Emzirme problemi

Evet doğru bu da bir etken. 3.ayda etrafı farkediyorlar hatta o dönemlerde de emmeye odaklanamiyorlar.

Evet doğru bu da bir etken. 3.ayda etrafı farkediyorlar hatta o dönemlerde de emmeye odaklanamiyorlar.

Umarim konu sahibinde olmaz ama 3-4 ay civari bir memeyi reddetme krizi tutabiliyor bu cocuk milletinin :) saga sola bakmaktan beslenmeye firsatlari kalmiyor, o donemin tek cozumu de uykuluyken emzirmek

Umarim konu sahibinde olmaz ama 3-4 ay civari bir memeyi reddetme krizi tutabiliyor bu cocuk milletinin :) saga sola bakmaktan beslenmeye firsatlari kalmiyor, o donemin tek cozumu de uykuluyken emzirmek
Evet evet aynen. İnşallah olmaz. Benimkilerin birisi uyanık emmeyi tamamen bırakıp uykuda emdi. Digerine de uç dört hafta uğraştım. Her dönem ayri.

Bazen doyduğundan emin olduğum halde uyumak için alıyor ağzına memeyi.
Sosyal hayatım elimdeki telefon artık sabrım çok azaldı o kadar zor ki ben sanıyordum ki meme ver alt değiş uyusun. Bazen ayağımda saatlerce sallıyorum biraz uykusunu alsın diye çünkü sallamayı durdurduğum zaman hemen açıyor gözlerini o Zaman da memee. Of of..

Maşallah bebeklerinize. Evet yoruluyorsunuz ama bırakın emsinler ben emzik niyetine kullanıyor derken sağ göğsü bıraktı ne taklalar attım emmedi sonra bir gün tadına baktım tuzlu bir tat nedense. Şimdi tek gögusle idare ediyoruz onuda uyanıkken asla almaz uyutup emziriyorum mecburen anne sutunden mahrum kalmasın diye. dili ile itip öğürüyor. Tadına baktım normal ama tiksindi bir kere. doyuyor şimdilik ama ileride yetmeyecek kesin. Yani bırakın şimdi emdiği kadar emsin derim

aynı dönemden geçtik çoğumuz, çok iyi anlıyorum, ama geçiyor, hatta özleniyor :)

Ilk 3 ay gak dese meme guk dese meme almalı şuanda güvende hissediyor kendinj o yüzden bence vermelisiniz 3 aydan sonra bir düzene oturması lazim... güvenli bağlanma icin bence istediği zaman meme verilmeli bebekler sadece ac olduaklari icin emmek istemezler güven de hissetmek sakinleşmek içinde emmek isterler...şuanda memeden bir ay oldu keseli oglum 25 aylik hem ben özlüyorum hemde o gelip kokluyor öpüyor birakin emsim

Kilo alimi iyiyse mamaya sakin bulasmayin derim. Bebeginiz sizi yakininda hissetmek ve rahatlamak icin emmek istiyor olabilir. Kucakta gezdirmek belki sakinlestirebilir sizin sicakliginizi hissedecegi icin. Sadece su ic sutun olsun lafi bende de hic islemedi maalesef. Illa ki sut arttirici besinler ya da bitkisel caylarla takviye yapmam gerekiyor ve kilolar da artiyor maalesef. Daha bebeginiz kucuk, 4 aydan sonra gazlari azaldigi icin hem uykulari duzene giriyor hem de anneye yapisikliklari azaliyor biraz biraz.

Kilo alımı iyiyse ve çişli bes sayısı 5-6 civarıysa bebeğiniz doyuyordu. Uyumaması sürekli emmek istemesi doymadığının kanıtı değil.
Doyup doymadığına siz karar vermeyin kilo alıyorsa doyuyordur.
Ben bu hataya düştüm. Ve şu an yazarken gözlerim doldu.
Çok Yorgunsunuz biliyorum.
Sabır sabır sabır.

Merhaba doydugunu çiş sayısı ve kilo alimindan anlayabilirsiniz. Günde 4-5 yumurta ağırlığında cisli bezi olması yeterli. İki aylıkken benim de oğlum her saat emiyordu. Oyalamakta zorlaniyordum. Şimdi 5 aylık olduk emsin diye uğraşıyorum:)3 - 4 saatte bir emiyor, o da 5 dk falan. Büyüdükçe daha çabuk doyuyorlar sanırım. Tek meme olayında bir şey diyemeyecegim. Emzirme ile ilgili problemleriniz için" tomrisin emzirme notları"na bakabilirsiniz.

