Endometriosis (Çikolata kisti)

Allah isteyen herkese versin..ben nasıl olsa hamile değilimdir diye agır kaldırdım temizlik yaptım perde taktım Allah istemeyince hiç bişey olmuyor.üzerinde çok düşünüp stres yapmamak lazım
Ben de aynı temizlik yapıp ağır kaldırmıştım. Allah ol dedi mi her şey oluyor. Dua edip gerisini Allah'a bırakmak lazım.

canım bende 5cm lik çikolata kisti var ve gittiğim 3 doktor bana da ameliyat dedi ama sonra başka doktor iyi ki o doktoru tanıyorum asla ameliyat tavsiye etmedi şu an için.ilaç verdi kisti baskılamak için ve 7cmden 5cme düştü benimki.
ameliyat olacaksan yaşın evli ya da bekar olman çocuk düşünüp düşünmemen önemli.mesela doktor bana cocuk istediğin zaman tekrar kiste bakalım dedi ona göre karar veriirz ameliyata ve ameliyattan sonra 6 ay içinde hamile kalırsın dedi ama çocuk isteyene kadar ilaç dedi.
adanada isen doktor tavsiye edebilirim.
ankarada isen gitmememen gereken doktorları da söyleyebilirm.
gecmiş olsun cnm
hmm istanbuldaym saol ynede canm
bende cok kararsizim aslinda ameliyat istemiorum ama blmiyorumda :S
evliyim eşim şubatta askerden gelicek ve sonrasında malum cocuk düşünüyoruz :S

Bugün sağ yumurtalığımda çikolata kisti olduğunu öğrendim.adetim hep ağrılı olurdu hep kontrole giderdim ama kist görülmemişti evlendikten sonra kasılmalarım ağrılarım oldu ve sağ yumurtalıkta 6.5 cm kist ortaya çıktı.1 ay Yasmin kullandım ve şuan 4 cm gördü doktor kisti.doktorum gebeliği geciktirebilir dedi ilaca devam edelim dedi.ilaçla tamamen kurtulabilir miyim bu kistten hamilelikte sıkıntı yaşar mıyım çok moralim bozuldu :cry:

kızlar aranızda adet sonrası pembe kanaması olan var mı?adetten sonra bir haftadır bende oluyo yasmin ve visanne kullanıyurm.kistten mi ilaçtan mı yoksa hamile miyim anlamadım.şu an için çocuk düşünmüyorum cünkü:KK43:

Bugün sağ yumurtalığımda çikolata kisti olduğunu öğrendim.adetim hep ağrılı olurdu hep kontrole giderdim ama kist görülmemişti evlendikten sonra kasılmalarım ağrılarım oldu ve sağ yumurtalıkta 6.5 cm kist ortaya çıktı.1 ay Yasmin kullandım ve şuan 4 cm gördü doktor kisti.doktorum gebeliği geciktirebilir dedi ilaca devam edelim dedi.ilaçla tamamen kurtulabilir miyim bu kistten hamilelikte sıkıntı yaşar mıyım çok moralim bozuldu :cry:
Geçmiş olsun canım. Benim yasminle kistlerim 1,5 yıl içinde eridi. Ve hapı bıraktığım ay hamile kaldım. Sana umut olsun diye yazıyorum. Moralini bozma. Sadece sabır...

Canım istanbulda Fatih'te Şule selman hanımı tavsiye ediyorum .. Işinin ehli bi doktor ..
ya bide sey sorcam sana hic ameliyat demedi dimi? ben kime gtsem ameliyat diyo ve ilaç vermiyolar.. hamillelikde zor diyende oldu yumurtalıga yapisiksa sıkıntlı olabilir bile diyen oldu :KK43:

Canım bendede kist var ama ben şimdi bebek olsun istiyorum bu durumda doktor nasıl bişey öneriyor?
Aslında kist ile de hamile kalanlar var canım. bana doktor kistin tedavisi hamilelik demişti. Hamileyken regl olmayacağın için kist te küçülüyor ya da kayboluyor. bir süre hamile kalmayı denemeni istiyebilir.

ya bide sey sorcam sana hic ameliyat demedi dimi? ben kime gtsem ameliyat diyo ve ilaç vermiyolar.. hamillelikde zor diyende oldu yumurtalıga yapisiksa sıkıntlı olabilir bile diyen oldu :KK43:
canım benim iki tane 3,5 cm idi. iki doktora gittim. ikisi de yasmin önerdi. ameliyatı 5 cm üstünde ise düşünüyoruz dedi. hapla baskılıycaz dediler. ve gerçekten de hap ile zamanla küçüldü ve en son yok oldu.

X