En yakınımken, en uzağım olması..

Evet telefonlarını açmıyorum, bir süredir de hiç yüzyüze gelmedik.Ona ihtiyacım yok zaten maddi anlamda da. Ben evimdeyim, o başka bir yer sıkıntı içinde. Ama davayı açmasına da az kaldı hani. Sonrasıyla ilgili hiçbişey düşünemedim daha. Ne yaparım ne ederim, nerde yaşarım bilmiyorum.1 ay kadar süre var evi toparlamalıyım yavaş yavaş artık onu da bilmiyorum.

Okurken aklıma geldi Eylül ayı diyor ya kendi kendine idded (doğru mu yazdım bilemiyorum) süresi mi verdi ne dersiniz?

Okurken aklıma geldi Eylül ayı diyor ya kendi kendine idded (doğru mu yazdım bilemiyorum) süresi mi verdi ne dersiniz?
Yok canm sanmıyorum ilk söylediğinde hemen dedi, sonra ailesi karşı çıktı muhtemelen ondan kaynaklı eylül yada belki içinde pişman olmayayım sürede verdm diyeyim die. Ama geldiklerinde falan sırnaştığı olmadı değil, iddet zamanı falan şuan öyle şeyler umrunda değil. Ben hak,vebal diyorum umrunda değil

Ortada bir şey yokken boşanmaya kalkan adamın içinde bir şeyler vardır sizden kesinlikle bir şeyleri gizliyor.

Canm ben dediklerini çok iyi anlıyorum ama gerçekten davayı ben açmak istemiyorum. Ben boşanma konusunda kararlı olduğumu söylüyorum, ama suçlu ve sebep olan sensin diyorum. Geri döndüğünde de beni bulamayacaksın diyorum ama davayı ben açmıcam bu konu da kararlıyım. Tüm sorumluluk tüm suç tüm vebal onun. Ben gerçekten kendimce elimden gelenin en iyisini yaptım. Bütün bu inançlarımı dava açarak yıkamam.
Bu şekilde zor değil mi?
Onun dava açmasını beklemek yani?
Ben olsam asla izin vermezdim mesela onun şekillendirmesi için.
Neymiş eylül sonunda dava açacakmış?
Ben yarın sabah gider açardım davamı.
Eylül sonunda ne varsa?

Evet açıklaması gerçekten yok. İçimde eksik bişey var diyor. .Başka bir açıklama yok. Başka kadın olmadığına eminim ama belki hayatına devam etmek istediği kadın modeli vardır. Maneviyat olarak namazlı niyazlı biriyken tamamen koptu, muhafazakar kesimden uzaklaştı. İçkili ortamlar yavaş yavaş normal gelmeye başladı. Ama böyle bir ortamda ben olamam benim tavrım çok net. Ben sadece arada sevgi hala varsa kurtarılabilir diye düşünüyorum. Ve tabi üzülüyorum.

Hatta ailesine şöyle diyormuş okutun beni ne yapıyorsun yapın eğer bi fayda olacaksa herşeyi yaparım..
Hacı hoca meselesi değil bu tabii inanıyorsa yaptırın ama sorun yanlış arkadaş seçimleri. Ortamdan uzaklaşması lazım. Durduk yere rahat batıyor bu insanlara.

demesi çok kolay yapması uygulaması zor biliyorum fakat kendinizi ondan fazlasıyla mahrum bırakın benm gururumu cok incittin sen bu boşanma işiyle.hersey bitti diyerek.sesinizi bile duyurmayın ona teli acmayın yüz yüze asla görüşmeyin.o sıkıntı ceksin.
Neden sıkıntı çeksin ki?
Adam zaten herşeyi bitirmeye çalışıyor.

Yok canm sanmıyorum ilk söylediğinde hemen dedi, sonra ailesi karşı çıktı muhtemelen ondan kaynaklı eylül yada belki içinde pişman olmayayım sürede verdm diyeyim die. Ama geldiklerinde falan sırnaştığı olmadı değil, iddet zamanı falan şuan öyle şeyler umrunda değil. Ben hak,vebal diyorum umrunda değil

Lütfen sırnaşmasına izin verme, kendini ondan mahrum et bu kadar kolay olmamalı sen kocanında insanında en sinsisi ile karşılaşmışsın Allah yardımcın olsun canım

