endokrinoloji deneyimlerimizi paylaşalım

Merhabalar ... 4 senedir ısrarla vermediğim kilolar için Konya da özel bir hastanede bir endokrinoloji bölümüne gittim. Doktor tahlil sonuçlarıma bakıp tiroid hormonumun yavaş çalıştığını ve insülin direnci başlangıcımın olduğunu söyledi. Aynı zamanda d vitamini ve kalsiyum eksikti. İnsülin direncim için matofen, tiroid yavaşlığım için levotiron ve diğer destekleri verdi. En sonunda bu iğneyi açıkladı. Fda onaylı bir ilaç. Obez olduğum için bunu kullanabileceğimi söyledi. Yalnız her ay için kontrol verdi. Çünkü bu ilaç tiroid, pankreas ve safra da iltahaba yol açabilirmiş. En düşük doz 0.6. Normalde saxenda için her hafta bir doz arttırın diyor ama doktorum “olabildiğince en düşük dozda kullan ve gerekmedikçe dozunu arttırma, bu şekilde ciddi kilolar verebileceğine inanıyorum “ dedi. İnsülin iğnesi gibi göbek, kol ve bacaktan vuruyoruz kendimiz . Bugün benim 3. günüm ve iştahım ciddi derece de azaldı. Yalnız uykusuzluk, uykuya dalamama ve kabızlık gibi yan etkileri oldu. Yan etkileri herkese göre değişiyormuş. Bence bu iğne kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılmalı. Kilo durumum aşağıda. Uzun bir süreç değişiklikleri burdan paylaşacağım.
Merhaba hala saxenda kullanıyormusunuz bende doktora gittim konya dayım aynı doktor mu acaba? Birde zararlı diyorlar korktum wi

Merhabalar ... 4 senedir ısrarla vermediğim kilolar için Konya da özel bir hastanede bir endokrinoloji bölümüne gittim. Doktor tahlil sonuçlarıma bakıp tiroid hormonumun yavaş çalıştığını ve insülin direnci başlangıcımın olduğunu söyledi. Aynı zamanda d vitamini ve kalsiyum eksikti. İnsülin direncim için matofen, tiroid yavaşlığım için levotiron ve diğer destekleri verdi. En sonunda bu iğneyi açıkladı. Fda onaylı bir ilaç. Obez olduğum için bunu kullanabileceğimi söyledi. Yalnız her ay için kontrol verdi. Çünkü bu ilaç tiroid, pankreas ve safra da iltahaba yol açabilirmiş. En düşük doz 0.6. Normalde saxenda için her hafta bir doz arttırın diyor ama doktorum “olabildiğince en düşük dozda kullan ve gerekmedikçe dozunu arttırma, bu şekilde ciddi kilolar verebileceğine inanıyorum “ dedi. İnsülin iğnesi gibi göbek, kol ve bacaktan vuruyoruz kendimiz . Bugün benim 3. günüm ve iştahım ciddi derece de azaldı. Yalnız uykusuzluk, uykuya dalamama ve kabızlık gibi yan etkileri oldu. Yan etkileri herkese göre değişiyormuş. Bence bu iğne kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılmalı. Kilo durumum aşağıda. Uzun bir süreç değişiklikleri burdan paylaşacağım.
İnşallah cevap verirsiniz🙂

Öneriyormusunuz biraz korktum açıkcası yan etkilerinden. Ne kadarda 15 kilo verdiniz
Yaklaşık 3.5 ayda . Ama ben de korktuğum için hep en düşük dozunu kullandım . Eğer dozu arttırsaydım kesinlikle daha fazla kilo verirdim ama hayattan hiç zevk almazdım açıkçası. Kontrolllerimde bir şey çıkmadı

merhaba iğneye devam ediyormusunuz
Ne kadar sürede kaç kilo verdiniZ
dozunu yukselttiniz mi
Nasıl hissediyorsun
Tşk

Meraba ben de saxendayi 24 gün kullandım. 1.2 den fazla dozunu yükseltmedim 3 kilo verdim kanser faln yapıyor diye yan etkilerinden korktum ve biraktim. Bir de kabızlık asabiyet faln yaptı bıraktım verdiğim paraya acıdım ama yapcak bışey yok

