Endometriosis (Çikolata kisti)

ultrasonla nasıl görünmez derler anlamadım. ben nereyse iki yıl önce öğrendim ve her seferinde ultrasonla muayene oluyorum ve dr gösteriyor şurası kist diye. başka bir dr a görün istersen

4 ay süresince her ay bir iğne vuruldu..iğnelerim bittikten 1-1,5 ay kadar sonra adet görmye başladım..sonrasında adet tarihim düzenli oldu ama süresi ve renginin normale dönmesi 7-8ayı buldu.tabii bu durum bende olan bir durum belki inşallah sizin hemen düzene girer...çok geçmiş olsun inşallah tez zamanda sağlığınıza kavuşursunuz..

çok teşekkür ederim. umarım bir an önce sizin gibi bizde hamile kalırız rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin

çok teşekkür ederim. umarım bir an önce sizin gibi bizde hamile kalırız rabbim hayırlısı ile kucağınıza almayı nasip etsin

amin canım inşallah Rabbim isteyen herkese sorunsuz,sağlıkla nasip etsin inşallah..

benim sol yumurtalığımda 10cm kist vardı.sağ tarafımda da 5cm kist vardı.doktor ilaçla eritmeyi denedi olmadı.adetim hiç gelmedi soğan suyunu denedim yine fayda göstermedi.En sonunda ameliyat oldum.Ameliyatta laparoskopi ile başladı açık ameliyat ile bitti çünkü kistim rahime yapışmıştı ve sağ taraftaki kistim tüplerden birini kapatabilirdi.Şu anda visanne adlı ilacı kullanıyorum.aynı sezeryan ameliyatı gibi hatta daha ağırı oldu.ameliyat sonrası sağ tarafımda tekrar oluştu kist o yüzden ameliyat oldum nasılsa deyip tedaviyi bırakmasın kimse.Kistim çikolata kistiymiş.Ameliyattan sonra 3gün içinde Yayağa kalktım ama normal hayatıma dönmek 1ayımı aldı.6ay boyuncada en ufak ağır kaldırmak,eğilmek falan zararlı.Allah herkesin yardımcısı olsun.Ben çok çektim bu hastalıktan herkes dikkatli olsun ve kesinlikle kist tedavisini ertelemesin çünkü ben yandım başkaları çekmesin bu konuda doktorlarım zamanında müdahale etseydi belki bu kadar ağır bir ameliyat geçirmeyecektim...herkese sağlıklı günler

doktorunun sana demek istediği usg ile gözüküyor ama çikolata kistlerin kesin teşhisi lapaorskopi ile yapılıyor. ama birçok doktor sanırım göz aşinalığı ve çikolata kistinin karakteristik buzlu toprak görüntüsünden usg ile teşhis koyabiliyor için rahatlaması için başka bir doktora gözük ve ona göre tedavi progamı belirlesinler. geçmiş olsun.

arkadaşlar bende de 5cm kist olduğunu söylendi 3-4 doktora gidişimdede ameliyat olmalısın bence falan denildi
artık doktora gitmiyorum çünkü çok bunaldım bekarım ve hemen bi ameliyat gecirmek istemiyorum ve iyi bir doktor arıyorum
önerileri olan su doktor iyidir diye söyleyebilecek biri var mı yardımlarınıza ihtiyacım var bu arada istanbulda yasıyorum.

Çok geçmiş olsun canım..

benim sol yumurtalığım da 15 cm sağda 5 cm vardı sol yumurtalığımı sardığı için aldılar..Aynen dediğin gibi tam 1 ay kendime gelemedim dik yürüyemedim.. 4 yıl olacak ayın 19 da..Zor zamanlardı Rabbim hiç kimseye yaşatmasın tekrar gerçekten zor..

gitme gitme büyüsün yumurtalığını hepten sarsın..

Bende bekar iken oldum.. düzenli doktora gitmeme rağmen kimse fark etmemişti 15 , 5 cm vardı 2 tane 9 ayda tam 15 kilo aldım..Bağırsakları sırtıma yapıştırmış , rahim işaret parmağım kadar görünüyordu..1,5 KİLO çıktı tam..Büyümesine izin verme ilk işin yarın doktora gitmek olsun..

