EN BAKIMSIZ BENİM

o doktorunuzun verdiği jelin ismini öğrenebilirmiyim acaba,bugünlerde sivilcelerle başım derttede

Haftada bir kuaföre gitmek 15-20 lira. Hafta başında gidin, fönünüzü çektirin ojenizi sürdürün en az 2-3 gün idare eder sizi. Çalışıyorsunuz, kazandığınızı kendinize harcayın.

Bu hesaba göre kızınızla evde ilgilenen biri var ve onunla birebir ilgilenecek vaktiniz yok gibi?

[QUOTEmsu, post: 38271656, member: 414108"]Bu hesaba göre kızınızla evde ilgilenen biri var ve onunla birebir ilgilenecek vaktiniz yok gibi?[/QUOTE]

Evet babası ilgileniyor babası gelene kadar da ben ilgileniyorum dönüşümlü yani baba gelene kdr 1 saat beraber zamanımız oluyor o sırada kucağımda onunla yemek hazırlıyorum onun yemeğini yediriyorum spor dönüşü de bazen ben uuyutuyorum bazende babası uyutmuş oluyor :)

Ben evli değilim, çocuğum yok, kokoş değilim ama bakımıma önem veririm, ihmal etmem, edersem mutsuz olurum.
Bu yüzden yazınız beni çok etkiledi, ya evlenip çocuk yapınca kendime bakamazsam diye bir korku sardı beni.
Ve düşünmeye başladım, bu durumda ne yapılabilir diye.

Saçlarınızın yapısını, modelini, rengini bilmiyorum.
Düzse saçlarınız küt kullanmak çok pratik olabilir.Ya da şekilsiz dalgaları varsa Brezilya fönü sizi saç şekillendirme derdinden kurtarabilir.Kıvırcıksa en iyisi uzun kullanmak.
Kuaförünüze mutlaka danışın, kolay şekillendirebileceğim bir model önerin bana diye.Aklınıza yatar da kestirirseniz nasıl şekillendirebileceğiniz konusunda yine kuaförünüze danışın.kolay topuz yapmak için çeşit çeşit tokalar var, bijuteriye gittiğimizde bunları sorun, acik durumlarda kurtarıcı olabilir.

Makyaj yapmaya vakit ayırır ve göz makyajına ağırlık verir nude rujlar sürerim.Ama acelem varsa canlı renkte ruj kullanır, bol rimel sürer çıkarım.canlı renkte ruj tek başına bile makyajlı gösteriyor insanı.size yakışan bir tonda canlı kırmızı, fuşya rujlar kurtarıcınız olabilir.

Tırnaklarınızı ya kısa kullanıp nude tonda ojeler sürün, bakımlı gösteriyor, hataları belli etmiyor, daha uzun süre kullanırsınız.Ya da ayda 1 gününüzü ve paranızı ayırabilecekseniz acryl veya jel tırnak yaptırın.çok bakımlı duruyor.

Asla kaşınız çıkmış halde dolaşmayın, yanınızda, banyonuzda, makyaj masanızda devamlı cımbız olsun, gördüğünüz yerde alıverin çıkanı.Bıyığım yok o yüzden deneyimlemedim ama epilasyon yayları, bantları, iple alma cihazı gibi şeyler görüyorum kozmetikçilerde, satış elemanlarına danışın ve bunlardan bir deneyin, böylece kuaföre gitme zahmetinden kurtulur zaman kazanırsınız ve hiçbir zaman çıkmış kaşla bıyıkla dolaşmazsınız.

Saçınızda boya var mı, kendiniz mi yoksa kuaförünüz mü boyuyor bilmiyorum.Eğer düz bir renkse belki evde boyayarak zaman kazanabilir, kuaföre gidene kadar çıkmış diplerle uğraşmazsınız.Ben yapamam diyorsanız kuaförünüze 'dakika başı ibi dibi çıkmayacak' bir renk önermesini isteyebilirsiniz.Ombre saçta mesela hiç dip derdi olmuyor, istersen senede 1 bile boyatabilirsin saçlarını(kendi doğal saç rengin üzerine yapıldığında).boya üstüne de yaptırırsan, ombreyi kuaföre yaptırıp dip boyanı kendin halledebilirsin.köpük boyalar çok pratik mesela.

