En yakınımken, en uzağım olması..

Merhaba hanımlar,
Bir süredir hep konuları okuyup acaba benim yaşadıklarıma benzer bişeyler var mı ne yapmalı, ne düşünmeliyim diye çırpınıyorum. En sonunda bende yazmaya karar verdim.

Eşimle 1 buçuk yıllık söz, nişan evresinden sonra çok severek evlendik.4 yılımız bitmek üzere. Genel olarak çok uyumlu, iyi anlaşan, maddiyat sıkıntısı olmayan, birbirine her anlamda yakışan etrafımızda çok sevilen bir çifttik. Özellikle en büyük şansımız iki aileninde birbirini ve bizi çok sevmesi olabilir. Kayınvalideme annecim diye hitap ederim okadar iyiyiz. İkimiznde güzel meslekleri var. Bundan 2 ay önce misafir dönüşü eşim ayrılmak istediğini ve kararının çok net olduğunu söyledi, evden ayrıldı. yaklaşık 2 aydır ayrıyız. Ailesi şehirdışında olduğu için bekar bir arkadaşınn yanında kalıyor. Neden olarak beni sevdiğini herşeyin iyi olduğunu fakat içinde bir eksiklik olduğunu ve artık böyle bir hayat istemediği söyledi. Ben hayatımın şokunu yaşıyorum tabiki. 1 yıldır bebek için uğraşıp didinirken ve okadar heves heyecanla beklerken evliliğimin bitiyor olması çok canımı acıtıyor. Eylül sonunda anlaşmalı olarak boşanmak için dava açacakmış. Ailesi, benm ailem herkes perişan tabi ama çok kararlı kimsenin elinden bişey gelmiyor.Tüm ailesi, tüm arkadaşları sırtını döndü, iyi karar ver pişman olacaksın diyorlar ama hala aynı.(Herkes gerçekten beni çok sever, annesi tek suçun çok iyi olmaktı kızım diyor.)
*Eşim maneviyat olarak çok zayıfladı, gerçekten farklı bir hayata doğru gidiyor onu hissediyorum. Hayatında başka bir kadın olmadığına eminim ama bu olmayacak anlamına gelmiyor. Sadece şuan yok onu biliyorum.
*Ben kesinlikle içki kullanan bir eş istemem o da içmiyor inançlı ama ilerde içebilirim diyor sanırım özgür olmak istiyorum diyor.
*Seni çok seviyorum ve özlüyorum ama birbirimiz olmadan daha mutlu olacağız gibi hissediyorum diyor.
*Allah rızasıymış, bana yaptığı haksızlıkmış, herkesin üzülmesiymiş şuan umrunda değil ama çok pişman olabilirim onu da hissediyorum diyor.
*Tüm bunların yanında bazen eve eşya almaya geldiğinde sımsıkı bana sarılıp biraz daha doyayım sana,seni özlüyorum diyor.
*En son eve geldiğinde ikimizde hıçkıra hıçkıra ağladık. Ama yapamıyorum işte diyor ısrarla.

Biz 4 yıllık evliliğimzde bir kere tartıştığımızı, bir kere sarılmadan uyuduğumuzu veya bir kere arkadaşlarımızla ayrı ayrı takıldığımızı bilmem.Tüm hayatımız o da bende istediğimiz için birlikteydi.

Şimdi ben rüya gibi giden evliliğimn bir anda bitiyor olmasına mı, şu saatten sonra hayatıma nasıl devam edeceğime mi, hala çok sevdiğimemi, en büyük hayal kırıklığıma mı,haksızlığa uğramama mı yanayım. İçimde ki ateş sönmüyor, acım dinmiyor.. Sadece dua'larla ayakta durup bunun imtihanım olduğunu kabullenebiliyorum. Ne ailem, ne arkadaşlarım kimseyle görüşemiyorum utanıyorum, eziliyorum kendimi eksik hissediyorum.Yapayalnız bu süreci atlatmak daha kolay geliyor. Çünkü kimse anlayamıyor acımı.
Siz söyleyin bana bişekilde aynı acılar, aynı hisler aynı duyguları yaşamış insanlar olarak.. Acım nasıl dinecek? Nasıl eski ben olabileceğim?
canım çok ilginç . eşinin böyle davranması. kafam karıştı. herşey böyle yolundayken ne oldu adama

yanında kaldığı arkadaşının tesiri altına girmiş.
kendi içinde de çözümleyemediği birşeyler de varmış belli ki.
kişilik olarak zayıf karakterde olduğunu düşündüm.
artık aralarında nasıl bir diyolog geçiyorsa senden evliliğinden ailesinden bile vazgeçebiliyor.
muhakkak bu tarafından yaklaşın olaya.
ve mutlaka bir psikiyatr ile görüştürün.
muhtemel uzun süredir sakladığı bir takım sorunları varmış bu adamın.
kaçıp kurtulmak isteyişi bundan.
dininden uzaklaşabilir bir insan olabiliyor bunlar.
ama eşin aynı zamanda evliliğini de bitiriyor.
evini de terk ediyor.
aileden de kopuyor vs.
büyük bir travmatik hareket bu onun hayatı için.
ve buna iten muhakkak güçlü bir sebebi var içinde.
dr. konusunda ikna edin,birilerine anlatmasını sağlamalısınız
Psikiyatri konusnda kimse ikna edemiyor, en son babası hakimle konuşcam gizlice gitmeden boşanmasına izin vermicem dedi ama bilmiyorum. Tabi sadece ben değil, hayatında herşey, herkes, tüm değerler yerinden oynuyor ama en kolayı beni hayatından çıkartmak oldu onun için.