İstanbul Anadolu yakasında Kadir Güzin var şiddet ile tavsiye ederim..4. doktorumdu onca ameliyat olma kararı verdim iyi ki de öyle yapmışım..Benden sonra 4 kişi yolladım ameliyat oldu arkadaşım..Oda çok memlun

merhaba taçsız prenses; ameliyat olduğunu yazmışsın ne zaman oldun acaba . Benim de vardı 3 yıl önce. Hamile kaldım doğumdan sonra her 6 ayda bir kontrole giderdim. bu arada emzirmeyi kestim, tam kurtulduğuma sevinirken ; kistimin tekrarladığını öğrendim sana sorum ameliyattan sonra tekrarlar mı ?

endometriozis ilişki sonrası kanamaya sebep olur mu? böyle birşey yaşayan var mı?

bendede endometriyozis vardı ama ilişki sonrası hiç kanama olmadı bildiğim kadarıyla ilişki sırasında ağrıya neden oluyomuş ama kanamayı duymadım canım başka bir sebep olabilir mesela rahim ağzı yaraları vb gibi tekrarlarsa en iyisi doktora gitmek

hanımlar sizlere danışmak istedim önce deneyimli arkadaşlar bir fikir verebilirlerse çok mutlu olucam.
bende endometriosis'ten ameliyat olmuştum birbuçuk yıl oldu.
allaha çok şükür olmadan önceki şikayetlerim ameliyattan sonra sıfırlandı.adetlerim gayet düzenli.
kontrole gidicem de birtürlü gidemiyorum.daha doğrusu tekrar karşılaşırım diyede ürküyorum açıkçası.
ameliyat olup kisti tekrarlayanlar ne gibi şikayetlerle karşılaştı nasıl bir belirtide şüphelenmeliyim ?
belkide tekrardan var şuanda belirti vermiyordur diye bazen kendimi düşünmekten alamıyorum:44::44:

ben 2 kez ameliyat oldum 1. ameliyattan sonra kontrolü erteledim hoş ertelemesemde değişen bişey olmazdı çünkü dr um ne doğum kontrol hapı ne de menepoz iğnesi önermedi.sonra dr gittim ultrasona bi girdim dr 10 cm olmuş dedi şaşırdım kaldım 1.5 senede 10 cm olmuş çok ağladım çok üzüldüm 2. ameliyatıda oldum şu an kist 3.5 cm civarında ameliyatlık durumum yok ama yine iğne ilaç kullanmıyorum aslına bakarsan büyüyeceği varsa büyüyor bişey yapamıyorsun.ve pek belirti vermiyor adetler şiddetli geçiyor yalnızca umarım kistin büyümemiştir korkunu gidemeyişini o kadar iyi anlıyorum ki kendim yaşadım çünkü aynılarını

aynen yaşayan bilir çok teşekkür ederim cevapladığın için :)
dediğin gibi belirti vermiyor.şöylede birşey var bende şuan kist yok yani en azından ben öyle biliyorum.hepsi alınmıştı.
ama 1 yıldır kontrole gidemiyorum korkudan belkide vardır bilmiyorumki.
adetlerim eskiye göre çok çok normal geçiyor.önceden hastanelik olurdum ne iğneler yedim ne günlermiş ya şimdi düşünüyorumda..
allah daha beterinden hepimizi korusun.. bu arada sanada çok geçmiş olsun inş.en kısa zamanda kurtulursun o kistten.

rica ederim:) bazen etrafımdakiler git ihmal etme v.s diyor ama inan elimde değil resmen psikolojik olarak da beni etkiledi bu hastalık.adetlerin normal geçiyorsa iyiye işaret bi de bazı hastaların kistleri tekrar etmiyormuş belki seninki de tekrarlamaz. bu arada ben soğan kürüne başlayacağım duymuşsundur belki kistle mücadelenin en iyi yolu bu kür

canım birde eklemeyi unutmuşum menepoz iğneside vuruldum tam 9 ay regli olmadım.
zaten kisti oluşturan adet kanı 9 ay zaten kesmişler adetini onun için kistin yoktur varsa da küçüktür ameliyatlık vaziyette değildir bi an önce git rahatla hayırlı haberini yaz buraya

inşallah canım allah sanada şifa versin
soğan kürünü kesinlikle tavsiye ediyorum uygulamış biri olarak.
kistlerimin olduğunu öğrendiğim dönemde soğan kürü yapmıştım bende annemin zorunla.
rahimi temizliyor ve adet söktürücü özelliği var.ben başlamıştım 1 hafta falan oldu adetim erken geldi o sayede.
ve dayanılmaz ağrılar çekerken inanırmısın hiç ağrı kesici bile almadan geçirmiştim o reglimi.hiç ağrım olmadı inanamadım.
yani çok etkili bir kür bence.gerçi jinekologlar hiç tavsiye etmiyor.bir fayda sağlamaz deselerde bence faydası olucaktır.
ben 2 hafta sabah akşam düzenli içmiştim.kistin tamamen yok olması için sanırım daha fazla daha uzun süreler yapmak gerekir.
hadi bakalım inşallah güzel hayırlı sonuç alırsın.:)

zaten kisti oluşturan adet kanı 9 ay zaten kesmişler adetini onun için kistin yoktur varsa da küçüktür ameliyatlık vaziyette değildir bi an önce git rahatla hayırlı haberini yaz buraya

doktorum ankarada.ben manisadayım.
erteleye erteleye yine kara kışa geldik yılbaşı en son tarih koydum kendi kendime
1 ay içinde gidilicek başka yolu yok

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…