Misler gibi kokan kalıcı bir parfümle imzanı atabilirsin.

Geriye giyim kalıyor.aynı kıyafet jilet gibi ütülüyken çok daha şık durur.İmkanın varsa haftasonu ütüye verebilirsin kıyafetlerini, ya da ütü istemeyen kumaşlardan yapılmış kıyafetler tercih edebilirsin.Vakti az olan bir anne olarak,sana yakışan, basic, kolay kombinlenen (siyah bir pantolon-çeket takım, siyah bir kalem etek, şık siyah bir palto,siyah bir stiletto, şık bir siyah çanta gibi) kıyafetleri beyaz veya renkli üstlerle kullanıp, aksesuarlarla hareket katabilirsin.Gösterişli kolyeler, broşlar, renkli fularlar, şık bir saat, şık tokalar...Bazen tek bir fular tüm havasını değiştirir insanın.Tabii bunları üniforma giymediğini varsayarak yazıyorum.yarın ne giyeceğine akşamdan karar verip hazırlamak da sana zaman kazandıracaktır.

Bu mesaja inanılmaz üzüldüm.Makyajı bir dayatma olarak görmek, kafanın dışını değil içini güzelleştirmeye çalışmak bir görüştür, saygı duyarım.Öyle mutlusundur, öyle rahat hissediyorsundur, eyvallah.
Ama sen mutlu falan değilsin, hayat da berbat değil, sen izin vermezsen kimse seni üzemez!
Hele çirkin falan hiç değilsin, olamazsın!
Kendini güzel hissetmek istemez misin? Bakım dediğimiz ieyleri kendimizi iyi, güzel hissetmek için yapmıyor muyuz zaten?
Çirkin kadın yoktur, bakımsız kadın vardır demişler.
Makyaj yapmaya karşıysan bile -ki bence olmamalısın- cilt bakımı, epilasyon yaparsın.ojeye karşıysan bile kremini sürer tırnaklarını düzgün törpüler temiz tutarsın.
Tarzın salaş da olsa, temiz-özenli-uyumlu giyinirsin, bunlar da bakımın parçası.
Neden çirkin olduğuna inanıyorsun, gerçekten çok üzüldüm, insan kendini çirkin bulur mu hiç? Makyaj aslında dudağını kırmızıya boyamak değil, kusurları gizlerken güzellikleri ortaya çıkarma sanatıdır.Güzel hissetmek bir dürtü biz kadınlar için.Sadece toplumun bir dayatması değil.
Çok gençsin, hayatının en güzel yıllarını böyle karamsar geçirme, bakımı makyajı sosyal dayatmadan ziyade kendimize sevgimizden saygımızdan yapıyoruz, kendimizi iyi hissetmek, güzel hissetmek için yapıyoruz.Sen kendini sever sayarsan başkaları da seni sever sayar.
Bu yazdıklarından ben senin kendini sevmediğin sonucunu çıkarıyorum, özdeğerini yükselt.
Lütfen beni bir abla olarak kabul et ve sadece 1 kez dene.Seni mutlu etmezse bir daha yapmazsın.
Rahatlatıcı bir banyo yap uzun uzun, çıkınca güzel kokulu bir losyon sür tüm vücuduna, en seksi çamaşırlarını ve sana en çok yakıştığını düşündüğün kıyafetleri giy, temiz ve ütülü olsunlar, mis gibi yumuşatıcı koksunlar, hafif bir makyaj yap (bb krem, biraz allık,bir rimel, bir lipgloss), tırnaklarına törpüyle şekil ver, bir cila veya uçuk pembe sheer bir oje sür, en sevdiğin parfümü sık, saçına fön çektir.tüm bunları geniş bir zamanında, hiç acelen olmadan, ritüel gibi yap.sevdiğin müzikleri dinle makyajını yaparken ojeni sürerken,banyonu yaparken.fönünü de çektirdikten sonra çık dolaş gençlerin takıldığı caddelerde.dik dur, güvenli dur, gülümse hayata.sen hayata gülümseyince hayat da sana gülümseyecek, insanların sana bakışı bile değişecek, sen kendini sevip saydığında insanlar da seni sevecek ve saygı duyacak.İletişime açık ol, insanlardan kötülük bekleme, herkesin içinde iyilik ve kötülük vardır, sen insanların içindeki iyiyi gör, iyiyi ara, iyiye odaklan.İnsanların içindeki iyiliği ortaya çıkar, kendi içindeki iyiliği ortaya çıkar,sen bu hayatta kurban falan değilsin, kendi hayatının başrolüsün, kendi en iyini çıkar insanların karşısına, bak hayat nasıl da güzelleşiyor.gez, dolaş, kitapçıya gir kitaplara bak, otur biryerde kahveni iç, sokaktaki çiçeköiden kendine güzel çiçekler al.

