Endometriosis (Çikolata kisti)

Canm hiç takılma söylennlere kulağını tıka.
Ben ameliyattan 5 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Başka bi dr.a daha görünüp ona göre karar vermek istemiştim tüp bebeğe.
Bana tüp bebek tesavisine nie başlanmadı dr un nasıl bekledi diye laf etti adam daha neler dedi dr bide.
o kadar üzülmüştümki aslında ben hamileymişim o anda. Tabi bidaha başka dr.a asla gitmem. Kendi dr.umun kıymetini anladım.
Rabbim diledikten sonra hepsi boş.

Dimi canım , belki zor oluyorsa bu kişilerin imtihanı olabilir :KK17:
Benim kv. senin çocuğun zor olur demişti hastalığımı duyunca onu unutamıyorum ya, çok gücenmiştim:KK62:
Gercekten çok şaşırdım . Kesinlikle umudunu kaybetme Rabbime dua et olmuyorsa vardır bi sevebi. İnanki biz kafaya çok taktığımız îçin böyle oluyor kafaya takmayanlar çatır öatır doğuruyor teslimiyet önemli bak teyzeni takdir ettim o bir imtihan resmen özürlü bile olsa doğurucam demiş Allah ın verdiğini kabul etmiş imtîhanı basarıyla tamamlamış Rabbim yumurtalığı alındığı halde ona iki evlat daha vermiş

Gercekten çok şaşırdım . Kesinlikle umudunu kaybetme Rabbime dua et olmuyorsa vardır bi sevebi. İnanki biz kafaya çok taktığımız îçin böyle oluyor kafaya takmayanlar çatır öatır doğuruyor teslimiyet önemli bak teyzeni takdir ettim o bir imtihan resmen özürlü bile olsa doğurucam demiş Allah ın verdiğini kabul etmiş imtîhanı basarıyla tamamlamış Rabbim yumurtalığı alındığı halde ona iki evlat daha vermiş
Ben nişanlıyım henüz , ama olmuycak etmiycek diye kaygım yok , Allah büyük ...
Aynen canım teyzem bu konuda çok yürekli davranmış iyi ki de aldırmamış , şimdi oğlu liseye gidiyor gayette sağlıklı , doktorlara bıraksaydı çoktan aldırmıştı belki bir daha olmuycaktı...

Canm hiç takılma söylennlere kulağını tıka.
Ben ameliyattan 5 ay sonra hamile olduğumu öğrendim. Başka bi dr.a daha görünüp ona göre karar vermek istemiştim tüp bebeğe.
Bana tüp bebek tesavisine nie başlanmadı dr un nasıl bekledi diye laf etti adam daha neler dedi dr bide.
o kadar üzülmüştümki aslında ben hamileymişim o anda. Tabi bidaha başka dr.a asla gitmem. Kendi dr.umun kıymetini anladım.
Rabbim diledikten sonra hepsi boş.

Nişanlı bir kıza kısırmış gözüyle bakılması ne kadarda kötü. Ben vurdum duymaz bir insanım ama böyle anlarda insan destek beklerken kalkıp en yakının sana köstek olunca hayliyle sinir oluyorsun. Bende iyi doktor araştırma çabasındayım canım , yarın ilk gittiğim doktorum ile görüşücem ve ilaç tedavisini önericem, 3ay kontrol altında tutup ilaç kullanayım diyorum bi bakarsın küçültür ameliyata gerek kalmaz.

Arkadaşlar ben kistim için birkaç doktora gozuktum. Kistin büyüklüğü hakkında hepsi farkli bisi söyledi. Ve bu olanlar 1 ay içinde oldu. Hatta biri her 2 yumurtaliginda da var dedi. En son gittiğim doktora bu durumu sordum. Her ultrason cihazı farklı ölçüm yapar dedi. Böyle bisi olabilir mi?

Arkadaşlar ben kistim için birkaç doktora gozuktum. Kistin büyüklüğü hakkında hepsi farkli bisi söyledi. Ve bu olanlar 1 ay içinde oldu. Hatta biri her 2 yumurtaliginda da var dedi. En son gittiğim doktora bu durumu sordum. Her ultrason cihazı farklı ölçüm yapar dedi. Böyle bisi olabilir mi?
Canım 5 dr gittim hepsi kist büyüklüğüyle ilgili farklı şeyler söledi banada.Benim bu ay klomene başlayacaktı gittim klomen yerine yasmin d.kontrol hapı verdi yumurtaların erken gelişmeye başlamış bu ay klomene başlarsak sonuç vermez bu ay yasmin kullan klomene bi sonraki ay başlayalım dedi bu durumu yaşayan karşılaşan varmı çocuk isterken nie d. kontrol hapı verdi bana yaaa

