Emzirme problemi

minikmavikus

Aktif Üye
Kayıtlı Üye
6 Eylül 2016
223
294
36
merhaba arkadaşlar
Derdim emzirme. Anneliği ne kolay bir şey sanıyormuşum meğer..
2 aylık bir oğlum var. Doğduğundan beri bana yapışık yani memeye.bir kez olsun kendiliğinden bırakmadı bıraksam saatlerce emer. Çekince ağlıyor. Devamlı emince de süt birikmiyor aç kalıyor. Herkes doymuyor o yüzden bırakmıyordur dedi. Dışarı çıkamıyorum devamlı tv karşısında memem açık bazen çekiyor bazen uyuyor ağzından çekip yerine koyunca hemen uyanıyor gündüzleri uyumuyor. Aç kaldığı için mi dalamıyor acaba

Doktora soruyorum kilo alımı normal 2 saatte bir vermeye çalış her dk emmesi doğru değil emzikle oyala diyor ama almıyor ki emzik. Emdikçe de hava yutuyor bazen çünkü süt bitince boş çekiyor bu sefer sinirleniyor.

1)Kilo almasına rağmen aç kalma ihtimali var mı? Tek ölçüt bu mudur?

2)Bir de hep süt yapan çaylar vs içmeye çalışıyorum emzirdiğim süre boyunca böyle mi yaşayacağım normal yiyip içsem süt yapan şeyler yemesem o gün sütüm olmuyor ne yapacağımı şaşırdım..

3) sol memede süt çok az bebeğim emmek istemiyor emmedikçe de azaldı tek memeyle ne kadar idare edebilirim bilmiyorum ne yapmalıyım lütfen yardım edin..
Teşekkürler...

Doktorun dediği gibi 2 saatte bir emzirin.
Normal olarak yiyin fakat gaz yapan gıdalardan uzak durun çünkü sütünüzden bebeğine de gaz yapabilir .
Süt yapan içecekleri öğün aralarına bölün .
Sol memeden de emzirmeye devam et , yoksa tek memeye alışırsa göğüslerinizde deformasyon olur , mutlaka ikisini birden emzirmelisin .
Hayırlı olsun Allah analı babalı sağlıkla büyümeyi nasib etsin .

Ne yaptıysam artıramadım sol tarafı. Emmek isteyen küçücük bebeği 2 saat oyalayamıyorum çılgın gibi bağırıyor verdiğim an susuyor. Sol göğsü verirsen yine ittiriyor iki dk sonra. Ne yapacağımı bilemiyorum artık

Uykusunda verirsen anlamaz o zaman , bi de öyle dene , ama kesinlikle tek memeye alıştırma .

tek ölçüt evet kilo alımıdır ben öyle biliyorum
siz sakın bakmayın doymuyor aç diyenlere en güzeli anne sütü
benim kızım da ilk 2 ay mememe yapışık yaşadı sonra bir meme grevi yaptı
2 ay taklayla emzirdim bırakmasın diye :)

en fazla 1 ay sonra dışarıya algıları açık olacak düşecek memenizden
az daha sabır

Konunuz doğru yerde değilse kapatılabilir dikkat edin.

Daha iki aylık zaten verdikçe sütün gelir .

Kilo alıp çiş kaka yapıyosa doyuyodur.

Avent soothie emzik al. Onu ver. Emzik almıyo deme attıkça ağzına vereceksin alışacak.

Benim kızım emziğe 5.ayında alıştı,almıyor deme o attıkça sen ver,uykuluyken ver genelde alışıyorlar.
Sol göğsünü emzirecekken sanki sağı emziriyormuş gibi pozisyonda tutarak dene,bebeğini çevirme yani biraz aşağı kaydırarak sanki sağı emziriyormuş hissi ver,o emdikçe sütün gelir.Yok yine de emmiyorsa sağıp biberonla verebilirsin.
Bu durum seni çok bunaltıyorsa günde bir kere devam sütü deneyebilirsin,susup sakinleşiyorsa memeyle doymuyor olabilir.Hem bu zaman diliminde sen biraz dinlenirsin ve sütünde birikir.

