Endometriosis (Çikolata kisti)

Ben bile ilk duyduğumda acaba hamile kalsammı diye düşünmüştüm ama bakalım büyürse ameliyat

Ben bile ilk duyduğumda acaba hamile kalsammı diye düşünmüştüm ama bakalım büyürse ameliyat

Benim sag ve sol yumurtaligimda var doktor ameliyat yapmak istemedi yumurtalık rezervin zarar görür diye tüp bebeğe basliyacagim geçen hafta ilk geçici menopoz iğnesi yapıldı senin ne kadar zaman oldu evleneli kistin kaç cm

inşallah hamile kalırım. strese girdim. allah herkesin yardımcısı olsun.

merhaba arkadaşlar. ben birşey sormak istiyorum bu yapay menopoz iğnesi yaptıran arkadaşlar ne iğneler bittikten ne kadar süre sonra adet oldunuz? ben 3 ay önce laparoskopi ile çikolata kistlerimi aldırdım. doktorum odakların kuruması için o ilaçlardan verdi. son iğnemi yaptırdım merak ettiğim ne kadar süre sonra adet olurum tecrübeleriniz ile beni bilgilendirimisiniz. şimdiden teşekkürler

Geçmiş olsun canım bende geçici menopoz iğnelerine başladım ilk iğnemi ay başında yaptılar iki ay kadar uygulanacak ama benim adet görmem beklenmeden tüp bebeğe başlayağım iğne 28 günde yapıldığına göre iğnenin etkisi yapıldığı süreyi kapsar ama hormonların normale dönmesi bir kaç ayı bulursa adettim gelmedi diye endişelenme okuduğuma göre 1 , 2 ay geçikenler var senin adet görmediğin süre nasıldı zorlandın yada yan etkilerini yaşadın mı

umarım çabuk düzelir hormonlarım. cevapladığın için çok teşekkür ederim. evet bu süreç biraz sıkıntılı geçiyor.iğneyi yaptırdıktan 14 gün sonra kanamam oldu ve bu 12-13 gün kadar sürdü. bu ilaçtan olabilir diye düşünüyorum çünkü adetim o kadar uzun sürmez. vee tabi menopozun vazgeçilmezi sıcak basmaları çok kötü bir durum umarım sen yaşamazsın.gece uykularını bölüyor sıcak basmaları ve buda uysuzluğa neden oluyor.birazda depresif bi hal alıyorsun ama çok değil. perşembe günü 28 günüm dolmuş olacak umarım 15-20 gün içinde adet olurum.

Ben doktora hiç adet olmayacakmıyım dediğinde damla damla aralıklı kanaman gelebilir demişti biyerde okumuştum kanamanın sebebi hormonların vücuttan çekilmesiymiş adet kanı değilmiş evli misin bebek isteğin var mı doktor tekrarlaması için doğum kontol hapı kullan dedi mi bu kistin kötü tarafı adet gördükçe tekrarlaması inşallah tamamen kurtulursun birdaha oluşmaz bende tedavinin sıkıntılarına razıyım yeterki güzel sonuçlansın

benim dediğim gibi en son ilk ilaçtan sonra bir kanama başladı sonrasında hiç ara kanamalarım olmadı çok şükür ki. evet canım evliyim bebek istiyorum kistlerim tesadüfen farkedildi.kistleri öğrenmeden 3 ay önce rutin kontrol için doktora gittim bir sıkıntı yoktu sonra 3 ayda oluşmuşslar. 4 farklı doktora göründüm en son iyi bir doktor araştırıp gittim muayene oldum ve iki gün içinde laparoskopi oldum. ben epey bir araştırdım canım gittiğim dokotrlarımda onayladılar, doğum kontrol hapları bu kiste etki etmiyor. bazı durumlarda oluşmasını engelliyorlar ama çok nadir. o yüzden doktorum bu şekilde birşey vermedi. adet gördükçe tekrar ettiğini biliyorum hatta benim kistim 3 ayda 3 cm den 8 cm e çıktı. çok hızlı büyüyor ve büyüdükçe yumurtalıklara zarar veriyor tüpleri tıkıyor. ben adet olduktan sonra 1 ay sonra eğer o ay gebe kalmazsam aşılama (2 aşılama) sonrada tüp bebek için uğraşacağız umarım bunların hiçbirine gerek kalmaz. sen tüp bebek yaptırıyorsun dimi kistlerin hala duruyor sanırım kaç mm?

