Endometriosis (Çikolata kisti)

Arkadaşlar merhaba 19 yaşındayım sağ yumurtalığımda 10 cm endometriosise rastlandı bu cumartesi ameliyatım var açık olcak ve epidural olucam , kabızlık ve şişkinlik ile gittim spastik kolon teşhisi kondu ultrasonda kistim belli oldu , ameliyat tecrübesi olan varda paylaşabilir mi rica etsem? Herkese geçmiş olsun

merhabalar ben de acık amelıyat oldum.açıgı tavsıye etmelerının nedenı kıst 4 cm den buyukse acık dıyorlar ve laporoskopıde yapısıklık yapma ıhtımalı daha cok dıyorlar.benım amelıyat olalı ıkı sne oldu.6 aydır falan barız buyudu benımkı suan 4,5-5 cm cıvarlarında ve yenı bır amelıyat benı beklıyor.15 aydır evlıyım korunmamamıza ragmen hamıle kalamadım.ocak ayında yenıden amelıyat olmayı ondan bir ıkı ay sonra da tup bebek yapmayı dusunuyorum
amelıyata gelınce,ılk 1 hafta zor gecıyor.sezeryandan biraz daha agrılı ve agır dıyebılırım.ama ınsan basa gelınce cekıyor ne yapalım.dr bana ıkıncı amelıyatı söyleyınce sınırden aglamıstım.ama sımdı bu fıkre de alıstım.
güleda ulturasonda kendını belli ellı edıyor.ama agrılı adet,arakanaması,gaz sorunu,karında şişlik,isalle beraber adet vs
allah hepımıze saglık versın ısteyenlere de bebıs nasıb etsın.
.
Merhaba bende bu cumartesi ameliyat olucam 10 cm sağ yumurtalıkta benimde , epidural mi oldunuz ? Peki ameliyat sonra baskılayıcı hap kullandınız mı doğum kontrol hapı gibi , ameliyat tecrübelerinizi biraz detaylı rica edebilir miyim? Çok geçmiş olsun

Canim ben bu macunu daha once duymustum sonra kadinlar kulubunde bi kac kisi dolandirci oldugunu soylemis
Evet bende okudum ama kullanan 2 arkadaştan facede bilgi aldım kullanmışlar ve memnunlarda,birde arkadaşım söyledi zaten bunu bana kuzeni kullanmıştı numarayıda ondan aldık ,geldi bakalım denicem inşallah dokunmaz.

Evet bende okudum ama kullanan 2 arkadaştan facede bilgi aldım kullanmışlar ve memnunlarda,birde arkadaşım söyledi zaten bunu bana kuzeni kullanmıştı numarayıda ondan aldık ,geldi bakalım denicem inşallah dokunmaz.
Ben guvenemedim nedense insaallah faydasini gorursun

Arkadaslar merhaba daha oncede yazmistim burada sol yumurtalikta 7 cm kistim var dun gece oyle bir sanci yaptiki uykumdan uyandirdi ben daha once boyle bir sanci cekmemistim yerlerde yuvarlandim resmen dedim heralde yumurtaligi ters döndürdü hemen acile gittik igne yaptilar yarim saat sonra baya gecti sancim doktor ulturosonla bakti herhangi birsey yok dedi. Hatta kistin 5 cm dedi.Bu kist durup dururken bukadar agri yaparmi? Sag yumurtaliktada folikul gördü bebek istiyoruz inşallah bu ay olur olmazsa artık aldirmayi dusunuyorum. Daha önce boyle sancisi olan oldumu? Halada hafif bir sanci var gaz sancisi gibi makata baski yapiyor

Merhaba,

Salı günü doktoruma gittim muayene oldum 2 tane kistim vardı ya artık 1 tane var :)
1.3 cm olmuş diğeri ufak olanı bulamadı iyice baktı ve yok dedi açıkcası en uzun süren muayenem oldu hatta diyebilirim.

Ağustos ayında da hamilelik planlıyorum haziran gibi tekrar gideceğim bakacak duruma göre folik asite başlayacağım.
Hadi inşallah darısı tüm isteyenlerin başına :)

Bazen o
Arkadaslar merhaba daha oncede yazmistim burada sol yumurtalikta 7 cm kistim var dun gece oyle bir sanci yaptiki uykumdan uyandirdi ben daha once boyle bir sanci cekmemistim yerlerde yuvarlandim resmen dedim heralde yumurtaligi ters döndürdü hemen acile gittik igne yaptilar yarim saat sonra baya gecti sancim doktor ulturosonla bakti herhangi birsey yok dedi. Hatta kistin 5 cm dedi.Bu kist durup dururken bukadar agri yaparmi? Sag yumurtaliktada folikul gördü bebek istiyoruz inşallah bu ay olur olmazsa artık aldirmayi dusunuyorum. Daha önce boyle sancisi olan oldumu? Halada hafif bir sanci var gaz sancisi gibi makata baski yapiyor[/
bazen aynı sancılar yaşanıyor baskı da yapar ayrıca şiddetli kaşık ağrısı ama inşallah gebe sinizdir insalllah

Bazen olabiliyor şiddetli ağrı ve makata a ya da vajinada çok şiddetli baskı ama dediğiniz gibi inşallah gebesinizdir

Merhaba,

Salı günü doktoruma gittim muayene oldum 2 tane kistim vardı ya artık 1 tane var :)
1.3 cm olmuş diğeri ufak olanı bulamadı iyice baktı ve yok dedi açıkcası en uzun süren muayenem oldu hatta diyebilirim.

Ağustos ayında da hamilelik planlıyorum haziran gibi tekrar gideceğim bakacak duruma göre folik asite başlayacağım.
Nasıl kayboldu kistin canım

Merhaba,

ne kullandın canım ne işe yaradı sende

Bana da 3 ay doğal yollardan deneyelim sonra aslim ama ve Tüp bebek dedi. Yedikleri dikkat ediyorum kist olduğu için ama çalışmalara da devam ediyoruz siz de ilerlemeler nasıl arkadaslar

anladım sol tüpünüz açıksa şansınız var demektir. ameliyat önermedimi doktorunuz benim doktorum hemen ameliyat dedi ama biz bekliyoruz biraz daha

Evet dedi iki seçenek var ilki ameliyatla almak ikincisi gebe kalmaya çalışırım doğumda almak dedi açısına dayanır 3 ay doğal yollardan deneyelim diye karar aldık şu an inşallah bekliyoruz bakalım 3 ay sonrasında aşı v3 tüp bebeğe bakacağız sizin nasıl süreciniz kaç cm

X