Emzirme problemi

Canim sut olmasi icin ben hergun mutlaka maden suyu icerim...
Ilk aylarimda da bol kuruyemis hurma ve cevizli sucuk tukettim...
Ilk ay 2 kiloya yakin almistik ...
Sonra baktim bende kilo aliyorum yavastan azalttim kuruyemisleri :)
Kuruyemis vs sutu daha kaliteli yapiyor...
Gazi varsa o nedenlede surekli emmek isteyebilir...
Gaz yapici gidalar vs. Ben pek inanmiyorum bunlara...
Ne zamanki gazli gazsiz diye ayirim yapmadan yedim o zaman gazimiz daha az olurdu :)

Konu sahibine herkes yaşadıklarından yola çıkarak fikir vermeye destek olmaya çalışıyor.
Hangi tavsiyeleri gülerek okudunuz merak ediyorum.

Herkez değerli vaktini ayırıp yardımcı olmaya çalışıyor, teşekkürler...

Eğer yanlış anlaşıldıysam kusura bakmayın... Benim gülme sebebim şuydu;

Aynı sebebten yardım istemiştim yine burada yazılan cevaplar gelmişti.

Etrafımdaki herkez birşeyler söylüyordu ama işe yaramıyordu.

En çok da alıştırmışsın sen bunu diyorlardı, Hayır alıştırmadım doğduğu andan itibaren böyleydi.

Emzik ver diyorlardı, almıyordu. Emzik verdiğimde her seferinde öğüre öğüre ağlayan bir bebeğe niye zorla emzik vereyim.

Yok gece mama ver, veriyorum doysa bile yine de bırakmıyor, yok 3 saatte bir ver, arayı açabilsek zaten sorun kalmayacak...

En sinir olduğum ise bırak ağlasın cümlesi idi. Annesi yanında, 3 kilo el kadar minicik bebek niye ağlatayım yavrumu...

Sütün yetmiyordur, yaramıyordur vs... Hayır hiçbiri değil...

Doktora da götürdüm.

Bu bebek de böyle...

Yani dalga geçmek için o cümleyi söylemedim. Ama bundan sonra yine de kelimelerime daha dikkat ederim.

Hangi memede sutun az oldugunu dusunuyorsaniz oncelikle o memeyi verin 15dk emmesini bekleyin sonra diger memeye alip 15 dk daha emzirin emzirmek gercekten sabir isi benim kucaginizda kalmak istiyorsa yatirin gogsunuze oyle uyutun vaktiniz yokken atletinizi yanina koyun kokunuzu istiyor olabikir enn guzel zamanlar zor ama tadini cikartin yeme icme degilde bol bol su icmeye calisin sutunuz bebeginizin ihtiyacina ve emmesine bagli olarak articaktir ve evet kilo alimi iyiyse doyuyordur

Bir an farklı algıladım siz de kusura bakmayın. Haklısınız Bazı bebekler memeye çol düşkün oluyor.
Sizin yerinizde olup artık emzirmekten çok çok yorulmayı çok isterdim

Tam yardım edebileceğim bir konu oglum anne sutu delisiyde benim sutum 1 litre çıkıyordu sagiyordum çünkü. Emmedigi göğsü sag.cocuk doymuyor olabilir çocuktan çocuğa çünkü değişiyor kilo alsada yetmeyebilir .solgogsu sagip biberonla ver almazsa cay kaşığı.InşaAllah yardımcı olabilmisimdir.bol dinlen ve şu iç yemeğe özen goster balık tavuk et hergün 1 kesin olsun

Arkadaşlar herkese hayırlı geceler benmde çok byük sıkıntım var ne olurr yardım edinn 11 günlük kızım var mememi bırakmıyor hiç emiyor emiyor yatağına yatırınca en fazla 3 dk sonra tekrar arıo ağzını açıyor elini emiyor ağlıyoe bende yine veriyorum en fazla emiş süresi 15 dk ama sürekli meme ağzımda olsun istiyor doymuyor desem şükür sütüm var ne yapacağımı bilemiyorum uykum mahvoldu ne olur bir şey söleyşn

Henüz cok küçük ortama ayak uydurmaya çalışıyor güvende hissediyor sizin göğüsünuZde şükür edin emiyor benim oğluma zorla memeyi tututup dakika tutardik güya 20 dk ya tamamlamak için sütun yağlı kismi daha geç geliyor ama.mumkun değiledi, 5 dk bile zor emerdi çekişi iyidi ilk üç ay kilosu iyid sonra 3 aydan sonra belli aralıklarla memeyi reddetti pes etmedim iki yaşına kadar emzirdim.. kasikla, damlalikla agizna akıtırdim reddettiği zamanlarda onu bile almak işkenceydi ona,bence birde burdan bakin olaya emiyor şükür emzirin ek gidamiz bile sorunluydu 25 aylik 11.8 kilo hala:)

Ya orası ölede benm uykum mahboldu sinirli oluyorum 11 gündür gram uyku yok acaba bi sorunmu var bu kadar emmesi normalmi diyorum doktra sorunca normal nor al diyip geçiştiriyor ama benm kafam karştı acaba doymadğndanmı sürekli emiyor anlamadı gitti devam mı etmeliyim sğrekli böle emzirmeyee emxiğe mi başlamalıyım anlamadım gitit

Emzik ver istiyorsan ben sadece uyurken verdim şuanda da uyurken alıyor aslında oda ilerde bıraktirirken sorun oluyor biraz daha memede zaman geçirsin ilk uc ay istediği her zaman meme verilmeli diye soykeniyor ama istersen 1.5- 2 saat arayla emzirmeyi dene en uzun kac saat uyuyor

Öncelikle teşekkür ederim cevabınız için valla bebek bu işte problemleri bitmiyor şimdide gaz sorujumuz bsşladı şimdiden böykeyse napicam bilmiorm en uzun 2-3 saat uyuyordu onu bile arıyorum artık o bile yok oldu eşimle tartışmaya giriyoruz psikolojik olarak da çöktüm moralim 0 nasıl geçecek ne yapacam bilmiyorum

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…