Endometriosis (Çikolata kisti)

Çok
Bu doktor kistimin 4 cm olduğunu söyledi. Sakın hamile kalma dedi birde. Bende artık bebek düşünüyorum. Bu süreç ne kadar devam edicek bilmiyorum. Çünkü daha öncede doğum kontrol kullandım yaklaşık 6 ay ancak kistim erimemişti. Kist varken hamile kalınmıyor mu? Ya da bebeğe zararı mı oluyor acaba?
çok îlginçmiş benim doktorumda hamile kal temizleriz dedi ama be ilk gittiğimde 3.7 idi sonraki ay3.3. E düşmüştü hap falan vermedi ikinci ay . Hamile kal dedi

Ayyyy bu
Canim bak sana bisey soyliyim ben hamile kaldigimda kistim 3.5 cm di kisylerimi ogrendigimde nisanliydim dr lar hemen evlenip cocuk yapmalisin dediler.tabi bu sirada dogum kontrol hapi kullandim evlenene kadar evlendigim gun biraktim aradan 4 ay gecti ve hamileydim canim.
çok güzel bizede umut oluyooo süperrr Allah bizede nasip etsin inşallahhhhh :)

Seni kesinlikle yanlış yönlendirmek istememfakat eğer bekarsan ameliyat falan olmaçünkü yumurtalığa zarar verebiliyormuş veçikolata kisti kendini tekrarlıyorumuşameliyattan sonra. Evlendikten sonrada bnmsana tavsiyem kesinlikle korunma doktorbana çikolata kisti olanların çocukları zoroluyor ama bunun tedaviside çocuk demişti.Yani hamile kal doğumda temizleyelimdemişti şimdi hamile kalmak için uğrasıyorum

Kesinlikle katiliyorum cunku hepsini yasadim iki tup bebek denemem bile oldu :)
Peki normallemi tüp bebeklemi hamile kaldınız?

Canim normal yolla hamile kaldim oglum 5.5 yasinda 3 yildir cocuk dusunuyorum ama olmuyo iki tup bebek yaptim ama olmadi hayirlisi olsun

Arkadaşlar 4-5 cm civarında çikolata kistim var ve aynı zamanda yumurta çatlama sorunumda var.Bu ay dr klomen verecekti.Adetliyken çağırmıştı fakat bugün gittim yumurtalar gelişmeye başlamış bu şekilde klomene başlayamayız etkili sonuç vermez yasmin doğum kontrol hapı kullan bu ay önümüzdeki ay adetin 5. günü gel klomen öle başlayalım olmazsa ameliyat gerekebilir dedi.Varmı benzer durum yaşayan bebek istiyorum ama doğum kontrol ilacı kullanacam ne bu şimdi

Arkadaşlar 4-5 cm civarında çikolata kistim var ve aynı zamanda yumurta çatlama sorunumda var.Bu ay dr klomen verecekti.Adetliyken çağırmıştı fakat bugün gittim yumurtalar gelişmeye başlamış bu şekilde klomene başlayamayız etkili sonuç vermez yasmin doğum kontrol hapı kullan bu ay önümüzdeki ay adetin 5. günü gel klomen öle başlayalım olmazsa ameliyat gerekebilir dedi.Varmı benzer durum yaşayan bebek istiyorum ama doğum kontrol ilacı kullanacam ne bu şimdi
Üzgünüm bnm bu konuyla ilgili bîr bilgim yok . Allah hepimize şifa versin

Sen

SENDe bekarsan amaliyat falan olma evlenmeyi bekle ve evlendîkten sonra korunma bir sene içinde hamile kalırsan doğumda temizliyorlar kisti
evet ama o da çok tehlikeli ve benim keseyi sıkıştırım biraz yan kaymış , ileride hamile kalırsam falan bebeğin engelli olma ihtimali çok yüksek, benim teyzemdede çikolata kisti vardı ve boyutu byüktü hamileliğinde öğrenmiş , kime gittiyse bebek engelli olucak gel alalım demişler , teyzem kabul etmemiş , doğumda kist ve yumurtalığınıda almışlar , bebeğide sağlıklı olmuş.
Ben bu riski göze alamam :KK43: bende teyzeminkinden daha fazla kist var ve büyükler , haftasonu ilaçlı mr çekildim yine ve yan etkisimidir bilmiyorummm yada patladımı diye korkuyorum , en son çarşamba günü öğlen yemek yedim , şuan sudan başka bişi istemio canım , kasığım belim ağrıo , gözlerim morardı çok korkuyorum :KK17: yarın doktor randevum var bakalım ne çıkıcak

