En yakın arkadaşım , konuşmadığım küs olduğum insanlarla konuşuyor ?

Küçük bir olay olsa zaten böyle bir şey beklemem demiştim de zaten konuşuyorsan konuş ama gözüme soka soka samimi olma diye . Hz.Ali (r.a) şu sözleri çok manalı : “Benim düşmanımla dost olan bir kimse, benim düşmanımdır. Bana muhabbeti olduğunu söylese bile ben ona inanmam. Benim dostuma dostluk göstereni ben fazlasıyla sever ve onu dost kabul ederim.” “Ey benim düşmanımla dost olan kimse, benden uzak ol. Çünkü gönüller arasındaki sırlar birbirinden uzaktır.” Teşekkürler yorumunuz için .

Dediğim gibi karşılıklı ufak bir tartışmadan küsülmesi gibi durumlar da söz konusu olabilir... Böyle sözlere fazla itikat etmemek lazım çok kötü durumlar olsa bile İslam'da küs kalmak iyi değildir ancak tabi arkanızdan konuştu ise dedikodu yaptı ise işler değişir. Bence de çevrenizi değiştirmekte fayda var...

Sebep önemli benim için, karşı taraf hırsız falandır aman benim malımı mı çaldı sanki diyemem mesela, ama iki taraf birbirinden hoşlanmıyo diye hadi bende küseyim demem, sen sevmezsin ben severim

Benim de yüz yüze ciddi tartışma yaşadığım şahıslar var, şu an selam bile vermiyoruz birbirimize aynı ortamda çalışıyoruz can ciğer kankalarım var, birinden birine ben böyleysem siz de konuşmayın demedim çünkü onlarla sorunu olan benim, bu benim kendi şahsi meselemdir benim tercihimdir, kankalarım onlarla muhabbet ederken ben de kendi işlerimi hallediyorum mesela, sordular bana seni rahatsız ediyorsa konuşmayalım diye yok dedim ne gerek var, yaşını başını almış insanlarız. Herkes kendi hayatının sınırlarını belirler bir başkasının sınırlarını belirlemeye hakkı yok diye düşünüyorum. Bence fazla buyutmeyin meseleyi çünkü ne kadar büyütürseniz gözünüze de o derece fazla batar.

Sebep önemli benim için, karşı taraf hırsız falandır aman benim malımı mı çaldı sanki diyemem mesela, ama iki taraf birbirinden hoşlanmıyo diye hadi bende küseyim demem, sen sevmezsin ben severim
Yalnız çocuk yaşta değiliz öyle hoşlanmıyorum falan değil mevzu çok büyük kötülükleri dokundu bana oda biliyor eğer onlarla konuşup samimiolacaksa gözlerimin önünde tercihini yapmış demektir. Bence.

arkadaşının yaptığında bir problem yok objektif olmak gerekirse.. bence sen arkadaşına mesafe koyabilirsin çok rahatsızsan.. belki sadece arkadaşsınızdır...

Valla bana "kötülük" yapmış kişiyle ne dostum ne eşim yakın olamaz.
Ben hayatım boyunca anlamadım bu insanları, yaptıkları belli, "aman bana yapmadı nasılsa" diye arkadaşlığıma devam edemem ben öyle birileriyle.
Bilmesine rağmen bu kadar samimi davranıyorsa onlardan yana olmuş gibi geldi bana.

Yaşın küçükse haklısın. Degilse daha dışarıdan bakman gerek olaya. Ama arkadaşın onlarla yakınlığı da önemli. Senin gibi samimi duruyorlarsa ben de guvenmem ve mesafe koyarım. Sonucta ozelimi anlatma ihtimali olabilir. Ama arada sırada konuşuyorsa takmam. Dost dedigin senin üzüldüğün noktaları görüp bunlarla üzülebilendir.

Siz küssünüz diye arkadaşınız neden küssün. Kaldı ki ben eşimden bile beklemem böyle bir davranışı. Ayrıca bende asla yapmam.
Siz anlaşamıyor olabilirsiniz, size kötülük yapmış olabilirler. Bu sizinle o kişiler arasındadır. Arkadaşınızı bağlamayacağı gibi sizinde böyle bir talepte bulunma hakkınız yoktur.

Valla bana "kötülük" yapmış kişiyle ne dostum ne eşim yakın olamaz.
Ben hayatım boyunca anlamadım bu insanları, yaptıkları belli, "aman bana yapmadı nasılsa" diye arkadaşlığıma devam edemem ben öyle birileriyle.
Bilmesine rağmen bu kadar samimi davranıyorsa onlardan yana olmuş gibi geldi bana.

Kesinlikle katılıyorum size . Gönlünüze sağlık . Dost demek sana kötülük yapanlarla samimi olmak ise öyle dostluk olabilir mi . Teşekkürler cevap için .

Yaşın küçükse haklısın. Degilse daha dışarıdan bakman gerek olaya. Ama arkadaşın onlarla yakınlığı da önemli. Senin gibi samimi duruyorlarsa ben de guvenmem ve mesafe koyarım. Sonucta ozelimi anlatma ihtimali olabilir. Ama arada sırada konuşuyorsa takmam. Dost dedigin senin üzüldüğün noktaları görüp bunlarla üzülebilendir.
21 yaşındayım da bunun yaş ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum . Olay çok farklı çünkü çocuk gibi ben küsüm sende onlarla küs mevzusu değil yani .

21 yaşındayım da bunun yaş ile bir alakası olduğunu düşünmüyorum . Olay çok farklı çünkü çocuk gibi ben küsüm sende onlarla küs mevzusu değil yani .

Yaşla alakası yok evet. Ben de olsam konuşmamasını beklerdim. Bana bir kötülük yapılmışsa ve arkadaşım bana hakveriyorsa diğer tarafla dostluğunu kesmesi gerekir. Konuşması demek bana hakvermemesi demek olur. O zaman zaten benim arkadaşım değildir.

İftira attılar , bir çok yerde haksız yere arkamdan konuştular şiddetli tartıştık vs.

Yaslar kac bilmiyorum ama akli basinda olan bir insan ayni kisinin kendisine de iftira atabilecegini, arkasindan konusabilecegini dusunmeli.
Ama bu senin ona tavir almakta hakli oldugunu gostermez. Madem samimiyetinden rahatsiz oluyorsun sen araya mesafe koy.

X