Endometriosis (Çikolata kisti)

Cnm saracoglunun sitesinde yazdigi sekilde yaptim gunde 2 kere yaziyo ben bazen unuttum yada misafir falan oldu 1 kere ictim ama 4 yada 5 aydir ara ara hep yaptim ama bwnde kuculme bile olmadi tup bebek dedi bi dr
ihmal etmemek en iyisi emin olmak için. Ben de başladım bakalım nasıl olacak etkisi. Tanı bazı vücuda da hiçbir etkisi olmayabilir bu gayet normal. Tüpten önce aşılama oluyir galiba doktor bana öyle dedi şimdilik bekliyoruz

Ayenn bende de sürekli kist vardı ama cikolata değildi. Bu ay gittim bütün doktorlar ameliyat dedi başarılı başka bi doktora gittim tekrar o da önce biraz gebelik deneyelim olmaz sa aşılama ve en son da ameliyat sonra gebelik yapalım dedi şu an coraspirin folik asit ve demir hapı var kullandığım

Ayenn bende de sürekli kist vardı ama cikolata değildi. Bu ay gittim bütün doktorlar ameliyat dedi başarılı başka bi doktora gittim tekrar o da önce biraz gebelik deneyelim olmaz sa aşılama ve en son da ameliyat sonra gebelik yapalım dedi şu an coraspirin folik asit ve demir hapı var kullandığım
Cnm bende birdede yumurta catlamayp kiste donusuyo sinra d.kontrol hapiyla yada bi jac adetle gidio sendekidemi oyle ? Birde bu soledigun ilaclari neden verdi?Ne zamandr olmuyo...bebde 11 nisanda bursa acibademe randevu aldn gidecm nasipse

Yumurta konusunda bir bilgim yok sadece cikolata kisti olduğunu söyledi. İlaçlar da gebe kalmak için verdi hazirlik anlamında. Ayrıca soğan suyunu doğru dönemlerde içmek de faydali olacaktır arkadaşım

Arkadaslar merhaba.buraya cidden Or dueumda olanlara belki faydam olur diye uyelik yaptim cunku ne kadar zor bir durum ben de yasadim.yasadiklarimi size kisaca anlaticam alip almamak size kalmis.gecen sene de a gittigimde 8cm cikolata kistim vardi.acil ameliyat dediler korktum olmadim yumurtaliklarim zarar gorurse diye henuz bekarim cunku neyse bi muddett dogum kontrol japi kullandim ufaltmak icin ama o haplar yuzumde oyle lekeler yapti ki birakmak zorundaydim psikolojim alt ust olmustu hapi biraktim dr a ameliyat olmicam hapi da kullanmicam dedim.neyse bi gun evde tv izliyorum saracoglunun programini sogan kurunden bahsetti bi de bazi icilmesi gereken bitkilerdenn normalde boyle seyelre hayatta inanmam ama caresizlikten denedim 1 iki ay uyguladim neyse sonra dr a gittim ameliyat olmayi kafaya koymustum artikk her seyimi ayarladim isten izin bile aldim dusunun.dr muayene esnasinda kistin 4cm ben bunu ameliyat etmem dedi soke oldum:) sogan suyu ve bitkiler sayesinde inanamiyorum dedim dr da sasirdi biz inanmiyduk ama nasil yani ilac kullanmadin mi mumkun degil falan dedi sonra dr un sekreterinde de varmis hatta yazdirtti bana bitkilerin hepsini.neyse bgn 8ay sonra gene gittim baska bi dr a ama bu sefer. 3 cm dedi kistin onemsiz bsy.arkaaslar denemekten bsy kaybetmezsiniz ben kurtuldum valla ilactan da ameliyattan da benim gibi caresiz insanlari dusunup buraya uyelik uapicam diye ugrastim cidden cokk faydakii deneyin gorunn
canım okuduklarından etkilendim ben biraz daha vahim durumdayım. öncelikl şöyle anlatayım 2010 yılında çikolata kistim çıktı soğan kürü falan hiçbir işe yaramadı bende sonra 2011 yılında 11 cm olduğu için lapraskopi oldum. o zamanlar üni öğrencisiydim diye ciddiye almadım. 2014 te tekrarladı kistim büyüdü hatta şuanda 4.5 cm haziran ayından beri de visanne kullanıyorum. evliyim çocukta düşünüyorm nasıl ilacı bırakmam gerekiyor ama kanamam geliyor nasıl kurtulacam bilmiyorum çocugum olsun istiyorum

kizlar sogan kurunu bende yeni yaptim bitti..ikinci sefer icin ara veriliyomu yoksa tekrar adetten sonra baslanabiliyo mu...arastirmadan once size bi soruyum :)

canım okuduklarından etkilendim ben biraz daha vahim durumdayım. öncelikl şöyle anlatayım 2010 yılında çikolata kistim çıktı soğan kürü falan hiçbir işe yaramadı bende sonra 2011 yılında 11 cm olduğu için lapraskopi oldum. o zamanlar üni öğrencisiydim diye ciddiye almadım. 2014 te tekrarladı kistim büyüdü hatta şuanda 4.5 cm haziran ayından beri de visanne kullanıyorum. evliyim çocukta düşünüyorm nasıl ilacı bırakmam gerekiyor ama kanamam geliyor nasıl kurtulacam bilmiyorum çocugum olsun istiyorum
Visanneyi ne zmndan beri kullaniyorsun bnde kullaniyoum 5 cm di bu ilactan 3 kutu bitirdim 3.2 cme dustu ama bn uc aydir hic adet gormrdim cnm

Visanneyi ne zmndan beri kullaniyorsun bnde kullaniyoum 5 cm di bu ilactan 3 kutu bitirdim 3.2 cme dustu ama bn uc aydir hic adet gormrdim cnm
ben 7 aydır kullanıyorum kistim aynı küçülmedi ama büyümedi de bende en son ocak ayında regl oldum sonra zaten günde iki taneye çıkardı doktor çünkü ocak ayında bitmedi düğünüm de ocak sonuydu doktor günde iki taneye çıkarttı

Cnm 4 ay falan yaptim zaman zaman duzensz yaptim ama hic kuculme bile olmadi

düzenli olarak günde iki kez ve aç karnına yapman gerekiyor cnm.. ben öle içtim her sabah kalkar kalkmaz yapıp içtim sonra kahvaltı ettim.. akşam yemeğinden öncede aç karna içtim sonra yemek yedim.. bide soğan suyunu sıcağa yakın içeceksin cnm soğudukça yapısı bozuluyor soğanın..

Bu ilaci kullanirken kanMan mi oluyor cnm . Hazitandan sonra hic doktora gitmrdin mi kac cm olmus belki kuvulmistir. Bn bugun gitti dahada kuculmis cnm 2.8 cm olmus ilaci biraktin bugun doktor bebek yap dedi bir ay daha adet gormezsin dedi ilaci inarak ic cnm insallah kuculr

Bu ilaci kullanirken kanMan mi oluyor cnm . Hazitandan sonra hic doktora gitmrdin mi kac cm olmus belki kuvulmistir. Bn bugun gitti dahada kuculmis cnm 2.8 cm olmus ilaci biraktin bugun doktor bebek yap dedi bir ay daha adet gormezsin dedi ilaci inarak ic cnm insallah kuculr
Cnm surecini ve neler kullandigini kistin kac cmden dustugunu anlatirmisn bana bi dr visanne onermisti kullanmadm onun yerine klomeni tercih ettm catlatma ignesiyle cunku benim birde yumurtam catlamiyor ana sonuc koca bir sıfır

X