evet ama o da çok tehlikeli ve benim keseyi sıkıştırım biraz yan kaymış , ileride hamile kalırsam falan bebeğin engelli olma ihtimali çok yüksek, benim teyzemdede çikolata kisti vardı ve boyutu byüktü hamileliğinde öğrenmiş , kime gittiyse bebek engelli olucak gel alalım demişler , teyzem kabul etmemiş , doğumda kist ve yumurtalığınıda almışlar , bebeğide sağlıklı olmuş.
Ben bu riski göze alamam :KK43: bende teyzeminkinden daha fazla kist var ve büyükler , haftasonu ilaçlı mr çekildim yine ve yan etkisimidir bilmiyorummm yada patladımı diye korkuyorum , en son çarşamba günü öğlen yemek yedim , şuan sudan başka bişi istemio canım , kasığım belim ağrıo , gözlerim morardı çok korkuyorum :KK17: yarın doktor randevum var bakalım ne çıkıcak
Ben bu dr.ları anlamıyorum ya insanın içine nasıl bir dert koyuyolar. Ne demek engelli olur.
Benim çift taraflı kistim vardı . Biri 7 küsür biri 8 küsür. Dr tek tedavisi hamilelik dedi. Önce ilaç sonra iğne aşılama birsürü tedavi oldum.
Sonra açık ameliyat oldum ki yumurtalığa yapışıktı ikiside.

Dr çok önemli gerçekten insan olmalı çünkü çok hasas bir konu.
Kistin büyüklüğüne göre karar veriyorlar ameliyata.
Mesela benm kist büyüklüğünde kistin patlaması ve iç kanama riski vardı. Ve malesef böyle bir durumda iç kanamayı farketmiyorsun.

Açık ameliyatı kimseye ol diyemem dr işinin ehliyse Allah'ın izniyle bir sorun yaşanmaz, ama bekarlar için laparaskopi daha mantıklı sanki

Canım gerçekten teslim olman gerek. Bak teyzenide yazmışsın. Allah hepimizin yardımcısı olsun nedir bu neslin bu sıkıntısı off off:KK14:

Ben bu dr.ları anlamıyorum ya insanın içine nasıl bir dert koyuyolar. Ne demek engelli olur.
Benim çift taraflı kistim vardı . Biri 7 küsür biri 8 küsür. Dr tek tedavisi hamilelik dedi. Önce ilaç sonra iğne aşılama birsürü tedavi oldum.
Sonra açık ameliyat oldum ki yumurtalığa yapışıktı ikiside.

Dr çok önemli gerçekten insan olmalı çünkü çok hasas bir konu.
Kistin büyüklüğüne göre karar veriyorlar ameliyata.
Mesela benm kist büyüklüğünde kistin patlaması ve iç kanama riski vardı. Ve malesef böyle bir durumda iç kanamayı farketmiyorsun.

Açık ameliyatı kimseye ol diyemem dr işinin ehliyse Allah'ın izniyle bir sorun yaşanmaz, ama bekarlar için laparaskopi daha mantıklı sanki

Çok doktor gezmiş canım hepsi aynı demiş teyzeme. Teyzemde engellide olsa ben o çocuğu istiyorum demiş , ve 20günde bir ultrason ile kontrol altında tutulmuş. Çocuğu sağlıklı çok şükür , yumurtalığını aldılar , arkasında 2 kere daha hamile kaldı. O yüzden çocuğum olmaz diye kimse korkmasın, Allah biliyor onu.

Canım gerçekten teslim olman gerek. Bak teyzenide yazmışsın. Allah hepimizin yardımcısı olsun nedir bu neslin bu sıkıntısı off off:KK14:

Yediklerimizin içtiklerimiz şeylerin hepsi genetiği oynanmış ve biyolojik bir savaş içindeyiz aslında neslimizi tüketmeye çabalıyorlar. İsraildeki yaşam standartlarına bak , birçok ünlü marka onların ama asla kendi halkı tüketmesi izin verilmiyor aksine organikler kapıdan girebiliyor. Bizde öyle mii ohh ne bulduysak götürüyoruz...
Ben iğneden korkarken gel de şimdi ameliyat ol pofff:KK17:

V
Çok doktor gezmiş canım hepsi aynı demiş teyzeme. Teyzemde engellide olsa ben o çocuğu istiyorum demiş , ve 20günde bir ultrason ile kontrol altında tutulmuş. Çocuğu sağlıklı çok şükür , yumurtalığını aldılar , arkasında 2 kere daha hamile kaldı. O yüzden çocuğum olmaz diye kimse korkmasın, Allah biliyor onu.
Vayyy buna çok şaşırdım işte Rabbim ol deyince engelmi var? :KK57:

V
Vayyy buna çok şaşırdım işte Rabbim ol deyince engelmi var? :KK57:
Dimi canım , belki zor oluyorsa bu kişilerin imtihanı olabilir :KK17:
Benim kv. senin çocuğun zor olur demişti hastalığımı duyunca onu unutamıyorum ya, çok gücenmiştim:KK62:

X