En İyi Gebelik Testi ve Hamile Kalamama🥲

Lotuslilium

Yıldızlar da kayar…
Kayıtlı Üye
24 Nisan 2014
135
41
29
Selam herkese. Acaba en güvenilir gebelik testi hangisi?
Predictore bile güvenemiyorum artık ben.
Eskiden clearblue vardı, eczanelerde satılırdı. Sonra kaldırıldı. Ondan çok memnun kalmış o zamanlar insanlar. Ben yurtdışından getirtemedim.
Bunun dışında varsa lütfen bilgilendirin.
İlave olarak eşimin morfoloji ve ileri hareketli sorunlu. 6 ay önce proxeed plus 3 ay kullandı ve ardından mfk paketi ve o da 3 ay sürdü, yeni bitti. Yani 6 ay boyunca takviye kullandı.
Benim yumurtalık rezervmde ve rahimde sorun yok.
Hsg dahil çekildi sadece rahmimin ters (arkaya doğru) olduğunu biliyorum.
MS hastasıyım, 1.5 yıllık bir kür ile tedavi olmam konusunda doktorum bilgilendirdi ancak asla bu dönemde çocuk yapmamam gerektiğini söyledi.
Biz 2 yıldır çocuk sahibi olmaya çalışan bir çiftiz ve artık biraz yorulduk.
Çocuk sahibi olmadan ise bu küre başlamak sanki biraz kumar oynamak gibi geliyor bana.
Tüp bebek içinse nereye gidip nereden başlamamız gerektiğini bilmiyoruz.
Biraz kafanızı şişirdim kusura bakmayın.
Morfoloji için sizin kullandığınız destekler var mı? Veya iyi bir doktor bile olabilir bu tavsiye.
Teşekkür ederim.

İlave olarak rahim tersliği yaşayıp doktor tavsiyesi alan oldu mu? Benim ters ama doktor gebeliğe engel değil dedi.
Geçtiğimiz aylarda çatlatma iğnesi ile de denemiştik.
Yani bu morfoloji ve hareketlilik hiç düzelmez mi?

Merhaba canım umarım en kısa zamanda hamilelik haberlerini okuruz benim eşim de geçen ay test verdi ileri harekette sorun yok morfoloji de normal sperm sayısı az çıkmıştı bir aydan fazla keçiboynuzu pekmezi kullanıyor ayriyeten doktor geçen hafta proxeed plus yazdı üç gündür de onu kullanıyor senden ricam şu ki sizde sanirim proxeed kullanmissiniz herhangi bir faydasini gördünüz mü?
Ve ayriyeten şunu demek istiyorum keçiboynuzu pekmezini sabah akşam kullansın çok faydası varmış çevremde herkes faydasını görmüş ne olursa olsun bırakmasın

Canım 6 ay kadar önce aslında bitmişti proxeed plus eşimin. Hatta onu kullanırken aynı zamanda keçiboynuzu pekmezi de tüketti. O kadar istikrarlı kullandı ki anlatamam. Asla bir günü atlamadı tam 3 ayda bitti.
Biz sperm testine gidecektik ancak babamın rahatsızlığı vefatı vs olmadı.
Bu Cuma inşallah verecek yeni semen analizini.
Aslında proxeed sonrasında bir de mfk kullandık 3 ay onu da istikrarlı ve düzenli kullandık.
En son kasım ayında ileri hareketli %6, mormoloji %1 di.
Bakalım.
Eğer bir gelişme olmuş ise (ki doktor proxeed konusunda çok hassastı ve kesinlikle kullan dedi) buraya yazarım.
Umarım hepimiz güzel haberler alırız.

Aa bu arada sadece 1 kutuyu düzensiz kullanmasına rağmen sperm sayısı artmıştı. Onu net hatırlıyorum. Sonrasında doktor kızdı hatta neden kullanmadın vs diye. Bu 3. Sperm testi olacak, en son Kasım ayında verdi. Yani sayıda fark görmüştük. Tek kutuya rağmen iyiydi.

Başınız sağolsun kuzum umarım fayda etmiştir çoğu kişi faydasını görmüş ve olumlu sonuclar almış en kısa sürede darısı başımıza

Merhaba, bizim sonucumuz çıktı. Ancak pek bir ilerleme katedememişiz malesef.
Ben tüp bebeğe kesin kararlıyım artık.

Eklentiler

• IMG_1884.jpeg
    63,8 KB · Görüntüleme: 6
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…