endokrinoloji deneyimlerimizi paylaşalım

hipomanik

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
30 Nisan 2012
45
21
Merhabalar ... 4 senedir ısrarla vermediğim kilolar için Konya da özel bir hastanede bir endokrinoloji bölümüne gittim. Doktor tahlil sonuçlarıma bakıp tiroid hormonumun yavaş çalıştığını ve insülin direnci başlangıcımın olduğunu söyledi. Aynı zamanda d vitamini ve kalsiyum eksikti. İnsülin direncim için matofen, tiroid yavaşlığım için levotiron ve diğer destekleri verdi. En sonunda bu iğneyi açıkladı. Fda onaylı bir ilaç. Obez olduğum için bunu kullanabileceğimi söyledi. Yalnız her ay için kontrol verdi. Çünkü bu ilaç tiroid, pankreas ve safra da iltahaba yol açabilirmiş. En düşük doz 0.6. Normalde saxenda için her hafta bir doz arttırın diyor ama doktorum “olabildiğince en düşük dozda kullan ve gerekmedikçe dozunu arttırma, bu şekilde ciddi kilolar verebileceğine inanıyorum “ dedi. İnsülin iğnesi gibi göbek, kol ve bacaktan vuruyoruz kendimiz . Bugün benim 3. günüm ve iştahım ciddi derece de azaldı. Yalnız uykusuzluk, uykuya dalamama ve kabızlık gibi yan etkileri oldu. Yan etkileri herkese göre değişiyormuş. Bence bu iğne kesinlikle doktor kontrolü altında kullanılmalı. Kilo durumum aşağıda. Uzun bir süreç değişiklikleri burdan paylaşacağım.

Uykusuzluk şikayetim geçti . Şimdiye kadar az yememe rağmen hiç açlık krizi yaşamadım. Tatil dönüşü tartılıp sonucu sizinle paylaşacağım. Sanırım saxenda kullanan yok . Yazdıklarımı okuyorsanız bi işaret verin 🙈

merhaba, ben de benzer nedenlerle bir dahiliye uzmanına görüştüm. tahlil sonucu tsh 7,29 olduğu için levotirona başladım geçen hafta. kalsiyuma bakmamışlar, ama d vitaminim yerlerde.. onun için de damla verdi. insülin direncimin olduğunu söyleyip glukofen yazdı.. 6 hafta sonra görüşelim dedi. araya bayram tatili girdiği için endokrinoloğa gitmedim henüz. size verilen ilaç hakkında bir bilgim yok.. 94 kiloyum şu an, son 9 ayda 14 kilo aldım. siz kaç kilosunuz, ya da ne kadar fazlanız var?

merhaba, ben de benzer nedenlerle bir dahiliye uzmanına görüştüm. tahlil sonucu tsh 7,29 olduğu için levotirona başladım geçen hafta. kalsiyuma bakmamışlar, ama d vitaminim yerlerde.. onun için de damla verdi. insülin direncimin olduğunu söyleyip glukofen yazdı.. 6 hafta sonra görüşelim dedi. araya bayram tatili girdiği için endokrinoloğa gitmedim henüz. size verilen ilaç hakkında bir bilgim yok.. 94 kiloyum şu an, son 9 ayda 14 kilo aldım. siz kaç kilosunuz, ya da ne kadar fazlanız var?
Benim boyum 1.60 kilom şu an 84.6 . Şikayetlerimiz aynı. 4 yıldır diyet devamlılığını srdüremediğim için doktor saxenda iğnesini verdi. Kendi eşi de kullanıyormuş onda çok işe yaramış . Ben bu tedaviye başlarken çok umursuzdum. Bu da olmayacak ama denemek biley kaybettirmez diyordum yalnız diyeti devam ettirmede gerçekten etkili bir ilaç !!! Tok tutuyor gerçekten . Ama diyet yapmadan yüyeyim içeyim bu ilacı kullanım zayıflayayım ilacı değil. Doktor bana düzenli spor ve diyetle bu ilac zayıflamada çok etkili demişti. Ben de diyete başlayıp devap ettirememe sorunu vardı . Açlık atakları yiyeceklere saldırma hissi vardı. Şükür ki şimdiye kadar diyeti bozma gereği duymadım. Açlık atakları yaşamadım. Acıkınca az bişey yiyorum doyuyorum. Ayda bir kontrole gidip kan vermek önemli çünkü yan etkileri çıkabilir . Normalde haftada bir doz arttırılıyor ama doktorum en düşük dozda devam edebildiğin kadar et dedi. Ben de öyle yapıyorum .

