Endometriosis (Çikolata kisti)

Doktor la görüştük bu hafta sperm leri öldürür ve embriyo nun oluşumunu engeller dedi ama ben de ameliyat taraftarı değilim bekliyorum simdilik

Merhaba arkadaşlar şuan 33 yasındayım ve 20 yaşında başladığım özel kadın dogum uzmanı doktor kücük kücük kistler var demişti sürekli takipteydim. 7 ay önce evlenirken en büyüğü 6cm olmuştu ama yıllar içinde büyümesi cok yavas ve sıkıntısızdı. Kasım ayında yapılan testler cok iyiydi ama kistim büyüktü normal yolla hamileliği dene 1 sene icinde olmazsa kistleri aldır sonra hamile kalırsın demişti. geçen ay cok ağrılarım arttı adetim gecikti anladım ki bizimkiler herşey güzel diye büyüdüler :) 15 gün önce gittim 4 ayda 2cm büyümüş 8cm olmuştu iyi bakmışım demek :) doktorum zekai tahiri tavsiye etti git ameliyat ol dedi. işlemleri yaptırdım nasipse pazartesi sabah bu cikolatalardan kurtulucam. Doktor acık ameliyat olabilir dedi büyük ve yapısık olabilir laparoskopi ile zorlanırız acık ameliyat daha temiz ve kesin çözümdür dedi. Çok araştırdım hastanedeki çogu kadınla konustum ve dogru karara vardım. Herkezi bedeni ve hastalıgı çözüm süreci farklı. bazısında kist hemen tekrarlar bazısında zar zor büyür.
Benim için cocuktan önemli olan benim sağlıgım agrılarım cok fazla ve şikayetlerim arttı. bundan kurtulunca Rabbim nasip ederse bebek olur etmezse de sağlık versin.Mutluyum içimi temizleyecekleri için :)
Önce Tevekkül etmeli sonra da kendimizi ve hayatı kasmadan akışa bırakırsak yaşam bizim ve çevremiz icin daha güzel olacaktır.. Herkeze ÇOOK mutlu sağlıklı günler..

Doktor la görüştük bu hafta sperm leri öldürür ve embriyo nun oluşumunu engeller dedi ama ben de ameliyat taraftarı değilim bekliyorum simdilik
Mrhb,sizin endometriozis ne durumda nerede oldugunu soylediler.doktorunuz kim memnun musunuz,endometriozisle ilgili yapilcak bisey soylediler mi

Mrhb,sizin endometriozis ne durumda nerede oldugunu soylediler.doktorunuz kim memnun musunuz,endometriozisle ilgili yapilcak bisey soylediler mi
Sol yumurtalıkta yapışık değilmiş şükür ama bir rahim filmi daha yaptıracagim inşallah ileri boyutta değildir 15 gündür soğan suyuna başladım ve diyete başladım inşallah normal e dönecek ve güzel haberler vereceğiz birbirmize

Sol yumurtalıkta yapışık değilmiş şükür ama bir rahim filmi daha yaptıracagim inşallah ileri boyutta değildir 15 gündür soğan suyuna başladım ve diyete başladım inşallah normal e dönecek ve güzel haberler vereceğiz birbirmize

yapışıklık olmadıgını nasıl anladı doktorunuz bende merak ediyorum yapışıklık var mı yok mu diye. rahim filmi bende çektirmek istiyorum sizde faydası oldu mu

Benim 6 yıldır kist im var yaklaşık 7cm olmuştu sonra doğum kontrol hapı kullandım. DurakSa di büyüme. Doktor um ameliyat önermedi hiç. Yaklaşık 2 yıldır hap kullanıyorum ortalama 5 cm de duruyordu. Mayıs ayında kontrol e gittim hala aynı. Haziran da evlendim çocuk sahibi olmayı düşündüğüm için 2 aydır hapı bıraktım. Bugün doktor a gittim kist yok dedi. İnanamadım anlattım hikaye mi duyunca belki rahim arkasına yada bağırsak lara kaymiştir dedi. Sizce ne bu durum bana bir şey söyleyin lütfen

İnşallah kaybolmustur canım ama benim doktorum bu kist sadece hamilelik doneminde kaybolabilir demişti
Nisan ortasi kendi doktoruma gidicem. Bende anlam veremiyorum nereye gitmiş olabilir. Bu durumu yaşayan yada şahit olan varsa ulaşın lütfen. Korkuyorum bende hsg çektime mi söyledi doktor

Nisan ortasi kendi doktoruma gidicem. Bende anlam veremiyorum nereye gitmiş olabilir. Bu durumu yaşayan yada şahit olan varsa ulaşın lütfen. Korkuyorum bende hsg çektime mi söyledi doktor
Evet bence de hsg ile bir de tüplere baktırın eğer bebek istiyorsanız. Çikolata kisti kaybolmaz/kısırlık yapar vs vs diye bildiğimiz çoğu gerçek var evet ama Rabbimin hikmetinden sual olmaz. Ağrılı ilişki, ağrılı adet dönemi şikayetlerinizde azalma oldu mu? 7 yıldır ben de bu dertle uğraştığm için baya bilgi topladım kendimce =)))

