Endometriosis (Çikolata kisti)

Amin canım inşallah. lucrin depo'yu 3 ay kullandım. hiç adet olmuyorsun. dogum kontrol hapıyla küçüldü ama tamamen geçmedi.
Banada bi dr visanne die bisey onermisti baska bi dr da klomen onerdi klomeni deneyeyim dedim catlatma ignesiyle oda catlamadi bu ay bende zaten catlama sorunuda var catlamayan yumurtayi eritmek icin d.kontrol yaz 24 verdi oda adetle birlikte 2 haftadur kanama yapio kesilmiyo sasirdm ne yaoacagimi hapida biraktim icmiyorum kanama devam edio cok caresizim

canım evet endometriozis olan hastalarda yumurtalar çatlamadan kiste de dönüşebiliyor. yada çatladıktan sonra kisto luyor. klomen vs bence zaman kaybı. ayrıcahastalığı alevlendiriyor. kaç yaşındasın? kaç aydır uğraşıyorsunuz? hangi şehirdesin? eşinine test yapıldı mı?

Yasim 28 1,5 yildir istiyorz bi kere kimyasal gebelik oldu ilk baslarda gittigimde hicbisey yok dediler bi kac kere gitmistm tam 1 sene oldugunda bi gittim sagda 4,5 cm cikolata kisti...sok oldum hangi ara ciktida bu kadar nuyudu dedim canakkaledeym cnm su kanamam durunca bi kere daha burda deneyip bursaya gitmeyi dusunuyorm cok uzuluyorm yaa bi anda cikti sok oldm resmen

Canım ben de senin gibi 28 yaşındayken öğrendim ç.kistim olduğunu. Kabullenmesi bayağı uzun sürdü. Öncelikle kendine neden ben diye sormayacaksın. Neden oldu bu diye. Bunun bir cevabı yok. Tıp da bilmiyor bunu. Baş etmesine bakacaksın. Ben 4 kere tüp bebek yaptım. Ç. kistinin tüp bebekte bir etkisi yok, o yumurtalıklarda, ama biz embriyoyu rahime yerleştiriyoruz , hastalığı bypass ediyoruz dediler. Hiç biri tutmadı! Ne zamanki harika bir doktor buldum Allah'a şükür bana rahmini taşlı bir tarla gibi düşün, o taşları temizlemeden ekim yapmanın bir anlamı yok dedi. Bahsettiğim ilaç ile hastalığı baskıladık ve ilk denemede tuttu. Ama hemen bu tedaviyi vermiyorlar. Basitten zora gidiyorlar. Önce aşılama, belki kısa protokol, sonra uzun protokol hiç biri tutmazsa bunu yapıyorlar. Belki de senin tüp bebeğe gerek kalmadan tutacak. Sadece doğru tedaviyi alman lazım. Bunu hayatının bir parçası olarak gör. Kendini yiyip bitirme. Allah'a şükür tedavisi var. Daha kötü hastalıkları düşün ve haline sevin.

Tabi cnm haklisin ama kafamdanda atamiyorum keske biraz rahat olabilsem...Bu arada kisa uzun protokol ne demek ?

Tabi cnm haklisin ama kafamdanda atamiyorum keske biraz rahat olabilsem...Bu arada kisa uzun protokol ne demek ?

İnsan kafasından çıkaramıyor haklısın. Ben mutsuz olmama rağmen sürekli şükretmeyi denemiştim. O zaman gerçekten şükredecek sayısız şeyim olduğunu görüp buna istesem de üzülememeye başlamıştım. Elime, ayağıma, küçük parmağıma, rahatlıkla aldığım nefese, aileme, kocama, bir kedim olmasına, sıcak evim, yiyeceklerim olmasına... Küçük bir kist için ne diye üzülecektim. Zaten menapozdan sonra geçiyor. Ölümcül hastalık değil çok şükür. Ben işim gereği hastanelere gidiyorum. Allah korusun annelerinin kucağında gülümsemeye hali olmayan, elini kolunu kaldıramayana kanser hastası bebekler görüyorum. Onların sınavı çok daha zor. Allah yardımcıları olsun, hakkımızda hayırlısını versin. Belki bir sonraki ay sen de sağlıkla bebeğine hamile olacaksın, kim bilir.

Tüp bebekte tedavi protokolleri, kısa uzun vs diye adlandırılıyor.