Bakın sizin göremediğiniz bir şey var kesin.
Eşimin çok samimi bir arkadaşı boşanmıştı karısıyla boşanma aşamasında sorun nedir belki bir şey yapabiliriz diye sormuştum kadın da sizin gibi bilmiyorum inanın deli olacağım çözemiyorum demişti.
Boşandıktan çok sonra eşime söylemiş boşanma sebebi olarak cinsel doyumsuzluğu göstermiş sanırım çok monoton bir cinsel hayatları varmış kadın cinselliği görev olarak görüyormuş o ise daha özgür yaşamak adına bitirmiş. Sanırım hala boşandığı eşi bu nedeni bilmiyor.

Psikiyatri konusnda kimse ikna edemiyor, en son babası hakimle konuşcam gizlice gitmeden boşanmasına izin vermicem dedi ama bilmiyorum. Tabi sadece ben değil, hayatında herşey, herkes, tüm değerler yerinden oynuyor ama en kolayı beni hayatından çıkartmak oldu onun için.
evet kesinlikle görmediğiniz eşinizin size söyleyemediği bi şeyler var. y

Evet açıklaması gerçekten yok. İçimde eksik bişey var diyor. .Başka bir açıklama yok. Başka kadın olmadığına eminim ama belki hayatına devam etmek istediği kadın modeli vardır. Maneviyat olarak namazlı niyazlı biriyken tamamen koptu, muhafazakar kesimden uzaklaştı. İçkili ortamlar yavaş yavaş normal gelmeye başladı. Ama böyle bir ortamda ben olamam benim tavrım çok net. Ben sadece arada sevgi hala varsa kurtarılabilir diye düşünüyorum. Ve tabi üzülüyorum.

Hatta ailesine şöyle diyormuş okutun beni ne yapıyorsun yapın eğer bi fayda olacaksa herşeyi yaparım..

Insanlar degisebilir
Tek yapabileceğiniz sey onun yeni gorus ve hayat tarzına saygi duymak
Belki birbirinizi biraz rahat birakirsaniz evlilik kurtulabilir
Ama alkol vs benim kabul edebilecegim seyler degil demissiniz
O zaman guzelce ayrilmak en mantiklisi

Bakın sizin göremediğiniz bir şey var kesin.
Eşimin çok samimi bir arkadaşı boşanmıştı karısıyla boşanma aşamasında sorun nedir belki bir şey yapabiliriz diye sormuştum kadın da sizin gibi bilmiyorum inanın deli olacağım çözemiyorum demişti.
Boşandıktan çok sonra eşime söylemiş boşanma sebebi olarak cinsel doyumsuzluğu göstermiş sanırım çok monoton bir cinsel hayatları varmış kadın cinselliği görev olarak görüyormuş o ise daha özgür yaşamak adına bitirmiş. Sanırım hala boşandığı eşi bu nedeni bilmiyor.
Evet muhakkak vardır bi sebep dediğiniz gibi ben belki de hiç bilemicem. Ama ne bilim bu konuda uyumsuz olsak anlardm gibi geliyor bilemiyorum. Bizdede ortak yakın erkek arkadaşlarıyla konuştuğunda net değilim hiç mutlu da değilim bir neden yok, hatta deli gibi pişman olma ihtimalim ağır basıyor ama denemek istiyorum demiş. Söyleyecek söz kalmıyor.

Değil ya gerçekten değil:) dışardan bakıldığında ikimizde dikkat çekici tipleriz, yani her ortamda hemen beğeniliriz.Ki onun ailesi beni ondan daha çok sever. 2 aydır annesi 1 kere aramadı oğlunu.Konuşamıyor ağlamaktan. Diğer konu da da hiç eksik hissetmedim kendimi ama onun içini bilemem tabi. Başka birine gelince bukadar ortak hayatın içinde hangi ara olurda ben anlıyamam diye düşünüyorum. Ama tel olsun, sosyal medya vs.hep elimizn altında.Asla yapmaz diyemem ama öyle hissediyorum
Pekı ya neden ayrılmak ıstıyor oyleyse
hayata aynı pencereden bakmıyorsanız desek bıle yıne sızın ıstedıgı gıbı bırı olmadıgınız ortaya cıkıyor.

en azından onun bu kadar rahat olmasına izin vermeyin..
istemiyor mu? istemesin.. siz de mesafenizi koyun..
heleki sarılmasına izin vermeyin asla..
sizi kaybettiğini anlamamış ki henüz..