2276730

sizin nasıl gidiyor bilmiyorum ama ben bir diyetisyenden yardım almaya başladım. 93 kiloyla başladık 10 gün önce şu an 91 oldum. haplara da devam..
Tabiki zayıflama iğnesine başvurmadan zayıflamak daha sağlıklı bence . Kilo verebiliyorsanız bu yöntemde devam esin bence. Ben sürekli diyet yap boz yap boz şeklinde devam ettiğim için doktorum böyle bir iğneyi önerdi. 83 kiloyum şu an. En düşük dozda devam ediyorum. İğnenin kullanma talimatına göre arttırsaydım daha da fazla kilo verebilirdim belki

Merhabalar. Yarın ben de #saxenda ya başlayacağım inşallah. Bende sıkıntı insülin direnci ve pko çok şükür tiroidle alakalı bir sıkıntım yok ama malum sebeplerden ve genetik faktörlerden tip2 diyabet adayıyım. Hayatım diyetle, kilo alıp vermekle geçti artık psikolojim diyeti kaldıramıyor. Doktorumun da tavsiyesiyle bir de bu ilacı deneyeceğim. İnşallah sağlıkla, geri almamak üzere en kısa sürede ideal kiloma ulaşırım ben de. Kullananlarda durumlar nasıl?

Merhabalar..
Ben de bugun endokrin doktoruma gittim insulin direncimin yuksek oldugunu soyledi ayni zamanda pkoyum. Boyum 1.62 kilom 72 simdilik bana glifor verdi 3 ay kullanicam eger degsiiklik olmazsa saxenda verebilecegini soyledi simdilik gliforla baslayalim dedi. Kullananlar maliyeti nasil? Nasil kullaniliyor her gun mu detayli bilgi verirseniz sevinirim

Merhabalar..
Ben de bugun endokrin doktoruma gittim insulin direncimin yuksek oldugunu soyledi ayni zamanda pkoyum. Boyum 1.62 kilom 72 simdilik bana glifor verdi 3 ay kullanicam eger degsiiklik olmazsa saxenda verebilecegini soyledi simdilik gliforla baslayalim dedi. Kullananlar maliyeti nasil? Nasil kullaniliyor her gun mu detayli bilgi verirseniz sevinirim

Aynı sıkıntılar ben de var. Kilom daha fazla sizden ama. Diyet + glifor kullandım uzun süre. Çok ciddi kilo veriliyor bu şekilde de. Saxendanın bana maliyeti tanıdık eczaneden 700tlye aldım ama normal fiyatı da 745tl zaten yardımcı da oluruz diyor diğer eczaneler de. 100lük de iğne ucu aldım tek kullanımlık o da 32tl. İlk ay bu şekilde oldu.

Merhabalar. Yarın ben de #saxenda ya başlayacağım inşallah. Bende sıkıntı insülin direnci ve pko çok şükür tiroidle alakalı bir sıkıntım yok ama malum sebeplerden ve genetik faktörlerden tip2 diyabet adayıyım. Hayatım diyetle, kilo alıp vermekle geçti artık psikolojim diyeti kaldıramıyor. Doktorumun da tavsiyesiyle bir de bu ilacı deneyeceğim. İnşallah sağlıkla, geri almamak üzere en kısa sürede ideal kiloma ulaşırım ben de. Kullananlarda durumlar nasıl?
Zaten bu ilaç tip 2 diyabette de veriliyor. Yanında spor da yaparsanız kesinlikle verirsiniz .ben 86.5 ile başladım. Şu anda 80 kiloyum. İştahınızı ciddi derecede kesiyor.

Merhabalar..
740 tl ama ben 700 e temin ettim. Doktorum bana en düşük dozu önerdi. İçinde 3 kalem var. En düşük dozda 3 ay kullanabilirsiniz. Kullanma talimatında her hafta doz arttırılıyor ama ileri dozlarda vücut ilaca alıştığı için sanırım iştah azalması duruyor. Ben her kalem arası 3 gün saxenda ya ara veriyorum. Sonra en düşük dozda başladığımda iştah azalmasını maximumda tutuyorum.

Arkadaşlar 78 kiloya düştüm . Son 1.5 ay hiç spor yapmadım. Saxenda dozumu 1.2 ye çıkardım. Böyle devam ediyorum şimdilik . Son 1.5 kilo çok diyet yaptığım halde çok zor gitti. Bundan sonrası bu kadar kolay kilo veremem sanırım . Spora tekrar başlayıp platoyu aşmam gerek

Merhaba. Saxenda ya baslayali 9 gun oldu. Ilk 7 gun 0.60 kullandim. Iki gündür 1.2 yapiyorum. Sacimdan yuzumden hatta avuc içlerimden yag akiyor sanki. Normal mi

Merhaba arkadaşlar ben de kilo vermeyi çok 8stiyorum diyet yapamıyorum doğumdan sonra 10 kiloverdim ama şuan 2 kilo aldım. Bu iğneyi kullanmak istiyorum fakat cok pahalı ve de etkisi olmaz diye karar veremiyorum eczane e sordum kullanabilirsiniz dedi muayene olduktan sonra bilemiyorum

merhaba... 158 boy ve 90 kilo ile bugun ılk dozumu vurdum.. 0,6 ile.. ama başım dönmeye ve midem bulanmaya başladı. normal mı acaba

X