Cnm sagol rahatlattn beni gercejten sukur edecek bir suru sey var gormek istedikten sonra su an bi dusundumde....Rabbime binlerce kez sukurler olsun.Bende bugun yine gidecm dr a d.kontrok hapi butun dengemi bizdu yarim biraktim yine adet olmaya basladm butun dengem akt ust oldu bu yaz 24 yuzunden

Merhaba
Kardesimde 6cm cikolata kisti vardi gittigi her dr ameliyat dedi o da korktu ve aylarca erteledi.sonra artik sancilar dayanilmsz olunca Laparoskopi ile kisti aldilar yumurtaliga hic zarar vermedilerini ve o bolgeyi tekrarlamasin diye yaktiklarini soylediler.visanne diye bir ilac verdiler bunu duzenli kullan dediler.
Arada iki ay gecti benimde agrilarim oldu suphelenip dr ye gittim bende de 5cm kist oldugunu soyledi doktor ve bunun cikolata kisti oldugunu Laparoskopi ile alinmadi gerektigini.
Ben dayanilmaz agrim olmadigi icin dusunmek istedigimi soyledim.visanne kullans işe yararmi diye sordum buyumesini engeller ama gevirmez dedi.ben ilaca basladim 2.ay ciddi sancili bir adet gecirdim ve sanki kisti vucumdan attigimi hissediyordum.2 ay sonra dr ye kontrole gittiğimde bana kist artik yok dedi! Nasil olur hano gitmez doyordunuz dedim senin kI catlayan cinsmis dedi! Madem bunun catlama ihtimali vardi neden hic soylemedi?

Simdi soğan kuru ve testere disli aslan penceso kullaniyorum.

Kardesimin cikolata kisti visanneyi o kadar uzun suredir kullanmasina ragmen tekrarladi simdi o da sogan kurune basladi inş iyi sonuc aliriz.

merhaba pırlantaelmas,
öncelikle cok geçmiş olsun cnm sanada kardeşinede..
soğan kurunu bende yaptım 3 cm kıstım olduğu ıcın..
sana bişey sormak istyorum. soğan kuru ve terstere dişliyi aslan pençesini birlikte mi uyguluyorsun?

kızlar bende geçen hafta öğrendim sağ yumurtalığımda 9 cm çikolata kisti varmış...6 aylık evliyim,bebek düşünmüyodum ama bu durum beni panik yaptı... doğum kontrol hapı verdi doktor..ama söylediği önemli bişeyi paylaşmak istiyorum sizinle..hiç bebeği olmamış kadınlarda ameliyatı kesinlikle istemeyiz cünkü her ameliyat hamilelik şansını azaltır dedi...9 cm olmasına rağmen ameliyat demedi yani...

Peki ha
m Peki nasil hamile kalinabilirms normal yolla sans var dedi mi cnm

Kuculmesi gerekiomus...buda dogum kontrol hapiyla ve ben sogan kuruyle olacagini tahmin ediyorum cogu kisi gibi...doktor 3-4 cm.e inerse hamile kalma sansin olur dedi

Benim de 5 cm ama daha emin olmak için bir doktora daha gideceğim. Randevu aldım yani ayrıca 5 gündür soğan kurune başladım ben de küçüldügunu hissediyorum ya da öyle bi enerji yolluyorum aşağıya umarım en yakın zman da güzel haberler veririz birbirimize amiiin in amin

Elim sürekli telefon da internet sayfalarında hep bu konuyu araştırıyorum siz de nasıl kızlar moraller

ben de 3 cm kistim olduğunu öğrendikten sonra, 15 gün soğan kürü uyguladıktan sonra tekrar doktora gittim. kistim küçülmemiş hala 3 cm ama soğan kürü yapmadan önce fsh değerim 24 iken, soğan küründen sonra fsh 2 ye düştü. diğer değerlerim normal ama e2 değerim 600 civarı..çok yüksek..
bu ay tekrar soğan kürü yapcam.. bakalım neler olacak...

Bende endometriosis hastasıyım . Iki yumurtaligindan da kist aldilar. Yeniden cikti 4cm . Bekarim ve bende yapisiklilik da soz konusu. Kist erimez ve cocugum olmsz diye pskolojim alt üst

Kafana takma o kadar. Hayatta her şey bi bebek değil elbette. Rabbim nasip ederse olursa ne mutlu bizlere ama olmazsa ve senin sağlığın elinden giderse hiç bir ise yaramaz. O yüzden tedavi için elinden ne gelir neler yapabilirsin şu an onu düşünelim kujüüüm. Ben de ve burdaki bir çok arkadaş ta seninle aynı konularda endişeli yiz. Ama güzel olacak ümit edeceğim. ..

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…