slm kızlar bende de 25 yaşımda insülin direnci çıktı ki fazla kilomda olmamasına rağmen glifor vermişti dr ama kullandığım sürece afedersnz tuwaletten hiç çıkmıyordum ve kan şekerimi çok düşürüyordu.tabi bıraktım üzerine de kpss hazırlandığım dönemde inanılmaz kilo aldım çok şükür atandım ve spor+diyetle beraberinde 3 ayda 15 kilo verdim ödemlerimde gitmişti. 68 70 kilo arasındaydım. çok sürmedi ewlendim tabi 80 buldum derken tıp 2 diyabet teşhisi konuldu..2018 temmuz ayından beri insülin kullanıyorum.1 sene çok üzüldüm diyet yapamadım sürekli acıkıyordum.yemek yemek beni o kadar mutlu ediyordu ki.sonra kendi kendimin dr oldum inanın kızlar sadece isteyin azmin elinden hiçbir şey kurtulmaz şuan sadece az bir diyetle 2 ayda 5 kilo verdim allahın izniyle kışı bir atlatayım sıkı bir spora başlayacağım.ve benim vücudumun tek ilacı spor ne yersem yiyeyim yürüyüşümü yaptığım zaman kilo almıyorum..şekerim de o zaman yükselmiyor.sizlerde önceden tedbirinizi alın derim..ilaçla geçici bir süre zayıflayıp geri alırsınız eczacı teknisyeni olarak 10 yıl çalıştım.ilaçla çok zayıfladım bıraktığım an 2 katını aldım.diyet değil yaşam tarzımızı değiştirirsek eminim kalıcı olarak zayıflayıp mutlu olacağız....Hepimize hayatta başarılar dilerim:KK200::nazar:

Sağlık Bakanlığı Türkiye İlaç ve Tıbbi Cihaz Kurumu'nun 14.10.2017 tarih ve 61762938 sayılı kararı gereği ilaç satışı yasaktır.

Son düzenleyen: Moderatör:
Merhaba whatsapp için kullandığım numarama yazar mısınız ararsanız kapalı çıkabilir direk vassaptan yazarsanız geri dönüş sağlayabilirim teşekkürler

Merhaba bende 8.8.2020 de saxenda ya doktor kontrolünde başladım 1 haftada 4 kilo yağdan olmak üzere 800 gramda normal kilodan vermişim umutluyum iştah açılmadığı sürece 0.6 dan devam edeceğim.

Arkadaslar selam bende saxenda ignesine bugun basladim 0.6 olarak ben ayrica glukopaj da kullaniyirm o bende bulanti yaptigi icin ignenin ne yaptigini bilmiyorum suan. Ignenin fiyati 750 civari tahlil yaptirmadan sakin kullanmayin bana endokrin doktorum yazdi. Bütün tahlillerim yapildi

Kilom 87 boyum 1.50 daha once 73 kiloya dusmustum daha sonra geri aldim bu igneden zayiflarsam buraya tekrar yazarim

Suan ne durumdasiniz acaba ne kadar kilo verdiniz
8 Ekim de 2ayım bitecek bugün 1.8 doza başladım 7kilo verdim bir o kadarda yağdan verdim hipotroid hastaıyım belki ondan zor veriyorum spor yapamıyorum ama beslenmeme dikkat ediyorum günde 500 kalori alıyorum doktorumun önerdiği şekilde inşallah böylede devam ederim benim endişem verdiklerimi iğnelere son verildiğinde geri almam zaman ne gösterecek gelişmeleri yazarım sağlıklı günler

Ben de endokrin servisine yönlendirildim. Daha sonra tahlillerden haşimato hastası olduğum ortaya çıktı. Bir de şeker hastalığının başlangıcında olduğumu söyledi. Kilo vermezsem insülin kullanmam gerektiğini söyledi. Haşimatoyla ilgili hiçbir ilaç vermedi. Sadece şeker için verdi. Garip geldi ama bilmiyorum

Arkadaslar beni 3 yıldır süründüren menapoza girdiğimi bile anlamayan endokrin ve kadın dogum doktorumdan sonra 58 kilodan 84 kiloya geldim. Kendimi anlatmaktan sinir geldi, sonuc alamadım. Psikiyateriye git diyen son doktorum sonrasında, ki inanın hepsi prof seviyesinde, artık gece uykusuz, kemik agrılı, obez birşeye dönüşmüştüm, Çok şükür, sonunda ne anlattıgımı dinleyen doktorlarımı buldum. Şaka gibi. Hemen Saxendaya başladım. Uykusuzluk, kabızlık gibi yan etkilerine takılamıyorum çünkü neredeyse kalp hastası olacaktım😊. Matofin vermişlerdi hiç faydasını görmediğim için onu kesti. Sabah akşam şükrederek geziyorum. 😊

Arkadaslar beni 3 yıldır süründüren menapoza girdiğimi bile anlamayan endokrin ve kadın dogum doktorumdan sonra 58 kilodan 84 kiloya geldim. Kendimi anlatmaktan sinir geldi, sonuc alamadım. Psikiyateriye git diyen son doktorum sonrasında, ki inanın hepsi prof seviyesinde, artık gece uykusuz, kemik agrılı, obez birşeye dönüşmüştüm, Çok şükür, sonunda ne anlattıgımı dinleyen doktorlarımı buldum. Şaka gibi. Hemen Saxendaya başladım. Uykusuzluk, kabızlık gibi yan etkilerine takılamıyorum çünkü neredeyse kalp hastası olacaktım😊. Matofin vermişlerdi hiç faydasını görmediğim için onu kesti. Sabah akşam şükrederek geziyorum. 😊
son durumunuz nedir ne kadar kilo verdiniz acaba

X