Ve sen çok özel ve güzelsin, bunu hiçbir zaman unutma.Sen kendini nasıl görürsen, insanlar da seni öyle görür.sevgilerimi gönderiyorum sana.

ADI NE BAKIM KREMİNİN

Merhabalar bayanlar bu topic beni derinden sarsti bekar ve calismayan bir bayan olarak benimde icimi bir korku kapladi hem is hem evli olup cocuklar etrafimda olursa ne yaparim diye?
$öyle bir düsündüm pek kendimi birakamazdim sanirim cok kendim odakli yasayan biriyim bencillik olarak algilanmasin ama istediklerimi gerceklestiremezsem (özellikle bakim) cok mutsuz olurum hayalimde hicbir zaman salas, kilo almis, bakimsiz bir kadin yok
neler yapilabilir?
öncelikle zaman ayirma durumu cok önemli bakimdan kastim makyaj degil onu belirtmemde fayda var
cilt yagli ise hergün temizlenmeli bu altin kural. Cesitli maskeler var bunlar 3-5 dakika süren seyler hafta sonu daha uygun olur illaki yapilmali cilt icin
su tüketimine dikkat edilmeli 1.5 lt illaki icilmeli is yerinde de bu sürdürülmeli (cilt ve vücut icin-kilo kontrolü-kilo alimini engelleme faktörü)
cilt cok hassas ise koruyucu faktör kremler sürülmeli kis aylari bulundugunuz sehre göre degisir

Vücut konusunda fix tavsiyem ya karatay uygulayin ya da dukan baska kacis yolunuz yok saglikli yasamadiktan sonra kilonuzu kontrol edemezsiniz

spor yapilabiliyorsa harika olur ama konu sahibimizin zamani hic yok bankacimisiniz acaba bu kadar zamansiz olmanizda ancak o meslek aklima geliyor özel sektör cok acimasiz

sac icin bakimlarda uzun sürmez karisimlara vakit yoksa aktarlardaki hazir yaglarda olur hem yag sürülmeesi bitince 30 dakika bos zamaniniz olucak ister ev toplayin ister toz alin

sac boyama isini mümkünse kendiniz yapin saclar cok uzunsa kuaförden destek alin.. beyaziniz yoksa hic ugrasmayin

yüz seklinize göre saclarinizi düzenli olarak her ay bir defa kestirip daha bakimli görünebilirsiniz.

Makyaj cok önemli degil kisisel zevklere göre yapilabilir isin süs kismidir ben severim o ayri ama herkes sevmeyebiliyor

nemlendiricilerinizi . gece gündüz bakim kremlerinizi kullanmayi unutmayin max 5 dk :)

cok mu zor bayanlar soruyorum sizlere illaki bu yazdiklarimi uygulayanlar var biliyorum :)

kil tüy durumlarini eklemeyi unutmusum
eger mümkünse maddi durum elveriyorsa lazere illaki gidin gercekten seanslar tamamlandiginda zamandan tasarruf etmis olacaksaniz
hakli olarak herkes gidemeyebilir farkindayim takvimden günleri isaretleyin sistemli olarak her haftasonu 1 günü bu agda isine ayirin (bir bölge )

kas-biyik bölgeleri icin ise günlük aksam yemeginden sonraki size ait zaman dilimlerinde kontroller yapin hergün kaslarinizi alirsaniz tek tük cikar ayni sekilde bi sekilde ip kullanmayi ögrenin kelebek stili yapiyorum ben baglamadan kullaniyorum oda oluyor kas icin bakarken biyiklarida halledersiniz..