Evet sabır en çok ihtiyacım olan şey gerçekten. Sevgi emek ister ve ben gerçekten emek verdim ama tek taraflı değildi işte, arkadaşların dediği gibi olsaydı daha kolay olabilirdi hemen bitsin diyip davayı açmak kopmak öyle değilki, eve misafir alsak eşim ben söylemeden yardım eder, sen çok yoruldun nolur dinlen ben yaparım derdi, ben çamaşır yıkasam o kendi gelir asarım ben canm derdi. Böyleyken okadar kolay olmuyor işte. İyiydi yani, mükemmel diye bişey yok tabi ama birçok duydgm gördüğüm evliliğe göre iyiydi.
ne yapsan ne etsen aklına hep onunla olan seyler gelecek.heryerde onu hatırlayacaksın.ama unutma oda seni hep hatırlıyor olucak.bu cok zor bişey.sabır sabır.başka seylerle ugraş gerekirse mekan değiştir.başka yerde kal.inançlı bir insansınız anladığım kadrıyla.herkez hayatta kendine düşeni yaşar UNUTMA.sen bunu yaşamalıymışsın.

ewe geldğnde sarılıyor diyorsun ağlıyoruz diyorsun . sen onun içn "nede olsa orda istedğm zaman döner süsü veriyorsun. buna müsaade etme. belki gerçekten sensiz kalırsa aklı başına gelir. telefnlarına çıkma. geldğnde ewde olma. ve sana bunları yaşattı bu çocuk oyuncağı deil sebepsiz giderek senin hayatnla oynadı. affetme boşan ve yeni bi yol çiz kendine..

Bu şekilde zor değil mi?
Onun dava açmasını beklemek yani?
Ben olsam asla izin vermezdim mesela onun şekillendirmesi için.
Neymiş eylül sonunda dava açacakmış?
Ben yarın sabah gider açardım davamı.
Eylül sonunda ne varsa?
Yok değil, ben busüreçte hazmedip, kabullenmeye çalışıyorum. Davayı onun açması benm güçsüz olmamdan değil tüm suçu kendi üzerine almasını istememden kaynaklı. Psikologla da görüştüm bu süreçte o da bu konuda hem fikir. O istiyorsa o yapıcak.Eylül sonunuda bilmiyorum. Ne varsa artk öyle dendi öyle kaldı.

Ya şöyle düşünün 30 yaşında bir adam, çok iyi üni mezunu ama kariyer anlamında istediğini bulamamış, başarısz bir evlilik olacak eğer ayrılırsak, ne olursa olsun maddi olarak zararlı olacak(tazminat,araba vs.), ailesi tamamen karşısında eltim,abisi vs birçok kişi gerçekten sildi, kendi arkadaşları üniversiteden beri beni tanıdıkları için onu haksız gördkleri için ciddi anlamda onunla görüşmek istemiyorlar. Ailesi şehirdışında yaşıyor burda da bi iki bekar görüştüğü arkadaşı var. Bir insan nasıl bir duruma gelirde herşeyi böyle silip - den bir hayat kurmaya çalışır. Bu ilginç geliyor tabi bu cesaret şaşırtıyor.Ama onun dışında seninle olduğum her an huzurlu ve mutluydum diyor. Burda tıkanıyorum. Mutlaka dediğiniz gibi bir sebep olmalı.

Bakin duymak istediklerinizi yazmayacagim ama bir cevap ariyorsunuz o nedenle yaziyorum.

Ailesinden birilerinin silecegine inanmiyorum, sonucta adam mi oldurmus, hirsizlik mi yapmis, kime kotuluk yapmis. Bu surecte caydirmak icin oyle davraniyorlardir.

Veya esiniz zaten artik istedigi hayatta onlara yer gormuyordur.

Esinizin sevgisi ile ilgili size yardim etmesinden falan bahsediyorsunuz evde, evliliginizi guzel yapan seyler hep bu tarz hareketlermis gibi. Bir insanin temizlige yardim etmesi, sizi dusunmesi, ince olmasi falan bunlar hep karakteriyle ilgili seyler. Esiniz kotu bir adam degilmis buradan cikan sonuc bu.

Herkese buyuk rahatlik olarak gelebilir, ama evlendikten sonra 40 yil akrabalar/es/ cocuklar ile ayni hayat dongusunu rahatsiz edici bulup bosanan cok insan taniyorum. Yani rahat batti deniyor ama kime gore rahat?

Adam boyle bir hayat istemiyor olabilir. Cok insan tanimak, sorumluluklari olmadan dunyayi dolasmak, sadece kendisine hesap verecegi bir hayat yasamak istiyor olabilir.

Baska kadinlarla ilgilenebilecegini farketmis olabilir.

Bu durumda en dogru hareketi yapmis, onurlu bir sekilde aldatmadan ayrilmak istemis.

Ailesi ise bu istegini yokusa suruyor, o idealize ettikleri hayattan vazgectigi icin adami sucluyor. Halbuki hicbir sucu yok aslinda. Oncelikle bunu anlamaniz size yardimci olacaktir.

Siz de gelecek planlarinizin, hayat tarzinizin(onun icin yeni de olsa) uyustugu biriyle daha mutlu olursunuz.