Oncelikle 2 saatte bir 20 dk yarim saat emzir aglasada verme çünkü aliskanlik haline getirmiş kendi hayatını zorlastirirsin emcegi bal veya recelle tatlandirarak vermeyi dene benim kızımda sonradan alisti ve cay kasigiyla arada su ver emmedigi gogsunu ilk emzirmeye basladiginda ver ki açken tutma olasiligi daha yuksek elinle

Oncelikle 2 saatte bir 20 dk yarim saat emzir aglasada verme çünkü aliskanlik haline getirmiş kendi hayatını zorlastirirsin emcegi bal veya recelle tatlandirarak vermeyi dene benim kızımda sonradan alisti ve cay kasigiyla arada su ver emmedigi gogsunu ilk emzirmeye basladiginda ver ki açken tutma olasiligi daha yuksek elinle gogsunu incelterek ver agzina yoksa sut kesilirse iki göğsün arasinda fark olur

Sut artirici yiyecekleri her zaman yemen gerekmez bebegin buyuyup çene kasları kuvvetlendikçe daha çok emmeye baslar ve sutun öylece artar ve 4.aydan sonra kaşık mamasina basla ve yiyeceklerden biraz yemeye başladıkça emme isteği azalacaktır tamamen kesme ama azda olsa emsin

Bebeğiniz daha çok küçük. İlk 3 ay anne-bebek ilişkisi oldukça önemli. Bebekler memeyi sadece karınlarını doyurmak için emmek istemezler. Orası annesine en yakım olduğu,kendini huzurlu hissettiği bir yer bu yüzden bebek sık sık meme ister endişelenmeyin. Kilo alımı normalsa her şey iyi demektir. Ama memede süt birikmesi de gerekiyor. Emziğe alıştırmaya çalışın isterseniz. Ve en önemlisi çevrenizdeki insanlara aldırış edip moralinizi bozmayın. Ne yazık ki hiçbir bilgileri yok bu konularda.

Canım seni çok iyi anlıyorum. Buradaki tavsiyeleri de gülerek okudum. Hiçbiri işe yaramıyor değil mi?!

Benim kızım da aynen saatlerce hiç bırakmadan emiyordu. Hatta bir keresinde gündüz 11 den gece 12 ye kadar durmaksızın emmişti. Yorgunluktan delirecek gibi oluyordum.

Aynı sorunu yaşamış biri olarak tavsiyelerim,

* Öncelikle çocuğu emzirirken uyumaya çalış. Tabii ki bebeğin güvenliğini sağlayarak. Ben yatakta oturur vaziyette başımın arkasını yastıkla destekliyordum o şekilde uyuyordum. Bebişin altına da bir yastık. Zamanla o şekilde uyumaya alıştım.
Dinlenmen gerek.

* Süt artırıcı olarak ben hurmanın çok faydasını gördüm. Her emzirmeden önce 2 adet hurma sonra bol bol su.. Bir de bulgur pilavı ve kurabiye...

* Emzirme olayına bakış açını değiştirerek psikolojini koruyabilirsin. Çocuğum korkuyor, bana ihtiyacı var, bende rahatlıyor, huzur buluyor diye düşün bebişine onu sevdigini hep yanında olacağını söyle. Farkı hemen görürsün, inan onlar herşeyi anlıyorlar.

Uyusa evi temizleyeceğim uyusa yemek yiyeceğim , çay içeceğim, yürüyüşe gideceğim gibi düşünceleri at kafandan, nasıl olsa olmuyor.

Aç televizyonu rahatca yayıl kanepeye kendini sadece bebeğine ver. Al yavru kuşum doya doya iç de.

* Benim kızım emin değilim ama galiba 9-10 aylık olana kadar sürekli emdi. Şimdi 12 aylık ve geçenlerde ilk kez süt için çağırınca gelmedi oynamak istedi. Allahım bugünleri de mi görecektim.

* Dedigim gibi şu anda 12 aylık ve gündüz emme süresi azaldı. Normale döndü. Ancak geceleri hala aynı ben de zamana bıraktım. Her gece uykusuzum. Allahtan sabır diliyorum.

Konu sahibine herkes yaşadıklarından yola çıkarak fikir vermeye destek olmaya çalışıyor.
Hangi tavsiyeleri gülerek okudunuz merak ediyorum.

Bebeginize bal, reçel gibi tatlandırıcı vermeyin, cok az miktarda bile olsa.Bal zaten ilk 1yil verilmez. Su da vermeyin şu an, bebeğin midesini boş yere doldurmaya gerek yok. Bir yoruma ithafen yazdim

Teşekkür ederim 9 ay mı ben 3 ayda biter diyordum
kabullenmek çok doğru aslında ama uykumu almadığımda sinirli oluyorum ve ben çok aktif biriydim şimdi bu kadar pasif olmak
Tavsiyeleriniz çok güzel teşekkürler uygulamaya çalışacağım

Kabullenmek çok zor oluyor ama başka çare yok. Gece belki 10 kez uyandım bu gece ve bu iyi halim....Şu anda uykusuzluktan geberiyorum.

Eşim evde horul horul uyuyor bu arada dünyada hiçbir şey umurunda değil. Uykusuzluktan bencilliğinden ötürü artık çok mutsuzum.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…