Bebek isteği varsa hiç ertelememek gerkiyor kist zaman tanımıyor senin aklını karıştırmak istemem ama vücudunu tam hazırlamışken tüp bebeğe başlasan daha iyi olur doktorlar dört aşılamanın olasığının 1 tüp bebeğe denk geldiğini söylüyor aşolamanın normal ilişkiden pek farkı yok diyorlar tüp bebek ve aşılamada kullanılan hemen heme aynı ve bu ilaçlar allah korusun negatif olduğunda kistleri büyütüyor pek fiyat farkı yok sanırım merkeze 4000 kadar gidecek benim sağda 6 solda 4 cm nur topu gibikistlerim iki tarafta olduğundan doktor ameliyat önermedi yumurtalık rezervine zarar verir diye ama diğer testlerin hepsi normal ikinci iğneden sonra dört haftalık dinlenme süresi sonra tüp bebek ilaçlarına başlayacağım benim evliliğim birbuçuk sene oldu o yüzden devlet katkısı olmayacak senin basettiğin şartlar devlettin rapor çıkarmak içi sunduğu şarlar masrafları kendin karşılıyrsan bence aşılama ile oyalanma doktorlar sırayla prösödür uygulamaya çalışıyor hangi şehirdesin doktorun kim ben ankaraya recai pabuçcuya gittim baya doktor gezdim onlar ameliyat diyorlardı hakkımızda hayırlısı olsun biraz şaşkınlık var evlendiğim güden beri sürekli sıkıntı çıkıyor

benimde iki taraftan çıkartıldı biri 6 cm (onun içinde 2 cm lik başka bir kist daha vardı) diğeride 3 cm di yapışıklıklar vardı barsaklarda falan. ben denizliye gidiyorum prof. babür kaleli. senin yaşını bilmiyorum ama benim yaşım 24 ve bu büyük avantaj sağlıyor. dediğin doğru aşılamada pek birşey olmuyor sadece birden fazla yumurta gelişiyor avantajı o. şu an için ne istediğimi ne düşünmem gerektiğini bilmiyorum adet olayım diyorum hormonlarım biraz yerine gelsin zaten şuan prolaktinim yüksek olabilir geçen ay göüğüsümdede kistler vardı onları aldırdım operasyon üstüne operasyon.

Denizlilimisin bende manisalıyım ama ailem muğlada dördüncü gün geleceğim inşallah uzun süre kalmayı düşünüyorum hazır menopozdayken stres atayım biraz senin kistlerde benim kistlerden geri değilmiş ameliyat oldun kurtuldun doktor patlarsa acil gelin dedi korkuttu biraz:18: yapışıklıklıklar ve küçük kistler ultrasonda görülmüyor sadece laparoskopide anlaşılıyor bende ameliyat deseydi hazırdım aslında inşallah bu şekilde hamile kalabilirim benim yaşım 29 oldu amh testi yapıldı 4.8 geldi yumurtalık rezervinin ne kadar kaldığını ve menopoz yaşını belirtiyormuş kisti olmayanlarda yaşı küçük olanlarda bile düşük olabiliyor bebeği erteleyenlerin yaptırması gerekmiş benim iyi çıktı birde ca 125 testi yapıldı o da yüksek değildi geçen sene benimde yükselmişti prolaktin onunla uğraşırken öğrenmiştim ç.kistini dostınex isimli ilaç kullanmıştım düşmüştü sadece prolaktin yükselmesinin tedavisi kolay ama göyüste kist oluşması ile bağlantılı mı bilmiyorum Rabbim acil şifalar versin maddi manevi yıpratıcı bir süreç

yok canım ben denizlili değilim eşim aydınlı aydında laparoskopi için uygun uzman bulmadığım için denizliye gidiyorum. benimde ca 125 yüksekti ama en son baktığımda düşmüştü :) Allah yardımcımız olsun

Amin canım umarım herşey istediğimiz gibi olur

mesajınızı yazalı epey olmuş. geçen gün mesaj yollamayı denedim ama yeni üye olduğum için yollayamadım sanırım bu şekilde size bildirim gelecek. sizde geçici menopoz için iğne yaptırmışsınız. iğneniz 3 aylık olanlardanmıydı yoksa aylık olanlardan mı? yani kaç kez yaptırdınız ve ne kadar süre sonra adet oldunu bende aylık iğnelerden 3 tane yaptırdım şimdi adet olmayı bekleyeceğim önümüzde ki günlerde etkisi geçemeye başlayacaktır herhalde.

lacri .!.:
merhaba endometriosis konusunda konuşmuştuk bişey sormak istiyorum visanne kullandığınızdan beri regl görüyor musunuz ya da kanama falan oluyor mu? birde kullandığınız başka ilaç var mı?

merhaba.hayır adet görmüyorum.sadece visanne alıyorum.bazen ara kanamam oluyor ama damla seklinde yogun ve kırmızı deg,l

ÖZELDEN ATAMADIGIM İÇİN BURDAN YOLLUYORUM

Kızlar Ben bu ayın 14'dünde fenalaştım başta karın ağrısı sonra mide bulantısı şeklinde başladı bende bu kistten dolayı gittim doktor bana kistten değil dedi genel cerraha gittik oradaki doktorlar bana apandisit dediler. ameliyat oldum hemde aynı kesiden çikolata kistlerim alındı.:26: :26: :26:

Kızlar 2 aydır şiddetli ve hiç geçmeyen karın ağrısı çekiyorum,2gün öncecerrahiye kaldırdılar,pid'den şüphelendiler,jinekoljide ısrarla yok dedi,çikolata kisti olabilir dedi.ama bu ultrasonda görülmez dedi,bunu nasıl görüyorlar?
Ultrasonda görünmese neyle görünür

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…