Sevgi eksikliginden daha onemli bosanma sebebi yoktur.

Yok değil, ben busüreçte hazmedip, kabullenmeye çalışıyorum. Davayı onun açması benm güçsüz olmamdan değil tüm suçu kendi üzerine almasını istememden kaynaklı. Psikologla da görüştüm bu süreçte o da bu konuda hem fikir. O istiyorsa o yapıcak.Eylül sonunuda bilmiyorum. Ne varsa artk öyle dendi öyle kaldı.

Umarım tazminat alacaksındır?

Sizinle bir ilgisi yok ama ben biraz farklı bir yorum yapacağım,kendi düşüncelerimi paylaşmak istedim sadece.
"Biz 4 yıllık evliliğimzde bir kere tartıştığımızı, bir kere sarılmadan uyuduğumuzu veya bir kere arkadaşlarımızla ayrı ayrı takıldığımızı bilmem" demişsiniz.Hiç zorluk yaşanmayan evlilikte feraha ermenin mutluluğu yaşanmaz gibime geliyor ya da ne bileyim hiç kavga edip tartışmadan tutkunun güzelliğine erişilemez gibi geliyor.Bir şeyleri tartışabilmek,fikir alışverişi yapmak,zıtlaşmak bile o evliliği diri tutar gibi geliyor bana ne bileyim. Belki bana hak vermeyen olabilir ama 5 buçuk yıllık evli,öncesinde de yaşımız ufak olduğu için 11 yıl birlikte olan, şuan hala deli gibi aşık bir kadın olarak yazıyorum bunu benim doğrum bu.

Konuyla ilgili de şöyle bir yorumum olacak. Bence eşiniz bu değişimi öyle ya da böyle yaşayacaktı,sizinle bir ilgisi olduğunu sanmıyorum. Boşanırsanız eminimki pişman olacak. Sizin şuan yapacağınız tek şey ona rest çekmeniz,size sarılmak isterse kendinizi uzak tutmanız. Hatta ben olsam bana sarılıp öpmek istediğinde kasırgalar estirirdim.
Kesinlikle katiliyorum biz esimle o kadar zıtız ki o siyah dese ben beyaz hiç bir düşüncemiz aynı olmuyor gel gelelim 10 yıl oldu hala aşk sevgi var en azından benim için inş. Eşim içinde öyledir :KK53:

Birlikte yaşadığı erkek arkadaşıyla
arasında bir şey olmasın :KK53: Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki
artık her ihtimali düşünmekte fayda var.
Sonuçta hala sana sarılması falan, vicdanen rahatsız bu adam.
tam bebek çalışmaları esnasında
yapamicam diyerek çekip gitmesi.
Bu evlilik bir paravan olabilir mi, Aklımda deli sorular.
Valla ne yalan söylim konuyu ilk okuduğumda gay olduğunu düşündüm öteki sebepler saçma geldi

Lütfen sırnaşmasına izin verme, kendini ondan mahrum et bu kadar kolay olmamalı sen kocanında insanında en sinsisi ile karşılaşmışsın Allah yardımcın olsun canım
Kesinlikle izin vermiyorum canm öyle şey mi olur. Ama tabi bi iki geldiğinde ben hep herzamnki bakımlı ve iyi halimleydim beni öyle görmeyi ummuyordu sırnaşmaya çalıştı. Ben çok dik ve kararlı duruyorum sizinle yazıştıklarım benm iç meselem, onla bukadar konuşmadık.

Neden sıkıntı çeksin ki?
Adam zaten herşeyi bitirmeye çalışıyor.
siz onun bundan sonra mutlu olucagınımı sanıyorsunuz.adam temiz bir evliliği azgınlıktan(nimet azgınlıgı)bırakıyor.mutlu olmak kim o adam kim.içi içini elbet yiyeyecek.
evlilik oyun değildir.canım sıkıldı veya görüşlerim değişti oldu.
macera arıyor 30 undan sonra.allah akıl versin.
toplum nereye gidiyor ne olucaz evlatlarımız var bilmiyorum.dışardan bakınca pırıl pırıl insanlar.içine gir nankörlük gör.vay anasına insan hayatı ne kadar ucuz.harca gitsin harca gitsin

Hacı hoca meselesi değil bu tabii inanıyorsa yaptırın ama sorun yanlış arkadaş seçimleri. Ortamdan uzaklaşması lazım. Durduk yere rahat batıyor bu insanlara.
Mutlaka uzaklaşacak canm öyle herkese çok tahammül eden bir adam da değil kendisi

bide o birlikte kaldığı bekar arkadaşının hayatına özenmiş olabilr mi.. gece hayatı bi gece orda bi gece burda hayat istiyor belkide.

X