Birlikte yaşadığı erkek arkadaşıyla
arasında bir şey olmasın :KK53: Öyle bir zamanda yaşıyoruz ki
artık her ihtimali düşünmekte fayda var.
Sonuçta hala sana sarılması falan, vicdanen rahatsız bu adam.
tam bebek çalışmaları esnasında
yapamicam diyerek çekip gitmesi.
Bu evlilik bir paravan olabilir mi, Aklımda deli sorular.
Nedense aynı şeyleri düşündüm. Çünkü eşin tavrına anlam veremedim, bir bocalama kimlik karmaşası yaşıyor gibi geldi. Ne bileyim ya da ben çok fesatça düşünüyorum...

Insanlar degisebilir
Tek yapabileceğiniz sey onun yeni gorus ve hayat tarzına saygi duymak
Belki birbirinizi biraz rahat birakirsaniz evlilik kurtulabilir
Ama alkol vs benim kabul edebilecegim seyler degil demissiniz
O zaman guzelce ayrilmak en mantiklisi
bukadar güzel ayrılmayı beceremiyorum. Tamam madem istemiyosun madem değiştin bitsin demek ve uğradığım haksızlığı yok saymak ağır geliyor.

Nedense aynı şeyleri düşündüm. Çünkü eşin tavrına anlam veremedim, bir bocalama kimlik karmaşası yaşıyor gibi geldi. Ne bileyim ya da ben çok fesatça düşünüyorum...

Evet zaten bir kimlik bunalımı
bocalama yaşadığı çok açık.
Buna cinsel eğilim neden dahil olmasın ki.
Fesatlık değil bizimkisi
Konuyu her açıdan ele almak diyelim :=)

Evet zaten bir kimlik bunalımı
bocalama yaşadığı çok açık.
Buna cinsel eğilim neden dahil olmasın ki.
Fesatlık değil bizimkisi
Konuyu her açıdan ele almak diyelim :=)
Evet dediğim gibi benmde düşündüğüm bişeydi okadar şeyler duyuyoruz ki. Ama bunu öğrenemem sanırım hiçbir zaman

Son olarak yaptığınız bir yanlış var kocanızla iletişimde olmak şimdi diyor ki ne zaman istersem dönerim onun rahatlığı var kesinlikle iletişimi kesin o ve ailesiyle sizinle konuşmak isterse yok deyin sizi görmesine izin vermeyin belki o zaman sizi kaybetmenin ne olduğunu anlar ve kafası dank eder.

en azından onun bu kadar rahat olmasına izin vermeyin..
istemiyor mu? istemesin.. siz de mesafenizi koyun..
heleki sarılmasına izin vermeyin asla..
sizi kaybettiğini anlamamış ki henüz..
Aslında ben ona geri dönüş kapısı bırakmadım. Eylülde getir evrakları imzalıcam bitsin dedm, hatta napıcaksın ne ediceksn vs diye sorduğunda seni ilgilendirmez benm hayatım benm yolum diyorum. Ama gerçekten bukadar şeye rağmen sevgim azalmadı

Ağlamıyorum canım gerçekten güçlü olmaya çalışıyorum. Zaten öyle iletişimimz yok çok kısıtlı. Ama hikaye bittikten sonra ağlamışım,güçlü durmuşum, güçsüz olmuşm ne önemi varki diyorum

zaten o bir süre sonra köpek gibi pişman olup dönmek isteyecek. bundan eminim.

Aslında ben ona geri dönüş kapısı bırakmadım. Eylülde getir evrakları imzalıcam bitsin dedm, hatta napıcaksın ne ediceksn vs diye sorduğunda seni ilgilendirmez benm hayatım benm yolum diyorum. Ama gerçekten bukadar şeye rağmen sevgim azalmadı
çok zor gerçekten.

hayatının şokunu yaşamamış eşin hele bir yaşasın gelen gideni aratır.mula arayacak seni ahın yanına kalmaz merak etme .böyle insanlara hayret ediyorum neden huzurlu yuvasını yıkarlar. adınıza üzüldüm:KK34:

Öncelikle artık sizinle oynamasına izin vermeyin. Madem böyle keskin bir karar aldı artık size sarılamaz. Eve geldiğinde remi ve mesafeli olun. Hatta mümkünse eve gelmesin. Ya da siz yokken gelip ne alacağı varsa alsın gitsin. Ona ayrılığı tam anlamıyla yaşatın. Sizin de bu evlilikten koptuğunuzu düşünsün. (Şu an öyle hissetmeseniz de ona hissettirin.)
+1

Durumunuza çok üzüldüm aslında. Her şey çok güzel gittiğini düşündüğün bir anda hayatın alt üst oluyor. Umarım eşin de siz de karmaşanızı kısa zamanda atlatırsınız. Ancak nacizane tavsiyem artık kendisiyle muhattap olmayın. Eve gelsin eşyalarını taşısın, sizin artık O'na yabancı olduğunuzu görsün.

X