Evet bence de hsg ile bir de tüplere baktırın eğer bebek istiyorsanız. Çikolata kisti kaybolmaz/kısırlık yapar vs vs diye bildiğimiz çoğu gerçek var evet ama Rabbimin hikmetinden sual olmaz. Ağrılı ilişki, ağrılı adet dönemi şikayetlerinizde azalma oldu mu? 7 yıldır ben de bu dertle uğraştığm için baya bilgi topladım kendimce =)))
ASLINDA DOĞUM KONTROL HAPI KULLANMAYA BAŞLADIĞIMDAN BERİ ADET SANCISI ÇEKİYORDUM BEN. NORMALDA HİÇ ÇEKMEZDİM Kİ DOKTORLARDA GENELDE ADET SANCISI YÜZÜNDEN KİSTİN FARKEDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ. BENDE AKSİNE KİSTİ TEDAVİ ETMEK İÇİN DOĞUM KONTROLE BAŞALDIM O ZAMAN BAŞLDI AĞRILARDA. BENDE ANLAMIYORUM GERÇEKTEN YOK OLMA NASIL OLUR. ÖNCE ANKARADA KENDİ DOKTORUMA GÖRÜNÜP ONA GÖRE HSG ÇEKTİRMEK İSTİYORUM. BELKİ DE DURUYORDUR :KK43: HEM BİR AY BOYUNCA DA YUMURTLAMA DÖNEMİNİ DİKKATE ALARAK ÇOCUK SAHİBİ OLMAYI DENİCEM :)

ASLINDA DOĞUM KONTROL HAPI KULLANMAYA BAŞLADIĞIMDAN BERİ ADET SANCISI ÇEKİYORDUM BEN. NORMALDA HİÇ ÇEKMEZDİM Kİ DOKTORLARDA GENELDE ADET SANCISI YÜZÜNDEN KİSTİN FARKEDİLDİĞİNİ SÖYLEDİ. BENDE AKSİNE KİSTİ TEDAVİ ETMEK İÇİN DOĞUM KONTROLE BAŞALDIM O ZAMAN BAŞLDI AĞRILARDA. BENDE ANLAMIYORUM GERÇEKTEN YOK OLMA NASIL OLUR. ÖNCE ANKARADA KENDİ DOKTORUMA GÖRÜNÜP ONA GÖRE HSG ÇEKTİRMEK İSTİYORUM. BELKİ DE DURUYORDUR :KK43: HEM BİR AY BOYUNCA DA YUMURTLAMA DÖNEMİNİ DİKKATE ALARAK ÇOCUK SAHİBİ OLMAYI DENİCEM :)
Durum farklıymış benim de deli gibi sancım olurdu öyle ortaya çıktı 19umda bissürü kistim vardı...Evet mantıklı yum günnlerini bklemek heheh:) benim de 4. ay denemem bu ay bakalım nasip kısmet...Ben de Ankara'dayım bu arada..Doktorunuz kim?

Durum farklıymış benim de deli gibi sancım olurdu öyle ortaya çıktı 19umda bissürü kistim vardı...Evet mantıklı yum günnlerini bklemek heheh:) benim de 4. ay denemem bu ay bakalım nasip kısmet...Ben de Ankara'dayım bu arada..Doktorunuz kim?[/QUOTE
Durum farklıymış benim de deli gibi sancım olurdu öyle ortaya çıktı 19umda bissürü kistim vardı...Evet mantıklı yum günnlerini bklemek heheh:) benim de 4. ay denemem bu ay bakalım nasip kısmet...Ben de Ankara'dayım bu arada..Doktorunuz kim?
Eski fatih Hastanesi şimdi Turgut Özal oldu orda aylin hanim

Eski fatih Hastanesi şimdi Turgut Özal oldu orda aylin hanim

Ben de hsg çektirEcegim. 2 mm kuculmus nasıl mi? 15 gün soğan suyu içiyorum 3 gün ara verip 5 gün daha içiyorum. Sabah içiyorum bi de akşam yatmadan önce sabah da aç. Ayrıca bütün hazır gıdalardan uzaklaştı m cips cikolata ve GDO lu hicbirsey. Kararliyi m çok da küçülTecegim. Doktorum daha dün ki kontrol de ameliyata gerek yok son çare olacak deDi.

Mrhb,ankarada prof.bulent berker varmis hakkinda bilginiz var mi

Mrhb,ankarada prof.bulent berker varmis hakkinda bilginiz var mi
Merhaba...Kendisini duymadım. İlk ameliyatım ve uzun süreli (6 yıl) kontrollerim Etlik Zübeyde Hanım Hastanesinde oldu...Sonra Cihangir Çakıcı'ya gittim. Şu an Serdar Oğuz ile yola devam ediyorum.

Ben de hsg çektirEcegim. 2 mm kuculmus nasıl mi? 15 gün soğan suyu içiyorum 3 gün ara verip 5 gün daha içiyorum. Sabah içiyorum bi de akşam yatmadan önce sabah da aç. Ayrıca bütün hazır gıdalardan uzaklaştı m cips cikolata ve GDO lu hicbirsey. Kararliyi m çok da küçülTecegim. Doktorum daha dün ki kontrol de ameliyata gerek yok son çare olacak deDi.
Ben de soğan kürü ile geçen sene (2 kere yaptım 6 ay arayla) kistlerimi küçülttüm...Artık anlıyorum ağrılı adet olmaya başladğmda büyüdü benmkiler yine diyorum :) Şimdi tekrar yapıyorum ancak haftasonu şehirdışında oalcağımdan yapamayacağım..yani 12. günde bitecek bu kür...bi diyorum ya 3 günden ne olcask bi diyorum 15 gün sabit olmalı..kafam karışık...ne dersnz?

X