Bi sure cay yapicilari ic. Gazi oldugu icinde memeden ayrilmak istemeyebilir. Emdikcede daha cok gazi olur.
Bnm sut tarifim tahin bal sut karistirip ye. Bn bunu yaptigimda sutler damliyo resmen. Hicbicay lactamil vs bu kadar ise yaramamisti.
Yuruyuse cikin acik hava iyi gelir.

Kilo alıp çiş kaka yapıyosa doyuyodur.

Avent soothie emzik al. Onu ver. Emzik almıyo deme attıkça ağzına vereceksin alışacak.
Emzik aldım evet avent soothie. En çok ondan nefret etti ,damaklıları yine bi on sn tutuyor ağzında. çok zorlayınca da öğürüyor kusuyor

Memeden ayrılsa dışarı çıkıcam da öyle bir şansım olmuyor malesef. Su çok süt yapıyor diyorlar benim kadar su içen yoktur ama değişmiyor. Bir de sizin dediğinizi deniyim. Süte katıp içecek miyim bal ve tahini

Devam sütüne ya da biberona alışıp beni bırakır mı peki bloglarda okuyorum bi kere verdim devamı geldi diyor korkuyorum vermeye

Valla ben o su olayina katilmiyorum su elbet icilir ama yemeden artmiyor bence.
Soyle mesela 10 yemek kasigi tahine 5 yemek kasigi bal, yarim fincan da sut. Yani tahin agirlikli olucak. Sutle bal kivami tatlandirmasi icin. Sivi yapmiyorum bn ekmekle yenecek gibi oluyor.
Disarda da susmuyo mu bu arada. Bizimki apartmanda aglayip inince susardi direk.

Çok az yarım saat falan ağlamadığı. Arabaya biner binmez meme veriyorum öyle sessiz gidiyor yolda.

kılo alıyorsa bezınde çişini kakasını görüyosan olması gerewktigi kadar hiç takılma doyuyodur,hatta 2 saat arayla degiştirilen bez her defasında çişliyse sorun yok doyuyordur..mama ve biberon işine bulaşma boşu boşuna anne sütü ve memeden sogutabılrsın..
ılk 6 ay sadece anne sütü ve takiben toplam 20 ay emzıren biri olarak sana tavsıyem humana çayı iç bol bol sallama yada digerinden..artı günde 4 lt su iç..
benımde tek gögsümü bazen reddederdı hatta orda sütün daha az biriktigini anlardım
dolu olan göğsü emzırdıkten sonra ,almadıgı gögsü 2 tur üstüste emzırırdım mecbur kalırdı yanı emmeye..
ilk 2 ay emzık almadı benımkıde yaklasık 5-6 farklı emzık ıcınden aventin anne memesü ucu olandan aldı itiyolar tabi dilleriyle alır almaz dakıkalarca emmesini bekleme,onada bir alışma süreci oluyor..
buarada tek gögüs işine başlarsan digerindeki süt çekılıyor.14 aylıkken birini emmeyi bıraktı 6 ay kadar tek gögüs devam etti..yanı bırakırsan emzırmeyı o gögüsten çekılır sütün

solu sağın acilen

çünkü bebek de emmiyorsa gitmesin sütünüz

önce sağın biraz süt akmaya başlayıo9nca ağzına dayayın

o zmaan ememye başlar belkiş

emmezse de onu iki saatilik periyotlarda sağın

bebek biraz ağlasın ayrıca

her an emmerek olmaz

benim oğlum emzik emmedi zira ben vermedim ona

bir süre meme ile idare tti büyüyünce alışıyor

memeden ayrılkınca ağlıyorsa da biraz tutun dikkatini dağıtın

bebe ile uyuyorsa yavaşça o çekmeyi bırakınca yavaşça bıraktırın ağzına parmağınızı sokup

Çocuğunuz memenizi emzik olarak kullanıyor. O şekilde sürekli memede bırakmak iyi değil. Doktorunuzun dediği gibi çocuğunuzu emzikle oyalamanız lazım. 2 aydır emziriyorsanız, sütünüzün yetmemesi diye bir şey söz konusu olmaz. Bırakın çocuğunuz beslenmesini bitirince memenize yine süt dolsun. Çocuğunuzun saatlerce memeyi çekiştirmesinin size de ona da faydası yok.

Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için onları kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…