Endometriosis (Çikolata kisti)

Cnm nasil kaybolup kuculmus kistin d.kontrol hapiylami kuculdu kac ay kullandin

Arkadaslar ben akapunktur tedavisi görüyorum ve tradition chinese medicine kullaniyorum. Yani çinlilerin yüzyillardir kistleri yok etmekicin kullandiklari bitkisel karisimdan içiyorum günde iki defa. Kistim kücüldü agrim hic denecek kadar azaldi yani bana fayda etti. haftada bir gün gidiyorum...sizede tavsiye ederim, zaten alternativ tıbbın endometriosis hastalarina iyi geldigi biliniyor.

Cnm nasil kaybolup kuculmus kistin d.kontrol hapiylami kuculdu kac ay kullandin
merhaba, yasmin hapi kullandigim ilk ay sonu ufak olan kisim kayboldu. Ama o ay hem deli gibi ağrım oldu hem de kanamam cok koyu kivamliydi. Sogan kurunu ben de yaptım ama 1 bardak dahi icemedim.

benimde sol yumurtalığımda 8 tane kist varmış. sanırım toplamda 10 tane kist vardı tam hatırlamasamda. acaba benimkisi çok mu kötü durumdadır ki..?

benimde sol yumurtalığımda 8 tane kist varmış. sanırım toplamda 10 tane kist vardı tam hatırlamasamda. acaba benimkisi çok mu kötü durumdadır ki..?
çok geçmiş olsun daha öncedende sordumda cevap alamadım kist olduğunu öğrenmeden önce ne gibi belirtiler vardıda doktora gittiniz?

çok geçmiş olsun daha öncedende sordumda cevap alamadım kist olduğunu öğrenmeden önce ne gibi belirtiler vardıda doktora gittiniz?
bende zaten adet düzensizliği vardı ve 2 sene önce gitmiştim doktora. haplarımı düzenli kullanmadım ama iyileştiğimi düşünmüştüm. bu son zamanlarda da daha henüz 10 gün geçmişken art arda adet olmaya başladım ve doktora gittim. kistler adeti işte bu şekillerde düzensizleştirebiliyormuş.
bunun öncesinde de aşırı kilo almıştım ve adetim düzensizdi , olmuyordum onun için gitmiştim ama artık hapları kesinlikle düzenli kullanacağım... en az 6 ay bakalım kistler eriyecek mi...

not: soğan kürü de denedim zaten daha önce. ama sadece adetimi düzeltti. ama kistler aynı... bir şey değişmemiş.

teşekkür ederim cevabın için ayrıca geçmiş olsun tekrardan. benimde adet dönemim çok ağrılı geçiyor düzensizliğinde normalde bi sıkıntı yoktu ama su son iki aydır hava değişimi yapıyorum ondan mı bilmiyorum ama gecikmeler başladı

en yakın zamanda doktora gideceğim ama önceden bi öğreneyim dedim bende de var mıdır acaba diye

bayanlar çikolata kisti için karbonatlı su içmek faydalıymış isterseniz bir araştırın

Arkadaşlar merhaba. Ben 2012 yılından beri bu hastalıkla uğraşıyorum. Size kısaca ağrınız dayanılmaz değilse ve çok gerekmiyorsa ameliyat olmamanızı öneriyorum. Yumurta rezervi kaybına sebep oluyor. Ağrısı sızısı bazen çok garip şekillerde ortaya çıkabiliyor. Bende asla kasık ağrısı olmadı. Kaburgalarımda ve bacaklarımda kas ve kemik ağrısı oldu. Çocuk sahibi olmak için de gecikmeden doktora ama çok iyi bir doktora gidin. Sakın aceleye getirmeyin. Bu konuda kafası karışık olan varsa bana özelden yada buradan yazabilir. Elimden geldiğince yardımcı olurum.

Ancak benim sorum veya sorunum ilişki sonrası yumurtalığımın olduğu yerde ağrım oluyo, sizce normal mi? Benzer sorunu yaşayan varsa yardımcı olabilir mi?

Canım bu tarz ağrılar normal değil tabiki ama ciddi bir durum olduğu anlamına da gelmiyor. Çikolata kistleri her türlü ağrıya sebep olur. Ama bence d.kontrol hapı kullanarak çok iyi yapıyorsun. Çocuk isteyeceğiniz güne kadar kullan yoksa ilerliyor. Bence ç. kisti konusunda uzman bir doktora git. Bazı d.kontrol hapları min östrojen içerdiği için ç.kisti için daha etkili, ağrını kesebilir. Kistlerin kaybolabilir bile. Geçmiş olsun diliyorum.

Cnm jac cm di ameliyat oldugunda ve sonradan tekrarladimi tekrar dogal yolla mi ameliyat oldun

Cnm jac cm di ameliyat oldugunda ve sonradan tekrarladimi tekrar dogal yolla mi ameliyat oldun

Evet canım. Tek yumurtalığımda 2.5 cm çapında vardı. Ameliyat oldum. 3 ay normal yolla denedik olmayınca tüp bebek yaptık. Tüp bebek de tutmadı ve ilk ultrasonumda hem sağda hem de solda toplam 3 tane ç. kisti oluşmuştu.

Ayrıca ameliyat olduğum yumurtalığımdan hiç yumurta olmuyor artık. Ameliyat olmadığımda 2 tane ç.kisti oluşmuş olmasına rağmen ilaçlarla geçti ve oradan toplanan yumurta ile hamile kaldım çok şükür.

Tüp bebek yöntemi ile oldu. Tabi bazıları ameliyat olup kendi kendine de hamile kalabiliyor. Bazıları 7-8 cm çikolata kistleri ile kendi kendine hamile kalıyor. Kişinin durumunun çok iyi değerlendirilmesi lazım. Herhalükarda ameliyatı önermiyorum. Yumurtalık rezervini kaybettin mi onu geri getirmen imkansız.

Allah saglikli evlat nasip etsn cnm.
Ilacla gecti demissin hangi ilaci kullandinda gecti.

Reactions: 9ay
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…