraktığım için oldu diye düşünüyordum.
taki ikinci bir bebeği istediğimde doktor kontrolünde fark ettim 4 ay olmuştu korunmayı bırakalı ilk hamileliğim çok kolay olmuştu planlı felan değildi.
bu böyle olmadı maalesef.
şuan üzgünüm keşke 7 yıl beklemeseydim ikinci çocuk için ama böyle olacağını nerden bilebilirdim.
doktor doğum kontrol hapı verdi gönderdi kısırlığa kadar gider dedi. içim yandı :KK43:
bilmiyorum ne yapacağım 1 ay kullanayım başka bir doktora gideyim diye düşünüyor.
ben çok stres yapan biriyim sebep acaba stres midir bu kiste çok zor zamanlar geçirdim. hep çok üzdüm kendime ondan mı oldu acaba anlamış değilim. inş allahım bir kere daha bir yavru verir bana ve
isteyen herkese :KK43:

Evt cnm iki kere yaptirdi 1. De gayet yuksek cikti degerker ikincide hareket sınırda cikti dr sorun yok esinde dedi.Bende simdi seni gorunce jeske visanne kullansaydm diorum
İnsallah keskelerin olmazl hayatta cnm kistin kac cm cnm tuplerinde acikmis korkma olur demekki zamani var cnm bi de cok takma kafaya bebegi biliyorim zor bnde oyleyim ama takmayacam kafaya kendimize ediyoriz cnm o yuzden akisa birak rabbim buyuk comert oyuzden inan canim olacagima

İnsallah keskelerin olmazl hayatta cnm kistin kac cm cnm tuplerinde acikmis korkma olur demekki zamani var cnm bi de cok takma kafaya bebegi biliyorim zor bnde oyleyim ama takmayacam kafaya kendimize ediyoriz cnm o yuzden akisa birak rabbim buyuk comert oyuzden inan canim olacagima
4,5 cm civari cnm

herkese merhabalar ;
yaklaşık 5 ay önce iki yumurtalığımda da 4.5 ve 3.5 santim civarında çikolata kistlerimin olduğunu normal bir muayene sırasında öğrendim.Doktorum bana çocuk sahibi olmanın bu kistin en güzel tedavi yöntemi olduğunu ve hemen çocuk düşünmem gerektiğini söylediği,Yani kistten önemsiz bir şey gibi bahsetti.Bir kaç aylık evli olduğum için çocuk fikri başta beni çok korkuttu ama eşimle konuşunca denemeye karar verdik.İki aylık deneme sonucu olumsuz olunca doktorum panik yaptı ve doğum kontrol hapıyla kistleri küçültelim sonra gebelik deneyelim dedi.4 kutu yasmin kullandım ama bu süreçte kistlerimde sadece mm.lik oynamalar oldu yani hiç küçülmedi.Doktorum bir an önce bebek sahibi olmamı söyledi ancak doğal yolla olmaz tüp bebek denemelisin dedi ve beni tüp bebek merkezine yönlendirdi.Moralim çok bozuldu ve başka bir doktora gittim.O da aynı şeyi söyledi.
Şimdi çok kararsızım tüp bebekten önce doğum kontrol hapını bırakıp birkaç ay bebek sahibi mi olmayı denesem yoksa direk tüp bebek mi yaptırsam.İlacı bıraktığımda büyümesinden korkuyorum ama doğal yolla hamile kalmak istiyorum çıkmazdayım :KK43:

kızlar pazartesi histereskopi olacam çok korkuyorumm..ama doktor bunu düşüğün nedenını araştrmak ıçın yapıo eğer bı sorun varsa o anda muehale edecegm dedı..genel anestezi olacam..çok korkuom:KK43:((
Ay canim korkma bende yeni yaptirdim sayilir rahat ol, gerci anestezi diyince insan geriliyor tabii ama kolay bi islem korkma hersey yarim saatte bitio

X