Birde gözüme takilan bir not diyelim esra erol programindaki sözde bakimli görünen kizlara ! Ordaki haliniz ortada ama evdeki haliniz nasil olur bilemem .
Di$lerinizi fircalamadan sürdügünüz ruj sizi güzel göstermez itici gösterir !

bencedee arkadaslarr hakli bende evliyim iki kizim varr ben calismiyorum ama okuyorumm ve bazen yemek yaparken bilee yuzumde maske oluyoo banyodan bes dakikdada cikiyosan 10 dk cik kalan bes dakikayi losyonlarini surr hatta bazen birak esin ilgilensinn sen bi bes dk yada 10 dk kendinee ayirr bu sekildee yanlis anlama ama 5 seneye coker sinir sistemi kendini sevmekten hic vazgecmee

bende çalışan bir kadınım 2 yaşında bir kızım var. Tabiki iş ev çocuk üçgeni çok yorucu ama bende güzel görünmeyi seviyorum. Benim tek sorunum saçlarımın seyrek cansız ve dalgalı olması. Haftda bir fön çeksem yada maşa yapsam 2 yada 3 gün kullanıyorum diğer günler sadece ön kısmı düzleştirip arkayı tokayla topuz yapıyorum. Benim gibi saçları olanların tavsiyelerini istiyorum :.......

evlenmemek mi lazım bu nu mu anlayalım yani ben simdi bi kaldım ölee:0)

Bi oje surcek vakit bulamadima inanmiyorum. Bence saat kacta kalkiyosan yarim saat erken kalk once bi dus al guzel bi vucut losyonu sur sonra bakim ve makyaj sonra guzel giyim. Saclari duzlestiriciyle duzlestirmek de 7-8 dakikalik bi islem. Yarim saatte halledersin bu kadar basit. Icinden gelmeyen usengec bayan icin mazeret cok

Ayrica o kadar guzel urunler var ki artik kozmetik teknolojisi inanilmaz gelisti, cildin 10 senede sadece 3 yas yaslanmasi bile mumkun artik. Ben de bi yag aldim ama Fransadan getiriliyo Turkiyede yok ben Dubaide yasiyorum burda var 100 dolar bu malesef her ay bi tane bitecek ama mucize bi yag. Yuz vucut saclar nereye surerseninz yumusacik. 7 yagin karisimi mis gibi kokan ama parfumsuz bi yag o kokular yaglardan geliyomus dogal yani tam anlamiyla.

Daha ne urunler kesfettim ben. Her kadinin kendi olmazsa olmaz urunlerini kesfetmesi gerekiyo. Birine guzel gelen krem sana guzel gemeyebilir. Herkesin cilt tipi farklidir. Kuru cildi olan birine yagli cildi olan bi kadinin o kremin ismi ne ben de alayim diye sormasi cok sacma. Git kozmetik dukkanlarindan numuneleri dene ve kendine en iyi giden urunleri sec bence.

Benim en vazgeemedigim marka Victorias Secret vucut losyonlarinda kesinlikle herkese tavsiye ederim. Dudak parlaticilari da harika, ic camasirlari zaten dehset otesi ben kozmetik ve ic camasiri icin baska bi markanin kapisindan iceri bile girmem

Kendin topla,

Bunu rutin haline getir mutlaka günlük bakımına zaman yarat kendine olan saygın için bu çok önemli bence.

Evet ya bakimsiz insanin kendine olan saygisi da gittikce kayboluyo. Ben bakimsiz pacozken kendimi cok kotu hissediyorum ve negatif enerji yayiyorum sanki. Insan kendine bakacak kardesim zamanin yok diye bisey yok her zaman kalktigin saatten yarim saat one kalk kisisel bakimini yap bide gece yatmadan once yap. Usengeclikten baska bisey degil, insanin icinden gelecek

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…