Canım 5 dr gittim hepsi kist büyüklüğüyle ilgili farklı şeyler söledi banada.Benim bu ay klomene başlayacaktı gittim klomen yerine yasmin d.kontrol hapı verdi yumurtaların erken gelişmeye başlamış bu ay klomene başlarsak sonuç vermez bu ay yasmin kullan klomene bi sonraki ay başlayalım dedi bu durumu yaşayan karşılaşan varmı çocuk isterken nie d. kontrol hapı verdi bana yaaa
Aynı durum bende de oldu. Bende bebek düşündüğümü söyledim ancak kist tedavisi olmadan hamile kalmamalıdır dedi. Belki kisti n olduğu için doğum kontrol vermiş olabilir

Aynı durum bende de oldu. Bende bebek düşündüğümü söyledim ancak kist tedavisi olmadan hamile kalmamalıdır dedi. Belki kisti n olduğu için doğum kontrol vermiş olabilir
Bana çikolata kistini eritmak için vermedi bu ilacı zaten klomenle hamile kalamazsan ameliyatla aldırman lazım bu kisti dedi.yumurtların erken gelişmeye başlamış klomen bu durumda sonuç vermez yasmin kullan bu ay dedi.Anlamadığım amaç zaten yumurtlar geliştirip zamanı gelince çatlatma iğnesi olması değilmi?Niye yumurta gelişmeye başlamışken yasminle gelişmesini baskılatıyor onu anlamış değilim cnm ya kafam karıştı yani

Bana çikolata kistini eritmak için vermedi bu ilacı zaten klomenle hamile kalamazsan ameliyatla aldırman lazım bu kisti dedi.yumurtların erken gelişmeye başlamış klomen bu durumda sonuç vermez yasmin kullan bu ay dedi.Anlamadığım amaç zaten yumurtlar geliştirip zamanı gelince çatlatma iğnesi olması değilmi?Niye yumurta gelişmeye başlamışken yasminle gelişmesini baskılatıyor onu anlamış değilim cnm ya kafam karıştı yani

Bencede saçma yumurtan geliştiyse başlamasın ilaca ama belki kendiliğinden hamile kalırsın, düşük ihtimal ama belli mi olur, Allah dilerse .

Dr.undan emin misin? Kafan karıştıysa bi araştır istersen

Kızlar mrb.bende 5yillik evliyim ve çocuğumuz yok henüz. Cikokata kistim var aslında 2 yil önce hsgden iki ay sonra hamile kaldım ama boş gebelik oldu. Bidahada hamile kalamadim. Laparoskopi ameliyati olmustum 3.5cmdi.ve diyorum ki keşke olmasaydim 8ay sonra öğrendim ki 7cm olmus tekrarlarmis ve yumurta rezervim düşmüş suan amh 0.5 tüp bebege yonlendirildim allah kısmet ederse ocak ayında yapılacak. Doktorlar bana keşke ameliyat Olmasaydın tüp bebek Şansın ozaman daha çok iyi olurdu dediler. Tekrar ameliyatı onermediler cok duser amh dediler. Eger çikolata kisti niz küçükse hiç ameliyatla uğraşmayin tüp bebek yaptirin bence. Ameliyatimi ankara baskent ali ayhan yaptı ve pişman oldum ozaman bile amh 0.9 du düşüktü yine.ama yapti ve uzmanlik alanı bile değilmiş çok kızgınim ona ve kendime niye araştırmadim diyee:KK43:

İşte hrrkes böyle konuşunca benim tüm ümitlerim suya düşüyo yani küçükte olsa çikolata kisti olan normal yolla hamile kalamazmı? İllaki tüp bebekmi ? :KK61:

İşte hrrkes böyle konuşunca benim tüm ümitlerim suya düşüyo yani küçükte olsa çikolata kisti olan normal yolla hamile kalamazmı? İllaki tüp bebekmi ? :KK61:
Var canim merak etme ark ablasi cikolata kisti vardi evlendi cocugu oldu
Insaalkah bizlerinde olur

Allah büyüktür ümitsizliğe kapılma sakın.
Karı-koca hiç bir sorun yokken bile hamile kalma olasılığı %25'miş. Olmaz diye birşey yok. Hayırlısını dileyelim

İnşallah.. Ama bazen öyle şeyler okuyorumji boğazım düğümleniyor resmen girip okumak istemiyorum artık öünkü psikolojım bozuldu artık :mad:

Bencede saçma yumurtan geliştiyse başlamasın ilaca ama belki kendiliğinden hamile kalırsın, düşük ihtimal ama belli mi olur, Allah dilerse .

Dr.undan emin misin? Kafan karıştıysa bi araştır istersen
Cnm bu dr yeni geldi öncekinin tayini çıktı buna gidip tayini çıkan drun sölediklerini falan anlattım tmm gel klomene başlayacaz demişti gittim yasmine başlattı.Pek tanımıyorum aslında dr u.Zaten fikrim şöyleydi benim klomeni 1,2 kere deneyip olmazsa bi dr beni bursada osman develioğlu die profösöre yönlendirmişti oraya gitmek fikrim.Ama yasmin kafamı karıştırdı çok bugün 2. ilacı aldım kızlar ne yapmalıyım ya yasminin zararı olur muki kullanıom???

X