Emzirme problemi

Benim bebeğim de sagi emmekte direniyordu sag gogus ucum fazla yoktu bu yuzden hep soldan emiyordu.annemle kundak yapmayi denedik elleri kollari bagli olunca direnemiyor fazla. Bir de ben silikon gogus ucu kullaniyorum boylece cekmesi kolay oldu bebek için iki tarafa da alisti. Ama malesef memede kalma suresi konusunda ben de sıkıntı cekiyorum surekli emmek istiyor sut gelmiyo artik bu sefer de sinirleniyor ne zaman normale donecek merak icindeyim.

Canim daha cok kucuk oldugu icin cok sik emmek ister, bu surecte biraz sabir. Hep pyle gitmiyor merak etme. Simdi o da guclu cekemiyor, emerken yorulup birakiyor ya da memede uyuyakaliyor muhtemelen, bebegin buyuyup guclendikce sutu daha cabuk ve guclu cekecek ve daha cabuk doyacak:)
Kilo alimi iyi, cisli/kakali bez sayisi yeterliyse bebegin doyuyordur merak etme.

Uyuduktqn sonra ağzından çekince uyanıyor bi keresinde 2 saat tuttum ağzında sırf uyusun diye. Biliyorum kötü bi alışkanlık kazanıyor ama elimden başka türlüsü gelmiyor. Kısır döngü.

Manuel sağma cihazım var elle sağıyorum ama ondan pek süt gelmiyor ucu da biraz farklı. Süt gelmese de sağmam mı gerekir?

Valla inanır mısın hiç yorulmuyor. Saatlerce emebilen bir yapısı var bebeğin. Kilo olarak ilk ay 900 gr almıştı ikinci ay daha tam dolmadı ama 1 kilonun üstünde sanırım kendim tarttım.

Benim göğüs uçlarım küçük değil silikona ihtiyaç duymadım ama birinin ucu biraz farklı ondan mı almıyor bilmiyorum ne zormuş

Farkındayım ben de istemiyorum zaten yürüyüşe bile çıkamıyorum ama kıyamet kopuyor çığlık çığlığa kalıyor öyle mızıldanma değil. Yarım saat oyalasam şükrediyorum. Çektikçe süt artar diyorlar ama bana pek öyle gelmedi

Devam sütüne ya da biberona alışıp beni bırakır mı peki bloglarda okuyorum bi kere verdim devamı geldi diyor korkuyorum vermeye

Öyle bir risk var malesef...Çok zor durumda olduğun için sadece bir seçenek olabilir.

Doktorlar ayda minimum 500 gr. alıyorsa normal diyorlar,ama bazı iştahlı bebekler 1,5 - 2 kiloya yakın alabiliyor...Bebeğiniz çok iştahlıysa ayda 500 gr. alsa da süt ona az geliyor ve bu yüzden huzursuz oluyor olabilir.

Buzuki Orhanın müziklerini dinletebilirsin,biraz sakinleşiyorlar,oyalamana yardımcı olabilir.

Evet iştahlı zaten kilolu doğdu. Bence doymuyor gibi geliyor ama mamada vermek istemiyorum çıkmazdayım malesef. Mama verince de anneyi bırakıyor diyorlar bazıları da ben 2 yıl hem emzirdim hem mama verdim diyor bilmiyorum

Çektikçe süt artar, ama bu şekilde değil. Beslenmek için çektiğinde artar. Ağzında çevirdikçe değil. Ağlamasına alternatif çözümler bulmalısınız. Emzik mi olur, salıncak mı, kucak mı, vs. Hiç bir şey çözüm getirmiyorsa, toksa, altı temizse bırakın ağlasın. Ağlamaktan zarar gelmez.

Bazıları çok düşkün emmeye kilosu normalse emzik verin derim ben çünkü şuan sizi emzik niyetine kullanıyor zaten. Diğer emmedigi gogsunuzu tersten verin bir de öyle deneyin. Yani sağ gogsunuzu emerken aynı pozisyonda sola kaydırın bebeğinizi poposu aşağıda kalsın. Bilmem anlatabildim mi? Bir de öyle deneyin. Süt olması için günde en az 2 ila 3 litre su için. Başka süt yapıcı bir madde bence yok.

Hiçbir çözüm getiremiyorum ama öyle acı acı ağlıyor ki içim de elvermiyor aç mı diye düşünüp duruyorum. Vicdan yapıyorum. Bir keresinde emzirdim sonra ısrarlara dayanamayıp mama verdim içti. Tok olsaydı içer miydi? Refleks olarak mı çekiyor bilmiyorum. Kilosu iyi mama da vermek istemiyorum böyle bir çıkmazdayım işte

Belki 4 litre su içiyorum ama yok sadeve geceleri uyumama fırsat verdiği için daha çok sütüm oluyor gündüz pek dinlenemiyorum o yüzden belki de. Bazı arkadaşlarım ben sütyenimi açınca karşıya fışkırırdı falan diyor benim öyle bir durumum yok sıkınca ucunda damla damla çıkıyor sadece

Kaç kilo doğdu ? Şuan kilosu kaç? Emme refleksi kuvvetli demekki. Bence siz emziği deneyin ara ara alisirsa rahat edersiniz. Fiskiranlari bosverin. Herkesin göğüs yapısı bir degil. Aç olan doymayan bebek sert top top kaka yapar. Doyan bebek cıvık altın sarısı yapar. Aşırı doyan bebek de yeşil, bol mukuslu hatta kanli kaka yapar. Gireni anlayamiyorsaniz çıkanı takip edin.

3750 doğdu ilk ay 4600 dü şimdi bilmiyorum henüz gitmedim aöa bir kilo civarı gibi. Kakası cıvık sarı evet

Benim bebis de haziran sonunda dogdu ve ayni seyleri yasadim.Sol goguste sut daha az ama ben once sol sonra sag memeyi veriyorum obur turlu solu tutmuyordu.Sakin tek memeyi emzirme soldakinde sut tamamen kesilir yoksa.Ben sut azalinca karpuz ve kavun gibi sulu seyler yiyorum ve hemen artiyor.Emzik 3 hafta once tuttu denemedigiz emzik kalmadi en son "Mam" in denedim ve tuttu.Turkiyede de vardir o marka bi bak onu tutar cunku disari parka fln.cikinca bisuru bebek goruyorum o marka emzikle

henüz çok küçük. emziği kabul etmediği içinde onu tek oyalayan şey meme.
şöyle 5-6 aylık olsun geçiyor. bence boşuna mamaya başlamayın. zira aç olsa kilo almaz.
ben hem meme hem mama verdiğim halde memeye yapışıktı oğlum.

kilo alıyorsa doyuyordur, şu an memeye yapışık yaşaması sadece midesini değil duygularını da doyurmak için sizinle fiziksel temasa yoğun ihtiyaç duymasından. emmek onu psikolojik olarak rahatlatıyor, kendini güvende hissetmesini sağlıyor.
3 ay civarı dış dünyayı keşfetmeye başlayacak ve hayatta memeden başka eğlenceli şeyler de olduğunu görüp bu bağımlılığı yavaş yavaş azalacak.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…